Zanjan University of Medical Sciences پست الكترونيك · درباره دانشگاه · اخبار دانشگاه · نقشه پايگاه · كتابخانه · English
شناسه کاربری رمز عبور ثبت نام در پایگاه | فراموشی رمز
برگشت به دانشگاه علوم پزشکی زنجان
:: ::
بخش‌های اصلی
ریاست::
واحد نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی::
واحد صدور پروانه های بهداشتی::
واحد اطلاع رسانی و رسیدگی به شکایات::
سایت های مرتبط::
بازگشت به صفحه اصلی::
::
ناظر اداره نظارت بر مواد غذایی و بهداشتی باشید

ارتباط مستقیم با

 ریاست اداره نظارت بر مواد غذایی،آرایشی و بهداشتی

شما می توانید در صورت مشاهده هرگونه تخلف در خصوص  عملکرد کارشناسان اداره نظارت بر مواد غذایی،آرایشی و بهداشتی مراتب را مستقیما با ریاست مطرح نمایید.

آدرس ایمیل:

Foodsup@zums.ac.ir 

..
تماس با ما

شماره تماس اداره نظارت بر مواد غذایی،آرایشی و بهداشتی زنجان

024-33364985-7

آدرس :زنجان،خیابان امام خمینی ،پایین تر از چهار راه امیر کبیر،جنب مرکز بهداشت شهرستان زنجان

..
فرآورده های غیر مجاز
..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
واحد اطلاع رسانی غذا

 شماره تماس 

واحد اطلاع رسانی غذا

024-33550101

..
سامانه استعلام پروانه های بهداشتی استان زنجان
.
جهت کسب اطلاعات بیشتر با واحد اطلاع رسانی غذا، آرایشی و بهداشتی به شماره 33550101 تماس حاصل فرمایید.
..
:: اطلاع رسانی ::
 | تاریخ ارسال: 1391/9/18 | 

 

  لوازم آرایشی و خطر عفونت های چشمی

امروزه امکان انتقال عوامل بیماری زا توسط لوازم آرایشی یکی از مسایل بهداشتی مورد توجه جامعه است که به علت استفاده گسترده و استاندارد نبودن برخی لوازم آرایشی احتمال انتقال آلودگی و خطرات ناشی از ایجاد عفونت توسط باکتری های مختلف دور از انتظار نیست. تماس مستقیم وسایل آرایشی غیر استاندارد و آلوده به باکتری ممکن است معضلات جبران ناپذیری برای شخص مصرف کننده ایجاد نماید.

  این مسئله بخصوص در مورد لوازم آرایشی که در اطراف چشم استفاده می شود بااهمیت تر است. از جمله مواد آرایشی مورد استفاده در لبه پلک و بر روی مژه ها، خط چشم و ریمل است که بر اساس گزارشات قبلی نقش ریمل و خط چشم در عفونتهای باکتریایی چشمی حائز اهمیت است. در صورت بی توجهی مصرف کننده نسبت به نگهداری صحیح، ممکن است آلودگی در لوازم آرایشی ایجاد گردد که در اثر استفاده مجدد باعث انتقال باکتری به چشم خواهد شد. گزارش شده که گاهی لوازم آرایشی در زمان تولید و بسته بندی دچار آلودگی می گردند و به دست مصرف کننده می رسند.

  مواد اصلی تشکیل دهنده خط چشم و ریمل شامل تالک، کائولین، مواد نگهدارنده و رنگ هایی از جنس اکسیدهای آلومینیوم، آهن و کرومیوم می باشد. از آنجایی که این گروه از لوازم آرایشی در صورت آلودگی می توانند باعث بروز خطراتی در چشم گردند، باید در موقع تولید این لوازم دقت فراوانی در جلوگیری از حضور باکتری های آلوده کننده در این مواد بعمل آید. به علاوه با توجه به استفاده مکرر از آنها، باید تمهیداتی در جهت جلوگیری از رشد باکتری های آلوده کننده در حین مصرف این لوازم به کار رود. بدین منظور از مواد نگهدارنده برای جلوگیری از رشد عوامل آلوده کننده استفاده می شود .

  معمولاً مواد نگهدارنده شامل پارابن ها (Parabens) ، ایمادازولیدنیل (Imadazolidinyl) یا اوره است. اگر مواد نگهدارنده نامناسب باشند، ترکیبات آلی و غیرآلی موجود در ریمل و خط چشم می توانند به عنوان یک ماده غذایی برای رشد بعضی از باکتری ها شرایط مناسبی را مهیا نمایند. با این همه، در صورت بی توجهی مصرف کننده نسبت به نگهداری لوازم مزبور ممکن است که در اثر وارد شدن میزان زیادی باکتری، آلودگی در لوازم آرایشی ایجاد گردد که در اثر استفاده مجدد باعث انتقال باکتری به چشم خواهد شد .

  با توجه به مطالب فوق توصیه می گردد، افراد ضمن پرهیز از استفاده از این لوازم آرایشی، حداکثر دقت را در جلوگیری از آلوده شدن چشم بنمایند. همچنین درصورتیکه افراد اصرار به مصرف لوازم فوق دارند ، در مصرف درست و نگهداری صحیح آنها کوشا باشند تا میزان آلودگی به حداقل برسد. توصیه می شود فرآورده های آرایشی و بهداشتی مصرفی خود را از داروخانه ها و فروشگاه های معتبر تهیه کنند. در هنگام خرید لوازم آرایشی حتماً به برچسب کنترل اصالت و سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درج شده بر روی آن توجه نمایند. از دریافت فراورده هایی که برچسب آنها مخدوش یا پاره گردیده خودداری فرمائید. همچنین، لوازم آرایشی که در معرض نورگیرها هستند دچار فساد زودرس شده و علیرغم داشتن تاریخ انقضاء برای مصرف مناسب نمی باشند. بنابراین لازم است در هنگام خرید به شرایط نگهداری محصول توجه شود.

  هرگز فرآورده های آرایشی بطور مشترک مصرف نشود. به غیر از زمان مصرف، درب آن کاملاً بسته شود. لوازم آرایشی دور از آفتاب و گرما نگهداری شود زیرا نور سبب تجزیه مواد نگهدارنده موجود و کاهش اثر آن ها می گردد. هیچگاه به محصول آرایشی آب اضافه نکنید، مگر اینکه افزودن آب بخشی از دستورالعمل مصرف محلول باشد. استفاده از آب بزاق برای مرطوب کردن محصولات خشک شده سبب ورود باکتری به داخل آن می شود.

  

  برچسب کنترل اصالت و سلامت

  برای مشخص شدن اصالت یک کالا نیاز است شاخص‌هایی در نظر گرفته شود. برای اینکه این شاخص‌ها را در اختیار بازرسان سازمان و مردم قرار داده شوند، بنا شده است برچسب‌هایی با توجه به پیشرفت‌ها و تکنولوژی‌های جدید با نام برچسب کنترل اصالت و سلامت طراحی شود. لذا فراورده‌های آرایشی و بهداشتی بدون برچسب کنترل اصالت و سلامت کالاهای آرایشی و بهداشتی، مجوز ورود به بازار داده نخواهد شد.

  این برچسب ها برای هر قلم کالا بصورت یکتا بوده و غیر قابل تکرار برای کالاهای دیگر است. این برچسب ها متصل به سامانه های شناسایی و رهگیری بوده که با ارسال کد از طریق پیامک، تلفن گویا و یا اینترنت، اطلاعاتی درخصوص اصالت کالا، تاریخ تولید، احتیاط های مصرف و شماره تماس به خریدار کالا منتقل می کند.

  لازم به ذکر است برروی برچسب دو سری کد تعبیه شده است. یک کد دو بعدی برای بازرسان و کد دیگر مخصوص خریداران است که توسط لایه ای پوشانده شده است که با خراش دادن این لایه محافظ و ارسال کد به مدیاهای ذکر شده، خریدار می تواند اطلاعات ضروری را دریافت کند.

 

AWT IMAGEAWT IMAGE

 

  لذا برچسب‌های کنترل اصالت و سلامت نصب شده بر روی کالاهای آرایشی و بهداشتی، شیوه مناسبی برای نظارت در سطح عرضه می باشد که می‌توان تخلفات موجود در بازار را به راحتی کشف کرد که مسئولیت آن برعهده وارد کننده می باشد. برچسب اصالت و سلامت در مراحل اولیه ورود بر روی لوازم وارداتی نصب می‌شود.

  کالاهای تقلبی عمدتاً به روش نادرست و غیرقانونی تولید می‌شوند و تعیین اصالت آن‌ها امکانپذیر نیست. اما در خصوص فرآورده‌های وارداتی برچسب اصالت کالا سبب می‌شود درصورت مشاهده مشکل یا مغایرتی مربوط به فرآورده، کشور تولید کننده، شرکت وارد کننده و شرکت توزیع کننده قابل شناسایی باشد. از این طریق اصالت و سلامت کالا و نیز مباحث حقوقی مربوطه قابل پیگیری می باشد.

 

  برچسب اصالت و سلامت مسیری است که می توان از این طریق اطلاعات مربوط به مصرف کنندگان را در یک سامانه ثبت کرد و به این ترتیب یک آمایش سرزمینی مربوط به مصرف فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی نیز صورت می‌پذیرد که اطلاعات کاربردی مفیدی را در دسترس قرار می‌دهد و سازمان می‌تواند در اسرع وقت موارد مختلف گزارش شده را پیگیری و به نتیجه برساند. نصب برچسب اصالت کالا و آمایش سرزمینی می‌تواند تا حدود زیادی از تقلب و قاچاق کالا جلوگیری کند.

 

 

  مدیریت نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی استان زنجان

دفعات مشاهده: 2606 بار   |   دفعات چاپ: 659 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 72 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان