[صفحه اصلی ]    
:: ::
بخش‌های اصلی
معرفی روابط عمومی دانشگاه ::
شبکه اطلاع رسانی -اطلاع یابی::
آرشیو اخبار وب دا::
شورای منطقه 1روابط عمومی::
اطلاعیه::
اطلاع رسانی::
فرهنگ سلامت::
آلبوم تصاویر::
سلامت و رسانه::
هفته سلامت::
خیریه های حوزه سلامت::
عملکرد واحد های دانشگاه::
پزشک خانواده ::
تسهیلات نوروزی::
پرسش شما-_ پاسخ ما::
سفر ریاست جمهوری::
طرح تحول نظام سلامت::
اطلاع رسانی و آگهی::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: برگزاری کمیته برنامه ریزی و ساماندهی شبکه بهداشت و درمان طارم
:: برگزاری کمیته برنامه ریزی و ساماندهی شبکه بهداشت و درمان طارم
:: همایش مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت روان و نشاط اجتماعی
:: هفته سلامت روان
:: اعزام آمبولانس‌های مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی زنجان به مرز خسروی
..
پیوند های مرتبط

پایگاه خبری- اطلاع رسانی وب دا 

وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران

روزنامه ها و نشریات محلی

,سایت و وبلاگ های روابط عمومی

بانک صادرات

انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در زنجان

انجمن خیریه حمایت از بیمارانمبتلابه سرطان استان زنجان

جمعیت حمایت از بیماران ام اس استان زنجان

انجمن خیریه حمایت از سلامت روان استان زنجان

موسسه خیریه امدادگران عاشورا زنجان

کتابخانه مجازی پزشکی

..
اخبار وزارت بهداشت
..
:: نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (۲۰ مهرماه ۹۸) ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۷/۲۰ | 
نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (۲۰ مهرماه ۹۸)

ایرنا - ۱۷ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۶ -  کد خبرنگار: ۲۷۸۵ کد خبر: ۸۳۵۰۹۹۶۰
جذب ۳۲ دانشجوی خارجی در دانشگاه علوم پزشکی زنجان
زنجان - ایرنا - برای نخستین بار دانشگاه علوم پزشکی این استان با هدف بین المللی‌سازی این دانشگاه، ۳۲ دانشجوی خارجی از کشور عراق را در رشته های پزشکی، دارو سازی، دندانپزشکی و پرستاری جذب کرد.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی  وخدمات بهداشتی و درمانی زنجان روز چهارشنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: مدت ها قبل با توجه به شرایط فراهم شده و تفاهم نامه منعقده از سوی امور بین الملل دانشگاه این واحد دانشگاهی از کشور عراق و اقلیم کردستان نسبت به پذیرش دانشجو اقدام کرده است. دکتر مهدی قائمی افزود: تعداد زیادی از دانشگاه های کشور نسبت به پذیرش دانشجوی خارجی اقدام کرده اند که این واحد دانشگاهی نیز با توجه به ابلاغ وزارتخانه، ظرفیت های بالا و موقعیت مناسب می تواند در این مسیر به برنامه های ترسیم شده خود دست یابد. وی اضافه کرد: در زمان حاضر ۲ دانشجوی خارجی از کشور یمن و افغانستان در دانشگاه علوم پزشکی زنجان تحصیل می کنند که بسترهای کنونی چشم انداز بهتری را در این بخش فراهم می‌کند. این مسئول  ادامه داد: جذب دانشجوی خارجی در راستای بین المللی سازی آموزش‌های دانشگاه انجام می‌شود که این مهم از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مطرح و بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته است. وی اظهار داشت: از مجموع دانشجوی خارجی جذب شده در این واحد دانشگاهی یک نفر پاکستانی است که بر اساس اعلام مدیر امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی زنجان از کشور پاکستان نیز دانشجو جذب خواهد شد که فرآیندهای مربوطه در حال انجام است. قائمی افزود: هیچ نفاوتی از نظر امکانات و نحوه تعامل با دانشجویان بین‌المللی و دانشجویان ایرانی وجود ندارد که امیدواریم این قشر هم در طی تحصیل سفیر خوبی از سوی کشور خود در ایران بوده و در پایان دوره خاطرات خوب و به یاد ماندنی از کشور ایران برای خود به همراه داشته باشند. وی اضافه کرد: در زمان علوم پزشکی زنجان دارای ۶ مرکز تحقیقات غدد و متابولیک، تحقیقات نانوفناوری دارویی مصوب شده است که مابقی آن نیز در دست اقدام است.
به گزارش ایرنا، هم اکنون در دانشگاه علوم پزشکی زنجان  ۶۵ رشته تدریس می‌شود که از یک رشته کاردانی فوریت‌های پزشکی تا ۲ رشته فوق تخصصی غدد و نوزادان را دربر می گیرد. متوسط تعداد اعضای هیات علمی این دانشگاه  ۳۷۰ نفر و تعداد دانشجوها چهار هزارو ۶۶ نفر است و نسبت استاد به دانشجو در آن حدود ۱ به ۱۱ است. ۹۶۴۶/۶۰۸۵
 
 
 
  چهارشنبه / ۱۷ مهر ۱۳۹۸ / ۱۱:۳۶ -  کد خبر: ۹۸۰۷۱۷۱۳۰۷۵ خبرنگار : ۵۰۱۶۷
ورود ۳۵ دانشجوی بین‌المللی به دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان
معاون آموزشی دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان گفت: ۳۵ دانشجوی بین‌المللی به دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان وارد شدند.
مهدی قائمی در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با ورود دانشجویان بین‌المللی به دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان، اظهار کرد: اولین دانشجویان بین‌المللی دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان، صبح سه‌شنبه ۱۶ مهرماه در سالن ابن‌سینای دانشکده پزشکی ثبت‌نام شدند و برنامه‌های توجیهی آن‌ها در حین ثبت‌نام انجام شد. وی افزود: ۳۵ دانشجوی خارجی وارد دانشگاه شده‌اند که اکثریت آنان از منطقه اقلیم کردستان عراق بوده و یک نفر نیز از کشور پاکستان است. همچنین برنامه توجیهی این دانشجویان به زبان کردی برگزار شده است. این مسئول تصریح کرد: دانشجویان بین‌المللی دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان پس از گذراندن یک ترم آموزش زبان فارسی در دانشگاه می‌توانند با دانشجویان بومی ارتباط برقرار کرده و تحصیل خود را آغاز کنند. قائمی ادامه داد: طبق قانون، دانشجویان بین‌المللی در خوابگاه‌های دولتی اسکان دارند. امید است در سال‌های تحصیلی آتی بتوانیم دانشجویان انگلیسی زبان را از کشورهای مختلف جذب کنیم. این مسئول با تاکید بر یکسان بودن ارائه خدمات و امکانات در دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان به دانشجویان بومی و بین‌المللی، خاطرنشان کرد: هیچ تفاوتی از نظر امکانات و نحوه تعامل با دانشجویان بین‌المللی و دانشجویان ایرانی وجود ندارد. وی ابراز امیدواری کرد که این دانشجویان نیز در طول تحصیل، سفیران خوبی از سوی کشور خود در ایران بوده و در پایان دوره نیز خاطرات خوب و به یاد ماندنی‌ از ایران همراه خود ببرند.


ایرنا -  ۱۸ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۰۷ -  کد خبرنگار: ۲۷۸۵  کد خبر: ۸۳۵۱۰۱۶۳
۵۵ درصد زنجانی‌ها اضافه وزن دارند
زنجان - ایرنا - ارزیابی‌های انجام گرفته نشان می‌دهد که ۵۵.۷ درصد افراد بالای ۱۸ سال در استان زنجان دارای اضافه وزن و چاقی هستند.
 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر مبنای همین ارزیابی‌ها، ۴۲ درصد افراد بالای ۱۸ سال در این استان کم تحرک هستند که این میزان در سطح کشور ۵۶ درصد اعلام شده است.
دکتر محمدرضا صائینی افزود:  این در حالی است درصد استعمال دخانیات در گروه‌های سنی یاد شده استان ۲۲.۳ درصد و این میزان در کشور ۲۱.۵ درصد است که آگاه سازی و اطلاع رسانی لازم در این خصوص نقش بسزایی دارد. این مسئول ادامه داد:  بیماری های قلبی و عروقی یکی از مهمترین بیماریهای غیرواگیر و از تهدیدهای اصلی برای سلامت بشریت در قرن حاضر  محسوب می شود و در حال حاضر اولین عامل مرگ و میر در جهان و همچنین در کشور ما محسوب می شود. وی اضافه کرد: با ایجاد چند تغییر کوچک و ساده در زندگی، می توان خطر بیماری قلبی و سکته های مغزی را کاهش و علاوه بر آن، کیفیت زندگی را نیز بیش از گذشته بهبود داد و الگوی خوبی را  برای نسل های آینده ایجاد کرد.
صائینی افزود: تغییرات کوچک شیوه زندگی می تواند اختلاف قدرتمندی در سلامت قلب ایجاد کند، ورزش حداقل ۳۰ دقیقه ای در روز، پیاده روی سه روز در هفته، کاهش استعمال دخانیات، استفاده از پله به جای آسانسور می تواند مفید و فایده واقع شود.
وی اظهار داشت: یکی از معضلات اساسی استفاده عموم مردم به ویژه قشر جوان استفاده زیاد از فست فودها و قلیان است که کاهش آنها می تواند به بهبود و ارتقای سلامت افراد کمک زیادی کند. این مسئول ادامه داد: استفاده از روغن مایع مخصوص سرخ کردنی بجای روغن جامد و او لویت قرار دادن  به غذاهای آب پز نیز  می تواند راهکار بسیار مناسب برای تغییر  شیوه سبک زندگی و داشتن قلب سالم کمک زیادی کند.
وی یادآوری کرد: مرکز بهداشت استان تلاش دارد برای بهره مندی اقشار مختلف شهروندان زنجانی از خدمات بهداشتی و درمانی نسخه واحدی را تجویز نکند و برای بخش های مختلف متناسب با نیازها را برنامه ریزی شود.
به گزارش ایرنا، شهر زنجان ۴۳۰ هزار نفر جمعیت دارد. ۹۶۴۶/۶۰۸۵
 
 
 
 
 
 
 شماره : ۱۳۹۸۰۷۱۸۰۰۰۹۶۹ -  تاریخ : ۱۳۹۸/۷/۱۹ - ۹:۴۹ ق.ظ
نیروهای اورژانس زنجان به مرز خسروی اعزام شدند
اصغر جعفری روحی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن اربعین حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) از نیروهای اورژانس ۱۱۵ تقدیر و اظهار کرد: اعزام به این ماموریت برای نیروهای اورژانس ماموریت مقدسی است.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان افزود: به منظور همکاری در پوشش امداد و سلامت این ایام، تعداد چهار دستگاه خودروی آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۱۳ تکنسین فوریت‌های پزشکی به استان کرمانشاه اعزام و در محورهای منتهی به مرز خسروی مستقر خواهند شد. وی بیان کرد: همه واحدهای اعزامی مجهز به دارو، تجهیزات و ملزومات پزشکی به میزان کافی هستند و به صورت شبانه‌روزی در خدمت زائرین عزیز اباعبدالله‌الحسین (ع) خواهند بود.  جعفری روحی ادامه داد: زمان برگشت گروه اعزامی نیز پس از پایان مراسم اربعین و با تصمیم سازمان اورژانس کشور خواهد بود.
گفتنی است، مراسم بدرقه اعزام آمبولانس‌های مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان کرمانشاه (مرز خسروی)، با حضور محمدرضا مهراسبی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، علیرضا آرمانی‌کیان معاون درمان دانشگاه و جمعی از مسؤولین، پرسنل اورژانس و خانواده‌های آنها، واحدهای اورژانس پیش‌بیمارستانی استان برای پوشش راهپیمایی زائران و ایام سوگواری اربعین حسینی به استان کرمانشاه اعزام شدند. انتهای پیام/۷۳۰۰۵/ق۲۰ایرنا -  ۲۰ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۱۲ - کد خبرنگار: ۲۷۸۵ کد خبر ۸۳۵۱۳۱۳۳
۶۵ پزشک زنجانی در پیاده روی اربعین خدمات ارائه می‌کنند
زنجان - ایرنا - ۶۵ عضو بسیج جامعه پزشکی استان زنجان همگام با سایر صنوف برای خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی عازم موکب‌های مستقر در کشور عراق شدند و روند اعزام اعضای این بسیج همچنان ادامه دارد.
مسئول کاروان بسیج جامعه پزشکی استان زنجان روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کاروان بسیج جامعه پزشکی این استان برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی با ۶۵ نفر خادم شامل ۲۰ پزشک عمومی، متخصص و فوق تخصص و ۴۵ کارشناس بهداشتی در هشت موکب مستقر این استان اعزام شدند. دکتر مشهود تقی لو افزود: این تیم ها در موکب‌های امام رضا (ع) در عمود ۲۸۵، موکب ثارالله در کربلای معلی (شارع شهدا- روضتین)، موکب قتیل العبرات کربلای معلی (بعد از پل امام علی (ع) - منطقه حی‌الحسین- نبش شارع شجر)، موکب حضرت زهرا (س) ستاد اربعین زنجان (نجف اشرف- شارع کوفه)، موکب ائمه بقیع (ع) ابهر (مسیر نجف به کربلا عمود۶۶۸)، خدمت رسانی می کنند.
وی اضافه کرد: موکب قبیله بنی هاشم خدابنده (نجف اشرف- کوفه – جنب میثم تمار)، موکب مسجد امام محمدباقر (ع) زنجان (کربلای معلی – شارع شهدا- طریق الحر)، موکب شباب سیدالشهدا (ع) خرمدره (مسیر پیاده‌روی کربلا به نجف عمود ۶۶۶)  از دیگر مکان‌های مستقر پزشکان زنجانی برای خدمات رسانی بهینه به زائران اربعین حسینی است. به گفته این متخصص گوش، حلق و بینی کاروان بسیج جامعه پزشکی استان زنجان از ۱۸ تا ۲۸ مهرماه سالجاری به مدت ۱۰ روز به خدمت‌رسانی زائران اربعین حسینی خواهند پرداخت.
پیش از این نیز رئیس ستاد عتبات عالیات استان زنجان گفته بود: امسال ۲۲ موکب برای ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی از استان زنجان در کشور عراق مستقر شده اند که این تعداد سال گذشته ۱۸ موکب بود و زنجان برای  پنجمین سال متوالی است که به برپایی موکب در این کشور طی ایام اربعین اقدام می‌کند. طبق برنامه ریزی انجام شده بیش از ۷۰۰ خادم در موکب‌های استان زنجان از زائران حسینی پذیرایی خواهند کرد. ۹۶۴۶/۶۰۸۵
 
 
 
شنبه / ۲۰ مهر ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۰- کد خبر: ۹۸۰۷۲۰۱۴۶۷۵ خبرنگار : ۵۰۱۶۷

توجه به سلامت کودک؛ دغدغه‌ای پررنگ برای بهداشت و درمان
کارشناس کودکان و نوزادان مرکز بهداشت استان زنجان گفت: اهمیت دوران کودکی به دلیل ساخت سنگ‌بنای شخصیتی در این برهه و تأثیر عمیق آن بر آینده فرد است. فاطمه عباسی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به اهمیت دوران کودکی و جایگاه آن در جامعه، این دوره باید به صورت مستقل در نظر گرفته شود؛ چرا که کودکان در این دوران هنوز قابلیت زیستی خود را به طور کامل فرا نگرفته‌ و نیازمند کمک بزرگ‌سالان هستند. وی رشد و توسعه جوامع را در گرو توجه و برنامه‌ریزی همه اقشار در ابعاد مختلف جامعه عنوان کرد و ادامه داد: بر این اساس، کودکان دروازه ورود به رشد و توسعه عمومی جامعه آینده خواهند بود و توجه به سلامت جسمانی و روانی کودک از مهم‌ترین دغدغه‌های حوزه بهداشت و درمان است. عباسی ادامه داد: با توجه به اینکه کودکان همواره در معرض آسیب بیشتری نسبت به دیگر افراد جامعه هستند، باید به همه عوامل بروز استرس و عوارض جسمی و روحی در آن‌ها مانند آسیب‌های‌ اجتماعی، خشونت، فقر، جنگ و انواع بیماری‌ها توجه ویژه‌ای کرد تا در طول زندگی خود و حتی در آینده از لحاظ رشد جسمی و عاطفی آسیب کمتری ببینند. وی اضافه کرد: هفته ملی و روز جهانی کودک، بهانه‌ای برای اهمیت دادن به جایگاه کودکان در نظام سلامت است هرچند نباید برنامه‌ها را به یک روز مختص کرد و در هر برنامه‌ریزی باید به کودکان توجه کرد.
 
دفعات مشاهده: 27 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان