جستجو در مقالات منتشر شده


6 نتیجه برای نوع مطالعه: نامه به سردبير

لیلا شهرزادی، حسن اشرفی ریزی،
دوره 9، شماره 21 - ( 1-1395 )
چکیده

حوزه سلامت در همه ابعاد خود اعم از آموزش، پژوهش و درمان و در همه سطوح افراد اعم از سیاست‌گذاران، ارایه‌دهندگان و دریافت‌کنندگان خدمات سلامت تمرکز ویژه‌ای بر کسب اطلاعات دارد. بدین ترتیب دسترسی سریع به اطلاعات معتبر، موثق و روز‌آمد جهت اخذ تصمیمات صحیح غیر قابل انکار است.

ظهور فن‌آوری‌های نوین در حوزه اطلاعات و ارتباطات، افزونگی و به تبع آن آلودگی اطلاعات، تنوع گسترده محمل‌های اطلاعاتی، تخصص‌گرایی و افزایش نیاز به اطلاعات تخصصی و میان­رشته‌ای و از بین رفتن مرزهای فرهنگی و جغرافیایی و تاکید بر محتوای همسان، از تحولات عصر اطلاعات است که همه جوامع را تحت‌الشعاع قرار داده است. بنابراین شناسایی اطلاعات مناسب که بتواند راهگشای حل مسایل و اخذ تصمیمات در موقعیت‌های مختلف باشد، ضرورتی است که به کسب مجموعه‌ای از قابلیت‌ها و مهارت‌های ویژه، مانند تشخیص نیاز اطلاعاتی، شناخت شیوه‌های دسترسی، توانایی ارزیابی و استفاده موثر از اطلاعات مناسب در زمان مناسب که مجموعا مهارت‌های سواد اطلاعاتی نامیده می‌شود، نیاز دارد(1).


لیلا جویباری، فرشته عراقیان مجرد، اکرم ثناگو،
دوره 9، شماره 24 - ( 10-1395 )
چکیده

آینده پژوهی حیطه جدیدی از کاوشگری و در بردارنده تفکر صریح و سیستماتیک در باره آینده های جایگزین است و هدف آن رفع ابهام آینده، ایجاد فرصت هایی برای آینده بیشتر شناخته شده و افزایش کنترل انسان بر آینده است 


حسین کریمی مونقی، علی مشکین یزد،
دوره 10، شماره 25 - ( 3-1396 )
چکیده

تغییر نگرش از یادگیری معلم محور به یادگیری دانشجو محوردرآموزش عالی مسوولیتی جدید را برای مدرسان و دانشجویان فراهم ساخته است که یکی از محورهای اصلی آن انتخاب مناسب ترین رویکرد آموزش است (1). آموزش مبتنی بر تیم یکی از رویکردهای مطرح در نظام آموزشی است که در خصوص ویژگی ها و کاربرد آن آگاهی لازم وجود ندارد. لذا در این دست نوشته آموزش مبتنی بر تیم به عنوان یکی از رویکردهای نوین در بحث آموزش با تمرکز بر شرایط اجرای یادگیری مبتنی بر تیم، اصول یادگیری مبتنی بر تیم، فرآیند طراحی آموزشی برای یادگیری مبتنی بر تیم و راهکارهای ارتقای یادگیری مبتنی بر تیم  ارایه می شود. شرایط اجرای یادگیری مبتنی بر تیم: هدف از اجرای یادگیری مبتنی بر تیم ایجاد یک محیط فعال و مشارکتی است.
Akram Sanagoo، Fereshteh Araghian Majarad، Leila Jouybari،
دوره 10، شماره 27 - ( 9-1396 )
چکیده

فرصت های  نابرابر آموزشی


مصطفی راد،
دوره 10، شماره 28 - ( 12-1396 )
چکیده

هدف آموزش پرستاری تربیت پرستارانی است که توان مراقبت از مددجویان را در محیط بالینی داشته باشند. یادگیری بالینی به عنوان بخش مهم و اساسی آموزش پرستاری می باشد (1).  دوره اینترشیپ دانشجویان پرستاری، آموزش حین خدمت است و یادگیری  دانشجویان از طریق تمرین مکرر در عرصه بالین و کاربرد در عمل  محقق می شود. این دوره، گذر از دوران دانشجویی و تبدیل شدن وی به پرستار می باشد. علاوه بر این علی رغم مطرح نشدن در برنامه آموزشی، دانشجویان انترشیپ کمبود نیروی انسانی درعرصه بالین تا حدی برطرف می شود (2).


وحید خلخالی،
دوره 11، شماره 30 - ( 6-1397 )
چکیده

آموزش و یادگیری پزشکیصفحه 1 از 1     

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجله توسعه آموزش می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2020 All Rights Reserved | Journal of Medical Education Development

Designed & Developed by : Yektaweb