[صفحه اصلی ]    
:: ::
بخش‌های اصلی
معرفی روابط عمومی دانشگاه ::
شبکه اطلاع رسانی -اطلاع یابی::
آرشیو اخبار وب دا::
شورای منطقه 1روابط عمومی::
اطلاعیه::
اطلاع رسانی::
فرهنگ سلامت::
آلبوم تصاویر::
سلامت و رسانه::
هفته سلامت::
خیریه های حوزه سلامت::
عملکرد واحد های دانشگاه::
پزشک خانواده ::
تسهیلات نوروزی::
پرسش شما-_ پاسخ ما::
سفر ریاست جمهوری::
طرح تحول نظام سلامت::
اطلاع رسانی و آگهی::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: آموزش
:: بسیج ملی کنترل فشار خون
:: ماه رمضان
:: اطلاعیه و جدول زمان بندی فعالیت های مربوط به متقاضیان مهمانی و انتقال سال تحصیلی 99-98
:: مدیریت خشم (قسمت پنجم)
..
پیوند های مرتبط

پایگاه خبری- اطلاع رسانی وب دا 

وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران

روزنامه ها و نشریات محلی

,سایت و وبلاگ های روابط عمومی

بانک صادرات

انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در زنجان

انجمن خیریه حمایت از بیمارانمبتلابه سرطان استان زنجان

جمعیت حمایت از بیماران ام اس استان زنجان

انجمن خیریه حمایت از سلامت روان استان زنجان

موسسه خیریه امدادگران عاشورا زنجان

کتابخانه مجازی پزشکی

..
اخبار وزارت بهداشت
..
:: نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (۱۱ فروردین‌ماه ۱۳۹۷) ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱/۱۱ | 
نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (۱۱ فروردین‌ماه ۱۳۹۷)

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان:
فوت یک نفر بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در زنجان/ ماموریت‌های اورژانس به خاطر شرایط نوروز افزایش می‌یابد
موج‌رسا -  شناسه خبر : ۱۰۳۶۸ سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۷
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان از فوت یک نفر بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در زنجان خبر داد.
اصغر جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با بیان اینکه از اول فروردین ماه تاکنون ۱۹ مورد مسمومیت با گاز مونوکسید کربن داشتیم، اظهار کرد: در روزهای پنجم و ششم فروردین ماه ۱۴ مورد مسمومیت با گاز مونوکسید کربن گزارش شده است.
وی با اشاره به اینکه تمامی موارد به بیمارستان انتقال یافته و درمان شدند، ابراز کرد: تنها یک مورد تا زمان رسیدن نیروهای اورژانس فاقد علایم حیاتی بود. رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان با بیان اینکه ماموریت‌های ما روز به روز به خاطر شرایط نوروز افزایش می‌یابد، عنوان کرد: تعداد کل ماموریت‌های اورژانس پیش بیمارستانی از ابتدای طرح نوروز تا پنجم فروردین ماه ۱۲۴۳ مورد بود.
وی بیان کرد: مراجعه به ایستگاه‌های نوروزی ۱۸۶ مورد بوده که این آمار نیز از ابتدای طرح نوروزی تا پنجم فروردین ماه است.
 
 
 
 
 نخستین اهدای عضو امسال به ۳ بیمار زنجانی زندگی بخشید
زنجان - ایرنا - مسئول شبکه فراهم آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان گفت: اهدای سه ارگان بیمار مرگ مغزی در این استان به بیماران نیازمند حیاتی دوباره بخشید.  کد خبر: ۸۳۲۵۶۲۶۰ | تاریخ خبر: ۰۷/۰۱/۱۳۹۸
شهریار اماموردی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیمار مرگ مغزی به نام &#۳۹;علیرضا کاوندی &#۳۹; ۲۳ ساله ساکن زنجان به دلیل خونریزی در بیمارستان امدادی ابهر بستری شده بود. وی اظهار داشت: پس از اطلاع مرگ مغزی این بیمار، کارهای لازم برای کسب رضایت از خانواده وی انجام و این اقدام ایثارگرانه به اهدای سه عضو بیمار منجر شد.  اماموردی خاطرنشان کرد: پس از کسب رضایت از خانواده، بیمار مرگ مغزی برای اهدای کبد و کلیه ها به بیماران نیازمند به بیمارستان سینای تهران منتقل شد. مسئول شبکه فراهم آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان ادامه داد: نسوج (بافت) این بیمار مرگ مغزی نیز برای استفاده بیماران نیازمند اهدا شد که طبق برآوردهای انجام شده کیفیت زندگی ۵۸ بیمار نیازمند را ارتقا می دهد. وی اضافه کرد: در سال گذشته، ۱۸ مورد اهدا عضو در این استان به ثبت رسید که از این تعداد ۲ مورد عدم موفقیت در رضایت گیری وجود داشت و چهار مورد از موارد شناسایی هم قابلیت اهدا عضو نداشتند.
اماموردی یادآور شد: در مجموع از ابتدای سال جاری تا کنون ۲ مورد بیمار مرگ مغزی برای اهدای عضو در این استان گزارش شد که یک مورد به رضایت گیری و اهدا و دیگری به سر انجام نرسید. وی خاطر نشان کرد: از هنگام شناسایی بیمار مرگ مغزی، اقدامات متعددی برای کسب رضایت از خانواده های آنان برای اهدای عضو انجام می شود که تیم های کارشناس و متبحری با توجه به وظایف تعریف شده برای این مهم اقدام می کنند. ۹۶۴۶/۸۰۶۸
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان:‏

ماموریت‌های اورژانس در طرح سلامت نوروزی به ۱۵۶۵ مورد رسید/ خدمت‌رسانی در تمام مناطق استان ادامه دارد
موج‌رسا - شناسه خبر : ۱۰۳۷۹ چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۳
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان گفت: ماموریت‌های اورژانس در طرح سلامت نوروزی به ۱۵۶۵ مورد رسید.
اصغر جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به فعالیت‌های اورژانس در ‏طرح نوروزی اظهار کرد: تعداد کل ماموریت‌ها با احتساب ایستگاه سلامت تا ششم ‏فروردین ماه ۱۵۶۵ مورد بوده است.‏ وی تعداد ماموریت‌های پیش بیمارستانی را ۱۳۴۷ مورد عنوان کرد و افزود: تعداد ‏ماموریت‌های ترافیکی نیز در این مدت ۳۲۷ مورد بود که ۴۰۵ نفر به بیمارستان منتقل ‏شدند.‏ رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان با بیان اینکه تعداد ‏ماموریت‌های غیرترافیکی ۱۰۲۰ مورد بود، ابراز کرد: ۸۳۰ نفر نیز در این ماموریت‌ها ‏به بیمارستان منتقل شده و ۲۴۰ نفر در محل درمان شدند.‏ وی با اشاره به اینکه تعداد کل مراجعین به اورژانس ۳۴ هزار ۴۵۵ مورد بوده است، ‏خاطرنشان کرد: تعداد مراجعین سرپایی اورژانس ۳۱ هزار و ۴۱۵ و بیماران بستری ‏اورژانس نیز ۳۰۴۰ مورد بود.‏ جعفری تعداد موالید را ۳۰۴ مورد اعلام کرد و گفت: ۴۲۴ مورد نیز جراحی در این ایام ‏انجام شده و خدمت‌رسانی در تمام مناطق استان ادامه دارد.‏
 
 


شماره
: ۱۳۹۸۰۱۰۹۰۰۰۴۲۴ -  تاریخ : ۱۳۹۸/۱/۹ - ۸:۴۶ ب.ظ
طی نوروز اورژانس زنجان یک هزار و ۹۳۸ ماموریت انجام داده است
اصغر جعفر روحی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: از ابتدای طرح سلامت نوروزی تعداد کل ماموریت‌های اورژانس با احتساب ایستگاه سلامت یک هزار و ۹۳۸ مورد بوده است. رئیس مرکز مدیریت فوریت‌های پزشکی و خدمات درمانی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان کل ماموریت پیش بیمارستانی را یک هزار و ۶۳۰ مورد و کل ماموریت ترافیکی استان را ۴۱۷ مورد اعلام کرد و گفت: همچنین ماموریت ترافیکی اعزام به بیمارستان ۴۹۶ نفر و ترافیکی درمان در محل نیز ۹۱ نفر بوده است. وی با بیان اینکه کل ماموریت غیرترافیکی نیز یک هزار و ۲۱۳ نفر بوده است، گفت: ماموریت غیرترافیکی اعزام به بیمارستان نیز ۹۲۹ و ماموریت غیرترافیکی درمان در محل نیز ۳۴۱ نفر بوده است.
جعفری با بیان اینکه تعداد بیماران تنفسی ۵۸ نفر و بیماران قلبی نیز ۷۸ نفر بوده است، گفت: همچنین تعداد سایر مسمومیت‌ها ۱۹ نفر و مسمومیت بر اثر مونوکسیدکربن نیز ۲۰ نفر و سایر مسمومیت‌ها نیز یک هزار و ۹۵ نفر بوده است. رئیس مرکز مدیریت فوریت‌های پزشکی و خدمات درمانی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان همچنین گزارشی از فعالیت ایستگاه‌های سلامت نوروزی نیز ارائه کرد و گفت: کل ماموریت‌ها در این ایستگاه‌ها ۳۰۸ مورد بوده که از این تعداد ماموریت‌های ترافیکی پنج مورد بوده است. وی ادامه داد: همچنین ماموریت ترافیکی اعزام به بیمارستان سه نفر، ترافیکی درمان در محل دو نفر بوده است. جعفری در ادامه تعداد ماموریت غیرترافیکی را ۳۰۳ مورد و ماموریت غیرترافیکی اعزام به بیمارستان را یک مورد و غیرترافیکی درمان در محل را ۳۰۲ مورد اعلام کرد و گفت: در این ماموریت‌ها بیماران تنفسی هشت نفر و بیماران قلبی نیز ۲۰  نفر و سایر مسمومیت‌ها نیز ۲۷ نفر بوده است. رئیس مرکز مدیریت فوریت‌های پزشکی و خدمات درمانی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گزارش mcmcدانشگاه علوم پزشکی استان زنجان را ارائه کرد و گفت: در این مدت مراکز فعال تصویربرداری فعال ۳۷ مورد، مراکز آزمایشگاهی فعال ۱۶ مورد، تعداد پرستاران فعال ۹۱۷ نفر،  تعداد پزشکان ۶۵ نفر و تعداد بازید هیأت رئیسه نیز ۱۸ نفر بوده است.
وی تعداد موالید را ۳۴۰ نفر و تعداد جراحی انجام شده را ۴۵۴ مورد اعلام کرد و گفت: تعداد کل مراجعین اورژانس ۳۸ هزار و ۶۵۲ نفر، تعداد بیماران سرپایی اورژانس ۳۵ هزار و ۱۱۸ نفر و بیماران بستری در اورژانس نیز ۳ هزار و ۵۳۴ نفر بوده است.
جعفری ادامه داد: در این مدت تعداد احیای قلبی ریوی موفق اورژانس نیز ۲۴ مورد بوده است.
به گفته رئیس مرکز مدیریت فوریت‌های پزشکی و خدمات درمانی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان اجرای طرح نوروزی تا پایان تعطیلات نوروزی در سراسر استان ادامه خواهد داشت. انتهای پیام/۷۳۰۰۵/ق۴۰


 
خبرگزاری مهر -  ۱۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۵ - کد خبر ۴۵۷۸۳۴۸

جوان مرگ مغزی در زنجان به سه بیمار حیات دوباره بخشید
زنجان- مسئول شبکه فراهم آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: جوان ۲۳ ساله مرگ مغزی در استان زنجان به سه بیمار حیات دوباره بخشید.
شهریار امام وردی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: سه عضو بدن جوان ۲۳ ساله زنجانی که به دلیل خونریزی مغزی فوت کرده بود، با رضایت خانواده به بیماران نیازمند اهدا شد. وی اظهار کرد: کبد و کلیه‌های این بیمار مرگ مغزی به سه نفر جان دوباره بخشید و در این میان نسوج این بیمار مرگ مغزی برای استفاده بیماران نیازمند اهدا شد که به ارتقای کیفیت زندگی بیماران کمک می‌کند. مسئول شبکه فراهم آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: نبود بیماری‌های مزمن ازجمله سرطان، دیابت و حداکثر سن ۶۵ سال متوفی از جمله شرایط لازم برای اهدای عضو است و خوشبختانه در استان زنجان فرهنگ اهدای عضو به خوبی نهادینه شده است.
 
 
 
 
 شنبه ۱۰ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۴ -  کد خبر : ۹۸۱-۵۸۱۴-۵

انجام بیش از ۱۰۰۰ ماموریت در ایام نوروز
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: از ابتدای طرح سلامت نوروزی تعداد کل ماموریت‌های اورژانس با احتساب ایستگاه سلامت ۱۹۳۸ مورد بوده است.  
اصغر جعفری‌روحی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: از ابتدای طرح سلامت نوروزی تعداد کل ماموریت‌های اورژانس با احتساب ایستگاه سلامت ۱۹۳۸ مورد بوده است. این مسئول، کل ماموریت پیش‌بیمارستانی را ۱۶۳۰ مورد و کل ماموریت ترافیکی استان را ۴۱۷ مورد اعلام کرد و ادامه داد: همچنین ماموریت ترافیکی اعزام به بیمارستان ۴۹۶ نفر و ترافیکی درمان در محل نیز ۹۱ نفر بوده است.  
وی با بیان اینکه کل ماموریت غیرترافیکی نیز ۱۲۱۳ نفر بوده است، گفت: ماموریت غیرترافیکی اعزام به بیمارستان نیز ۹۲۹ نفر و ماموریت غیرترافیکی درمان در محل نیز ۳۴۱ نفر بوده است. جعفری‌روحی با بیان اینکه تعداد بیماران تنفسی ۵۸ نفر و بیماران قلبی نیز ۷۸ نفر بوده است، افزود: همچنین تعداد سایر مسمومیت‌ها ۱۹ نفر و مسمومیت بر اثر مونوکسیدکربن نیز ۲۰ نفر و سایر مسمومیت‌ها نیز ۱۰۹۵ نفر بوده است.  
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان همچنین گزارشی از فعالیت ایستگاه‌های سلامت نوروزی ارائه کرد و یادآور شد: کل ماموریت‌ها در این ایستگاه‌ها ۳۰۸ مورد بوده که از این تعداد ماموریت‌های ترافیکی پنج مورد، ماموریت ترافیکی اعزام به بیمارستان سه نفر و ترافیکی درمان در محل دو نفر بوده است. وی تعداد ماموریت غیرترافیکی را ۳۰۳ مورد و ماموریت غیرترافیکی اعزام به بیمارستان را یک مورد و غیرترافیکی درمان در محل را ۳۰۲ مورد دانست و تصریح کرد: در این ماموریت‌ها بیماران تنفسی هشت نفر و بیماران قلبی نیز ۲۰ نفر و سایر مسمومیت‌ها نیز ۲۷ نفر بوده است. این مسئول با ارائه گزارشی از MCMC دانشگاه  علوم‌پزشکی استان زنجان، تصریح کرد: در این مدت مراکز تصویربرداری فعال ۳۷ مورد، مراکز آزمایشگاهی فعال ۱۶ مورد، تعداد پرستاران فعال ۹۱۷ نفر،  تعداد پزشکان ۶۵ نفر و تعداد بازدید هیئت رئیسه نیز ۱۸ نفر بوده است. جعفری‌روحی تعداد موالید را ۳۴۰ نفر و تعداد جراحی انجام شده را ۴۵۴ مورد دانست و خاطرنشان کرد: تعداد کل مراجعین به اورژانس ۳۸ هزار و ۶۵۲ نفر، تعداد بیماران سرپایی اورژانس ۳۵ هزار و ۱۱۸ نفر و بیماران بستری در اورژانس نیز ۳۵۳۴ نفر بوده است. در این مدت تعداد احیای قلبی ریوی موفق اورژانس نیز ۲۴ مورد بوده است. به گفته رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان، اجرای طرح نوروزی تا پایان تعطیلات نوروزی در سراسر استان ادامه خواهد داشت.
 
دفعات مشاهده: 42 بار   |   دفعات چاپ: 9 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA code
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان