[صفحه اصلی ]    
:: ::
بخش‌های اصلی
معرفی روابط عمومی دانشگاه ::
شبکه اطلاع رسانی -اطلاع یابی::
آرشیو اخبار وب دا::
شورای منطقه 1روابط عمومی::
اطلاعیه::
اطلاع رسانی::
فرهنگ سلامت::
آلبوم تصاویر::
سلامت و رسانه::
هفته سلامت::
خیریه های حوزه سلامت::
عملکرد واحد های دانشگاه::
پزشک خانواده ::
تسهیلات نوروزی::
پرسش شما-_ پاسخ ما::
سفر ریاست جمهوری::
طرح تحول نظام سلامت::
اطلاع رسانی و آگهی::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: آموزش
:: بسیج ملی کنترل فشار خون
:: ماه رمضان
:: اطلاعیه و جدول زمان بندی فعالیت های مربوط به متقاضیان مهمانی و انتقال سال تحصیلی 99-98
:: مدیریت خشم (قسمت پنجم)
..
پیوند های مرتبط

پایگاه خبری- اطلاع رسانی وب دا 

وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران

روزنامه ها و نشریات محلی

,سایت و وبلاگ های روابط عمومی

بانک صادرات

انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در زنجان

انجمن خیریه حمایت از بیمارانمبتلابه سرطان استان زنجان

جمعیت حمایت از بیماران ام اس استان زنجان

انجمن خیریه حمایت از سلامت روان استان زنجان

موسسه خیریه امدادگران عاشورا زنجان

کتابخانه مجازی پزشکی

..
اخبار وزارت بهداشت
..
:: نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (۷ فروردین‌ماه ۱۳۹۸) ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱/۷ | 
نظام سلامت در رسانه‌های گروهی ( فروردین‌ماه ۱۳۹۸)

 مسافران و شهروندان زنجانی در دریافت خدمات درمانی مشکل ندارند
زنجان - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی زنجان گفت: طبق تمهیدات انجام گرفته شهروندان و مسافران نوروزی برای دسترسی به خدمات درمانی مورد نیاز مشکلی ندارند و در این راستا بخش خصوصی نیز وارد عمل شده است.  کد خبر: ۸۳۲۵۱۹۷۸ | تاریخ خبر: ۰۳/۰۱/۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹
دکتر پرویز قزلباش روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از آغاز سفرهای نوروزی طبق پیش بینی ها مراکز بیمارستانی این استان نسبت به پذیرش بیماران بستری و سرپایی اقدام کرده اند و مشکلی خاص گزارش نشده است.
وی اظهار داشت: برای رفاه حال شهروندان علاوه بر فعالیت بخش هایی نظیر تصویربرداری، آزمایشگاه ها و اتاق های عمل بیمارستان ها، تعدادی از رشته های خاص و مورد نیاز مراجعه کنندگان در درمانگاه ها نظیر اطفال، داخلی، جراحی و زنان و زایمان نیز بصورت چند ساعته خدمات ارائه می کنند. این مسئول ادامه داد: اورژانس پیش بیمارستانی ۱۱۵ و حوزه بهداشت محیط استان نیز فعالیت و نظارت های جدی بر امداد رسانی و وظایف محوله شده دارند. وی اضافه کرد: با توجه به برنامه ریزی انجام گرفته بارزسان نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی استان نیز نظارت های جدی بر چگونگی ارائه خدمات مراکز بیمارستانی داشته و در صورت بروز موارد ، مورد رسیدگی قرار می گیرد. رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی زنجان ادامه داد: با مشارکت بخش خصوصی نیز داروخانه های معین، درمانگاههای شبانه روزی و مراکز تخصصی دندانپزشکی نیز آماده خدمات دهی هستند.
وی اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی انجام گرفته از آغاز تعطیلات نوروزی تا پنجم فروردین خدمات تصویر برداری و آزمایشگاهی توسط مراکز دولتی دانشگاه انجام می شود و پس از این مدت این کار طبق جدول زمان بندی شده با همکاری بخش خصوصی انجام می گیرد. قزلباش افزود: این واحد دانشگاهی سامانه های مختلفی را برای دریافت شکایات مردمی در نظر گرفته شده و بر این مبنا تلفن ۱۹۰ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۲۴ ساعته یکی از راههای برقراری تماس است. وی اضافه کرد: در تمامی بیمارستانهای استان نیز سوپروایزر بصورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به شکایات مردمی در ایام تعطیلات نوروزی است و علاوه بر ان تمامی مراکز بهداشت استان و ستاد هدایت درمان نیز این کار را انجام می دهند.  این مسئول خاطرنشان کرد: با سازوکارهای فراهم شده رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان نیز بصورت مستقیم به موارد و شکایات ارجاعی پاسخ های لازم را ارائه می کند.
به گزارش ایرنا، مجموع تخت های بیمارستانی استان اعم از (تامین اجتماعی، دانشگاهی، بخش خصوصی و ارتش) یکهزار و ۷۰۰ تخت است که از این تعداد یکهزار و ۴۰۰ تخت به مراکز بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی زنجان اختصاص دارد.۹۶۴۶/۸۰۶۸

 
 
 
 ۶ تن مواد غذایی غیر بهداشتی در زنجان معدوم شد
زنجان - ایرنا - مدیر گروه بهداشت محیط استان زنجان گفت: با همکاری کارشناسان بهداشت محیط این استان در بازه زمانی ۲۰ اسفند سال گذشته تا ۲ فروردین امسال بیش از ۶ تن مواد غذایی غیربهداشتی در این استان معدوم شد.
کد خبر: ۸۳۲۵۲۲۶۰ | تاریخ خبر: ۰۳/۰۱/۱۳۹۸ - ۱۹:۴۸
جمال ناصحی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مواد غذایی کشف شده شامل لبنیات به میزان ۵۶۷ کیلوگرم، پروتئینی گوشتی ۱۹۴ کیلوگرم، مواد غذایی دارای اسانس و رنگ غیر مجاز ۵۸ کیلو، آجیل و شیرینی ۴۶۸ کیلو و کنسرو، کمپوت و نوشابه تاریخ گذشته نیز چهار هزار و ۹۱۰ کیلوگرم بود. وی اظهار داشت: طبق گزارش واصله به سامانه ۱۹۰ بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با همکاری دستگاههای متولی امر از یک واحد مسکونی در منطقه خرمدره انواع نوشابه تاریخ مصرف گذشته و گوشت کشف شد. این مسئول ادامه داد: تاکنون (از ۲۰ اسفند تا ۲ فروردین امسال) سه هزار و ۷۸۱مورد بازرسی از اماکن تولید، توزیع و عرضه مواد غذایی در استان انجام گرفته است. وی اضافه کرد: طی مدت یاد شده ۱۶۵ مورد بازرسی اماکن بین راهی شامل مجتمع و رستوران ها انجام گرفته و علاوه بر آن نیز ۲۱۸ مورد نیز بارزسی بصورت مشترک با تعزیزات، فرمانداری، سازمان صنعت ،معدن و تجارت و ستاد تسهیلات سفر بوده است. ناصحی افزود: بر این اساس و طبق بازدید ها ۴۲ واحد توزیع و عرضه مواد عذایی متخلف به مراجع قضایی معرفی و برای ۲۷۶ واحد دیگر نیز اخطاریه بهداشتی صادر شده است.
ناصحی افزود: تا کنون ۱۴ واحد متخلف در استان تعطیل شده و علاوه بر آن بازرسان بهداشت محیط این استان نیز ۴۱۰ مورد نمونه برداری مواد غذایی انجام دادند. وی اظهار داشت: طی مدت یاد شده ۹۵۶مورد سنجش آلودگی مواد غذایی با (پرتابل) بوده و نمونه برداری از آب آشامیدنی نیز ۳۱۷ مورد بوده است. مدیر گروه بهداشت محیط استان زنجان ادامه داد: بازرسان بهداشت محیط استان از زمان اغاز طرح بسیج نوروزی تا به اکنون ۲ هزار و ۶۹۷ مورد کلر سنجی آب آشامیدنی انجام داده اند.
این مسئول ادامه داد: تا کنون ۲۳ مورد شکایت مردمی از طریق سامانه ۱۹۰ دریافت شده و شمار موارد متفرقه نیز ۵۷ مورد بوده است. وی خاطر نشان کرد: در طرح بسیج نوروزی ۱۰ اکیپ ۲ نفره کارشناسان بهداشت محیط استان از ساعت ۸ صبح لغایت ۲۱ شب از تمامی مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش موادغذایی نظارت می کنند. این مسئول یاداور شد: شماره ۱۹۰ستاد فوریت سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پرشکی برای دریافت شکایات و تخلفات مردمی در نظر گرفته که موارد پس از بررسی در کوتاهترین زمان ممکن مورد رسیدگی قرار می گیرد.
به گزارش ایرنا، همزمان با سراسر کشور، طرح بسیج نوروزی برنامه از ۲۰ اسفند سال‌جاری تا ۲۰ فروردین‌ سال ۹۸ با همکاری سازمان‌ها و نهادهای عضو ستاد بسیج سلامت نوروزی در حال اجرا است.۹۶۴۶/۸۰۶۸
 
 
 
 
 بیماران خاص برای دسترسی به دارو مشکلی ندارند
زنجان - ایرنا - معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: طبق تمهیدات انجام گرفته بیماران خاص در تعطیلات نوروز مشکلی در تامین داروهای مورد نیاز داشته و می توانند به راحتی از محل مورد نظر تهیه کنند.
کد خبر: ۸۳۲۵۲۸۶۶ | تاریخ خبر: ۰۴/۰۱/۱۳۹۸ - ۱۴:۳۳
دکتر جواد تاج کی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس بیماران خاص برای تهیه داروهای خود در روز های تعطیلات نوروزی می توانند از ساعت ۹ تا ۱۱ صبح به داروخانه رجائی شهر زنجان مراجعه کنند.
وی اظهار داشت: در غیر روزهای تعطیلات نیز این گروههای هدف می توانند از شیفت صبح از ساعت ۷:۳۰ دقیقه صبح تا ۱۴:۳۰ و عصرها نیز از ساعت ۱۶:۳۰ تا ۲۰:۳۰ اقلام دارویی مورد نظر خود را دریافت کنند. این مسئول ادامه داد: برای رفاه خاطر شهروندانی زنجانی و مسافران نوروزی نیز به داروخانه روزانه نیز مجوز داد شد که در طول ایام تعطیلات نوروزی نیز نسبت به خدمات دهی اقدام کنند. وی اضافه کرد: این کار در راستای رضایتمندی و کاهش نارضایتی های احتمالی در این حوزه انجام گرفته که طی سال های گذشته مشکلاتی را موجب شده بود. تاج کی افزود: تا کنون طی بازرسی انجام گرفته خدمات دهی در مراکز بیمارستانی، داروخانه ها مناسب بوده و مورد یا اشکال خاصی گزارش نشده است. این مسئول با تاکید بر اینکه در طرح بسیج نوروزی نظارت های جدی در حوزه بهداشت و عرضه مواد غذایی انجام می گیرد،ادامه داد: بازرسان بهداشت محیط همه روزه در روزهای تعطیل نوروزی بر نحوه و چگونگی عرضه مواد غذایی نظارت داشته و با موارد غیر بهدشتی برخوردهای لازم انجام می گیرد.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی زنجان ادامه داد: هم اکنون نمونه گیری های غذایی تا حدودی مشکوک از اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی انجام گرفته که برای اطمینان و یا عدم اطمینان به آزمایشگاه ارسال شده است.
این مسئول خاطر نشان کرد: شهروندان و مسافران نوروزی در صورت بروز شکایت و یا تخلفات موارد را می توانند به سامانه ۱۹ وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی و یا به شماره تلفن ۳۳۵۵و۱ این معاونت اطلاع دهند.۸۰۶۸/۹۶۴۶
  
اورژانس زنجان ۲۸۸ عملیات انجام داد
زنجان - ایرنا - رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان گفت: تعداد کل ماموریت با احتساب ایستگاه سلامت اورژانس ابتدای طرح نوروزی تا چهارم فروردین امسال یکهزار و ۲۸۸ مورد بود.  کد خبر: ۸۳۲۵۴۱۶۵ | تاریخ خبر: ۰۵/۰۱/۱۳۹۸ - ۱۶:۵۱
دکتر اصغر جعفری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در مدت یاد شده شمار کل ماموریت پیش بیمارستانی یکهزار و ۱۳۳ مورد بود که تعداد ماموریت ترافیکی ۲۸۳ ، ترافیکی اعزام به بیمارستان ۳۵۲ نفر و ترافیکی درمان درمحل ۴۳ نفر ثبت شد. وی اظهار داشت: ماموریت غیر ترافیکی اورژنس نیز ۸۵۰ بود که از این تعداد غیرترافیکی اعزام به بیمارستان، ۷۲۴ نفر و غیرترافیکی درمان درمحل نیز۱۶۸ نفر اعلام شد. این مسئول ادامه داد: طی این مدت۲۸ بیماران تنفسی، ۴۸ بیمار قلبی، ۱۵ مورد مسمومیت گوارشی ، ۲ مسمومیت مونوکسید و سایر موارد نیز ۷۹۹ مورد امداد رسانی و تحت مداوا قرار گرفتند.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان ادامه داد: طی مدت یاد شده ایستگاههای سلامت ۱۵۵ مورد ماموریت انجام گرفت که شمار ماموریت ترافیکی چهار نفر، ترافیکی اعزام به بیمارستان ۲ نفر و ترافیکی درمان درمحل۲ نفربود. وی خاطر نشان کرد: ماموریت غیر ترافیکی ۱۵۱ مورد که هشت مورد برای بیماران تنفسی ،قلبی ۱۷ ،مسمومیت گوارشی سه و سایر ۱۰۳ نفر بود.۹۶۴۶/۸۰۶۸
 
 
 
 
 
 دوشنبه ۵ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۶ -  کد خبر : ۹۸۱-۲۶۱۴-۵
نقص کلاهک دودکش، مسمومیت ۱۰ زنجانی را به همراه داشت
رئیس مرکز مدیریت فوریت‌های پزشکی و خدمات درمانی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: ۱۰ نفر از شهروندان زنجانی به علت وزش باد و نقص کلاهک دودکش مسموم شدند.  
اصغر جعفری‌روحی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: ۱۰ نفر از شهروندان زنجانی به علت وزش باد و نقص کلاهک دودکش مسموم شدند. این مسئول ادامه داد: به علت وزش شدید باد و نقص کلاهک دودکش نوزاد دوماهه و دو کودک سه و هفت ساله و هفت خانم و در مجموع ۱۰ نفر به مسمومیت گاز منوکسید کربن دچار شدند. وی با تاکید بر رعایت نکات ایمنی از سوی شهروندان افزود: علائم مسمومیت سردرد، سرگیجه، سبکی سر، گیجی و منگی، پرخاشگری، تهوع و استفراغ، کاهش سطح هوشیاری، تنفس سخت و تند است. جعفری تصریح کرد: از شهروندان می‌خواهیم مسیر دودکش را بررسی کرده و از ایجاد پیچ و خم‌های زیاد در نصب دودکش پرهیز کنند‌. سرد بودن لوله بخاری، شعله زرد، قرمز یا نارنجی نشانه کارکرد ناصحیح است و دودکش باید به شکل H باشد. رئیس مرکز مدیریت فوریت‌های پزشکی و خدمات درمانی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان یادآور شد: از جمله نکات ایمنی که باید در زمان مسمومیت رعایت شود این است که در و پنجره‌ها رو باز کرده بیمار به هوای آزاد منتقل شده و لباس‌های تنگ و یقه پیراهن بیمار آزاد شود، وی خاطرنشان کرد: مواد خوراکی و آشامیدنی به بیمار داده نشود، با حفظ خونسردی با اورژانس تماس گرفته شده و علت حادثه، وضعیت مصدوم، تعداد مصدومین و آدرس دقیق را به کارشناس مرکز پیام اورژانس اعلام شود و به توصیه‌های آنها تا زمان رسیدن آمبولانس به دقت عمل شود.
 
 
 
 
 شماره : ۱۳۹۸۰۱۰۵۰۰۰۶۸۶ -  تاریخ : ۱۳۹۸/۱/۵ - ۶:۰۲ ب.ظ
رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان خبر داد
مسمومیت ۱۰ زن و کودک زنجانی در اثر استنشاق گاز مونوکسید کربن
اصغر جعفری روحی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: به علت وزش باد ۱۰ نفر از شهروندان زنجانی مسموم شدند. رئیس مرکز مدیریت فوریت‌های پزشکی و خدمات درمانی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان در تشریح این حادثه گفت: به علت وزش شدید باد و نقص کلاهک دودکش نوزاد دوماهه و دو کودک سه و هفت ساله و هفت خانم مجموعا ۱۰ نفر مسموم شدند.
وی با تأکید بر رعایت نکات ایمنی از سوی شهروندان افزود: علائم مسمومیت سردرد، سرگیجه، سبکی سر، گیجی و منگی، پرخاشگری، تهوع و استفراغ، کاهش سطح هوشیاری، تنفس سخت و تند است. جعفری ادامه داد: از شهروندان می‌خواهیم مسیر دودکش را بررسی کرده و از ایجاد پیچ و خم‌های زیاد در نصب دودکش پرهیز کنند‌. رئیس مرکز مدیریت فوریت‌های پزشکی و خدمات درمانی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان تصریح کرد: سرد بودن لوله بخاری، شعله زرد، قرمز یا نارنجی نشانه کارکرد ناصحیح است و دودکش باید به شکل H باشد. از جمله نکات ایمنی که باید در زمان مسمومیت رعایت شود این است که در و پنجره‌ها رو باز کرده بیمار به هوای آزاد منتقل شده و لباس‌های تنگ و یقه پیراهن بیمار آزاد شود، مواد خوراکی و آشامیدنی به بیمار داده نشود، با حفظ خونسردی با اورژانس تماس گرفته شده و علت حادثه، وضعیت مصدوم، تعداد مصدومین و آدرس دقیق را به کارشناس مرکز پیام اورژانس اعلام شود و به توصیه‌های آنها تا زمان رسیدن آمبولانس به دقت عمل شود.  انتهای پیام/۷۳۰۰۵/ق۲۰
 
 
 
 شماره : ۱۳۹۸۰۱۰۶۰۰۰۲۳۳ -  تاریخ : ۱۳۹۸/۱/۶ - ۱۱:۲۰ ق.ظ
در گفت‌وگو با فارس مطرح شد مسمومیت ۲۰ زنجانی در اثر استنشاق گاز مونوکسید کربن/ یک خانم فوت کرد
اصغر جعفری روحی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: با توجه به وزش باد شدید و گاها بی‌توجهی به نکات ایمنی مسمومیت‌هایی را در اثر استنشاق گاز مونوکسید کربن در استان شاهد هستیم.
رئیس مرکز مدیریت فوریت‌های پزشکی و خدمات درمانی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه روز گذشته در اثر یک حادثه ۱۰ زن و کودک در زنجان مسموم شدند، افزود: همچنین در حادثه‌های جداگانه دیگری یک زن در اثر استنشاق گاز مونوکسید کربن جان خود را از دست داده و یک نفر هم مسموم شد. وی با بیان اینکه در یک حادثه دیگر مسمومیت با استنشاق گاز مونوکسید کربن نیز سه نفر هم در هیدج مسموم شدند، گفت: همچنین در خدابنده نیز سه نفر در اثر استنشاق گاز مونوکسید کربن مسموم شدند. جعفری با تأکید بر رعایت نکات ایمنی از سوی شهروندان افزود: علائم مسمومیت سردرد، سرگیجه، سبکی سر، گیجی و منگی، پرخاشگری، تهوع و استفراغ، کاهش سطح هوشیاری، تنفس سخت و تند است. جعفری ادامه داد: از شهروندان می‌خواهیم مسیر دودکش را بررسی کرده و از ایجاد پیچ و خم‌های زیاد در نصب دودکش پرهیز کنند‌. رئیس مرکز مدیریت فوریت‌های پزشکی و خدمات درمانی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان تصریح کرد: سرد بودن لوله بخاری، شعله زرد، قرمز یا نارنجی نشانه کارکرد ناصحیح دودکش بخاری است و دودکش باید به شکل H باشد. انتهای پیام/۷۳۰۰۴/ق۲۰
 
 
 
 
 قاتل خاموش در زنجان جان یک نفر را گرفت
زنجان - ایرنا - رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان زنجان گفت: با وزش باد شدید و نقص کلاهک دودکش، بر اثر استنشاق مسمومیت با مونوکسید کرین یک شهروند زنجانی جان باخت و ۱۰ نفر دیگر راهی بیمارستان شدند.
کد خبر: ۸۳۲۵۴۸۱۷ | تاریخ خبر: ۰۶/۰۱/۱۳۹۸ - ۸:۳۱
دکتر اصغر جعفری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار افزود: فرد جان باخته یک خانم حدود ۵۵ ساله و افراد دچار گاز گرفتگی را یک نوزاد ۲ ماهه، ۲ کودک سه و هفت ساله و هفت زن دیگر تشکیل می دهد. وی، سردرد، سرگیجه، سبکی سر، گیجی و منگی، پرخاشگری، تهوع و استفراغ، کاهش سطح هوشیاری، تنفس سخت و تند را از علائم مسمومیت گاز گرفتگی ذکر کرد.
این مسئول ادامه داد: بر این اساس توصیه می شود برای پیشگیری از گاز گرفتگی، مسیر دودکش را بررسی کرده و از ایجاد پیچ و خم های زیاد در نصب دودکش پرهیز کنند. جعفری تاکید کرد: سرد بودن لوله بخاری نشانه کارکرد نادرست است، زیرا شعله زرد، قرمز یا نارنجی نشانه کارکرد نامناسب است و بر این اساس باید دودکش باید به شکل H باشد. رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان ادامه داد: در صورت مشاهده فر مسموم شده، در و پنجره هارو باز کرده، بیمار به هوای آزاد منتقل شود و از طرفیلباس‌های تنگ و یقه پیراهن بیمار رو آزاد کنند. وی اضافه کرد: موارد خوراکی و آشامیدنی به فرد دچار گاز گرفتگی داده نشود و سپس با حفظ خونسردی با اورژانس تماس بگیرند و علت حادثه، تعداد مصدومین و آدرس دقیق رو به کارشناس مرکز پیام اورژانس اعلام کنند. جعفری خاطر نشان کرد: بر این اساس به توصیه های کارشناسان اورژانس تا زمان رسیدن آمبولانس به دقت عمل کنند.
به گزارش ایرنا، هم اکنون با اجرای طرح سلامت نوروزی فوریت های پزشکی استان زنجان ۵۴ پایگاه شهری و جاده ای و یک اورژانس هوایی به سانحه دیدگان احتمالی امداد رسانی می کنند.۹۶۴۶/۸۰۶۸
 
 
 نخستین اهدای عضو امسال به ۳ بیمار زنجانی زندگی بخشید
زنجان - ایرنا - مسئول شبکه فراهم آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان گفت: اهدای سه ارگان بیمار مرگ مغزی در این استان به بیماران نیازمند حیاتی دوباره بخشید.
کد خبر: ۸۳۲۵۶۲۶۰ | تاریخ خبر: ۰۷/۰۱/۱۳۹۸ - ۷:۵۰
شهریار اماموردی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیمار مرگ مغزی به نام &#۳۹;علیرضا کاوندی &#۳۹; ۲۳ ساله ساکن زنجان به دلیل خونریزی در بیمارستان امدادی ابهر بستری شده بود. وی اظهار داشت: پس از اطلاع مرگ مغزی این بیمار، کارهای لازم برای کسب رضایت از خانواده وی انجام و این اقدام ایثارگرانه به اهدای سه عضو بیمار منجر شد.
اماموردی خاطرنشان کرد: پس از کسب رضایت از خانواده، بیمار مرگ مغزی برای اهدای کبد و کلیه ها به بیماران نیازمند به بیمارستان سینای تهران منتقل شد. مسئول شبکه فراهم آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان ادامه داد: نسوج (بافت) این بیمار مرگ مغزی نیز برای استفاده بیماران نیازمند اهدا شد که طبق برآوردهای انجام شده کیفیت زندگی ۵۸ بیمار نیازمند را ارتقا می دهد. وی اضافه کرد: در سال گذشته، ۱۸ مورد اهدا عضو در این استان به ثبت رسید که از این تعداد ۲ مورد عدم موفقیت در رضایت گیری وجود داشت و چهار مورد از موارد شناسایی هم قابلیت اهدا عضو نداشتند.
اماموردی یادآور شد: در مجموع از ابتدای سال جاری تا کنون ۲ مورد بیمار مرگ مغزی برای اهدای عضو در این استان گزارش شد که یک مورد به رضایت گیری و اهدا و دیگری به سر انجام نرسید. وی خاطر نشان کرد: از هنگام شناسایی بیمار مرگ مغزی، اقدامات متعددی برای کسب رضایت از خانواده های آنان برای اهدای عضو انجام می شود که تیم های کارشناس و متبحری با توجه به وظایف تعریف شده برای این مهم اقدام می کنند.۹۶۴۶/۸۰۶۸
 
 
 
 سه شنبه ۶ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۹  کد خبر : ۹۸۱-۲۸۱۴-۵
مرگ یک زن بر اثر گازگرفتگی در زنجان
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: یک زن بر اثر گازگرفتگی در زنجان جان خود را از دست داد و قریب به ۲۰ نفر نیز مسموم شدند.  
اصغر جعفری‌روحی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، از افزایش تعداد مسمومیت با گار منوکسیذ کربن خبرداد و اظهار کرد: با توجه به وزش باد شدید و گاها بی‌توجهی به نکات ایمنی مسمومیت‌هایی را در اثر استنشاق گاز مونوکسید کربن در استان شاهد هستیم. این مسئول ادامه داد: روز گذشته در اثر یک حادثه ۱۰ زن و کودک در زنجان مسموم شدند. همچنین در حادثه‌های جداگانه دیگری یک زن در اثر استنشاق گاز مونوکسید کربن جان خود را از دست داده و یک نفر هم مسموم شد.  
وی با بیان اینکه در یک حادثه دیگر مسمومیت با استنشاق گاز مونوکسید کربن نیز سه نفر در هیدج مسموم شدند، افزود: همچنین در خدابنده نیز سه نفر در اثر استنشاق گاز مونوکسید کربن مسموم شدند. جعفری با تا کید بر رعایت نکات ایمنی از سوی شهروندان تصریح کرد: علائم مسمومیت سردرد، سرگیجه، سبکی سر، گیجی و منگی، پرخاشگری، تهوع و استفراغ، کاهش سطح هوشیاری، تنفس سخت و تند است. وی اظهار کرد: از شهروندان می‌خواهیم مسیر دودکش را بررسی کرده و از ایجاد پیچ و خم‌های زیاد در نصب دودکش پرهیز کنند‌. رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان خاطرنشان کرد: سرد بودن لوله بخاری، شعله زرد، قرمز یا نارنجی نشانه کارکرد ناصحیح دودکش بخاری است و دودکش باید به شکل H باشد.
 
 
 
 سه شنبه ۶ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۷  کد خبر : ۹۸۱-۳۱۱۴-۵
انتشار خبر خوب تولد در میان اخبار ناگوار سیل
مسئول روابط‌عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان از تولد نوزاد خدابنده‌ای در آمبولانس خبر داد.  
جواد مرادی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: صبح روز سه‌شنبه ششم فروردین ماه در پی تماس با مرکز اورژانس ۱۱۵ به علت وضعیت اورژانسی مادر باردار در روستای دوتپه سفلی در شهرستان خدابنده، تکنسین‌های اورژانس پایگاه فوریت‌های پزشکی به محل اعزام شدند. این مسئول ادامه داد: اورژانسی‌ها پس از حضور بر بالین این مادر باردار، اقدامات درمانی پیش‌بیمارستانی لازم را انجام و وی را به مرکز درمانی منتقل کردند ولی به علت شروع درد و فرا رسیدن زمان زایمان مجبور به توقف و تولد نوزاد شدند.
  وی با بیان اینکه تولد این نوزاد عجول در بین خبرهای غم‌انگیز نشان از امید است، افزود: حال مادر و نوزاد خوب است.
 
 
 
 
 
 
همدلی‌زنجان - 
فروردین ۴, ۱۳۹۸
۲۸۹۷ بازدید از مراکز تهیه، عرضه و فروش مواد غذایی در استان زنجان/  مراکز درمانی در استان زنجان آماده ارائه خدمات درمانی هستند
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در طرح بسیج سلامت نوروزی سال ۹۸، گفت: این طرح از ۲۰ اسفندماه سال ۹۷ آغاز شده است که تا سوم فروردین ماه سال جاری ۲ هزار و ۸۹۷ بازدید از مراکز تهیه، عرضه و فروش مواد غذایی صورت گرفته است. محمدرضا صائینی در گفت‌و‌گو با همدلی‌زنجان”؛ با اشاره به اینکه تعداد بازدید از اماکن عمومی ۹۶۹ مورد بوده است، افزود: تعداد بازدید از اماکن بین راهی ۱۸۰ مورد،  تعداد بازدید از مراکز عرضه قلیان ۴۹ مورد و تعداد بازدید از سامانه های آبرسانی نیز ۳۸۳ مورد بوده است. وی با اشاره به اینکه شهروندان هر شکایتی در خصوص نحوه عملکرد مراکز تهیهف عرضه و فروش مواد غذایی دارند با شماره ۱۹۰ تماس بگیرند، افزود: همچنین شهروندان می توانند از طریق سامانه ۱۸۹۰ نیز به صورت مستقیم با دفتر اینجانب ارتباط داشته باشند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه همکاران این معاونت به صورت منظم از مراکز مختلف بازدید دارند، اظهار کرد: بعضا شاهدیم برخی به صورت لحظه ای اقدام به ارائه و فروش برخی موارد غذایی وخوراکی می کنند که شهروندان در خصوص نحوه تهیه اقلام مورد نیاز خود دقت لازم را داشته باشند و تنها از مراکز معتبر نسبت به تهیه ملزومات خود اقدام کنند.
وی خواستار دقت در نحوه تامین آب شرب مورد نیاز مسافران و شهروندان کرد و گفت: بعضا شاهدیم لوله های غیربهداشتی برای آب در فضاهای مختلف ایجاد شده که به اکیدا استفاده از آن توضیه نمی شود چرا که بررسی های مختلف گویای بالا بودن آلودگی های میکروبی در آن ها است. صائینی به اقدامات صورت گرفته تا سوم فروردین در طرح بسیج سلامت نوروزی اشاره کرد و یادآور شد: طی این مدت با بازدیدهای صورت گرفته ۵۴ مورد متخلف به مراجع قضایی معرفی شده اند. همچنین ۲۱۸ مورد بازدید مشترک با ادارات از مراکز هدف صورت گرفته و ۵۶۴ مورد کارت بهداشت در این مدت صادر شده است.
معاون دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان با اشاره به اینکه ۲۷۶ مورد اخطاریه بهداشتی صادر شده است، یادآور شد: ۱۴ مورد اخطاریه تعطیلی صادر شده و ۴۱۰ مورد نیز نمونه برداری از مواد غذایی انجام شده است.
وی با بیان اینکه تعداد نمونه برداری از آب شرب ۳۱۷ مورد بوده است، تاکید کرد: تعداد نمونه برداری از آب استخر ۱۴ مورد، کلرسنجی از آب شرب شهری و روستایی ۷ هزار و ۶۹۷ مورد، کلرسنجی از آب استخر ۲۰ مورد، استفاده از دستگاه های پرتابل یک هزار و ۵۲۵ مورد و مقدار مواد غذایی معدم شده نیز به میزان ۶ هزار و ۳۴۱ کیلوگرم بوده است.
صائینی به تعداد رسیدگی به شکایات سامانه بهداشت(۱۹۰) اشاره کرد و گفت: ۲۳ مورد شکایت رسیده به این سامانه بوده است. همچنین ۸ هزار برگ توصیه بهداشتی و ۱۰ هزار برگ استیکر سامانه ۱۹۰ طراحی و چاپ شده به مسافران نوروزی توزیع شده است.
معاون دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان با توجه به بارش باران طی روزها اخیر و ایجاد سیل در استان های شمالی، تاکید کرد: با توجه به اینکه بروز سیل در استان زنجان نیز وجود دارد، توصیه می شود مسافران در مسیر سیلاب ها و کنار رودخانه ها چادر نزده و در مکان و فضاهای مناسب نسبت به توقف و استراحت اقدام کنند.
وی با بیان اینکه شرایط جوی فعلی ممکن است موجب بروز سرماخوردگی و بیماری برای مسافران نوروزی در استان شود، اظهار کرد: پایگاه های فوریت های پزشکی و مراکز بهداشتی و درمانی استان در آمادگی کامل برای ارائه خدمات به مسافران و شهروندان هستند. صائینی با تاکید بر اینکه در زمان بیماری و مشکل درمانی مسافران می توانند به نزدیک ترین مرکز مراجعه کنند، افزود: توصیه می کنیم افراد به صورت مرتب با آب و صابون دست های خود را شتسشو بکنند تا از انتقال بیماری(به خصوص تنفسی) و بروز آن پیشگیری کنند. همچنین در مصرف مواد غذایی مانده و سرد شده نیز دقت لازم صورت گیرد، چرا که احتمال فساد در مواد غذایی سرد شده بسیار بالا است. معاون دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان از فعالیت مراکز مختلف شهری و روستایی در استان طی ایام نوروز خبر داد و گفت: در سطح استان بیمارستان ها به صورت کامل فعال هستند. مراکز بهداشتی و درمانی در مراکز(۱۶ساعته) استان ها نیز فعالیت دارند و نسبت به ارائه خدمات لازم اقدام می کنند.
وی یادآور شد: در سطح استان برای هر شهرستان نیز مراکزی به صورت شبانه روزی فعالیت دارند. هچون مرکز شبانه روزی ارمغانخانه ، سجاس، گرماب، بزینه رود، چورزق، دندی، ابهر و سلطانیه که دراین ایام ارائه خدمات می دهند.
صائینی به ارائه خدمات در روستاها نیز اشاره کرد و گفت: در روستاها نیز برخی مراکز با دو پزشک و برخی تک پزشک هستند. در مراکز تک پزشک خدمات از هشت صبح تا ۱۶ بعد از ظهر ارائه می شود. در این مراکز تقسیم بندی برای نیمه نخست و دوم ایام نوروز صورت گرفته و در نیمه ای که خدمات در مرکز صورت نمی گیرد مردم می توانند از  مراکز مجاور پوشش خدماتی را دریافت کنند.
 
 
 
 همدلی‌زنجان  - 
فروردین ۵, ۱۳۹۸

مسمومیت با مونوکسید کربن در زنجان
به علت وزش شدید باد و نقص کلاهک دودکش یک نوزاد دوماهه، یک کودک ۳ساله و ۷ساله و هفت خانم که در مجموع  ۱۰نفر را شامل می شود، با گاز مونوکسید کربن در زنجان دچار مسمومیت شدند
به گزارش
همدلی‌زنجان”؛ به نقل از مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان علائم مسمومیت شامل سردرد، سرگیجه، سبکی سر، گیجی و منگی، پرخاشگری، تهوع و استفراغ، کاهش سطح هوشیاری، تنفس سخت و تند است. همچنین برای پیشگیری باید مسیر دودکش را بررسی کنید، از ایجاد پیچ و خم های زیاد در نصب دودکش پرهیز کنید. سرد بودن لوله بخاری نشانه کارکرد ناصحیح بخاری است، شعله زرد، قرمز یا نارنجی نشانه کارکرد ناصحیح است، دودکش باید به شکل H باشد
اقدامات مورد نیاز در این خصوص شامل این موارد هستند. در و پنجره ها را باز کنید، بیمار به هوای آزاد منتقل شود، لباس‌های تنگ و یقه پیراهن بیمار رو آزاد میکنیم، موارد خوراکی و آشامیدنی داده نشود، با حفظ خونسردی با اورژانس تماس بگیرند و علت حادثه، تعداد مصدومین و آدرس دقیق را به کارشناس مرکز پیام اورژانس اعلام کنند و به توصیه‌های آنها تا زمان رسیدن آمبولانس به دقت عمل کنند.
 
 
 
همدلی‌زنجان  -  
فروردین ۶, ۱۳۹۸
۱۴۲۹ ماموریت اورژانس استان زنجان در طرح سلامت نوروزی ۹۸۳۹۵۲ مراجعه به اورژانس های بیمارستانی استان
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان با اشاره به گزارش اورژانس پیش بیمارستانی در طرح سلامت نوروزی تا مورخه پنجم فروردین سال جاری، گفت:  در طرح سلامت نوروزی ۵۵ ایستگاه پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی(یک پایگاه اورژاس هوایی) به همراه ۱۰ ایستگاه سلامت در نقاط پرتردد استان ارائه خدمات می دهند.  تعداد کل ماموریت های صورت گرفته استان برای این پایگاه ها و ایستگاه ها در این مدت به میزان یک هزار و ۴۲۹ مورد بوده است علیرضا زراعتچی در گفت‌و‌گو با
همدلی‌زنجان”؛با بیان اینکه تعداد کل ماموریت پیش بیمارستانی در استان طی این مدت به میزان یک هزار و ۲۴۳ مورد بوده است، افزود: مجموع ماموریت ترافیکی(ماموریت حوادث ترافیکی) در استان ۳۰۵ مورد بوده که ۳۸۰ نفر اعزام به بیمارستان و ۵۱ نفر در محل درمان شدند.
وی به ماموریت غیر ترافیکی(ماموریت غیر حوادث ترافیکی) اشاره کرد و افزود: ۹۳۸ ماموریت های غیرترافیکی طی این مدت انجام شده که طی آن ۷۸۳ نفر  به بیمارستان اعزام، و ۲۰۵ نفر  در محل درمان شدندطی این ماموریت ها ۳۶ نفر بیمار تنفسی، ۵۶ نفر بیمار قلبی، ۱۷ نفر سایر مسمومیت ها(دارویی، گوارشی و…) و ۱۹ نفر مسمومیت مونوکسید کربن و  سایر بیماری ها به میزان ۸۶۰ مورد بوده است. این مقام مسئول به گزارش ایستگاه های سلامت در استان اشاره کرد و افزود: کل ماموریت در این بخش ۱۸۶ مورد، کل ماموریت ترافیکی چهار مورد و  کل ماموریت غیرترافیکی نیز به میزان ۱۸۲ مورد بوده است. در ماموریت های ترافیکی دو نفر اعزام به بیمارستان و دو نفر نیز در محل درمان شدند. در بخش غیرترافیکی نیز اعزام به بیمارستان نداشتیم و ۱۸۲ نفر در محل درمان شدند. وی به بیماری های ثبت شده در این بخش اشاره کرد و یادآور شد: هشت مورد بیماری تنفسی، ۱۸ مورد بیماری قلبی، ۲۳ مورد سایر مسمومیت ها و ۱۳۳ مورد نیز سایر موارد بودند. زراعتچی با بیان اینکه مراکز فعال تصویر برداری در استان ۵۳ مورد بوده است، خاطرنشان کرد:  مراکز آزمایشگاهی در استان به میزان ۴۴ مورد خدمات مورد نیاز مردم را ارائه می کنند. همچنین تعدادپرستارانی که در مراکز درمانی خدمات ارائه می دهند ۴۴ نفر در روز هستند که با احتساب پرستاران on call به تعداد بیش از یک هزار و ۳۰۰ نفر می رسند. پزشکان نیز در تخصص های مختلف به ارائه خدمات می پردازند که تعداد پزشکان در روز ۶۹ نفر است. معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان با بیان اینکه این ایام بازدیدهای مختلف توسط مدیران و کارشناسان معاون درمان دانشگاه از مراکز مختلف درمانی صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: تعداد بازیدهیئت رئیسه دانشگاه از مراکز مختلف درمانی استان ۱۶ مورد بوده است. همچنین طی این مدت تعداد موالید در استان ۲۶۶ مورد و تعداد جراحی صورت گرفته نیز ۳۹۷ مورد بوده است. وی با بیان اینکه تعداد کل مراجعین به اورژانس به میزان ۳۰ هزار و ۹۵۲ نفر بوده است، اظهار کرد: تعداد بیماران سرپایی اورژانس به میزان ۲۸ هزار و ۲۳۷ نفر، تعداد بیماران بستری اورژانس ۲ هزار و ۷۱۵ نفر و CPR موفق اورژانس نیز به تعداد ۲۴ مورد بوده است. زراعتچی به ارائه خدمات دندانپزشکی در طی ایام نوروز اشاره کرد و گفت: مطابق برنامه ریزی صورت گرفته برای تعطیلات نوروز ۹۸ این خدمات در تمامی مراکز دانشگاهی دولتی انجام می شود و همچنین در مراکز خصوصی نیز این خدمات ارائه می شود.
 
 
 
 
 
 اعزام ۱۴۳نفر به بیمارستان های استان زنجان در طرح نوروزی اورژانس
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان از اعزام ۱۴۳ نفر به بیمارستان های استان زنجان در طرح نوروزی اورژانس خبر داد. کد خبر: ۹۱۲۱۹۸۱ -  تاریخ: ۰۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴
به گزارش خبرگزاری بسیج؛ اصغر جعفری با بیان اینکه از آغاز طرح نوروزی تا سوم فروردین ماه، ۵۶۰ ماموریت پیش بیمارستانی داشتیم، اظهار کرد: ایستگاه‌های سلامت نیز ۱۳۸ مورد ماموریت داشتند. وی با اشاره به اینکه ۱۴۳ مورد اعزام به بیمارستان داشتیم، ابراز کرد: درمان در محل حادثه نیز ۱۸۵ مورد بوده است. رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان با بیان اینکه ۵۵ پایگاه فعال در سطح استان داریم، خاطرنشان کرد: یک پایگاه اورژانس هوایی، ۱۷ پایگاه شهری و ۳۷ پایگاه جاده‌ای در استان فعال هستند. وی با تاکید بر اینکه تمامی پایگاه‌ها در وضعیت آماده باش کامل قرار دارند، عنوان کرد: اورژانس هوایی نیز در صورت نیاز ماموریت‌ خود را انجام خواهد داد. جعفری با بیان اینکه حوادث خاصی را در این ایام در استان شاهد نبودیم، ادامه داد: حوادث ترافیکی وجود داشت اما مورد خاصی که در مورد آن صحبت کرد، وجود نداشت. وی بیان کرد: با توجه به اینکه فاصله پایگاه‌های ما در حد استاندارد کشوری است، مشکلی در زمینه امدادرسانی‌ها نداریم.
 
 
 
 
 
خبرگزاری برنا -  کد خبر: ۸۲۷۴۴۰   تاریخ خبر: ۱۳۹۸/۰۱/۰۶ ۱۴:۵۶:۲۷

بر اثر استنشاق گاز مونوکسید کربن در زنجان/ ۲۰نفر مسموم شدند یک نفر فوت نمود
اصغر جعفری روحی گفت: با توجه به وزش باد شدید و گاها بی‌توجهی به نکات ایمنی مسمومیت‌هایی را در اثر استنشاق گاز مونوکسید کربن در استان شاهد هستیم.
به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ رئیس مرکز مدیریت فوریت‌های پزشکی و خدمات درمانی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان از مسمومیت ۲۰ زنجانی در اثر استنشاق گاز مونوکسید کربن خبر داد و گفت: یک خانم هم فوت کرد.
اصغر جعفری روحی گفت: با توجه به وزش باد شدید و گاها بی‌توجهی به نکات ایمنی مسمومیت‌هایی را در اثر استنشاق گاز مونوکسید کربن در استان شاهد هستیم. رئیس مرکز مدیریت فوریت‌های پزشکی و خدمات درمانی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه روز گذشته در اثر یک حادثه ۱۰ زن و کودک در زنجان مسموم شدند، افزود: همچنین در حادثه‌های جداگانه دیگری یک زن در اثر استنشاق گاز مونوکسید کربن جان خود را از دست داده و یک نفر هم مسموم شد.
وی با بیان اینکه در یک حادثه دیگر مسمومیت با استنشاق گاز مونوکسید کربن نیز سه نفر هم در هیدج مسموم شدند، گفت: همچنین در خدابنده نیز سه نفر در اثر استنشاق گاز مونوکسید کربن مسموم شدند. جعفری با تأکید بر رعایت نکات ایمنی از سوی شهروندان افزود: علائم مسمومیت سردرد، سرگیجه، سبکی سر، گیجی و منگی، پرخاشگری، تهوع و استفراغ، کاهش سطح هوشیاری، تنفس سخت و تند است. جعفری ادامه داد: از شهروندان می‌خواهیم مسیر دودکش را بررسی کرده و از ایجاد پیچ و خم‌های زیاد در نصب دودکش پرهیز کنند‌. رئیس مرکز مدیریت فوریت‌های پزشکی و خدمات درمانی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان تصریح کرد: سرد بودن لوله بخاری، شعله زرد، قرمز یا نارنجی نشانه کارکرد ناصحیح دودکش بخاری است و دودکش باید به شکل H باشد. 
 
 

موج رسا;  شناسه خبر : ۱۰۳۳۸ دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۰

اعزم ۱۴۳ نفر به بیمارستانهای استان زنجان در طرح نوروزی اورژانس/ ۵۵ پایگاه فعال در سطح استان داریم
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان از اعزم ۱۴۳ نفر به بیمارستانهای استان زنجان در طرح نوروزی اورژانس خبر داد.
اصغر جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار 
موج رسا; با بیان اینکه از آغاز طرح نوروزی تا سوم فروردین ماه ۵۶۰ ماموریت پیش بیمارستانی داشتیم، اظهار کرد: ایستگاه‌های سلامت نیز ۱۳۸ مورد ماموریت داشتند. وی با اشاره به اینکه ۱۴۳ مورد اعزام به بیمارستان داشتیم، ابراز کرد: درمان در محل حادثه نیز ۱۸۵ مورد بوده است. رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان با بیان اینکه ۵۵ پایگاه فعال در سطح استان داریم، خاطرنشان کرد: یک پایگاه اورژانس هوایی، ۱۷ پایگاه شهری و ۳۷ پایگاه جاده‌ای در استان فعال هستند. وی با تاکید بر اینکه تمامی پایگاه‌ها در وضعیت آماده باش کامل قرار دارند، عنوان کرد: اورژانس هوایی نیز در صورت نیاز ماموریت‌ خود را انجام خواهد داد. جعفری با بیان اینکه حوادث خاصی را در این ایام در استان شاهد نبودیم، ادامه داد: حوادث ترافیکی وجود داشت اما مورد خاصی که در مورد آن صحبت کرد، وجود نداشت.
وی بیان کرد: با توجه به اینکه فاصله پایگاه‌های ما در حد استاندارد کشوری است، مشکلی در زمینه امدادرسانی‌ها نداریم.
//س
 
 
 
 
 

موج رسا; شناسه خبر : ۱۰۳۶۸ سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۷

فوت یک نفر بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در زنجان/ ماموریت‌های اورژانس به خاطر شرایط نوروز افزایش می‌یابد
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان از فوت یک نفر بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در زنجان خبر داد. اصغر جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با بیان اینکه از اول فروردین ماه تاکنون ۱۹ مورد مسمومیت با گاز مونوکسید کربن داشتیم، اظهار کرد: در روزهای پنجم و ششم فروردین ماه ۱۴ مورد مسمومیت با گاز مونوکسید کربن گزارش شده است.
وی با اشاره به اینکه تمامی موارد به بیمارستان انتقال یافته و درمان شدند، ابراز کرد: تنها یک مورد تا زمان رسیدن نیروهای اورژانس فاقد علایم حیاتی بود. رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان با بیان اینکه ماموریت‌های ما روز به روز به خاطر شرایط نوروز افزایش می‌یابد، عنوان کرد: تعداد کل ماموریت‌های اورژانس پیش بیمارستانی از ابتدای طرح نوروز تا پنجم فروردین ماه ۱۲۴۳ مورد بود. وی بیان کرد: مراجعه به ایستگاه‌های نوروزی ۱۸۶ مورد بوده که این آمار نیز از ابتدای طرح نوروزی تا پنجم فروردین ماه است.
 
دفعات مشاهده: 64 بار   |   دفعات چاپ: 9 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA code
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان