دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

Zanjan University of Medical Sciences

تکریم و معارفه معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان

 | تاریخ ارسال: 1398/1/21 | 

تکریم و معارفه معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان
آیین تکریم و معارفه معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان در سالن اجتماعات دانشکده پزشکی برگزار شد.
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان، دکتر پرویز قزلباش ظهر سه‌شنبه بیستم فروردین‌ماه ۱۳۹۸در آیین تکریم و معارفه معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان که باحضور حاج آقاشیرمحمدی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، اعضای هیات رئیسه، مدیران دانشگاه و روسای مراکز بهداشتی درمانی در سالن اجتماعات دانشکده پزشکی برگزار شد، ضمن تبریک سال جدید و ایام شعبانیه، از زحمات مجموعه دانشگاه در سال که گذشت تقدیر و اظهار امیدورای کرد: در سال ۹۸ باید با همت مضاعف‌تر، قدم‌های خیلی استوارتر و با برنامه‌ریزی در همه عرصه‌ها با قوت پیش برویم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان ضمن تقدیر از زحمات دکتر محسنی؛ همت، پیگیری‌های شبانه‌روزی و حساسیت‌ دکتر محسنی به کارهای دانشجویان را مثال‌زدنی برشمرد.
وی افزود: دکتر محسنی با اصرار بنده در یک مقطعی مجبور شدند که در دانشکده داروسازی هم قبول مسئولیت کنند و سرپرستی دانشکده را در کنار کار بسیار سنگینی که در حوزه فرهنگی دانشجویی داشتند متقبل شدند و در این یک سال گذشته دو مسئولیت را هم به دوش می‌کشیدند، ولی به این جهت که در حوزه علمی یکی از اولویت‌ها و تاکیدات ‌ما آموزش و پژوهش است و به جهت ارزشمندبودن دانشکده داروسازی و به لحاظ علمی، پژوهشی و اهمیتی که دانشکده داروسازی زنجان به عنوان یک دانشکده شاخص در کشور دارد که قطب نانو فناوری کشور است و برای دانشگاه هم واقعا نقش اساسی را ایفا می‌کند و همچنین ویژگی‌های تعاملی دکتر محسنی، تصمیم بر این شد که در یک محیط علمی پژوهشی، به عنوان رییس دانشکده داروسازی ابقا شوند.
مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه دکتر عمارلو فارغ‌التحصیل این دانشگاه هستند، در انجمن فعالیت کردند، در کمیته‌های تحقیقات بالینی حضور و مشارکت اجتماعی بالایی داشتند، اظهارداشت: امیدوار هستم دکتر عمارلو از مشاوره‌های دکتر محسنی در حوزه فرهنگی و دانشجویی استفاده کنند.
دکتر قزلباش با اشاره به حضور دکتر مصطفی محمدی در معاونت فرهنگی دانشجویی افزود: ایشان هم تجارب بسیار خوبی در حیطه فرهنگی دارند و واقعاً خالصانه در یک‌سال گذشته در کنار دکتر محسنی قرار گرفتند و طبیعتاً در کنار دکتر عمارلو هم خواهند بود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در ادامه با اشاره به اینکه معاونت فرهنگی و دانشجویی فقط مختص دانشجو نیست بلکه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی است افزود: علاوه بر دانشجو، اعضای هیئت علمی و کارکنان ما هم باید بدانند که در حیطه فرهنگی، متولی و کسی را دارند که برنامه‌هایشان را پیش ببرد.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز با تبریک روز پاسدار و ایام شعبانیه، اظهار داشت: باید به دکتر محسنی تبریک ویژه بگوییم به جهت اینکه در سمت معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه واقعا خوش درخشیدند و به واقع در دوران این مسئولیت زحمت کشیدند.
حجت الاسلام والمسلمین حاج‌آقا شیرمحمدی افزود: مهم نیست ما کجا باشیم، کی باشیم و چه کاره باشیم مهم این است که کاری نکنیم که مقبول درگاه احدیت قرارنگیرد.
وی ضمن تبریک به دکتر عمارلو بیان داشت: ان‌شاءالله با حضور ایشان، جان جدید، نفس جدید و انرژی جدید به سیستم تزریق خواهد شد.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه با بیان اینکه خالصانه در خدمت دوستان و در کنار معاونت فرهنگی نیز هستیم و خواهیم بود و وظیفه ما است، اظهارامیدورای کرد که دکتر عمارلو هم در این پست برای دانشگاه، هیئت رییسه و بر مجموعه بهداشت و درمان استان مثمرثمر باشند.
حاج‌آقا شیرمحمدی با تاکید براینکه مدیریت فرهنگی، مدیریت ریسک و کار سختی است و در بحث تعریف مدیریت هم می‌گویند "باید لحظه به لحظه آماده ریسک باشیم" تصریح کرد: ان‌شالله این پست بر  دکتر عمارلو مبارک باشد.
معاون سابق فرهنگی و دانشجویی دانشگاه نیز در این آیین با تبریک میلاد امام حسین (ع) اظهارداشت: سال جدید را درحالی شروع کردیم که جمعی از مردم کشورمان یکی از سین‌های سفره عیدشان سیل و زندگی‌شان طعمه آب‌های خروشان شد، و طبعا خیلی از دانشجویان ما هم درگیر این داستان شدند که امیدواریم با تدبیر دولتمردان حاضر و همت جمعی همکاران حاضر، بخشی از آلام این دوستان فروکش کند.
دکتر مهران محسنی بیان داشت: از خداوند متعال خیلی سپاسگزارم و بر خود وظیفه می‌دانم که واقعاً شکر کنم بابت این نعمت بسیار بسیار بزرگی که پنج سال به من ارزانی کرد و من افتخار این را داشتم که در حوزه دانشجویی که یکی از حوزه‌های بسیار ارزشمند دانشگاه علوم پزشکی است، باشم.
وی با بیان اینکه من در این پنج سال به اندازه یک دوره phd تجربه کسب کردم و افتخار می‌کنم که خادم بودم در حوزه دانشجویی، خاطرنشان کرد: من و همکارانم در این حوزه با خنده دانشجو خندیدیم و با گریه‌اش گریه کردیم و از هیچ تلاشی فروگذار نکردیم.
معاون سابق فرهنگی و دانشجویی دانشگاه تصریح کرد: عقیده قلبی من و همکارانم در حوزه دانشجویی این بوده و هست و خواهدبود که هر خدمتی که به دانشجو می‌کنیم قطعاً و یقیناً همین دنیا دیده خواهد شد و ثمره‌اش به ما برخواهد گشت و شک نداریم که هر خدمتی که در این حوزه می‌کنیم قطعاً خیرش و برکتش نصیب سایر حوزه‌ها مثل آموزش، پژوهش، بهداشت و درمان هم خواهدشد.
دکتر محسنی یادآورشد: این فرصت بزرگی که در معاونت دانشجویی به من داده شد مدیون خیلی از عزیزان هستم و در وهله‌ی اول دکتر بیگلری که من را شایسته اعتماد دانستند و سکان‌داری این معاونت را در سال ۹۲ به من سپردند که از ایشان سپاسگزاری می‌کنم و در وهله‌ دوم از دکتر قزلباش ریاست دانشگاه سپاسگزاری می‌کنم که همیشه حامی معاونت دانشجویی هستند.
وی بیان داشت: حوزه دانشجویی فرهنگی خیلی گسترده است و ابعاد و مدیریت‌های گوناگونی دارد و در این مدت که من در معاونت حضور داشتم افتخارات بزرگی نصیب دانشگاه شد، ازجمله اینکه در جشنواره‌های فرهنگی قرآن و عترت و المپیادهای ورزشی، دانشگاه توانست نقش خودش را ایفا کند و افتخار می‌کنم به اینکه روزی که خدمتم را در این حوزه شروع کردم یک تشکل قانونمند بیشتر وجودنداشت و الان حداقل دو تشکل قانونمند داریم که با هیئت فاطمیون عملاً می‌شوند سه مورد.
معاون سابق فرهنگی و دانشجویی دانشگاه افزود: تعداد کانون‌های ما کمتر از این بود و درحال حاضر کلی کانون‌های علمی و فرهنگی داریم، نشریات افزایش یافتند و فضا برای ارائه کارها و صحبت‌های دانشجویان بازشده است.
دکتر محسنی ابرازداشت: بزرگترین دستاورد دوره پنج ساله که برای من در این مدت به وجود آمد این است که در این چند سال، دوستان بسیار بسیار گران‌سنگ و عزیزی پیدا کردم که از این جهت خدا را شاکرم.
سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه نیز در این مراسم با تبریک ایام شعبانیه از اعتماد دکتر قزلباش و زحمات دکتر محسنی تشکر کرد و افزود: با حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی خیلی نامانوس نیستم و در این راه همکاری تمامی واحدهای دانشگاه را خواستار هستم.
دکتر حسین عمارلو با بیان اینکه حوزه دانشجویی حساسیت‌های خاص خودش را دارد که توجه خاصی هم می‌طلبد، بیان داشت: عقیده‌ام این است که راز پیشرفت در هر سیستم، در هر نهاد و در هر مقوله‌ای بر یک چیز استوار است و آن اینکه؛ نپذیریم که در بهترین شرایط هستیم، نپذیریم که شرایط آرمانی و ایده‌آل داریم و اگر به این پله رسیدیم می‌توانیم یک قدم جلوتر برویم و به سمت تعالی و کمال حرکت کنیم.
 وی تاکیدکرد: ان‌شاء الله خداوند به ما کمک کند که بتوانیم از نظر صاحبان خرد و اندیشه بهترین استفاده را ببریم و از نظر خود دانشجویان در قالب کمیته‌های مختلف بتوانیم استفاده کنیم و صرفاً شکل یک حالت تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر فردی و حاکمیتی برای دانشجویان وضع نکرده باشیم.
در این مراسم دکتر حسین عمارلو به عنوان سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان معرفی و از تلاش‌های دکتر مهران محسنی در این سمت قدردانی شد.

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 1700 بار   |   دفعات چاپ: 105 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر