[صفحه اصلی ]    
:: ::
بخش‌های اصلی
معرفی روابط عمومی دانشگاه ::
شبکه اطلاع رسانی -اطلاع یابی::
آرشیو اخبار وب دا::
شورای منطقه 1روابط عمومی::
اطلاعیه::
اطلاع رسانی::
فرهنگ سلامت::
آلبوم تصاویر::
سلامت و رسانه::
هفته سلامت::
خیریه های حوزه سلامت::
عملکرد واحد های دانشگاه::
پزشک خانواده ::
تسهیلات نوروزی::
پرسش شما-_ پاسخ ما::
سفر ریاست جمهوری::
طرح تحول نظام سلامت::
اطلاع رسانی و آگهی::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: آموزش
:: بسیج ملی کنترل فشار خون
:: ماه رمضان
:: اطلاعیه و جدول زمان بندی فعالیت های مربوط به متقاضیان مهمانی و انتقال سال تحصیلی 99-98
:: مدیریت خشم (قسمت پنجم)
..
پیوند های مرتبط

پایگاه خبری- اطلاع رسانی وب دا 

وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران

روزنامه ها و نشریات محلی

,سایت و وبلاگ های روابط عمومی

بانک صادرات

انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در زنجان

انجمن خیریه حمایت از بیمارانمبتلابه سرطان استان زنجان

جمعیت حمایت از بیماران ام اس استان زنجان

انجمن خیریه حمایت از سلامت روان استان زنجان

موسسه خیریه امدادگران عاشورا زنجان

کتابخانه مجازی پزشکی

..
اخبار وزارت بهداشت
..
:: نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (۲۱ فروردین ۱۳۹۸) ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱/۲۱ | 
نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (۲۱ فروردین ۱۳۹۸)

 بخش مجهز دیالیز در خدابنده احداث می شود

زنجان - ایرنا - براساس توافق و مشارکت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان، بخش مستقل و مجهز دیالیز در بیمارستان امیرالمومنین خدابنده تاسیس و راه اندازی می شود.
کد خبر: ۸۳۲۷۱۲۹۷ | تاریخ خبر: ۲۰/۰۱/۱۳۹۸ - ۱۵:۲۸
به گزارش ایرنا، اسفند سال گذشته در سفر استاندار زنجان به شهرستان خدابنده، راه اندازی بخش مجهز دیالیز بیمارستان شهر قیدار در شورای اداری شهرستان مطرح و به تصویب رسید. بر اساس این مصوبه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی و اداره کل اوقاف استان ملزم شدند تا با همکاری با هم زمینه اجرای این طرح را فراهم آورند.
در جلسه ای که برای پیگیری اجرای مصوبه راه اندازی بخش دیالیز بیمارستان خدابنده روز سه شنبه با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان برگزار شد، وی بر تسریع روند در فرآیند اجرایی شدن این مصوبه تاکید کرد.
در این جلسه خدابخش مرادی نافچی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان، اداره کل اوقاف و امور خیریه استان را مکلف کرد تا ظرف مدت حداکثر یک ماه طرح احداث بخش دیالیز بیمارستان امیرالمومنین قیدار را از طریق مرکز پیگیری کرده و موافقت لازم را در این خصوص اخذ کند. وی بیماران خاص از جمله بیماران دیالیزی را افرادی دردمند، نیازمند و آبرومند توصیف کرد و افزود: باید برای ارائه خدمات لازم به بیماران خاص با حفظ کرامت آنان، بیشتر تلاش کنیم. مرادی نافچی اظهار داشت: شرایط بیماران خاص تکلیف ما را برای ارائه خدمات مطلوب به آنان بیشتر می کند. وی به لزوم آینده نگری در طراحی و اجرای بخش دیالیز بیمارستان خدابنده اشاره کرد و افزود: به واسطه موقوفه بودن شهر قیدار، نقش اوقاف در اجرای طرح های خیری باید برجسته باشد و از طرفی با انعکاس فعالیت های اوقاف باید زمینه تبلیغ فرهنگ متعالی وقف نیز فراهم شود.
سرپرست فرمانداری شهرستان خدابنده در این جلسه شمار بیماران دیالیزی این شهرستان را ۳۵ نفر اعلام کرد و گفت:هم اکنون ۶ دستگاه دیالیز در تنها بیمارستان خدابنده وجود دارد که که جوابگوی ارائه خدمات مطلوب به بیماران نیست. ایوب بیگدلی افزود: بر اساس ارزیابی های انجام شده بیمارستان خدابنده به ۱۵ دستگاه دیالیز با ۲۰ تخت نیاز دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی زنجان نیز در این جلسه با بیان اینکه شهرستان خدابنده در حیطه سلامت از مناطق محروم استان است، گفت: در چند سال گذشته اقدامات قابل توجهی در جهت ارتقای شاخص‌های بهداشتی درمانی در این شهرستان انجام شده است که از آن جمله می‌توان به بازسازی و تجهیز بیمارستان امیرالمومنین قیدار اشاره کرد. دکتر پرویز قزلباش افزود: هم اکنون شاخص تخت بیمارستانی در کشور و استان زنجان ۱.۶۱ بوده که این میزان در خدابنده هشت دهم است. وی یادآورشد: با شروع عملیات اجرایی بیمارستان جدید شهرستان خدابنده شاخص میزان تحت در این شهرستان از متوسط استانی و کشوری نیز بالاتر خواهد رفت. دکتر قزلباش با بیان اینکه هم اکنون خدابنده در شاخص نسبت بیمار به تخت در بیماران دیالیزی نیز وضعیت مطلوبی ندارد، اظهارداشت: درخصوص موضوع شیمی درمانی بیماران سرطانی نیز در خدابنده مشکلاتی وجوددارد که با احداث بخش دیگری مختص این بیماران و بیماران دیالیزی، بخش قابل توجهی از مشکلات در خدابنده حل می‌شود.
حجت الاسلام جعفر جنتی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان نیز در این جلسه از آمادگی مجموعه اوقاف برای مشارکت در احداث و تجهیز بخش دیالیز بیمارستان خدابنده خبر داد و گفت: تا کنون اقدامات و حرکت های مختلف و خوبی در خدابنده از محل درآمد موقوفه ها برای خدمت رسانی به مردم انجام شده است.  به گزارش ایرنا بخش مجزا و مجهز دیالیز و واحد مختص شیمی درمانی بیماران سرطانی بیمارستان امیر المومنین خدابنده قرار است در محوطه همین بیمارستان و با زیربنای ۸۴۰ متر مربع احداث شود.
شهرستان خدابنده با چهار بخش، هفت شهر و بیش از ۲۲۰ روستای دارای سکنه، ۱۶۴هزار نفر جمعیت دارد.
این شهرستان در جنوب استان زنجان واقع شده و با حدود پنج هزار کیلومتر مربع وسعت، یک چهارم مساحت این استان را به خود اختصاص داده است. ۳۰۸۸/۶۰۸۵


 
 
موج‌رسا - شناسه خبر : ۱۰۵۲۶ سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۰۹
خانواده بهداشت و درمان استان زنجان آماده اعزام به مناطق سیل‌زده هستند/
جمع‌آوری کمک‌های نقدی کارکان دانشگاه علوم پزشکی زنجان برای سیل‌زدگان
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان از جمع‌آوری کمک‌های نقدی کارکان دانشگاه علوم پزشکی زنجان برای سیل‌زدگان خبر داد.
پرویز قزلباش در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به اینکه کارکنان علوم پزشکی استان زنجان یک روز از حقوق خود را به سیل زدگان اختصاص می‌دهند، اظهار کرد: تاکنون بیش از ۵۰ درصد کارکنان اعلام آمادگی کرده و تا به امروز ۲۵۰ میلیون تومان کمک نقدی جمع‌آوری شده است. وی با بیان اینکه تا پایان ماه این مبلغ افزایش خواهد یافت، ابراز کرد: ما اعلام کرده‌ایم که هر یک از فعالین بهداشت و درمان استان که می‌توانند در صورت نیاز به منطقه اعزام شوند، ثبت نام کنند که این کار در حال انجام است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با اشاره به اینکه پزشکان گروه‌های جهادی اعلام آمادگی کرده‌اند، خاطرنشان کرد: علاوه بر این ما در وزارت بهداشت مرکز مدیریت بحران داریم که اقدامات در این مرکز به صورت متمرکز انجام می‌شود. وی با بیان اینکه منتظریم تا متناسب با شرایط مناطق سیل‌زده نیرو اعزام کنیم، گفت: نقش مسائل پزشکی و به خصوص گروه‌های بهداشتی بعد از فروکش کردن سیل در مناطق احساس می‌شود که در این راستا استان زنجان آماده خدمت‌رسانی در این مناطق است. قزلباش با اشاره به اینکه با روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی گلستان، لرستان و خوزستان رایزنی داشتم، ادامه داد: روسای این دانشگاه‌ها در این رایزنی‌ها اعلام کرده‌اند که نیازها را به استان زنجان برای خدمت‌رسانی اعلام خواهند کرد. وی بیان کرد: ما آمادگی کامل داریم تا گروه‌های ما با همکاری و هماهنگی‌ سایر دستگاه‌ها به مناطق سیل زده اعزام شوند.  رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان این را نیز گفت که کمک به سیل زدگان وظیفه انسانی، دینی و ملی تمام ایرانیان است و در این راستا خانواده بهداشت و درمان استان آماده خدمت‌رسانی هستند.
/
 
 
 
 
دفعات مشاهده: 46 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA code
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان