جستجو در مقالات منتشر شده


2 نتیجه برای فیضی

فرانک شریفی، عبدالامیر فیضی، الهه ارتیشه دار،
دوره 6، شماره 11 - ( 7-1392 )
چکیده

  زمینه و هدف : افزایش دسترسی به سخت افزار و نرم افزارها برای آموزش از راه دور دریچه ای نو را به روی سازمان های آموزشی در جهت بهبود کیفیت آموزش گشوده است. این مطالعه به منظور بررسی میزان رضایت و نیز موفقیت دانشجویان پزشکی در درس فیزیوپاتولوژی غدد با دو روش تدریس سخنرانی و آموزش از راه دور طراحی شد.

  روش بررسی : این مطالعه بر روی 57 دانشجوی پزشکی در مقطع فیزیوپاتولوژی دانشگاه علوم پزشکی زنجان در سال تحصیلی 92-1391 انجام شد. مطالب درسی در درس فیزیوپاتولوژی غدد به دو قسمت تقسیم شد. یک قسمت به روش سخنرانی به شکل سنتی توسط دو آموزشگر این رشته تدریس شد و نیمه دیگر توسط محقق با دو روش سخنرانی و آموزش از راه دور برای محتواهای مختلف ارایه گردید. در پایان ترم رضایت مندی دانشجویان با پرسشنامه ای استاندارد سنجیده شد و نمرات آن­ها در محتوای تدریس شده با سخنرانی با محتوای تدریس شده از راه دور مقایسه شد.

  یافته ها : تفاوت معنی داری بین نمره کسب شده توسط دانشجویان در محتوای تدریس شده از راه دور (7/2 ± 9/11) و محتوای تدریس شده با سخنرانی توسط همان استاد (3/2 ± 25/12) و نیز توسط اساتید دیگر(4/3 ± 2/11) وجود نداشت. دانشجویان قوی کلاس تفاوت معنی داری را در نمره ­ی کسب شده از محتوای تدریس شده به روش آموزش از راه دور با سخنرانی نشان ندادند. با این وجود نمره­ی دانشجویان ضعیف در دروس تدریس شده با سخنرانی از لحاظ آماری بیشتر بود اگرچه میزان موفقیت آن­ها در پاس کردن درس مربوطه متفاوت نبود.

  نتیجه گیری : آموزش از راه دور به اندازه ­ی روش سخنرانی در کلاس برای انتقال مفاهیم در درس فیزیوپاتولوژی غدد در دانشجویان پزشکی موثر است. بررسی هزینه بری این دو روش در مقایسه با هم توصیه می شود.

 


علیرضا بیگلری، سوسن فیضی، محمد مسعود وکیلی،
دوره 9، شماره 22 - ( تابستان 1395 )
چکیده

مقدمه: مطالعات متعددی از روند صعودی تولیدات علمی ایرانیان در سال­های اخیر و در تمامی رشته­ها، [z1] از جمله دانشگاه­های علوم پزشکی، حکایت دارد. هدف از پژوهش حاضر تعیین روند تولید مقالات و کتب علمی توسط پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی زنجان را از سال 1380 تا پایان سال 1393 بود.

روش اجرا: این پژوهش یک مطالعه از نوع توصیفی بود که گردآوری داده­ها با جستجو در بانک­های اطلاعاتیWeb of Science، Pubmed،  Scopusو Magiran[z2]  صورت گرفت.

یافته­ها: پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی زنجان از سال 1380 تا پایان سال1393[z3]، موفق به نمایه کردن ­ 449 مقاله در WOS، 289 مقاله در Pubmed، 773 مقاله در Scopus و 764 مقاله­ی علمی پژوهشی در Magiran و چاپ 51 جلد کتاب شده­اند. در میان همه­ی دانشکده­ها و مراکز تحقیقاتی، دانشکده­ی پرشکی از نظر تولید مقاله در هر 4 بانک اطلاعاتی در رتبه­ی اول قرار داشت. از نظر نوع مدرک بیش­ترین مقاله مربوط به مقالات پژوهشی اصیل (3/94 درصد) و بیش­ترین تولید کتاب، از نوع تألیفی و گردآوری [z4] (5/76درصد) بود. بیش­ترین مقالات به زبان انگلیسی(1/59 درصد) و در مجلات داخلی(61درصد) به چاپ رسیده بود.

نتیجه­گیری: نتایج نشان داد که وضعیت تولید دانش [z5] در دانشگاه علوم پزشکی زنجان درسالهای مورد بررسیروندی صعودی داشته و دانشکده­ی پزشکی بیشترین سهم را در انتشار مقالات داشته است.

کلمات کلیدی: تولید علم، بانک­های اطلاعاتی، دانشگاه علوم پزشکی زنجان، مقالات، کتب


 [z1]در کدام سال؟

 [z2]چرا پایگاه ISC نادیده گرفته شده؟ SID چی؟ در روش اجرا توضیحات لازم بر اساس نظر داور محترم اضافه شد.

توضیحات مرتبط با ایراد مذکور، در قسمت روش اجرا مورد اشاره قرار گرفت.

 [z3]بازه زمانی ذکر شود؟

اصلاح شد.

 [z4]گردآوری با تألیف فرق دارد از هم تفکیک شود بهتر است یا ترکیبی آورده شود.

اصلاح شد.

 [z5]کلمه کلی است اصلاح شود. نتیجه گیری ناقص است و کوتاه است و دید خوبی ندارد

اصلاحات انجام شد.صفحه 1 از 1     

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجله توسعه آموزش می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2020 All Rights Reserved | Journal of Medical Education Development

Designed & Developed by : Yektaweb