[صفحه اصلی ]    
:: ::
بخش‌های اصلی
معرفی روابط عمومی دانشگاه ::
شبکه اطلاع رسانی -اطلاع یابی::
آرشیو اخبار وب دا::
شورای منطقه 1روابط عمومی::
اطلاعیه::
اطلاع رسانی::
فرهنگ سلامت::
آلبوم تصاویر::
سلامت و رسانه::
هفته سلامت::
خیریه های حوزه سلامت::
عملکرد واحد های دانشگاه::
پزشک خانواده ::
تسهیلات نوروزی::
پرسش شما-_ پاسخ ما::
سفر ریاست جمهوری::
طرح تحول نظام سلامت::
اطلاع رسانی و آگهی::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: بازدید سرزده آقای دکترایرج کریم فر سرپرست شبکه بهداشت و درمان خدابنده ازخانه های بهداشت و مراکز تابعه
:: آیین تکریم و معارفه رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان خدابنده
:: سفر یک روزه رییس اورژانس هوایی کشور به زنجان
:: جلسه
:: همایش اختلالات اندام فوقانی - زنجان- 31 مرداد تا 1 شهریور 1398
..
پیوند های مرتبط

پایگاه خبری- اطلاع رسانی وب دا 

وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران

روزنامه ها و نشریات محلی

,سایت و وبلاگ های روابط عمومی

بانک صادرات

انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در زنجان

انجمن خیریه حمایت از بیمارانمبتلابه سرطان استان زنجان

جمعیت حمایت از بیماران ام اس استان زنجان

انجمن خیریه حمایت از سلامت روان استان زنجان

موسسه خیریه امدادگران عاشورا زنجان

کتابخانه مجازی پزشکی

..
اخبار وزارت بهداشت
..
:: نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (۲۳ تیرماه ۱۳۹۸) ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۴/۲۳ | 
 نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (۲۳ تیرماه ۱۳۹۸)


موج‌رسا -  شناسه خبر : ۱۱۷۱۷ شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۰
هیچ موردی انسانی از بیماری تب کریمه کنگو در زنجان مشاهده نشده است/

لزوم رعایت مسائل بهداشتی از ذبح دام تا مصرف گوشت
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان‏ گفت: هیچ موردی انسانی از بیماری تب کریمه کنگو در زنجان مشاهده نشده است‏.
محمدرضا صائینی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به بیماری تب کریمه کنگو اظهار کرد: ما در استان زنجان هیچ مورد انسانی از این بیماری را نداشتیم. وی با بیان اینکه برخی از دامهای از استان آلوده به این بیماری هستند، ابراز کرد: مردم باید گوشت خریداری شده باید ۲۴ ساعت پیش سرما را گذرانده باشد . معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه بعد از ذبح دام تا مصرف گوشت ۲۴ ساعت ماندگاری در سرما نیاز است، عنوان کرد: اکنون این موضوع با پیگیری‌های ما و دستورات دامپزشکی استان انجام می‌شود.
وی بیان کرد: کسانی که به صورت قربانی و برای مصرف دامی را ذبح می‌کنند نیز باید توجه داشته باشند که گوشت تازه مصرف نکرده و ۲۴ ساعت ماندگاری در سرما را رعایت کنند. صائینی با تاکید بر اینکه جمود نعشی باید بعد از ذبح دام اتفاق بیفتد، خاطرنشان کرد: این جمود نعشی با موادی که ازاد می‌کند، باعث می‌شود که ویروس از بین برود. وی بیماری تب کریمه را یک بیماری مشکترک بین انسان و حیوان دانست و گفت: انتقال این این بیماری از طریق ذبح دام، گوشت آلوده و کنه روی حیوان منتقل می‌شود. معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان با تاکید بر انجام نظارتهای دقیق تصریح کرد: اقدامات خوبی برای جلوگیری از شیوع این بیماری در استان انجام می‌شود. 
یکشنبه ۲۳ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۲ - کد خبر : ۹۸۴-۱۲۰۱۴-۵
دخانیات؛ عامل اصلی برای سرطان‌های دهان و دندان
رئیس واحد بهداشت دهان و دندان معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: دخانیات، عامل اصلی سرطان‌های دهانی است.
مریم حسن‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، در رابطه با دخانیات و سرطان‌های دهانی، اظهار کرد: غالب مردم نسبت به این مسئله که سیگار عامل سرطان ریه و مجاری تنفسی است آگاهند اما از اینکه عامل اصلی سرطان‌های دهانی نیز دخانیات است، بی‌اطلاع‌اند. مخاط دهان انسان تحمل تماس طولانی مدت با دود سیگار را ندارد و مصرف سیگار احتمال مبتلا شدن به انواع سرطان‌ دهان را به شدت افزایش می‌دهد که اغلب این سرطان‌ها از نوع  بدخیم هستند. رئیس واحد بهداشت دهان و دندان معاونت بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان، افزود: در طول سال هزاران نفر به علت سرطان‌های دهان ناشی از مصرف دخانیات جان خود را از دست می‌دهند و احتمال بروز سرطان دهان در سیگاری‌ها شش برابر افرادی است که سیگار نمی‌کشند. سیگاری‌ها هم‌چنین با کشیدن سیگار سبب افزایش احتمال بروز سرطان در اعضای مختلف بدن خود و اطرافیان نیز می‌شوند.
حسن‌زاده در ادامه تصریح کرد: اثر تخریبی تنباکو تنها محدود به کشیدن سیگار نمی‌شود، بلکه اشکال‌ دیگر مصرف این ماده نظیر پیپ، قلیان و تنباکو‌های جویدنی نیز بیماری‌های لثه را در پی دارد که برخی معتقدند ضرر قلیان از سیگار و سایر مواد دخانی کم‌تر است ولی با توجه به میزان و مدت مصرف قلیان باید اذعان کرد که ضرر و عوارض جسمی و روانی استعمال قلیان از سیگار و سایر مواد دخانی نه تنها کم‌تر نبوده، بلکه میزان و نوع عوارض آن بیشتر و متنوع‌تر است. این مسئول خاطرنشان کرد: برخلاف تصور عمومی که عده‌ای معتقدند وجود آب قلیان جلوی مواد مضر و سمی آن را می‌گیرد، بیشتر این مواد سمی از جمله نیکوتین و خاکستر وارد ریه می‌شود و به خاطر دم‌های عمیقی که فرد برای جذب دود می‌زند، تخریب‌های جدی به ریه وارد می‌شود. هم‌چنین به دلیل مرطوب بودن راه‌های هوایی و مجرای خروج دود قلیان می‌تواند عامل مهمی جهت رشد میکروب‌ها و قارچ‌ها باشد و این میکروب‌ها و قارچ‌ها به راحتی توسط دود وارد دستگاه تنفسی شده و ایجاد عفونت‌های مزمن می‌کند.
یکشنبه ۲۳ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۴ کد خبر : ۹۸۴-۱۳۸۱۴-۵

انتخابات نظام پرستاری زنجان برگزار شد
مدیرگروه پرستاری معاونت درمان دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: امسال مشارکت ۵۰ درصدی افراد واجد شرایط در حوزه‌های زنجان و ابهر داشته‌ایم .
رضا بهمنی در گفت‌ و گو با ایسنا، منطقه زنجان، در رابطه با پنجمین دوره انتخابات نظام پرستاری در استان زنجان، اظهار کرد: پنجمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری در ۲۱ تیرماه امسال‌ هم‌زمان با سراسر کشور در دو حوزه انتخابی اصلی زنجان و توابع و حوزه انتخابی ابهر و حومه برگزار شد که در این انتخابات ۹ نفر اعضای هیئت‌مدیره شامل ۸ نفر پرستار، یک نفر بهیار و ۴ نفر به عنوان اعضای علی‌البدل انتخاب می‌شوند .
وی افزود: در این انتخابات ۶ صندوق در زنجان و حومه مستقر بوده که شامل ۴ صندوق ثابت و یک صندوق در خدابنده، بیمارستان‌های آیت‌الله موسوی، ولیعصر (عج) و صندوق مرکزی در معاونت بهداشت و درمان استان زنجان و ۴ صندوق در شهرستان ابهر و حومه در بیمارستان‌های الغدیر، بوعلی‌سینا (واقع در خرم‌دره)، امید و صندوق سیار در شهر‌های صائین‌قلعه و یک بیمارستان امدادی است .
این مسئول در ادامه تصریح کرد: در این دوره از انتخابات نظام پرستاری ۹ نفر از اعضای هیئت مدیره در استان زنجان که شامل ۸ پرستار و یک بهیار و در شهرستان ابهر نیز ۸ پرستار با اکثریت آرا انتخاب شده‌اند که پس از تایید اعتبار‌نامه افراد، اسامی آنان اطلاع داده خواهد شد .
مدیرگروه پرستاری معاونت درمان دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان، خاطرنشان‌ کرد: در پنجمین دوره انتخابات نظام پرستاری، ۱۹ نامزد در استان زنجان و ۲۵ نامزد در شهرستان ابهر داشته‌ایم که در سال‌جاری شاهد مشارکت ۵۰ درصدی افراد واجد شرایط درحوزه‌های انتخابی زنجان و ابهر بودیم .
 
 
ایرنا -  ۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷ -  کد خبرنگار: ۲۷۸۵ کد خبر ۸۳۳۹۴۴۸۴

۱۱درصد جمعیت بالای ۳۰ سال شهرستان زنجان مبتلا به فشارخون هستند
زنجان - ایرنا - در نتیجه اجرای طرح بسیج ملی غربالگری فشار خون در شهرستان زنجان مشخص شد ۱۱ درصد جمعیت بالاس ۳۰ سال در این شهرستان مبتلا به فشار خوان هستند.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان زنجان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: افراد شناسایی شده در معرض خطر برای بررسی بیماری خود به پزشک مربوطه ارجاع داده شدند که پیش بینی می شود با بررسی دقیق پایانی رقم مبتلایان به فشار خون افزایش یابد.
دکتر محمود حریری افزود: از جمعیت هدف ۲۵۸ هزار و ۵۵۸ نفری شهرستان زنجان ،۲۴۲ هزار, ۴۹۶ نفر از طریق سامانه سیب و بخشی دیگر نیز بواسطه مراجعان به ۸۸ ایستگاه ثابت و سیار، تحت پوشش قرار گرفتند.  وی اظهار داشت: بر پایه برنامه اعلام‌شده ۵۰ درصد جمعیت هدف شهرستان باید تحت پوشش غربالگری فشارخون قرار می گرفت که این میزان با توجه به آگاهی رسانی ها و از طرفی همکاری آحاد گوناگون مردم روند افزایشی داشت. دکتر حریری اضافه کرد: پیش بینی ها نشان می دهد جمعیت هدف تحت پوشش غربال شده فشار خون شهرستان زنجان به ۸۸ درصد برسد و این مهم امکان بررسی بیمار یابی اصلی را بیش از گذشته فراهم می کند. این مسئول ادامه داد: با توجه به مطالعات قبلی میزان مبتلایان به فشار خون در کشورر بین ۱۵ تا ۱۸ درصد اعلام شده بود که با تجزیه و تحلیل نهایی آمار در مهر امسال به طور یقین به مراتب افزایش خواهد یافت.
وی یادآوری کرد: هم اکنون با غربالگری انجام گرفته در سامانه کشوری میزان بیمار یابی فشار خون ۱۴.۲۵ درصد بر آورد شده که با ادغام آمار مربوط به سامانه سیب و ایستگاه های فشار خون به همان حد پیش بینی شده خواهد رسید.
طرح ملی بسیج فشار خون برای سه گروه افراد بالای ۳۰ سال از ۱۸ خرداد تا ۱۵ تیر امسال در سطح کشور اجرا شد. ۹۶۴۶/‏۳۰۸۸
 
دفعات مشاهده: 22 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان