[صفحه اصلی ]    
:: ::
بخش‌های اصلی
معرفی روابط عمومی دانشگاه ::
شبکه اطلاع رسانی -اطلاع یابی::
آرشیو اخبار وب دا::
شورای منطقه 1روابط عمومی::
اطلاعیه::
اطلاع رسانی::
فرهنگ سلامت::
آلبوم تصاویر::
سلامت و رسانه::
هفته سلامت::
خیریه های حوزه سلامت::
عملکرد واحد های دانشگاه::
پزشک خانواده ::
تسهیلات نوروزی::
پرسش شما-_ پاسخ ما::
سفر ریاست جمهوری::
طرح تحول نظام سلامت::
اطلاع رسانی و آگهی::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: واژگونی اتوبوس با ۱ کشته و ۲۴ مصدوم
:: جلسه آموزشی با عنوان پیشگیری و کنترل بیماری آنفلونزا برای گروه هدف اصناف شهر قیداربرگزار گردید
:: باز آموزی
:: حضور معاون اورژانس پیش بیمارستانی ومدیریت حوادث استان در شهرستان طارم
:: دیدار معاون اورژانس استان زنجان با فرماندار شهرستان طارم
..
پیوند های مرتبط

پایگاه خبری- اطلاع رسانی وب دا 

وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران

روزنامه ها و نشریات محلی

,سایت و وبلاگ های روابط عمومی

بانک صادرات

انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در زنجان

انجمن خیریه حمایت از بیمارانمبتلابه سرطان استان زنجان

جمعیت حمایت از بیماران ام اس استان زنجان

انجمن خیریه حمایت از سلامت روان استان زنجان

موسسه خیریه امدادگران عاشورا زنجان

کتابخانه مجازی پزشکی

..
اخبار وزارت بهداشت
..
:: نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (۲۲ فروردین ۱۳۹۸) ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱/۲۰ | 
نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (۲۲ فروردین ۱۳۹۸)

همدلی زنجان - فروردین ۲۰, ۱۳۹۸
پروژه‌های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی زنجان پیگیری می شود
نشست فوق العاده هیأت رئیسه و مدیران دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان در خصوص تبیین برنامه های سال ۱۳۹۸ دانشگاه و آئین گرامیداشت هفتمین هفته سلامت و نیزپایش و ارزیابی آمادگی واحدهای تابعه دانشگاه دربارش های اخیر در کشور؛ در سالن اجلاس مرکز همایش های روزبه تشکیل شد به گزارشهمدلی‌زنجان   پرویز قزلباش، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به اقدامات و فعالیت های واحد های مختلف دانشگاه درایام آخرسال و تمهیدات انجام شده در چهارشنبه سوری گفت: در چهارشنبه سوری خوشبختانه آمار مرگ کاهش پیدا کرده ولی جراحات شدیدتر شده در عین حال ساماندهی و وقت گذاری خیلی زیادی برای خدمات نوروزی از طرف همکاران درمعاونت درمان انجام شد که قابل تقدیر است . وی اظهار کرد: با تلاش خستگی ناپذیر همکاران، دانشگاه سال گذشته را با موفقیت پشت سر گذاشت ودرسال ۹۸ هم تلاش مضاعفی نیاز داریم برای اینکه کارها رابا قوت وشدت بیشتری پیش ببریم و امیدوارباشیم تصمیم های درست، منطقی و کارشناسانه در جهت اهداف و سیاست های دانشگاه و وزارت بهداشت گرفته شود ودر نهایت بتوانیم قطعاً قدمی را برای سلامت مردم برداریم. قزلباش عملکرد سال گذشته در دانشگاه را قابل قبول ارزیابی نمود و افزود: با شرایط موجود و محدودیت منابع و تغییراتی که در سطح وزارت بهداشت و در استان داشتیم کارهای بسیار خوبی صورت گرفته است. وی در ادامه با اشاره به ایام تعطیلات نوروز و ستاد خدمات نوروزی دانشگاه نیزگفت : تمام اعضای هیأت رئیسه و کارشناسان در ایام عید پای کار بودند و با سرکشی ها و بازدید هایی که از اقصی نقاط استان داشتند و نیزحضور در مراکز ارائه خدمت یکی از کارهای بسیار پسندیده بود که در ایام نوروز انجام دادند و خوشبختانه برنامه ریزی امسال برنامه ریزی بسیار خوبی بود .مدیرارشد دانشگاه درادامه همچنین با اشاره به سیل اخیر درکشور نیز گفت : سال خوبی را از این  جهت شروع کردیم ولی دست تقدیر به شکلی بود که در موضوع سیل علیرغم اینکه نعمتی الهی است ولی به خاطر عملکرد انسانها، تدابیر سیاستها و اقداماتی منجر به صدماتی به هموطنان شد که باعث تأسف است از لحاظ خسارتهایی که به کشور ما وارد شد و از این بابت اظهار تأسف داریم. وی محورکار دردانشگاه علوم پزشکی را ارائه خدمات به لحاظ کمی و کیفی دانست  و افزود: باید به نحوی  عمل بکنیم که مردم آسیب نبینند بویژه اقشار کم درآمد، اقشار محروم ، سالمندان و کودکان و حاشیه نشینها که در معرض آسیب هستند و خیلی از اینها ممکن است بی سر و صدا باشد  ما الان نمی بینیم ولی چند سال بعد آسیبها و عوارض ان را  در فرزندانمان  و یا در سلامت جامعه خواهیم دید  و این هشدار جدی است وظیفه امروز ما این است که تمامی اعمال را با تدبیر و با کار کارشناسی به صورت علمی پیش ببریم در عین حال جرئت و جسارت خیلی کارها را نیز باید داشته باشیم. رئیس دانشگاه در ادامه با تاکید براولویت های سال ۹۷ دانشگاه نیز گفت : اولویت‌های آموزش، بین‌المللی سازی، هوشمند سازی، ساماندهی آمار، منابع مالی، اجتماعی سازی سلامت، مرجعیت علمی و کاهش هزینه ها باید امسال نیز پیگیری شود و درسال جدید نیز باید منسجم تر و با انضباط مالی بهتر کارهارا شروع کنیم و بایدخودمان رابرای بحرانهای جدی در حیطه های مختلف آماده کنیم و نیز جدیت درامر اطلاع رسانی و پیگیری پروژه های عمرانی دانشگاه را ازدیگر اولویت های دانشگاه سال جدید برشمرد.
عزم، اراده، کار مضاعف، همدلی و خلوص نیت راه برون رفت از مشکلات
حجه الاسلام و المسلمین شیرمحمدی، مسئول دفترنهادنمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه نیز ضمن اشاره به بحرانی که درجوامع امروزی وجود دارد و همچنین دغدغه هایی که کشور ما با آن مواجه است شرط عبور از این مرحله را عزم، اراده، کار مضاعف،  همدلی، خلوص نیت و تلاش در راستای اهداف کلان که همان لامت جامعه است را ضروری دانست.
 
 
 
 
موج‌رسا -  شناسه خبر : ۱۰۵۵۳ پنجشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۷

بیمه‌ها ۲۰۰ میلیارد تومان به دانشگاه علوم پزشکی زنجان بدهی دارند/
در سال ۹۷ برای تامین بخشی از نقدینگی مجبور به اخذ وام از بانک‌ها شدیم
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با اشاره به بدهی‌ها بیمه‌ها گفت: بیمه‌ها ۲۰۰ میلیارد تومان به دانشگاه علوم پزشکی زنجان بدهی دارند.
پرویز قزلباش در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به بدهی‌ بیمه‌ها اظهار کرد: طلب ما از بیمه‌ها ۲۰۰ میلیارد تومان تومان است.
وی با بیان اینکه بیمه سلامت سال گذشته با وجود منابع محدود عملکرد بهتری داشت، ابراز کرد: بیمه سلامت در حد توان خود سعی کرد تا به تعهداتش تا حدودی عمل کند. رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با اشاره به اینکه متاسفانه تامین اجتماعی عملکرد ضعیفی در این حوزه دارد، افزود: تامین اجتماعی حتی بدهی‌هایی از سال ۹۵ دارد که هنوز به ما پرداخت نکرده و همچنین بدهی‌هایی نیز مربوط به سالهای ۹۶ و ۹۷ دارد. وی با بیان اینکه ۵۰ درصد مراجعات ما بیمه شده‌های تامین اجتماعی هستند، عنوان کرد: این نشان می‌دهد که دانشگاه علوم پزشکی با ۵۰ درصد پولی که می‌بایست در اختیار داشت، اداره شده است. قزلباش با اشاره به اینکه بیمه شدگان تامین اجتماعی قشر زحمت کش و نیازمند جامعه هستند، خاطرنشان کرد: ما با تمام مشکلاتی که داریم قصد اضافه کردن مشکلات این قشر را نداریم و تا به امروز علی رغم این بدهی‌های سازمان تامین اجتماعی خدمات‌‌مان را به بیمه‌ شدگان کم نکرده‌ایم. وی با تاکید بر اینکه دانشگاه علوم پزشکی نیز هزینه‌های مختلفی دارد، گفت: ما در سال ۹۷ برای تامین بخشی از نقدینگی مجبور به اخذ وام از بانک‌ها شدیم. رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه این اخد وام برای این است که اجازه ندهیم مشکلات خودش را نشان دهد، اظهار کرد: ما تا جایی که امکان پذیر است اجازه نخواهیم داد این مشکلات به مردم منتقل شود.
 
 
دفعات مشاهده: 111 بار   |   دفعات چاپ: 23 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان