دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

Zanjan University of Medical Sciences

معاون درمان دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان درجلسه ویدئو کنفرانس با خبرنگاران تاکید کرد؛

 | تاریخ ارسال: 1399/1/14 | 

 معاون درمان دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان درجلسه ویدئو کنفرانس با خبرنگاران تاکید کرد؛
دراستان زنجان زیرساختهای مناسب علمی وجود دارد و در بحث کرونا عملکرد خوبی داشته است
 معاون درمان دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان درجلسه ویدئوکنفرانس باخبرنگاران استان تاکیدکرد: استان زنجان از لحاظ آموزشی، پژوهشی و فضای فیزیکی جزو یکی از ده منطقه آمایشی است و زیر ساختهای علمی خوبی دارد و در این مقطع کرونا عملکرد خوبی داشته است.
به گزارش خبرنگار وب دا- زنجان؛ دکترعلیرضا آرمانی کیان معاون درمان دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان درجلسه ویدئوکنفرانس سه شنبه ۱۲ فرورین باخبرنگاران استان آماراستان زنجان درمورد بیماری کرونا رااعلام کرد: تا ظهر روز ۱۲ فروردین ۵۷ نفر براثرکرونا در استان زنجان فوت کرده است و۱۶۴۶ نفر علائم بالینی کرونا دارندو۵۸۲ نفر هم نتیجه آزمایش آنهامثبت بوده است و ۳۵۱ نفر نیز ازاین تعداد در بیمارستان های مختلف استان بستری هستند.
وی افزود: درهمه استان به طورمتناسب مکانهای ایزوله ، قرنطینه و نقاهتگاه هست تاجابجایی بیماروهمراه وجودنداشته باشد و قرنطینه و نقاهتگاههایی خوبی ایجاد شده با تلاش مسئولین استان و شهرستان به تعدادی که لازم باشد اماده داریم و قصد داریم در  تعدادی از افراد ترخیص شده  هم  درهتلها جا بدهیم.
وی در پاسخ به سوالی گفت: بیش از ۸۵ درصد مردم فاصله گذاری اجتماعی را رعایت می کنند ولی متاسفانه ۱۵ درصد نیز رعایت نمی کنند که قطعا نهادهای حاکمیتی برنامه هایی دارد که اجرا خواهد شد که با متخلفان که سلامت عمومی را تهدید می کنند برخورد کنند.
دکتر آرمانی کیان در ادامه گفتگو با خبر نگاران افزود:فردا روز سیزدهم  عید وروزطبیعت  است و از مردم خواهش داریم حتی بصورت خانوادگی نیز از خانه خارج نشوند و ممکن است فردی بتواند جمعی را دچار بیماری کند، فرد یا انتقال دهنده است و یاگیرنده، ممکن است خود فرد منتقل کننده علایم مشخصه ای نداشته باشد ولی گیرنده ممکن است به صورت شدیدتری مبتلا شود .
وی افزود: دوره کمون بیماری کرونا ۱۴روزاست و در این ایام علائم بیماری بروز می کند و این انتقال دادن ممکن است تا ۲۱ روز طول بکشد این هم ممکن است کمتر یا بیشترباشد، موضوعاتی که درخصوص کرونا و دوره کمون و علائم بروز مطرح می شود حدس و گمان است و بر مبنای یافته های علمی نیست
رئیس کمیته درمان ستاد تاکید کرد:  در خانه ماندن راهبرد همه کشورهای جهان است  هرچه تعداد افرادی که بیرون می ایند کم باشد کمک می کند به انتقال کمتر و قطع زنجیره انتقال و ما نباید نسبت به این موضوع بی تفاوت باشیم.
وی با تاکید بر اینکه  بیمارستان های استان زنجان مجهز به تجهیزات کافی هستند  اما اگر نکات بهداشتی مراعات نگردد در ارائه خدمات دچار مشکل خواهیم شد در پاسخ به سوال خبر نگاران گفت:نسبت جنسیتی افراد مبتلا به کرونا در استان زنجان برای خانم ها یک سوم  و این نسبت برای آقایان دوسوم  می باشد. تعداد کودکان آلوده به کرونا در استان زنجان ۲ تا ۳ است این ویروس  اسیب کمتری به بچه ها رسانده و لی انتقال بیماری از بچه ها شدیدتر از بزرگتر هاست.
 معاون در مان دانشگاه با اشاره به اینکه  سه نوع فاصله داریم صمیمیت، فاصله اجتماعی، فاصله فیزیکال ما الان فاصله اجتماعی  را گذراندیم و  باید فاصله فیزیکی داشته باشیم و افزود: پیک اول  بیماری را در استان  گذراندیم و منتظر پیک دوم هستیم که با روزهای اخیر و ترددهایی که خواهد شد اگر طرح فاصله گذاری رعایت شود وضعیت بهتر خواهد شد
 وی گفت:  با زیر ساختهای علمی خوبی که در استان وجود دارد شرایط فعلی و بحث کرونا نیزمانع آموزش نشده از این منظر هم توانستیم  استفاده بکنیم جزو استانهایی هستیم که ازمایشگاه تشخیص کرونا داریم این تکنولوژی وجود دارد هرچه بتوانیم ازمایشهای بیشتری را انجام بدهیم نشان از بلوغ علمی دانشگاه است و طرح های پژهشی را برای اساتید تنظیم کردیم تا رفتار شناسی ویروس را انجام بدهند در این مدت  اموزش و پژوهش تعطیل نبوده است.
 

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 1633 بار   |   دفعات چاپ: 16 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر