[صفحه اصلی ]    
:: ::
بخش‌های اصلی
معرفی روابط عمومی دانشگاه ::
شبکه اطلاع رسانی -اطلاع یابی::
آرشیو اخبار وب دا::
شورای منطقه 1روابط عمومی::
اطلاعیه::
اطلاع رسانی::
فرهنگ سلامت::
آلبوم تصاویر::
سلامت و رسانه::
هفته سلامت::
خیریه های حوزه سلامت::
عملکرد واحد های دانشگاه::
پزشک خانواده ::
تسهیلات نوروزی::
پرسش شما-_ پاسخ ما::
سفر ریاست جمهوری::
طرح تحول نظام سلامت::
اطلاع رسانی و آگهی::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: فرم تعهد انتخاب واحد دانشجویان
:: دومین جلسه گروه کاری سلامت،بهداشت و امنیت غذایی شهرستان خدابنده
:: هماهنگی امور بیمه ها، تعرفه ها و استانداردها
:: جلسه کمیته برون بخشی هفته پویش ملی سرطان در شهرستان خدابنده برگزار گردید
:: برگزاری کارگاه سلامت باروری و بلوغ
..
پیوند های مرتبط

پایگاه خبری- اطلاع رسانی وب دا 

وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران

روزنامه ها و نشریات محلی

,سایت و وبلاگ های روابط عمومی

بانک صادرات

انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در زنجان

انجمن خیریه حمایت از بیمارانمبتلابه سرطان استان زنجان

جمعیت حمایت از بیماران ام اس استان زنجان

انجمن خیریه حمایت از سلامت روان استان زنجان

موسسه خیریه امدادگران عاشورا زنجان

کتابخانه مجازی پزشکی

..
اخبار وزارت بهداشت
..
:: فعالیت شبکه بهداشت و درمان شهرستان ابهر در آذرماه 1391 ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۲۳ | 

 

فعالیت شبکه بهداشت و درمان شهرستان ابهر در آذرماه 1391

 

 

 

تشکیل کمیته پیشگیری از اعتیاد

 

جلسه شورای فرعی اعتیاد با هدف ارائه گزارش فعالیتهای صورت گرفته شورای فرعی سه گانه (کمیته درمان، پیشگیری و کمیته مقابله هرکدام بصورت جداگانه) روز سه شنبه 30/8/91 با حضور مسئولین فرمانداری، سازمانها و ادارات شهرستان ابهر در محل سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان ابهر برگزار شد.

 

 

 

برگزاری جلسه آموزشی طرح تکریم و کرامت انسانی

 

جلسه نحوه جلب رضایتمندی و تکریم ارباب رجوع، روز سه شنبه 14/9/91 جهت پرسنل ستاد شبکه، آزمایشگاه مرکزی و فوریتهای پزشکی به ریاست دکتر موسوی (رئیس شبکه بهداشت درمان ابهر) در محل سالن اجتماعات مرکز بهداشت برگزار شد.

 

ایشان ضمن طرح دیدگاه قرآن در خصوص کار بعنوان خدمت صالح، افزود: خدا بر تمامی اعمال ما ناظر است و ما با در نظر گرفتن حق، درستی را در ارائه خدماتمان سرلوحه کارهایمان قرار دهیم و با صبوری مشکلات و سختی ها را مرتفع نمائیم.

 

دکتر موسوی با استفاده از اسلاید، نحوه صحیح پاسخگویی و عدم تبعیض در ارائه خدمات را تشریح نمود. در پایان حاضرین ضمن تکمیل فرمهای نظرسنجی در برنامه پرسش و پاسخ شرکت نمودند.

 

برگزاری آزمون جامع کتبی سنجش بهورزان و کاردانان کلیه مراکز بهداشتی و درمانی

بنا به ضرورت ارتقاء آگاهی و مهارت شغلی بهورزان و بروز رسانی اطلاعات آنان، طبق برنامه ریزی قبلی آزمون جامع سنجش علمی بصورت کتبی روز پنج شنبه 16/9/91 جهت کلیه بهورزان (91 نفر)و کاردانان (13 نفر)شاغل در شبکه برگزار گردید .

پس از تصحیح اوراق و ارزیابی نتایج آزمون، نیازهای آموزشی بهورزان استخراج و بر اساس اولویت بندی، طی ماههای آینده آموزش ضمن خدمت برای این عزیزان برنامه ریزی و در نظر گرفته خواهد شد.

 

همه با هم، هم پیمان در برابر گسترش ایدز

برنامه سخنرانی همه با هم، هم پیمان در برابر گسترش ایدز روز چهارشنبه 22/9/91 با حضور اعضای شورای شهر هیدج، کانون فرهنگی تربیتی رضوان هیدج و مسئول حوزه علمیه و جمعی از معلمین و مدیران و مشاوران مدارس شهر هیدج در محل سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی واحد هیدج برگزار شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ابهر در خصوص موضوع سلامتی با رویکرد پیشگیری و مبارزه با ایدز به ایراد سخن پرداخت .

 

برگزاری جلسه هماهنگی برنامه های اجرایی کارشناس مسئولان ستاد شبکه

جلسه کارشناسان مسئول واحد روز چهارشنبه 22/9/91 با حضور رئیس شبکه بهداشت درمان ابهر و معاونت بهداشتی و سرپرست امور عمومی و سایر اعضای شورای اداری و کارشناس مسئولان واحدها برگزار شد.

دکتر موسوی، ضمن تاکید بر اجرای درست چهار وظیفه اصلی در حوزه مدیریت (یعنی 1- برنامه ریزی 2-سازماندهی منابع مالی، نیروی انسانی، تجهیزات و ... 3-پایش و ارزشیابی برنامه ها و واحدهای تحت پوشش در محیط 4- رهبری گروه و واحد به طوری که ارتباط بین همکاران توام با احترام باشد) به فلسفه تشکیل جلسه شورای کارشناسی (مشروعیت موارد مطروحه در شورا) اشاره نمود و افزود: با همفکری سایر کارشناسان چک لیستی با عنوان جابجایی ها و انتقالی ها تهیه شود و مسئولان واحد با در نظر گرفتن حجم خدمات پرسنل مربوطه در محل خدمت و انجام جابجایی با در نظر گرفتن صلاح سیستم و اعلام هر تغییر و جابجایی به اعضای شورا.

در پایان نظرات و راهکارهای مناسب کارشناسان در پیشبرد اهداف برنامه های جاری حوزه سلامت ارائه شد و همچنین مقرر گردید؛ مسئول جمع آوری و پایش آمار واحد ها نسبت به استخراج و اعلام میزان موارد کاهش هزینه ها و منابع و تجهیزات هر کدام از واحدها در جلسه بعدی اقدام نماید.

 

همایش یکروزه مبارزه با ایدز

در هفته مبارزه با ایدز، همایشی با حضور مدیران، دبیران مدارس ابهر، مسئولین ادارات و نهادهای شهرستان و کارشناسان واحد مبارزه با بیماریهای مرکز بهداشت شهرستان، روز سه شنبه 14/9/91در محل سالن اجتماعات باهنر آموزش و پرورش شهر ابهر برگزار شد

دکتر موسوی، با ارائه آمار سازمان بهداشت جهانی و تعداد مبتلایان در ایران گفت : فقط حدود 25هزار نفر ازاین مبتلایان شناسایی شده و تعداد زیادی از مبتلایان حتی از ابتلا خود بی اطلاع هستند و از آن جا که ابتلا به ویروس (HIV) در ظاهر افراد نمایان نمی شود و از زمان ابتلاء فرد به (HIV) تا شروع بیماری ایدز ممکن است بیشتر از ده سال بطول انجامد، در این مدت فرد از نظر ظاهری سالم بوده ولی احتمال انتقال آلودگی از طریق او به دیگران وجود داشته وآلودگی به ویروس (HIV)فقط از طریق آزمایش خون مشخص خواهد شد. ایشان همچنین در ادامه در خصوص موج سوم ایدز و روش های پیشگیری از این بیماری مواردی را به حاضرین ارائه نمود.

دکتر بهرامی دومین سخنران این همایش در سخنانی ضمن تشریح راههای انتقال و پیشگیری از ایدز، مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری مستقر در مرکز 17 شهریور ابهر را معرفی نمود و افزود انجام مشاوره، ارائه وسایل پیشگیری، آزمایش (HIV)به صورت رایگان با حفظ اسرار مراجعین در مرکز یاد شده انجام می شود. ایشان در پایان به به سئوالات حاضرین پاسخ گفت.

 

برگزاری همایش یکروزه ایدز

همایش یکروزه ایدز با سخنرانی دکتر بهرام حاج کریم( متخصص عفونی و رئیس بیمارستان ولیعصر(عج) زنجان) روز سه شنبه 21/9/91 با حضور جمعی از مسئولین ادارات، اساتید دانشگاه، دانشجویان و کارشناسان شبکه بهداشت و درمان ابهر و خرم دره در محل سالن اجتماعات دانشکده علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی(واحد ابهر) برگزار گردید.

ارائه آمار بیماران ایران و جهان، روند رو به رشد طرق سرایت بیماری در کشورمان، راههای پیشگیری و آخرین دستاوردهای علمی از باب درمان نگهدارنده از جمله مباحث مطروحه در همایش بود. پاسخ به سوال اساتید و دانشجویان گروههای پرستاری و روانشناسی دانشگاه و توزیع پمفلتهای آگاهسازی و معرفی مرکزVCT  شهرستانهای ابهر و خرم دره از دیگر برنامه های همایش بود.

 

جلسه هماهنگی تعیین عوامل مهم اجتماعی و اقتصادی موثر بر سلامتی مردم منطقه SDH))

جلسه هماهنگی تهیه برنامه جامع عوامل تاثیرگذار بر سلامت مردم بر اساس الویت بندی بیماریهای شایع در شهرستان روز شنبه 25/9/91 با حضور رئیس شبکه، معاونت بهداشتی و جمعی از کارشناس مسئولان ستاد شبکه در محل دفتر مدیریت شبکه تشکیل شد.

در این جلسه بیمارهای شایع در منطقه به ترتیب اولویت؛ بیماریهای قلبی و عروقی، سرطانها، سوانح و حوادث جاده ای بررسی و با توجه به بالا بودن سیمای مرگ شهرستان به علت عوامل قلبی و عروقی و در بر داشتن هزینه های درمان و از کارافتادگی و ... در مورد عوامل اجتماعی موثر بر ایجاد و تشدید این بیماری در شهرستان ابهر بحث و تبادل نظر شد و مقرر گردید بعد از جمعبندی موارد مطروحه در این جلسه، دکتر موسوی ضمن برگزاری جلسات توجیهی با مسئولین ادارات مرتبط و اقدامات ارائه شده آنان در خصوص این بیماری در راستای عدالت اجتماعی سلامت مردم، به این حوزه ارائه شود.

لازم به ذکرمی باشد فعالیتهای حوزه سلامت در سه بخش مهم از جمله : ارتقاء سطح سواد و آگاهی بهداشتی مردم، کم تحرکی و امنیت غذایی، جمع بندی و سپس برای ارائه و تعریف پروژه و شاخص های سطح عدالت اجتماعی تهیه و جمع بندی خواهد شد.

 

جلسه هماهنگی برنامه های بسیج ارتقاء فرهنگ و سواد تغذیه ای

در راستای برگزاری سومین بسیج آموزش و ارتقاء سطح سواد تغذیه ای جامعه، با در نظر گرفتن شرایط تهیه و مصرف غذاهای بومی با ارزش غذایی بالا (از مورخه 9/10/91 لغایت 15/10/91 در سراسر کشور) این حوزه نیز به منظور اجرایی نمودن برنامه های ترویج تغذیه سالم و باارزش در مورخه 22/9/91 در دفتر مدیریت تشکیل جلسه داد. این جلسه با هدف اجرای برنامه های آموزشی در بین مدارس و دانشگاهها، برگزاری جشنواره غذایی در بین مدارس و رابطین بهداشتی، آموزش لازم به نانوایان، ارسال مقاله به نشریات محلی و ارسال بسته های آموزشی مرتبط به مراکز و ادارات و... برنامه ریزی و موارد مطروحه مصوب گردید.

 

کسب عنوان روابط عمومی برتر شهرستان توسط شبکه بهداشت ابهر

 

در دومین نشست روابط عمومی های کل ادارات و سازمانهای شهرستان ابهر در محل فرمانداری، روز چهارشنبه 29/9/91 با حضور فرماندار ابهر(رفیعی) روابط عمومی شبکه بهداشت درمان شهرستان ابهر برای دومین بار موفق به کسب عنوان روابط عمومی برتر در سطح ادارات شهرستان ابهر گردید.

 

تبلیغات و اطلاع رسانی

*فضا سازی مناسب در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی و دهه محرم

*شرکت تعدادی از پرسنل کانون بسیج جامعه پزشکی شبکه در نشست هفته بسیج در سالن اجتماعات بیمارستان در مورخه 2/9/91 

*تهیه و ارسال پیش نویس لوح تقدیر به 34 نفر از مسئولین و همکاران ادارات شهرستان توسط فرماندار ابهر

*ارسال 8 مورد لوح تقدیر به خیرین سلامت هیدج در مورخه 12/9/91

*ارسال مستندات مانور تثبیت و تخلیه بخش بیمارستانی به معاونت درمان در مورخه 15/9/91

*ارسال مستندات طرح تکریم ارباب رجوع و گزارش برگزاری کلاسهای آموزشی مرتبط به دانشگاه

 

اورژانس 115

o شرکت در جلسات طرح امداد و نجات زمستانی با حضور ارگانهای ذیربط

o شرکت در جلسات آموزشی مانور زلزله به دانش آموزان مدارس

o پوشش مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی در شهر ابهر، هیدج، صائین قلعه و سلطانیه

o پوشش مانور زلزله مدارس 3 مورد

o انجام 270 مورد ماموریت در آذرماه سالجاری به شرح (45 مورد ماموریت بین مراکزی، 71 مورد ماموریتهای جادهای و 154 مورد ماموریت شهری )

عملکـرد مرکز بهداشت شهرستان زنجان در دیماه 1391

 

اهم فعالیت ها

- برگزاری جلسات شورای کارشناسی

- برگزاری جلسات شورای کاردانان

- فعالیت مرکز هدایت برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع در نوبت کاری

- انجام بازدیدهای انفرادی و گروهی

- انتخاب و ثبت پزشک خانواده در مرکز بهداشتی و درمانی شماره 1

- جمع آوری فرمهای تکمیل شده انتخاب و ثبت پزشک خانواده از مراکز بهداشتی و درمانی و تفکیک آنها جهت ثبت در سامانه

- اتصال افراد ثبت شده به پزشکان خانواده در سامانه خدمات سلامت ایرانیان به تعداد 92982

 

آموزش سلامت

*هماهنگی جهت انجام کارآموزی دانشجویان پزشکی در مراکز بهداشتی و درمانی روستایی

*تهیه خبر از برنامه های مختلف بهداشتی و ارسال به وب دا

*به روز رسانی سایت مرکز بهداشت شهرستان زنجان

*جمع بندی عملکرد ماهانه واحدهای مختلف ستادی و ارسال به فرمانداری و وب دا

*شرکت در جلسات شواری کارشناسی

*بازدید از مراکز شهری و روستایی

*ثبت اطلاعات آماری برنامه نیازسنجی در برنامه نرم افزاری و ارسال به معاونت بهداشتی

 

مبارزه با بیماریها

- کارگاه یکروزه بیماریابی و مراقبت سل جهت پزشکان، کاردانان و کارشناسان با همکاری اساتید گروه عفونی در مورخه 25/10/91 در مرکز آموزشی درمانی ولیعصر (عج)

- برگزاری کارگاه حمایت های روانی اجتماعی در بلایا جهت پزشکان، کاردانان و کارشناسان با حضور اساتید گروه روانپزشکی در مورخه 17/10/91 در سالن اجتماعات مرکز بهداشت شهرستان زنجان

- واکسیناسیون آنفلوانزا پرسنل بیمارستان های آیت اله موسوی (ره)، شهید بهشتی، ارتش، ولیعصر (عج)، پرسنل فرودگاه، دامپزشکی، نیروی انتظامی، محیط زیست، زندان، بهزیستی، مراکز تجمعی بهزیستی، شهرداری منطقه 1 و 2 و 3 و پرسنل مراکز بهداشتی درمانی شهری و روستایی به تعداد 4000 نفر

- نظارت و کنترل زنجیره سرما بصورت شبانه روزی

- کنترل پرت واکسن مراکز شهری و روستایی

- جلسه با دیده وران بیمارستان ها و مطب ها در مورخه 13/10/91

- گزارش گیری از مطب ها و کلینیک ها ماهیانه توسط دیده ور بیماریها

- گزارش گیری از آمار آزمایشگاههای خصوصی ماهیانه توسط دیده ور بیماریها

- ارسال هفتگی نمونه های آنفلوانزا، AFP، سرخک، سرخجه، سیاه سرفه به آزمایشگاه رفرانس کشوری و پیگیری جواب آزمایشات

- پیگیری اطرافیان مبتلا به آنفوانزا، سیاه سرفه و سرخک و ثبت اطلاعات

- شرکت در شوراهای کاردانان در مورخه 17/10/91 و آموزش و بررسی شاخص ها

- کنترل پرت واکسن مراکز شهری و روستایی و بیمارستانها و ارائه پسخوراند

- ارتقاء شاخص سل ریوی اسمیر مثبت در مراکز روستایی

- آموزش رابطین بهداشتی مراکز بهداشتی درمانی شماره 6، 9، 10 و 15 در زمینه برنامه های سلامت روان

- آموزش جهت اولیاء دانش آموزان در دبیرستان «طوبی» و «طلیعه» جهت مشکلات عقب ماندگی ذهنی و اوتیسم در کودکان

- توزیع کیت های حفاظت فردی آنفلوانزا در بیمارستانها

- پیگیری برنامه غربالگری کم کاری مادرزادی تیروئید نوزادان و فنیل کتونوری

- پیگیری و تهیه لوازم مصرفی و تجهیزات آزمایشگاهی مراکز شهری و روستایی

- نظارت و پایش عملکرد آزمایشگاههای تحت پوشش و کنترل کیفی و استاندارد سازی آزمایشگاههای تحت پوشش

 

بهداشت خانواده

- بازدید از دبیرستانهای تحت پوشش مراکز شهری و کنترل واکسیناسیون توأم بزرگسال در مدارس

- ارسال آمار واکسیناسیون توأم مرکز شهری و روستایی به استان

- تهیه و توزیع پرونده بهداشتی مدارس به مراکز درمانی

- جلسه برگزاری جلسه کاردانان

- برگزاری جلسه مدارس مروج سلامت ناحیه 1 برای مدیران مدارس

- ارزیابی مجدد بیمارستان دوستدار کودک امام حسین (ع)

- ثبت اطلاعات شیر مصنوعی توزیع شده در برنامه نرم افزاری

- هماهنگی برگزاری کمیته کاهش مرگ و میر کودکان 59-1 ماهه

- تدوین راهنمای آموزشی تغذیه با شیر مادر جهت زنان باردار

- ارسال پرسشنامه های کاهش مرگ و میر پره ناتال و کودکان 59-1 ماهه به سایر شهرستانهای مربوطه و مراکز بهداشتی درمانی جهت تکمیل موارد فوتی

- هماهنگی جهت برگزاری آزمون کارگاه غیر حضوری ترویج تغذیه با شیر مادر جهت کاردانها و کارشناسان بهداشتی مراکز روستایی و ستاد مرکز بهداشت شهرستان

- ثبت اطلاعات برنامه سلامت کودکان و شیر مادر در نرم افزار CHS 

- پیگیری اجرای برنامه بهداشت سالمندان

- پیگیری 40 مورد مادر باردار پر خطر از مرکز آموزشی درمانی آیت اله موسوی (ره)

- پیگیری 16 مورد مادر باردار پر خطر از بیمارستان امام حسین (ع)

- پیگیری مادران باردار روستاهای صعب العبور مراکز

- بازدید از مراکز روستایی نیک پی (پایش کار مامای مرکز)

- پیگیری فرم های مادران و هماهنگی اقدامات لازم جهت تحویل

- پیگیری انجام پایش از مربیان مامایی دانشگاه آزاد و دانشکده پرستاری، مامایی جهت استاندارد سازی مهارت کارگذاری IUD

- پیگیری انجام TL از بهرام بیک و حصار

- جمع آوری اسناد سه ماهه سوم تنظیم خانواده

- پایش روند اجرای برنامه آهن یاری در سطح مدارس شهری و روستایی

- پیگیری روند اجرای بسیج آموزشی، هماهنگی تغذیه به مدت یک هفته از مورخ 9/10/91 لغایت 14/10/91 به منظور حساس سازی و اطلاع رسانی در سطوح مختلف با تأکید و تهیه و مصرف غذاهای بومی با ارزش غذایی از طریق برگزاری کلاس های آموزشی دسته جمعی در مساجد و مدارس و خانه های بهداشت و مراکز شهری

- آموزش در سطح مدارس شهری و روستایی در خصوص پیشگیری از اختلالات ناشی از فقر آهن، پیشگیری از چاقی دانش آموزان، الگوی صحیح مصرف و ...

- بازدید ار بوفه های مدارس ترویج تغذیه سالم

- آموزش اولیاء دانش آموزان در خصوص تغذیه در سنین مدرسه، الگوی صحیح مصرف، گروه های غذایی و پیشگیری ار فقر آهن

- برگزاری کلاس های آموزشی آشپزی عملی (تهیه سوپ سالم و مقوی و مغذی و ...) با تأکید بر کم کردن مصرف نمک، مواد قندی و چربی، مضرات فست فودها و ...) برای رابطین مراکز شهری

- آموزش خانوارهای تحت پوشش رابطین در سطح شهر توسط رابطین مراکز شهری

- آموزش پخت عملی ماهی در مراکز روستایی و ترویج تغذیه سالم با تأکید بر مصرف ماهی

 

 

واحد داروئی

 

· شرکت در جلسه شورای کارشناسی

· صدور حواله های داروئی برای مراکز شهری

· توزیع داروهای ماهانه مراکز شهری

· کنترل موجودی انبار وخرید داروهای مورد نیاز وتکمیل موجودی انبار

· رسیدگی به امور رایج واحد داروئی وداروخانه های مراکز روستائی

· تحویل دارو از شرکتها

· شرکت در بازدید گروهی وکارشناسی

· تحویل سندهای دارویی دیماه به کارپرداز

 

واحد گسترش شبکه

- جمع بندی و پایش پزشکان خانواده از مراکز بهداشتی درمانی روستایی و مجری برنامه پزشک خانواده در سه ماهه سوم و تعیین امتیاز برای تک تک پزشکان، محاسبه و گواهی مبلغ قابل پرداخت

- تنظیم برنامه ماهیانه بازدید کارشناسی واحدهای فنی از مراکز روستایی و خانه های بهداشت

- هماهنگی جهت بازدید سر زده از مراکز بهداشتی درمانی روستایی و خانه های بهداشت 4 مورد

- جمع آوری مراجعات بهورزان به روستاهای قمر و هزینه ایاب و ذهاب بهورزان در سه ماهه سوم و جمع بندی و تحویل آن به امور مالی جت پرداخت

- تکمیل آمار فصلی و آمار داوطلبان متخصص سلامت و ارسال به استان

- ثبت اطلاعات بیمه ای شهرستان در سه ماهه سوم و ارسال به استان

- برآورد فرمها و دفاتر مورد نیاز واحدهای کارشناسی (درخواست خرید و هماهنگی با چاپخانه جهت چاپ دفتر و فرمها)

- جمع آوری برگه های زیج حیاتی سه ماهه سوم و ثبت در رایانه

- ثبت اطلاعات مدیریت بهورزی جهت سه ماهه سوم و ارسال به استان

- جمع آوری فرمهای تکمیل شده انتخاب و ثبت پزشک خانواده از مراکز بهداشتی درمانی و تفکیک آنها جهت ثبت در سامانه

- جمع بندی فرمهای تکمیلی انتخاب و ثبت پزشک خانواده از مراکز بهداشتی درمانی

- اتصال افراد ثبت نام شده به پزشکان خانواده در سامانه خدمات سلامت ایرانیان به تعداد 92982 نفر

- پیگیری اینترنت مراکز بهداشتی درمانی روستایی و خانه های بهداشت

- برآورد تجهیزات پزشکی و ملزومات مورد نیاز مراکز بهداشتی درمانی شهری و روستایی

 

واحد بهداشت دهان و دندان

 

الف) فعالیتهای بهداشتی درمانی:

 

1)معاینه  3356 مورد

2)کشیدن دندان  546 مورد

3)ترمیم  1398مورد

4)ترمیم دندان 6   151مورد

5)جرمگیری  48 مورد

6)جرمگیری زنان باردار وشیرده  7مورد

7)رادیو گرافی  120مورد

8)فلوراید تراپی 2661مورد

9)فیشورسیلنت  215 مورد

10)پالپوتومی 56 مورد

11) درمان ریشه   404مورد

12) درمان پالپ زنده  150 مورد

 

 ب) فعالیتهای بهداشتی درمانی در بخش خصوصی تحت نظارت این واحد:

1)معاینه  983مورد

2)کشیدن دندان   898مورد

3)ترمیم   793مورد

4)ترمیم دندان 6  34مورد

5)جرمگیری 58 مورد

6)جرمگیری زنان باردار وشیرده  10 مورد

7) فلوراید تراپی  82 مورد

8)فیشورسیلنت  51مورد

9)پالپوتومی  233مورد

10)درمان ریشه  125مورد

11) درمان پالپ زنده  140مورد

 

ج)فعالیتهای پشتیبانی و بهداشتی:

 

1)تهیه لوازم وداروهای مصرفی

2)اجرای طرح کشوری سلامت دهان ودندان کودکان مهد کودکی

3)اجرای برنامه کشوری سلامت دهان ودندان دانش آموزان مقطع ابتدایی

4)اجرای طرح نظام پرداخت مبتنی بر عملکرد واحدهای بهداشت دهان و دندان

5) معاینه و آموزش بهداشت به دانش آموزان بدو ورود به مدرسه در زمینه سلامت دهان و دندان

6) شناسایی خانوارهای طرح پیمایش کشوری سلامت دهان ودندان

7) شرکت در جلسات

8) بازدید از مراکزو خانه های بهداشت

 

واحد بهداشت حرفه ای

 

 

 

  
 

ردیف

عنوان

دی

موجود

تحت پوشش(تعداد)

درصد تحت پوشش

1

بازدید وپایش کارگاههای بالاتراز20نفر کارگر

123

16

13

2

بازدید وپایش کارگاههای شهری با بعد کارگری کمتر از 20نفر

3146

13

3.4

3

معاینات کارگران کارگاهها(توسط مرکزبهداشت)

20391

1117

5.4

4

اندازه گیری صدا

356

2

-

5

اندازه گیری نور

65

-

-

6

کنترل آب آشامیدنی شرکتها (آزمایش میکروبی)

119

5

2.5

7

معرفی کارگاهها به دادگاه

-

-

-

8

بازرسی ازکارگاهها وصدور اخطار رفع نواقص

3265

29

3.8

9

صدور کارت سلامت رانندگان

-

330

-

10

انجام شنوائی سنجی کارگران

-

1318

-

11

انجام تست ریه کارگران(اسپیرومتری)

-

1242

-

12

صدور مجوز بهداشتی کارگاهها

-

4

-

13

انجام آلاینده سنجی جهت شناسایی کارهای سخت و زیان آور

-

143

-

14

پایش مرکز روستایی

105

8

9.5

15

پزشکی قانونی

 

1

 

 

 

 

 
 

الف- آموزش

 

 
   
 

دانش آموزان

ردیف

عنوان فعالیت

زیر مجموعه

ساعت

1

تئوری- عملی

بهداشت خانواده

-

2

مبارزه با بیماریها

-

3

بهداشت محیط

-

4

دروس عمومی

تربیت بدنی

-

5

کارآموزی

بهداشت خانواده

96

6

مبارزه با بیماریها

39

7

بهداشت محیط

42

8

مدیر مرکز

15

9

امتحانات( طرح سوال، برگزاری و...)

20

10

تهیه پاورپوینت برای دروس مختلف

-

 

 

 

ب- ارتقاء سطح علمی و بازآموزی مربیان 

 

 
  
 

ردیف

عنوان فعالیت

نفر-روز

1

شورای مربیان وکنفرانس بین مربیان

12

2

شرکت در کارگاههای شهرستانی

4

3

شرکت در کارگاههای استانی

-

4

شرکت در سمینار و همایش

-

5

دوره غیر حضوری ولایت فقیه و امر به معروف

18

 

 

 

د- صدور گواهی مهارت  ه- امور رفاهی دانش آموزان

 

 
  
 

ردیف

عنوان فعالیت

تعداد

1

پیگیری کمبودهای مرکز و خوابگاه

2

2

تعمیرات ( تعویض لامپ، تعمیر شیرآلات و...)

2

3

خرید تجهیزات ( لوازم التحریر)

-

4

پیگیری کمبودهای خانه های بهداشت دانش آموزی

13

 

 

 

ردیف

عنوان فعالیت

فقره

1

گواهی مهارت صادر شده

-

2

تاییدیه گواهی مهارت

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ز- سایر برنامه ها( شرکت مدیر مرکز ودر صورت لزوم سایر مربیان)

 

 
  
 

ردیف

عنوان فعالیت

تعداد

1

بازدید های گروهی

2

2

شورای کارشناسان ستاد(تهیه و ارسال صورتجلسات)

2

3

شورای پزشکان

-

4

شورای کاردانان

4 نفر- روز

5

شورای بهورزی(تهیه و ارسال صورتجلسات)

-

6

شورای مدیران مراکز آموزش بهورزی

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ط- برنامه های جنبی

 

 
  
 

ردیف

عنوان فعالیت

مورد

1

ثبت نمرات،صدور کارنامه و گواهی پایان دوره و اعلام فارغ التحصیلی دانش آموز خانه بهداشت میاندره شهرستان زنجان

3 نفر- روز

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دفعات مشاهده: 2654 بار   |   دفعات چاپ: 576 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 102 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان