جستجو در مقالات منتشر شده


2 نتیجه برای Masoomi

حسین معصومی، کوروش کمالی، علی محمدی،
دوره 8، شماره 18 - ( 3-1394 )
چکیده

جکیده : زمینه و هدف : کار آمدی تدریس در اساتید عبارت است از توانائی آنان در رسیدن به اهداف نظری و عملی در رابطه با آموزش مورد نظر ، هدف تحقیق در این مطالعه برآورد نظرات آنان در رابطه با مولفه های موثردرتدریس برای رسیدن به اهداف نظری و عملی در رابطه با آموزش دانشجویان است. این یک مطالعه توصیفی مقطعی است که تمامی اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی زنجان را که در سال تحصیلی 1391- 92 مشغول به تدریس بودند ،( 250 نفر) را در بر می گیرد . روش بررسی : به کلیه اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی که تعداد آنها در سال 1392، 250 نفر بودند فرم مخصوص اطلاعات و پرسشنامه تحقیق توزیع شد . سپس اطلاعات جمع آوری شده بوسیله بسته نرم افزاریSPSS 11.5 مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت یافته ها : از میان شرکت کنندگان 64.3% دوره های روش تدریس را گذرانده بودند . بیشترین نظرات موافق در رابطه با عامل موثر در کار آمدی تدریس ، توان علمی استاد (88.3%) و کمترین نظر موافق در این باره مربوط به توان انجام فعالیتهای پژوهشی بود ( 77.9%). نتیجه گیری : با توجه به نتایج بدست آمده ، از نظر اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی زنجان توان علمی استاد در کار آمدی آنان بیش از متغیرهای دیگر مهم و ضروری است و این ضرورت افزایش توان علمی را از اساتید می طلبد و همچنین مطالعه نشان می دهد می دهد که فعالیتهای پژوهشی از نظر این اساتید در اولویت آخر قرار دارد که باید بررسی شود علل آن چیست چون پژوهش از عوامل مهم در تولید علم بشمار می رود . واژگان کلیدی : کار آمدی تدریس ، اعضای هیئت و دانشگاه علوم پزشکی زنجان
زهره سهندی، حسین معصومی جهندیزی، لیلا ناصحی، کورش کمالی،
دوره 11، شماره 31 - ( 9-1397 )
چکیده

زمینه و هدف :مدل کارت امتیازی به‌­طور روزافزون به‌­عنوان یکی از فنون و ابزارهای جدید مدیریتی در سازمان­‌های تجاری و موسسات آموزش عالی مورد استفاده قرار گرفته است. این روش با دارا بودن کاربرد مناسب برای آسیب شناسی و ارزیابی عملکرد، با دیدی وسیع و کلان به عملکرد سازمان می‌نگرد. این مطالعه پایلوت به منظور ارزیابی عملکرد آموزشی گروه­‌های آموزش دانشکده­‌ی پیراپزشکی و بهداشت زنجان با استفاده از این ابزار انجام گرفت.
روش بررسی :این مطالعه با استفاده از مدل تلفیقی تصمیم گیری چند معیاره ترکیبی فازی و کارت امتیازی متوازن در سال 1393 در دانشگاه علوم پزشکی زنجان اجرا شد. جهت این کار ابتدا معیارهای مرتبط با شاخص‌­های آموزشی با توجه به شاخص‌­های موجود در معاونت آموزشی و بارش افکار در بین خبرگان با هر یک از 4 منظر کارت امتیازی متوازن جهت استفاده در واحدهای آموزشی طبق نظر نفر خبره انطباق داده شد؛ پرسشنامه­‌ها بین اعضای هیأت علمی دانشکده بهداشت وپیراپزشکی توزیع گردید. اطلاعات بدست آمده با مدل کارت امتیازی متوازن و ابزار تحلیل شبکه­‌ای فازی و روش تاپسیس فازی مورد تجزیه تحلیل قرار گرفت.
یافته‌­ها :گروه مهندسی بهداشت محیط نسبت به سایر گروه‌­ها در رتبه‌­ی اول از نظر ارائه­‌ی عملکرد مطلوب قرار داشته و گروه پرتو شناسی نسبت به سایر گزینه‌­ها در رتبه‌­ی آخر از نظر ارائه‌­ی عملکرد قرار گرفت. مدل کارت امتیازی متوازن کارآیی مناسبی برای ارزیابی عملکرد آموزشی نشان داد.
نتیجه‌گیری: ابزار کارت امتیازی متوازن طراحی شده در این مطالعه از اعتبار مناسبی برخوردار بود. این ابزار می‌تواند برای ارزشیابی عملکرد آموزشی گروه‌­های آموزشی در دانشگاه‌­های علوم پزشکی پیشنهاد شود.


صفحه 1 از 1     

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجله توسعه آموزش می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved | Journal of Medical Education Development

Designed & Developed by : Yektaweb