[صفحه اصلی ]    
:: ::
بخش‌های اصلی
معرفی روابط عمومی دانشگاه ::
شبکه اطلاع رسانی -اطلاع یابی::
آرشیو اخبار وب دا::
شورای منطقه 1روابط عمومی::
اطلاعیه::
اطلاع رسانی::
فرهنگ سلامت::
آلبوم تصاویر::
سلامت و رسانه::
هفته سلامت::
خیریه های حوزه سلامت::
عملکرد واحد های دانشگاه::
پزشک خانواده ::
تسهیلات نوروزی::
پرسش شما-_ پاسخ ما::
سفر ریاست جمهوری::
طرح تحول نظام سلامت::
اطلاع رسانی و آگهی::
کرونا ویروس جدید::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
پیوند های مرتبط

پایگاه خبری- اطلاع رسانی وب دا 

وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران

روزنامه ها و نشریات محلی

,سایت و وبلاگ های روابط عمومی

بانک صادرات

انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در زنجان

انجمن خیریه حمایت از بیمارانمبتلابه سرطان استان زنجان

جمعیت حمایت از بیماران ام اس استان زنجان

انجمن خیریه حمایت از سلامت روان استان زنجان

موسسه خیریه امدادگران عاشورا زنجان

کتابخانه مجازی پزشکی

..
اخبار وزارت بهداشت
..
:: فعالیت شبکه بهداشت و درمان شهرستان ابهر اردیبهشت ماه1391 ::

  فعالیت شبکه بهداشت و درمان شهرستان ابهر اردیبهشت ماه1391

  

  هفته مشاغل

  به مناسبت هفته مشاغل و به منظور آشنایی دانش آموزان با رشته دکتری داروسازی، جلسه ای روز شنبه 4/2/91 توسط دکتر فروغی (کارشناس مسئول امور دارویی مرکز بهداشت شهرستان ابهر) در محل دبیرستان دخترانه شبانه روزی 15 خرداد مرکز شریف آباد برگزار گردید.

  در این جلسه ضمن معرفی رشته داروسازی، در این جلسه ضمن پاسخ به سوالات بهداشتی و درمانی دانش آموزان و معلمین، تلاش شد مطالبی در خصوص ایده های جدید به منظور بهبود کیفیت نظام دارویی، پیشرفت و ارتقاء خدمات دارویی و مصرف خودسرانه داروها در اختیار دانش آموزان قرار بگیرد.

  برگزاری جلسه آموزشی نانوایان شهر ابهر

  جلسه آموزشی طی برنامه تنظیمی با حضور متصدیان نانوائی شهر ابهر روز دوشنبه 11/2/91 برگزار و در موارد زیر آموزش ها وتذکرات لازم ارائه گردید:

  · رعایت بهداشت فردی و محیط کار و ابزارهای مورد استفاده بر اساس آئیننامه ماده 13

  · ممنوعیت افزودنی های غیر مجاز مانند جوش شیرین به آرد و مصرف بیش از حد افزودنی های مجاز مانند نمک

  · عدم مصرف نمک های غیر تصفیه شده

  · عدم مصرف دخانیات واستفاده از روپوش در حین کار

  · دریافت کارت بهداشت و گواهینامه بهداشت عمومی برای کلیه متصدیان و کارگران نانوائی ها

  · برطرف کردن نواقص بهسازی محل مانند کاشی کاری تا زیر سقف و وجود سرویس بهداشتی و غیره

  درپایان تذکر داده شد، درصورت مشاهده نواقص درمحل، بازرسین برخورد قانونی (معرفی به تعزیرات وتعطیلی محل ) را با جدیت اعمال خواهند نمود.

  گرامیداشت روز معلم

  · ملاقات با دو معلم فرهیخته " منوچهر مقیمی " و " معصومه حاجیخانی" به مناسبت گرامیداشت هفته معلم روز سه شنبه 12/2/91 و تقدیر از زحمات سی سال خدمت صادقانه ایشان با اهدا گل و لوح سپاس .

  · ملاقات با اساتید دانشکده پرستاری حاضر در کلاس و تقدیر از ایشان با اهدا شاخه گل.

  · سخنرانی کارشناس مسئول گسترش در جمع دانش آموزان مدرسه پسرانه امیرکبیر به مناسبت تبریک روز معلم و ارائه مطالب آموزشی در خصوص داشتن زندگی سالم و تندرستی و... در مورخه 12/2/91

  · حضور دکتر فروغی روز سه شنبه 12/2/91 در مدرسه دخترانه عصمت به منظور تبریک روز معلم و تقدیر از معلمین در اولین روز از هفته معلم.

  · ویزیت رایگان معلمین مراجعه کننده به مرکز بهداشتی و درمانی اعلایی در روز معلم.

  · اعزام و حضور یک دستگاه آمبولانس با نیرو و پوشش کامل همایش پیاده روی خانوادگی در گرامیداشت روز معلم مورخه 15/2/90

  · نصب بنر تبریک روز معلم بر سر درب ستاد

  · حضور کارشناسان مرکز بهداشت شبکه در اداره آموزش و پرورش ابهر به منظور اندازه گیری قند خون و انجام تن سنجی جهت پرسنل آموزش و پرورش و معلمین (به تعداد 160 مورد) در مورخه 17/2/91

  برگزاری جلسه آموزشی برنامه پزشک خانواده جهت سرشماران

  جلسه توجیهی و آموزشی برنامه پزشک خانواده روز یکشنبه 17/2/91 جهت کاردانان و پرسشگران و تیمهای سرشماری و جلسه هماهنگی برنامه پزشک خانواده روز شنبه 23/2/91 با حضور مسئولین اجرائی و ناظرین تیمهای سرشماری ستاد شبکه به ریاست دکتر موسوی (رئیس شبکه بهداشت درمان) و دکتر شعبانی (معاون بهداشتی شبکه) و کارشناسان ستادی در محل سالن اجتماعات مرکز بهداشت ابهر تشکیل و در خصوص اهم موارد بحث و تبادل نظر شد.

  

  برگزاری اولین جلسه ستاد اجرائی برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع در شهر ابهر

  اولین جلسه ستاد شهرستانی برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع به ریاست فرماندار و معاون ایشان با حضور رئیس شبکه بهداشت و دبیر ستاد اجرائی برنامه پزشک خانواده و نمایندگان بیمه ها و رئیس نظام پزشکی شهرستان و بیمارستان امدادی و کارشناسان ستاد شبکه روز شنبه 16/2/91 در محل فرمانداری تشکیل شد.

  دکتر موسوی ضمن معرفی برنامه پزشک خانواده و دستورالعمل نظام ارجاع در ابهر در خصوص نحوه اجرای برنامه فوق و اجرای گام سوم طرح (بلوک بندی منطقه و شروع سرشماری به منظور درج در پرونده الکترونیکی خانوارها) توضیحاتی ارائه نمودند.

  سپس فرماندار ابهر به اهمیت و الزام اجرای برنامه پزشک خانواده با توجه به طراحی طرح براساس عدالت در سلامت تاکید نمودند و همکاری دستگاههای ذیربط در این طرح را خواستار شدند. در این جلسه 7 مصوبه به تصویب رسید.

 

  برگزاری جلسه آموزشی و توجیهی برنامه پزشک خانواده برای آمارگرها

  جلسه آموزشی – توجیهی برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع در مناطق شهری و نحوه سرشماری جمعیت و ثبت اطلاعات در سامانه سلامت ایرانیان صبح روز یکشنبه 17/2/91 و دوشنبه 18/2/91 برای گروههای کاردانها، بهورزان، کارشناسان ستادی و نیروهای مورد وثوق فرمانداری تشکیل شد و اهداف برنامه توسط دکتر موسوی (رئیس شبکه بهداشت درمان ابهر) تشریح شد و ضمن تعیین تیمهای سرشماری، مقرر گردید برنامه سرشماری در کلیه مراکز شهری (شهر ابهر) از روزپنج شنبه آغاز شود.

 

  برگزاری جلسه آشنایی و هم اندیشی برنامه پزشک خانواده جهت پزشکان شهرستان ابهر

  جلسه توجیهی برنامه پزشک خانواده با هدف آشنایی و مشارکت پزشکان در برنامه فوق، روز دوشنبه 25/2/91 با همکاری نظام پزشکی با حضور پزشکان و داروسازان بخش خصوصی و دولتی در محل سالن نظام پزشکی برگزار گردید . در این جلسه دکتر امامی رئیس نظام پزشکی ابهر و خرمدره در خصوص ارائه سوالات و نقطه نظرات خود به روسای شبکه بهداشت ابهر و خرمدره مطالبی ایراد نمود. سپس دکتر موسوی ضمن تقدیر از پزشکان و همیاران سلامت در بخش خصوصی به اجرای بند «ج» و «د» ماده 32 و بند «الف» ماده 35 تدوین دستورالعمل برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع در مناطق شهری و لازم الاجرا بودن برنامه اشاره نمود و همچنین نحوه ترکیب تیم سلامت و گامهای اجرایی انجام شده را به صورت اسلاید ارائه و افزود: به منظور اجرای بهتر این برنامه لازم است که همه پزشکان به یک ادبیات مشترک برسند. این جلسه با بحث و تبادل نظر حاضرین و پاسخ به سوالات پزشکان توسط دکتر موسوی و دکتر رسولی روسای شبکه بهداشت ابهر و خرمدره به پایان رسید و نهایتاً سوالات و پیشنهادات مطرح شده در27 بند تنظیم و از استان استعلام و رونوشت آن به سازمان نظام پزشکی ارسال گردید.

 

  برگزاری جلسه SDH در خصوص انتخاب موضوع نابرابریهای موجود در سلامت شهرستان ابهر

  جلسه ای روز پنج شنبه 28/2/91 و با حضور کارشناسان ستاد شبکه و مرکز بهداشت و به ریاست دکتر موسوی در دفتر مدیریت تشکیل گردید در این جلسه موضوع نابرابریهای موجود در سلامت شهرستان ابهر با عنوان "کاهش نابرابری در شیوع اعتیاد" و همچنین عوامل مربوط به آن انتخاب و ضمن توصیف وضعیت موجود، ماتریس اولویت بندی عوامل موثر بر مشکل نابرابری نوشته و تنظیم گردید.

 

  برگزاری جلسه معرفی برنامه پزشک خانواده در شهر

  جلسه توجیهی و معرفی برنامه پزشک خانواده با هدف آشنایی و مشارکت بیشتر رابطین در سرشماری و اطلاع رسانی، روز دوشنبه 25/2/91 با حضور رابطین بهداشتی در مرکز بهداشتی و درمانی شناط با همکاری کارشناس مسئول آموزش سلامت شبکه و کارشناسان مرکز فوق به ریاست شبکه بهداشت درمان ابهر برگزار شد.

  سایر موارد

  · فضا سازی بمناسبت هفته معلم و روز کاروکارگر، اجلاس نماز و عفاف و حجاب، روز زن و...

  · ارائه لوح تقدیر به خانم دکتر بختیاری به سبب ارسال دقیق آمار مرکز بهداشتی و درمانی 17 شهریور به ستاد

  · ارائه 45 عدد لوح سپاس به متخصصان زنان و زایمان منطقه و کارشناس و کاردانان مامایی در روز ماما.

  · غربالگری سرطان سینه در خانم ها با هماهنگی واحد بهداشت خانواده توسط پزشکان خانم و ماما ها برای بانوان به مناسبت هفته زن از مورخه 23 لغایت 28 اردیبهشت

  · حضور بانوان منتخب شبکه بهداشت درمان ابهر در مراسمی به مناسبت روز زن در استان مورخه 23/2/ 91

  · حضور رئیس و معاون بهداشتی شبکه، رئیس بیمارستان امدادی و امید، متخصصین داخلی، عفونی، اطفال، مغز و اعصاب در جلسه بررسی موارد مننژیت شناسایی شده از سالهای 90-89 در مورخه 11/2/91

  · برگزاری مانورامداد جاده ای و حمل مواد خطرناک به مناسبت آمادگی در مواقع بحران با همکاری هلال احمر و نیروهای اورژانس 115 و حضور نمایندگان دستگاهها

  

  اورژانس 115

  · کل ماموریت 376 مورد ( درون شهری و بین جاده ای و مراکز )

  · پوشش پیاده روی مورخه 5/2/91

  · پوشش دوچرخه سواری

  · پوشش بحران گردو غبار در هوا و توزیع ماسک بین شهروندان

  · پوشش پیاده روی بانوان در هیدج، ابهر و صائین قلعه به تعداد 4 مورد


دفعات مشاهده: 1830 بار   |   دفعات چاپ: 394 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 71 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان