[صفحه اصلی ]    
:: ::
بخش‌های اصلی
معرفی روابط عمومی دانشگاه ::
شبکه اطلاع رسانی -اطلاع یابی::
آرشیو اخبار وب دا::
شورای منطقه 1روابط عمومی::
اطلاعیه::
اطلاع رسانی::
فرهنگ سلامت::
آلبوم تصاویر::
سلامت و رسانه::
هفته سلامت::
خیریه های حوزه سلامت::
عملکرد واحد های دانشگاه::
پزشک خانواده ::
تسهیلات نوروزی::
پرسش شما-_ پاسخ ما::
سفر ریاست جمهوری::
طرح تحول نظام سلامت::
اطلاع رسانی و آگهی::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: آموزش
:: بسیج ملی کنترل فشار خون
:: ماه رمضان
:: اطلاعیه و جدول زمان بندی فعالیت های مربوط به متقاضیان مهمانی و انتقال سال تحصیلی 99-98
:: مدیریت خشم (قسمت پنجم)
..
پیوند های مرتبط

پایگاه خبری- اطلاع رسانی وب دا 

وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران

روزنامه ها و نشریات محلی

,سایت و وبلاگ های روابط عمومی

بانک صادرات

انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در زنجان

انجمن خیریه حمایت از بیمارانمبتلابه سرطان استان زنجان

جمعیت حمایت از بیماران ام اس استان زنجان

انجمن خیریه حمایت از سلامت روان استان زنجان

موسسه خیریه امدادگران عاشورا زنجان

کتابخانه مجازی پزشکی

..
اخبار وزارت بهداشت
..
:: نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (۱۸ فروردین ۱۳۹۸) ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱/۱۸ | 
نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (۱۸ فروردین ۱۳۹۸)  

 ۶۱ واحد متخلف توزیع مواد غذایی زنجان به مراجع قضائی معرفی شد
زنجان - ایرنا - مدیر گروه بهداشت محیط استان زنجان گفت: طی بازه زمانی ۲۰ اسفند سال گذشته تا ۱۵ فروردین امسال و طبق بازدیدها ۶۱ واحد توزیع و عرضه مواد غذایی متخلف به مراجع قضایی معرفی و برای ۴۳۰ واحد دیگر نیز اخطاریه بهداشتی صادر شد.
کد خبر: ۸۳۲۶۵۱۲۳ | تاریخ خبر: ۱۶/۰۱/۱۳۹۸ - ۹:۳
جمال ناصحی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با همکاری کارشناسان بهداشت محیط این استان در بازه زمانی یاد شده، ۷.۵ تن مواد غذایی غیربهداشتی در این استان معدوم شد. وی اظهار داشت: این مواد غذایی کشف شده شامل لبنیات، پروتئینی گوشتی، مواد غذایی دارای اسانس و رنگ غیر مجاز، آجیل و شیرینی، کنسرو، کمپوت و نوشابه تاریخ گذشته بوده است. این مسئول ادامه داد: طی ۲۰ اسفند تا ۱۵ فروردین امسال چهار هزار و ۸۴۹ بازرسی از اماکن تولید، توزیع و عرضه مواد غذایی در استان انجام شده است. وی اضافه کرد: طی مدت یاد شده یکهزار و ۵۶۰ مورد بازرسی از اماکن عمومی و ۳۰۰ مورد بازدید نیز از اماکن بین راهی شامل مجتمع و رستوران ها انجام گرفته است.
این مسئول ادامه داد: علاوه بر آن نیز ۳۶۲مورد نیز بارزسی بصورت مشترک با تعزیزات، فرمانداری، سازمان صنعت، معدن و تجارت و ستاد تسهیلات سفر بوده است. ناصحی افزود: تا کنون ۱۵ واحد متخلف در استان تعطیل شده و علاوه بر آن بازرسان بهداشت محیط این استان نیز ۵۲۸ مورد نمونه برداری مواد غذایی انجام دادند. وی اظهار داشت: طی مدت یاد شده یکهزار و ۸۰۸ مورد سنجش آلودگی مواد غذایی با (پرتابل) بوده و نمونه برداری از آب آشامیدنی نیز ۴۹۳ مورد بوده است. مدیر گروه بهداشت محیط استان زنجان ادامه داد: بازرسان بهداشت محیط استان از زمان اغاز طرح بسیج نوروزی تا ۱۵ فروردین امسال ۱۲ هزار و ۳۶۱ کلر سنجی آب آشامیدنی در مناطق شهری و روستایی انجام داده است.
این مسئول ادامه داد: تا کنون ۴۲مورد شکایت مردمی از طریق سامانه ۱۹۰ دریافت شده و و موارد پس از بررسی پاسخ های لازم به مخاطبان داده شده است. وی یادآوری کرد: نظارت بر فعالیت های سفره خانه ها و جلوگیری از عرضه قلیان یکی از اقدامان مهم بهداشت محیط این استان بوده که در مدت یاد شده ۸۵ مورد بازدید انجام گرفته است. وی خاطرنشان کرد: در طرح بسیج نوروزی ۱۰ اکیپ ۲ نفره کارشناسان بهداشت محیط استان از ساعت ۸ صبح لغایت ۲۱ شب از تمامی مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش موادغذایی نظارت می کنند. این مسئول یاداور شد: شماره ۱۹۰ستاد فوریت سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پرشکی برای دریافت شکایات و تخلفات مردمی در نظر گرفته که موارد پس از بررسی در کوتاهترین زمان ممکن مورد رسیدگی قرار می گیرد.
به گزارش ایرنا، همزمان با سراسر کشور، طرح بسیج نوروزی برنامه از ۲۰ اسفند سال‌ گذشته تا ۲۰ فروردین‌ سال جاری با همکاری سازمان‌ها و نهادهای عضو ستاد بسیج سلامت نوروزی در حال اجرا است.۹۶۴۶/۶۰۸۵

 
 سه عضو بیمار مرگ مغزی درزنجان به بیماران نیازمند زندگی بخشید
زنجان - ایرنا - مسئول شبکه فراهم آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان گفت: دومین اهدای عضو این استان در سال جاری به وقوع پیوست و سه ارگان بدن یک بیمار مرگ مغزی به بیماران نیازمند حیاتی دوباره بخشید.
کد خبر: ۸۳۲۶۵۱۲۰ | تاریخ خبر: ۱۶/۰۱/۱۳۹۸ - ۸:۵۴
شهریار اماموردی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : این بیمار مرگ مغزی به نام &#۳۹;رضا شفیعی&#۳۹;۳۲ ساله ساکن تهران بر اثر تصادف رانندگی در قیدار استان زنجان در بیمارستان امیر المومنین این شهر بستری شده بود که برای انجام اقدامات لازم به مرکز آموزشی و درمانی تخصصی و فوق تخصصی آیت الله موسوی شهر زنجان اعزام شد. وی اظهار داشت: این بیمار دچار مرگ مغزی شده بود که پس از اطلاع از این موضوع، اقدامات لازم برای کسب رضایت از خانواده وی انجام و این اقدام ایثارگرانه به اهدای سه عضو بیمار منجر شداین مسئول ادامه داد: بر این اساس پس از کسب رضایت از خانواده بیمار مرگ مغزی، کبد، کلیه ها برای اهدا به بیماران نیازمند به بیمارستان سینای تهران منتقل شد
وی اضافه کرد:از ابتدای سال جاری تا کنون سه مورد بیمار مرگ مغزی در این استان شناسایی و سه مورد نیز به کسب رضایت و در نهایت ۲ مورد به اهداء منتهی شد. اماموری افزود: مورد بیمار مرگ مغزی به خانم ۵۱ ساله بازمی گشت که به علت بیمار زمینه ای قابلیت اهداء عضو نداشت هر چند خانواده این مرحوم موافقت خود را با انجام این عمل خیر اعلام کرده بودند. وی خاطر نشان کرد: در سال گذشته، ۱۸ مورد اهدا عضو در این استان به ثبت رسید که از این تعداد ۲ مورد عدم موفقیت در رضایت گیری وجود داشت و چهار مورد از موارد شناسایی هم قابلیت اهدا عضو نداشتند.
به گزارش ایرنا، پیش از این نیز اوایل فروردین امسال نیز بیمار مرگ مغزی به نام &#۳۹;علیرضا کاوندی &#۳۹; ۲۳ ساله ساکن زنجان به دلیل خونریزی در بیمارستان امدادی ابهرکبد و کلیه ها و نسوج خود را به بیماران نیاز مند اهدا کرده بود.
شبکه فراهم آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان از سال ۸۷ آغاز به کار کرده است.۹۶۴۶/۶۰۸۵
 
 
  جمعه ۱۶ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳ -  کد خبر : ۹۸۱-۳۷۹۱-۵
اولویت امروز، کاهش هزینه‌ بیماران سرطانی است
مدیر اجرایی دفتر انجمن خیریه مهرانه در ابهر گفت: مهرانه با راه‌اندازی درمانگاه شیمی‌درمانی در شهرستان‌ها، از هزینه‌های سنگین رفت و آمد در کنار سایر هزینه‌ها جلوگیری کرده است.  
عبدالصمد امامی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، از ارائه خدمات رایگان شیمی‌درمانی مهرانه به ۱۵۴۷ بیمار در مجموع با ۵۴۳۶ بار مراجعه در این شهرستان به ارزش بیش از ۹ میلیارد و ۸۱۴ میلیون ریال در بازه زمانی شهریور ۹۴ تا پایان ۹۷ خبر داد.  
وی با بیان اینکه درمانگاه شیمی‌درمانی مهرانه ابهر در طول هفته به مراجعه‌کنندگان خدمات لازم را ارائه می‌کند، اظهار کرد: با استقرار پزشک متخصص در درمانگاه شیمی‌درمانی ابهر جهت ویزیت رایگان بیماران در روزهای سه‌شنبه هر هفته نیز از سال ۹۳ تا پایان ۹۷ در حدود ۱۲۸۶ بیمار از این خدمت مهرانه بهره‌مند شده‌اند. وی با اشاره به مراجعه بیماران از شهرستان‌های اطراف ابهر برای بهره‌مندی از خدمات یاد شده، عنوان کرد: مهرانه با راه‌اندازی درمانگاه شیمی‌درمانی ابهر، از هزینه‌های سنگین رفت و آمد در کنار سایر هزینه‌هایی که بیماران مبتلا به سرطان و خانواده‌های آنان متحمل می‌شوند، جلوگیری کرده است.
 


کد خبر: ۶۸۸۸۱۳۷ -  تاریخ: ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۹

واژگونی اتوبوس و وقوع تصادف زنجیره‌ای در محور زنجان- قزوین ۲۴ مصدوم بر جای گذاشت
رئیس مرکز مدیریت و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان از واژگونی یک دستگاه اتوبوس در اتوبان زنجان- قزوین خبر داد و گفت: واژگونی این اتوبوس و وقوع تصادف زنجیره‌ای ۲۴ مصدوم بر جای گذاشت. به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، اصغر جعفری روحی رئیس مرکز مدیریت و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در زنجان از واژگونی یک دستگاه اتوبوس در اتوبان زنجان قزوین خبر داد و اظهار کرد: این واژگونی ساعت ۱۶ و ۵۷ دقیقه امروز در ۱۰۰ کیلومتر مانده به زنجان رخ داد. رئیس مرکز مدیریت و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه پس از اعلام این واژگونی ۹ کد آمبولانس به محل حادثه اعزام شد، تصریح کرد: آمبولانس‌های اعزامی شامل «۲ کد مرکزی ابهر، کد شماره ۲ ابهر، کد قروه و ۲ کد خرم‌دره، کد هیدج، کد صائین‌قلعه و یک کد از هلال احمر» بود. وی با اشاره به اینکه تعداد مصدوم این حادثه ۲۴ نفر بود، اضافه کرد: از این تعداد ۲۳ نفر به بیمارستان منتقل شدند که در مجموع ۱۱ نفر به بیمارستان الغدیر ابهر و ۱۲ نفر بوعلی سینای خرم‌دره انتقال و یک نفر نیز از مراجعت امتناع کرده است. جعفری روحی گفت: از کل مصدومان این حادثه ۱۶ نفر آقا و بقیه خانم هستند.
 
 
 شنبه ۱۷ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۶  کد خبر : ۹۸۱-۱۰۲۱۴-۵
۲۴ نفر؛ مصدومان واژگونی اتوبوس و تصادف زنجیره‌ای
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: واژگونی اتوبوس تهران ـ بانه و وقوع تصادف زنجیره‌ای، ۲۴ مصدوم بر جای گذاشت.  اصغر جعفری‌روحی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: ساعت ۱۶ و ۵۷ دقیقه عصر امروز یک دستگاه اتوبوس در اتوبان زنجان ـ قزوین در ۱۰۰ کیلومتر مانده به زنجان واژگون شده است. این مسئول ادامه داد: پس از اعلام این واژگونی ۹ کد آمبولانس به محل حادثه اعزام شد که آمبولانس‌های اعزامی شامل دو کد مرکزی ابهر، کد شماره ۲ ابهر، کد قروه و ۲ کد خرم‌دره، کد هیدج، کد صائین‌قلعه و یک کد از هلال‌احمر بود.  وی افزود: مجموع مصدومان واژگونی اتوبوس و تصادف زنجیره‌ای ۲۴ نفر بود که از این تعداد ۲۳ نفر به بیمارستان منتقل شدند، به طوری که در مجموع ۱۱ نفر به بیمارستان الغدیر ابهر و ۱۲ نفر به بیمارستان بوعلی‌سینای خرم‌دره انتقال و یک نفر نیز از مراجعت امتناع کرده است.   جعفری‌روحی ۱۶ نفر از مصدومان این حادثه را مرد و مابقی را زن اعلام کرد.
 
 
 شماره : ۱۳۹۸۰۱۱۷۰۰۱۱۴۵ -  تاریخ : ۱۳۹۸/۱/۱۷ - ۹:۱۸ ب.ظ
واژگونی اتوبوس و وقوع تصادف زنجیره‌ای در محور زنجان- قزوین ۲۴ مصدوم بر جای گذاشت
اصغر جعفری روحی رئیس مرکز مدیریت و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان از واژگونی یک دستگاه اتوبوس در اتوبان زنجان قزوین خبر داد و اظهار کرد: این واژگونی ساعت ۱۶ و ۵۷ دقیقه امروز در ۱۰۰ کیلومتر مانده به زنجان رخ داد. رئیس مرکز مدیریت و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه پس از اعلام این واژگونی ۹ کد آمبولانس به محل حادثه اعزام شد، تصریح کرد: آمبولانس‌های اعزامی شامل « ۲ کد مرکزی ابهر، کد شماره ۲ ابهر،کد قروه و ۲کد خرم‌دره،کد هیدج، کد صائین‌قلعه و یک کد از هلال احمر» بود. وی با اشاره به اینکه تعداد مصدوم این حادثه ۲۴ نفر بود، اضافه کرد: از این تعداد۲۳ نفر به بیمارستان منتقل شدند که در مجموع ۱۱ نفر به بیمارستان الغدیر ابهر و ۱۲ نفر بوعلی سینای خرم‌دره انتقال  و یک نفر نیز از مراجعت امتناع کرده است.
جعفری روحی گفت: از کل مصدومان این حادثه ۱۶ نفر آقا و بقیه خانم هستند. انتهای پیام/۷۳۰۰۵/ق۲۰/م
 

شنبه ۱۷ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۴
 کد خبر : ۹۸۱-۹۹۱۴-۵

دومین اهدای عضو امسال در زنجان انجام شد
مسئول شبکه فراهم‌آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: در روزهای گذشته سه عضو از یک بیمار مرگ مغزی در زنجان اهدا شد. شهریار امام‌وردی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان از دومین اهدای عضو در زنجان خبر داد و اظهار کرد: رضا شفیعی ۳۲ ساله ساکن تهران بر اثر تصادف رانندگی در قیدار استان زنجان در بیمارستان امیرالمومنین، به علت مرگ مغزی بستری شده بود که برای انجام اقدامات لازم به مرکز آموزشی و درمانی تخصصی و فوق‌تخصصی آیت‌الله موسوی شهر زنجان اعزام شد. این مسئول ادامه داد: این بیمار دچار مرگ مغزی شده بود که پس از اطلاع از این موضوع، اقدامات لازم برای کسب رضایت از خانواده وی انجام و این اقدام ایثارگرانه به اهدای سه عضو بیمار منجر شد.  وی افزود: پس از کسب رضایت از خانواده بیمار مرگ مغزی، کبد و کلیه‌ها برای اهدا به بیماران نیازمند به بیمارستان سینای تهران منتقل شد.  امام‌وردی تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون سه مورد بیمار مرگ مغزی در این استان شناسایی و سه مورد نیز به کسب رضایت و در نهایت دو مورد به اهداء منتهی شد. مسئول شبکه فراهم‌آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان، خاطرنشان کرد: پارسال ۱۸ مورد اهدای عضو در این استان به ثبت رسید که از این تعداد دو مورد عدم موفقیت در رضایت‌گیری وجود داشت و چهار مورد از موارد شناسایی هم قابلیت اهدای عضو نداشتند.   
 
 
 
 ماموریت های اورژانس زنجان در نوروز ۱۵ درصد افزایش یافت
زنجان - ایرنا - رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان زنجان گفت: شمار ماموریت های این مرکز طی طرح سلامت نوروزی در بازه زمانی (۲۵ اسفند تا ۱۷ فروردین امسال) در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۵ درصد افزایش داشت.
کد خبر: ۸۳۲۶۷۰۵۹ | تاریخ خبر: ۱۷/۰۱/۱۳۹۸ - ۲۱:۱۷
دکتر اصغر جعفری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس تعداد ماموریت های مرکز حوادث و فوریت های پزشکی استان در مدت یاد شده سه هزار و ۱۱۳ مورد بود که از این تعداد یکهزار و ۵۰۶ مورد شهری و یکهزار و ۱۰۹ مورد نیز به ماموریت های جاده ای اختصاص داشت. وی اظهار داشت: در همین مدت، تعداد ماموریت های غیر ترافیکی یکهزار و ۹۸۳ و ماموریت های ترافیکی نیز ۶۲۳ مورد بوده و موارد اعزام بیمارستانی نیز ۲ هزار و ۶۵ نفر ثبت شده است. این مسئول ادامه داد: شمار مراجعان به ۱۰ ایستگاه مستقر ایستگاه سلامت نیز در طرح سلامت نوروزی به تعداد ۴۹۸ نفر بوده که خدمات لازم ارائه شده است. وی اضافه کرد: تعداد مسمومیت های رخ داده با مونواکسید کرین، موارد زایمان در آمبولانس و احیای قلبی و ریوی نیز به ترتیب ۳۰، سه و ۲ بوده که نسبت به امداد رسانی لازم اقدام شده است. رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان زنجان ادامه داد: یکی از اقدامات این طرح استقرار آمبولانس امداد رسانی چهارشنبه آخر سال سال گذشته در استان بود که در این ارتباط ۹۲ نفر در این ارتباط آسیب دیدند و تحت درمانی های لازم قرار گرفتند. وی خاطر نشان کرد: در طرح سلامت نوروزی امسال ۵۵ پایگاه اورژانس جاده ای ،یک دستگاه اتوبوس آمبولانس با بهره گیری تعداد ۴۰۰نفر از پرسنل اورژانس این استان کار خدمات رسانی به گروههای هدف در این ایام انجام گرفت.۹۶۴۶/۸۰۶۸
 

 
 تصادف زنجیره ای در اتوبان زنجان - قزوین ۲۴ مصدوم برجا گذاشت
زنجان - ایرنا - رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان زنجان گفت: واژگونی اتوبوس و تصادف زنجیره ای در اتوبان زنجان به قزوین ۲۴ مصدوم بر جای گذاشت که این تعداد برای درمان به بیمارستانهای ابهر و خرمدره اعزام شدند.
کد خبر: ۸۳۲۶۷۰۸۲ | تاریخ خبر: ۱۷/۰۱/۱۳۹۸ - ۲۱:۴۲
دکتر اصغر جعفری شامگاه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این حادثه عصر امروز در کیلومتر ۱۰۰ اتوبان زنجان به قزوین به وقوع پیوست که بلافاصله ۹ کد ( چهار کد امبولانس از ابهر، ۲کد از خرمدره ، یک کد هیدج ،کد صایین قلعه و یک کد از هلال احمر) به محل اعزام شدند.
وی اظهار داشت: مورد واژگونی اتوبوس در لاین شمالی اتوبان بود که در لاین جنوبی نیز چند خودرو به دلایلی متوقف کرده بودند که همین مساله نیز برخورد زنجیره ای تصادف و در مجموع به مصدومیت ۲۴ نفر منجر شد. این مسئول ادامه داد: بر این مبنا، ۲۳ نفر به بیمارستان های استان (۱۱ نفر به بیمارستان الغدیر ابهر و ۱۲ نفر بوعلی سینای خرمدره ) انتقال و یک نفر نیز امتناع کرد. به گفته جعفری، از این تعداد مصدوم ۱۶ نفر آقا و مابقی خانم بودند. پیش از این نیز بهمن سال گذشته برخورد اتوبوس با کامیون در آزادراه زنجان - تبریز، ۱۶ مصدوم به دنبال داشت. ۹۶۴۶/۸۰۶۸
دفعات مشاهده: 50 بار   |   دفعات چاپ: 7 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA code
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان