[صفحه اصلی ]    
:: ::
بخش‌های اصلی
معرفی روابط عمومی دانشگاه ::
شبکه اطلاع رسانی -اطلاع یابی::
آرشیو اخبار وب دا::
شورای منطقه 1روابط عمومی::
اطلاعیه::
اطلاع رسانی::
فرهنگ سلامت::
آلبوم تصاویر::
سلامت و رسانه::
هفته سلامت::
خیریه های حوزه سلامت::
عملکرد واحد های دانشگاه::
پزشک خانواده ::
تسهیلات نوروزی::
پرسش شما-_ پاسخ ما::
سفر ریاست جمهوری::
طرح تحول نظام سلامت::
اطلاع رسانی و آگهی::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: جلسه 5
:: آموزش
:: بسیج ملی کنترل فشار خون
:: ماه رمضان
:: اطلاعیه و جدول زمان بندی فعالیت های مربوط به متقاضیان مهمانی و انتقال سال تحصیلی 99-98
..
پیوند های مرتبط

پایگاه خبری- اطلاع رسانی وب دا 

وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران

روزنامه ها و نشریات محلی

,سایت و وبلاگ های روابط عمومی

بانک صادرات

انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در زنجان

انجمن خیریه حمایت از بیمارانمبتلابه سرطان استان زنجان

جمعیت حمایت از بیماران ام اس استان زنجان

انجمن خیریه حمایت از سلامت روان استان زنجان

موسسه خیریه امدادگران عاشورا زنجان

کتابخانه مجازی پزشکی

..
اخبار وزارت بهداشت
..
:: نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (۲۹ اسفندماه ۱۳۹۷) ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ | 

موج رسا; شناسه خبر : ۱۰۲۷۱ یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۷
زنگ خطر روند کاهش میزان موالید در استان زنجان/ جمعیت سالمندی استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری است
معاون دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان کاهش میزان موالید در استان زنجان را زنگ خطری برای آینده استان عنوان کرد و گفت: باید در خصوص کاهش میزان موالید در استان زنجان کار پژوهشی دقیق‌تری انجام شود.
به گزارش
موج رسا; محمدرضا صائینی امروز در جلسه راهبردی جمعیت استان زنجان با اشاره به اینکه میزان موالید استان زنجان از سال ۹۴ از ۲۲ هزار و ۱۴۰ نفر به بیش از ۱۹ هزار مورد کاهش یافته است اظهار کرد: در این مدت ۲ هزار موالید کم شده که این یک زنگ خطری برای استان زنجان محسوب می‌شود. وی تصریح کرد: موالید پایه و مخرج شاخص‌های جمعیتی استان است و وقتی موالید پایین می‌آید میزان مرگ و میرهای ما با عدد بالایی خود را نشان خواهد داد که باید روی این موضوع کار کنیم که چرا اینقدر موالید ما در استان زنجان کم می‌شود. معاون دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با اشاره به اینکه دومین بحثی که اهمیت دارد بحث امید به زندگی است افزود: خوشبختانه امید به زندگی در استان زنجان افزایش یافته و این موارد در نظام سلامت با دقت بیشتری بررسی می‌شود. وی با اشاره به اینکه متوسط امید به زندگی در استان زنجان ۸۰ سال است گفت: در حال حاضر امید به زندگی در خانم ۸۱ سال بوده و در آقایان ۷۸ سال است. صائینی با بیان اینکه در سال ۹۵ نیز متوسط امید به زندگی در استان زنجان نیز ۸۰ سال بود که خوشبختانه در این حوزه تفاوتی چندانی نداشتیم بیان کرد: میانگین جمعیت سالمندی ما در سطح استان نیز بالا است. وی با اشاره به اینکه میانگین جمعیت سالمندی در سطح کشور حدود ۸ درصد است افزود: در حالی که میانگین جمعیت سالمندی استان زنجان ۹ درصد است. معاون دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: بالا بودن میانگین جمعیت سالمندی استان نشان می‌دهد که میزان مرگ و میر‌ها در استان کم بوده و این امر کاهش میزان رشد جمعیتی استان زنجان را جبران می‌کند.
وی عنوان کرد: علت کاهش میزان موالید در استان زنجان باید به صورت دقیق مورد بررسی قرار گیرد و در این حوزه باید کار پژوهشی جامع صورت گیرد.
 
 خدمات بیمه سلامت در دفاتر پیشخوان طی نوروز ارائه می شود
زنجان - ایرنا - مدیر کل بیمه سلامت استان زنجان گفت: طبق تمهیدات اندیشیده شده خدمات مورد نیاز از قبیل (صدور و تعویض دفترچه های بیمه) در دفاتر پیشخوان و خدمات اسناد پزشکی و دارویی درادارات شهرستانی و این اداره کل در ایام تعطیلات نوروزی ارائه می شود.   کد خبر: ۸۳۲۴۶۲۴۴ | تاریخ خبر: ۲۶/۱۲/۱۳۹۷ - ۱۲:۱۴
دکتر خدیجه ابراهیم خانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس کشیک دفاتر پیشخوان طرف قرار داد طبق برنامه زمان بندی اعلام شده و در تعطیلات نوروزی از ۲۹ اسفندسال ۹۷ تا ۱۶ فروردین ۹۸ انجام می گیرد.
وی اظهار داشت: براین اساس ، سامانه ۱۶۶۶سازمان بیمه سلامت ایران نیز با هدف ثبت و پیگیری مشکلات و شکایات بیمه شدگان طراحی شده و مخاطبان می توانند همه روزه حتی در نوروز درخواست های خود را برای رسیدگی مطرح کنند.
ابراهیم خانی افزود: این سامانه بصورت ۲۴ ساعت فعال است و کارشناسان مقیم در بیمه سلامت در حوزه بیمه گری، درآمد، اسناد پزشکی و نظارت ارزشیابی درخواست های بیمه شدگان را بررسی و موارد ارجاعی را به استانها ارسال می کنند.
وی اضافه کرد: کارشناسان بیمه سلامت این استان نیز در حوزه های یاد شده و در ساعات هشت تا ۱۳بعداز ظهر نیز به موارد ارجاعی از سوی سازمان پاسخ های لازم را ارائه می کنند. این مسئول ادامه داد: بیمه شدگان توجه داشته باشند شکایت و درخواست های بیمه شدگان پس از ساعت اداری نیز از سوی سازمان جمع بندی و به ادارات استان ها ارسال می شود که در مدت ۲۴ ساعت پاسخگویی لازم انجام می گیرد. وی، هدف از راه اندازی سامانه ۱۶۶۶ را بهبود ارائه خدمات بیمه، ارتباط بیمه شدگان با بیمه سلامت رسیدگی بهتر به درخواست بیمه شدگان و افزایش نظارت بر روند اعلام کرد. ابراهیم خانی افزود: برای رفاه بیمه شدگان ۲ صندوق دیواری و زمینی در دفاتر پیشخوان طرف قرار داد این اداره کل نصب شده و هر سه ماه یکبار نیز موارد ارسالی مورد بررسی واقع می شود. وی اضافه کرد: در صورت وجود تخلف و احراز این مساله در مرحله اول تذکرات داده می شود که در صورت تکرار و تداوم آن چه بسا ادامه همکاری ها به اتمام برسد. مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان خاطرنشان کرد: طبق برنامه ریزی ها نیز ناظر اداره کل بیمه سلامت در نوروز بر چگونگی ارائه خدمات دهی در بیمارستان ها و مراکز درمانی استان نیز نظارت می کنند.
به گفته این مسئول، اداره کل بیمه سلام زنجان و ادارات شهرستانی در تعطیلات نوروزی از ساعت هشت صبح تا ۱۳ آماده خدمات دهی به مراجعه کنندگان است.
به گزارش ایرنا، هم اکنون ۲۵ دفتر پیشخوان طرف قرارداد اداره کل بیمه همگانی سلامت در استان زنجان فعال است که از این تعداد ۹ دفتر در شهر زنجان و بقیه در دیگر شهرهای استان خدمات ارائه می کنند.۹۶۴۶/۸۰۶۸

 
 
 
 ۵۵ پایگاه اورژانس زنجان چهارشنبه آخر سال فعال است
زنجان - ایرنا - رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان گفت: ۵۵ پایگاه زمینی و هوایی اورژانس این استان برای کاهش صدمات چهارشنبه آخر سال؛ آماده خدمات رسانی به شهروندان است.  کد خبر: ۸۳۲۴۷۵۳۹ | تاریخ خبر: ۲۷/۱۲/۱۳۹۷ - ۱۲:۴۶
دکتر اصغر جعفری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق برنامه ریزی ها، در چهارشنبه آخر امسال ۶ کد آمبولانس در شهر زنجان و هفت کد آمبولانس دیگر برای شهرستانها در نظر گرفته شده و علاوه بر آن پایگاه های اورژانس ثابت نیز در مناطق مختلف شهرها مستقر خواهند بود.  وی اظهار داشت: بر این اساس به عموم به ویژه نسل جوان توصیه می شود که از نگهداری مواد محترقه حتی در مقادیر کم،‌ تهیه و ساخت وسایل آتش بازی در منزل بطور جلوگیری خودداری و همچنین از قرار دادن مواد انفجاری در جیب لباس و کیف اجتناب کنند. این مسئول ادامه داد: نباید مواد محترقه را در ظروف شیشه ای و یا فلزی قرار دهند، ‌زیرا در صورت انفجار،‌ ذرات شیشه و یا فلز نیز پرتاب و موجب آسیب بدنی خواهد شد. وی اضافه کرد: افراد از پرتاب مواد آتش بازی به سمت دیگران و حیوانات خودداری کرده و برای آتش گیری از الکل،‌ نفت و بنزین استفاده نکنند و از سوزاندن وسایلی چون کپسول گاز،‌ لاستیک، آمپول،‌ کاربیت و از قرار دادن اسپری و ‌حشره کش ها بر روی آتش اجتناب کنند. رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان ادامه داد: آتش زدن لاستیک ،‌کارتن خالی و هیزم در معابر باریک، ‌نزدیک واحد های مسکونی، پست های برق و پارکینگ ها خطرناک بوده و در امدادرسانی خودروهای اورژانس اخلال ایجاد می کند. وی اظهار داشت: افراد آتش های حجیم و غیر قابل مهار برپا نکنند و افرادی که از وسایل آتش بازی استفاده می کنند و افرادی هم که تماشاگر هستند باید مراقب خود باشند زیرا طبق آمار سال های قبل افراد عابر و تماشاگر نیز دچار آسیب شده اند. جعفری افزود: در صورت امکان توصیه می شود در صورت بروز حادثه جعبه کمک های اولیه در دسترس باشد، در صورت بروز هرگونه حریق و یا حادثه ضمن حفظ خونسردی با شماره تلفن ۱۱۵ و ۱۲۵ تماس گرفته و مراتب را با ذکر نوع حادثه و نشانی دقیق اطلاع دهند. وی یادآور شد: به توصیه های کارشناسان مرکز پیام نیز به دقت توجه کنند و قبل از رسیدن آمبولانس اقدامات لازم را برای نجات مصدوم انجام داده و محل سوختگی را با آب ولرم به مدت ۱۰ دقیقه شستشو دهند. جعفری ادامه داد: در صورت بروز سوختگی تاول های دچار سوختگی را نترکانند،لباس‌های چسبیده به پوست را جدا نکنند و از همه مهمتر موادی مثل ماست، سیب زمینی و خمیردندان روی محل خودداری کنند. این مسئول خاطرنشان کرد: در چهارشنبه اخر سال گذشته، ۱۳۰ نفر در استان زنجان مصدوم شدند که بیشترین موارد آسیب مربوط به چشم، صورت و دست‌ها بودند که میانگین سنی آسیب دیدگان هم ۱۰ تا ۲۵ سال بود.۹۶۴۶/۸۰۶۸
 
سه شنبه ۲۸ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۷ کد خبر : ۹۷۱۲-۱۵۱۱۴-۵
آماده‌باش ۵۵ پایگاه زمینی و هوایی اورژانس در چهارشنبه‌سوری
مسئول روابط‌عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان گفت: در حال حاضر ۵۵ پایگاه زمینی و هوایی برای کاهش صدمات چهارشنبه آخر سال در آماده‌باش است.
جواد مرادی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، از آماده‌باش کامل اورژانس استان برای چهارشنبه ایمن و بی‌حادثه خبر داد و اظهار کرد: در حال حاضر ۵۵ پایگاه زمینی و هوایی برای کاهش صدمات چهارشنبه آخر سال در استان آماده‌ خدمات‌رسانی به شهروندان است. این مسئول ادامه داد: در چهارشنبه‌سوری سال گذشته ۱۳۰ نفر مصدوم شدند و بیشترین موارد آسیب مربوط به چشم، صورت و دست‌ها بودند که میانگین سنی آسیب‌دیدگان هم ۱۰ تا ۲۵ سال بودند. وی افزود: برای چهارشنبه‌سوری امسال ۶ آمبولانس در زنجان و آمبولانس برای شهرستان‌ها در نظر گرفته شده است که علاوه بر پایگاه‌های اورژانس ثابت در مناطق مختلف شهرها مستقر خواهند بود. همچنین از دوماه قبل برای کاهش آمار صدمات چهارشنبه آخر سال ۱۱ هزار دانش‌آموز، والدین، در مهد‌های کودک، مدارس و مساجد استان آموزش دیده‌اند. مرادی با اشاره به توصیه‌های ایمنی برای چهارشنبه‌سوری، تصریح کرد: از نگهداری مواد محترقه حتی در مقادیر کم،‌ تهیه و ساخت وسایل آتش‌بازی در منزل جدا جلوگیری کنند، همچنین از قرار دادن مواد انفجاری در جیب لباس و کیف خودداری کنند. نباید مواد محترقه را در ظروف شیشه‌ای و یا فلزی قرار دهند، ‌زیرا در صورت انفجار،‌ ذرات شیشه و یا فلز نیز پرتاب و باعث آسیب بدنی خواهد شد. مسئول روابط‌عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان یادآور شد: افراد از پرتاب مواد آتش‌بازی به سمت دیگران و حیوانات خودداری کرده و برای آتش‌گیری از الکل،‌ نفت و بنزین استفاده نکنند و از سوزاندن وسایلی چون کپسول گاز،‌ لاستیک، آمپول،‌ کاربیت و از قرار دادن اسپری و ‌حشره‌کش‌ها بر روی آتش خودداری کنند و آتش زدن لاستیک،‌ کارتن خالی و هیزم در معابر باریک، ‌نزدیک واحدهای مسکونی، پست‌های برق و پارکینگ‌ها خطرناک بوده و در امدادرسانی خودروهای اورژانس اخلال ایجاد می‌کند. وی عنوان کرد: شهروندان تلاش کنند که آتش‌های حجیم و غیرقابل مهار برپا نکنند و هم افرادی که از وسایل آتش‌بازی استفاده می‌کنند و هم افرادی که تماشاگر هستند باید مراقب خود باشند، زیرا طبق آمار سال‌های قبل افراد عابر و تماشاگر نیز دچار آسیب شده‌اند، در حد امکان جعبه کمک‌های اولیه در دسترس باشد.
این مسئول خاطرنشان کرد:   در صورت بروز هرگونه حریق و یا حادثه انسانی ضمن حفظ خونسردی با شماره تلفن ۱۱۵ و ۱۲۵ تماس گرفته و مراتب را با ذکر نوع حادثه و نشانی دقیق اطلاع دهند و به توصیه‌های کارشناسان مرکز پیام نیز به دقت توجه کنند و قبل از رسیدن آمبولانس  آن‌ها را برای نجات مصدوم انجام دهند و محل سوختگی را با آب ولرم به مدت ده دقیقه شستشو دهند. همچنین تاول‌های محل سوختگی را نترکانند و لباس‌های چسبیده به پوست را جدا نکنند و مراقب باشند موادی مثل ماست، سیب‌زمینی و خمیردندان روی محل سوختگی استفاده نکنند و انگشتر، النگو، ساعت و سایر زیورآلات را در محل سوختگی خارج کنند.


 

 
 
 سه شنبه ۲۸ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۳   کد خبر : ۹۷۱۲-۱۵۶۱۴-۵
مصدومیت ۱۱ زنجانی در چهارشنبه آخر سال تا ساعت ۲۰ امشب
مسئول روابط‌عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان، از مصدوم شدن ۱۱ نفر در چهارشنبه آخر سال خبر داد.  
جواد مرادی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، از مصدوم شدن ۱۱ نفر در چهارشنبه آخر سال خبر داد و اظهار کرد: تا ساعت ۲۰ امشب ۱۱ نفر در زنجان در چهارشنبه آخر سال مصدوم شدند که وضعیت این افراد وخیم نیست. این مسئول ادامه داد: در بین این مصدومان یک آسیب دست شدید وجود دارد. وی افزود: در حال حاضر ۵۵ پایگاه زمینی و هوایی برای کاهش صدمات چهارشنبه آخر سال در استان آماده‌ خدمات‌رسانی به شهروندان است. مرادی تصریح کرد: در چهارشنبه‌سوری سال گذشته ۱۳۰ نفر مصدوم شدند و بیشترین موارد آسیب مربوط به چشم، صورت و دست‌ها بودند که میانگین سنی آسیب‌دیدگان هم ۱۰ تا ۲۵ سال بودند.  
مسئول روابط‌عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان، یادآور شد: برای چهارشنبه‌سوری امسال ۶ آمبولانس در زنجان و آمبولانس برای شهرستان‌ها در نظر گرفته شده است که علاوه بر پایگاه‌های اورژانس ثابت در مناطق مختلف شهرها مستقر خواهند بود. همچنین از دو ماه قبل برای کاهش آمار صدمات چهارشنبه آخر سال ۱۱ هزار دانش‌آموز، والدین، در مهد‌های کودک، مدارس و مساجد استان آموزش دیده‌اند.

 
 
 
   سه شنبه ۲۸ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۲  کد خبر : ۹۷۱۲-۱۵۸۱۴-۵
افزایش شدت جراحات مصدومان چهارشنبه‌سوری در زنجان
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان گفت: به دلیل استفاده از مواد محترقه دست‌ساز، شدت جراحات امسال نسبت به سال گذشته به نسبت بیشتر شده است.  
اصغر جعفری‌روحی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: حدود ۲۱ مورد مصدومیت در استان گزارش شده که ۱۴ مورد آن مربوط به شهر زنجان و مابقی مربوط به سایر شهرهای استان است و در مجموع ۲ نفر از مصدومان زن و مابقی مرد هستند.  
این مسئول، از گزارش یک مورد مصدومیت در محله محمدیه خبر داد و ادامه داد: این فرد مصدوم بر اثر شدت جراحت در زمانی که همکاران اورژانس به محل رسیدند، فوت کرده بود ولی علت مرگ باید توسط پزشکی‌قانونی مشخص شود.  
وی افزود: از ابتدای امروز ۵۵ پایگاه زمینی و هوایی برای کاهش صدمات چهارشنبه آخر سال در استان آماده خدمات‌رسانی به شهروندان است. رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان، تصریح کرد: امسال ۶ آمبولانس در زنجان و ۷ آمبولانس برای شهرستان‌ها در نظر گرفته شده بود که علاوه بر پایگاه‌های اورژانس ثابت در مناطق مختلف شهرها مستقر شدند.  جعفری‌روحی خاطرنشان کرد: با وجود اینکه هنوز مراسم چهارشنبه‌سوری به پایان نرسیده ولی تعداد مصدومان نسبت به سال گذشته کاهش چشم‌گیری دارد ولی به دلیل استفاده از مواد محترقه دست‌ساز، شدت جراحات به نسبت بیشتر شده است.
 

 
موج‌رسا -  شناسه خبر : ۱۰۲۹۳ سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۰

مصدومیت ۲۳ نفر در حوادث چهارشنبه سوری استان زنجان/ یک نفر در زنجان جان باخت
رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان زنجان از فوت یک نفر در حوادث چهارشنبه سوری استان زنجان خبر داد.
اصغر جعفری در گفت وگو با خبرنگار  موج رسا با اشاره به حوادث چهارشنبه آخر سال در استان زنجان اظهار کرد: ۲۳ نفر در استان زنجان دچار حادثه شدند. وی با اشاره به اینکه ۱۴ نفر از مصدومین مربوط به زنجان هستند، افزود: متاسفانه یک نفر در این حوادث فوت کرده است. ربس مرکز فوریت های پزشکی استان زنجان در بیان جزئیات این حادثه فوتی عنوان کرد: با اعلام گزارش حادثه همکاران ما سر صحنه حاضر شدند که به دلیل شدت آسیب در ناحیه شکم، بیمار فوت کرده بود. وی ادامه داد: علت فوت باید از طرف پزشکی قانونی اعلام شود.
 
 
 
خبرگزاری مهر -  ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۱ کد خبر ۴۵۷۲۴۲۰

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان زنجان خبر داد:
مرگ جوان زنجانی بر اثر انفجار نارنجک دستی در چهارشنبه‌سوری
زنجان- رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان زنجان گفت: جوان زنجانی بر اثر شدت انفجار نارنجک دستی از ناحیه شکم دچار آسیب شد و در سر صحنه حادثه فوت کرد. اصغر جعفری در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه بر اثر حوادث چهارشنبه آخر سال ۲۳ نفر در سطح استان زنجان مصدوم شدند، افزود: بر اثر انفجار نارنجک دستی در میدان محمدیه یک جوان کشته شده است که هنوز هویت وی مشخص نشده است. وی بیشترین آمار مصدومان چهارشنبه آخر سال تا لحظه مخابره خبر را مربوط به شهر زنجان عنوان کرد و ادامه داد: ۱۴ نفر از مصدومان چهارشنبه آخر سال مربوط به شهر زنجان بودند.
جعفری افزود: ۲۱ نفر از مصدومان مرد و ۲ نفر خانم هستند.
 
 
 
 
 یک جوان زنجانی بر اثر استفاده از مواد محترقه جان باخت
زنجان - ایرنا - رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان گفت: تا کنون یک جوان زنجانی بر اثر انفجار مواد محترقه دست ساز در صحنه فوت شد و ۲۳ نفر نیز مصدوم در مراکز درمانی استان تحت درمان قرار گرفته اند.  کد خبر: ۸۳۲۴۹۳۱۸ | تاریخ خبر: ۲۸/۱۲/۱۳۹۷ - ۲۲:۷
دکتر اصغر جعفری شامگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس اعلام عوامل اورژانس زنجان سن این جوان فوت شده بین ۱۶ تا ۲۰ سال اعلام شده و این فرد در سر صحنه و به علت انفجار مواد محترقه و شدت آسیب وارده به شکم در سر صحنه فوت شده بود. وی اظهار داشت: یک مصدوم آسیب دیده مرد نیز به دلیل شدت آسیب وجراحات به مرکز اموزشی و درمانی ایت الله موسوی زنجان منتقل شد که متاسفانه به علت استفاده از مواد محترقه یکی از انگشتان وی قطع شد.
این مسئول ادامه داد: این بیمار به دلیل آسیب ریوی علائم حیاتی نداشت که با تلاش تیم درمانی به زندگی بازگشت و هم اکنون توسط کادر درمانی تحت مداوا قرار دارد. وی اضافه کرد: تا لحظه مخابره این خبر ۲۳ مصدوم به مراکز درمانی استان ارجاع داده شه اند که از این تعداد ۱۴ مورد به شهر زنجان اختصاص دارد.
به گفته جعفری ،از مجموع مصدومین ۲۱ نفر مرد و ۲ نفر زن هستند.۹۶۴۶/۸۰۶۸
 
 
 
تسنیم -  ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۲
چهارشنبه سوری در زنجانی قربانی گرفت

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان زنجان گفت: ۲۳ نفر در چهارشنبه سوری زنجان مصدوم شدند و یک جوان زنجانی نیز بر اثر انفجار نارنجک دستی جان خود را از دست داد.   
به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، به گفته اصغر جعفری ۱۴ نفر از مصدومین مربوط به زنجان هستند که متاسفانه یک نفر در این حوادث فوت کرده است. وی اشاره به جزئیات این حادثه فوتی گفت: با اعلام گزارش حادثه همکاران ما سر صحنه حاضر شدند که به دلیل شدت آسیب در ناحیه شکم، بیمار فوت کرده بود. رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان زنجان افزود: علت فوت باید از طرف پزشکی قانونی اعلام شود.
 
 
 
 
 
 چهارشنبه ۲۹ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۴  کد خبر : ۹۷۱۲-۱۵۳۱۴-۵
زنجانی‌ها امید به زندگی بالایی دارند
معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: امید به زندگی در استان زنجان بالا است.
محمدرضا صائینی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با بیان اینکه   تعداد موالید در استان زنجان کاهش یافته است، اظهار کرد: در حالی که تعداد موالید در سال ۱۳۹۴ بیش از ۲۲ هزار و ۱۴۰ نوزاد بوده که این آمار در سال‌جاری به ۱۹ هزار ولادت رسیده است.
این مسئول با اشاره به اینکه در این سال‌ها بیش از ۲ هزار ولادت در استان زنجان کاهش یافته است، ادامه داد: موالید مخرج معادله جمعیتی بوده و با پایین بودن این عدد سایر شاخص‌ها که در صورت قرار می‌گیرد، بزرگ می‌شود. وی با اشاره به اینکه امید به زندگی در استان زنجان بالا است، افزود: هم‌اکنون میانگین امید به زندگی ۸۰ سال بوده که این سن ۸۱.۲ سال برای خانم‌ها و ۷۸.۸ سال برای آقایان است. صائینی با بیان اینکه میزان سالمندی در کشور ۸ درصد است، تصریح کرد: این نرخ در استان زنجان ۹.۵ درصد است و سن ازدواج در استان زنجان بالا بوده و موجب افزایش موالید در سنین بالا می‌شود و این موالید سلامت والدین و نوزادان را به خطر می‌اندازد. معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان با اشاره به ارزیابی مستمر وضعیت مادران باردار در مراکز بهداشت استان زنجان خاطرنشان کرد: ثبت موالید توسط این دانشگاه‌ و ارزیابی سلامت نوزادان پس از ولادت نیز به صورت مستمر ادامه می‌یابد.
 
 
 
 
خبرگزاری مهر -  ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۸ - کد خبر ۴۵۷۲۴۵۸

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان زنجان:
مصدومین حوادث چهارشنبه سوری آخر سال در زنجان به ۸۳ نفر رسید
زنجان-رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان زنجان گفت:مصدومین حوادث چهارشنبه سوری آخر سال در استان زنجان به ۸۳ نفر رسید. اصغر جعفری در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: بر اساس آخرین آمار بر اثر حوادث چهارشنبه آخر سال ۸۳ نفر در سطح استان زنجان مصدوم شدند که از این تعداد ۳۸ مصدوم مربوط به شهرستان زنجان است. وی اظهار کرد: از این تعداد ۶۳ نفر مرد و ۲۰ نفر خانم است که از این تعداد ۱۰ نفر در بیمارستان بستری شدند. رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان زنجان افزود: یک جوان زنجانی نیز در میدان محمدیه شهر زنجان بر اثر انفجار نارنجک دستی دچار حادثه شده که به دلیل شدت جراحات وارده به ناحیه شکم در سر صحنه جان خود را ازدست‌داده است. جعفری از کاهش تعداد مصدومین حوادث چهارشنبه سوری در این استان طی سال جاری خبرداد و گفت: در شدت حوادث با رشد مواجه هستیم که بیشترین مصدومین از ناحیه صورت دچار مصدومیت شدند.
وی افزود: انفجار ماده محترقه دست ساز در شهر زنجان باعث یک مورد قطعی انگشت و آسیب شدید ریوی شده بود که در اورژانس زنجان تحت درمان قرار گرفت.
 
 

 
 
 پرونده چهارشنبه آخر سال زنجان با ۸۳ مصدوم و یک کشته بسته شد
زنجان - ایرنا - رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان گفت: بر اساس آخرین آمارها پرونده حوادث چهارشنبه آخر در این استان با ۸۳ مصدوم و یک کشته بسته شد.
کد خبر: ۸۳۲۴۹۷۸۰ | تاریخ خبر: ۲۹/۱۲/۱۳۹۷ - ۱۲:۵۵
دکتر اصغر جعفری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: از مجموع شمار مصدومان حوادث چهارشنبه اخر سال ۳۸ نفر به شهرستان زنجان و مابقی به سایر شهرستانهای استان اختصاص داشت. وی اظهار داشت: بر این مبنا از ۳۸ مورد مصدومان شهر زنجان ۱۳ نفر به دلیل بروز آسیب در مراکز بیمارستانی بستری شدند و تحت مداوا قرا گرفتند.
این مسئول خاطرنشان کرد: متاسفانه در این حوادث یک مورد کشته به دلیل حمل مواد محترقه، ۲ مورد تخلیه ناحیه چشم،یک مورد قطعی انگشت دست و یک مورد نیز شکستگی ساق پا به ثبت رسید. جعفری ادامه داد: هر چند شمار مصدومین حوادث چهارشنبه آخر سال استان زنجان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته روند کاهشی داشت اما شدت آسیب های وارده به مراتب بالاتر بود. وی خاطر نشان کرد: تعداد مصدومان ناشی از مواد محترقه این استان از اول اسفند تا ساعت ۱۱ امروز /چهارشنبه/ در مجموع ۹۴ نفر بود که از این تعداد ۲۱ مورد زن و ۷۳ نفر مرد بودند که بیشترین مراجعه کنندگان نیز در رده سنی ۲۰ تا ۳۰ ساله قرار داشتند. به گفته این مسئول بیشتر رده سنی مصدومین چهارشنبه آخرسال این استان نیز بین ۲۰ تا ۳۰ قرار داشتند.
به گزارش ایرنا، طبق برنامه ریزی ها، در چهارشنبه آخر امسال ۶ کد آمبولانس در شهر زنجان و هفت کد آمبولانس دیگر برای شهرستانها و علاوه بر آن پایگاه های اورژانس ثابت نیز در مناطق مختلف شهرها مستقر شده بود.۹۶۴۶/۸۰۶۸
دفعات مشاهده: 12 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA code
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان