دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان

Zanjan University of Medical Sciences

زنجان؛ میزبان نشست سراسری معاونین بهداشت دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۴/۱۸ | 

AWT IMAGE

آلبوم تصاویر

زنجان؛ میزبان نشست سراسری معاونین بهداشت دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور

عصر روز شنبه 17 تیرماه سال‌جاری، نشست سراسری معاونین بهداشت دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور به مدت 3 روز در زنجان آغاز شد.

پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان – در مراسم افتتاحیه این نشست که عصر روز شنبه 17 تیرماه سال‌جاری در مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه دانشگاه برگزار شد؛ دکتر علیرضا بیگلری رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان، با یادی از مرحوم احمد مهدوی بنیان‌گذار دانشکده پزشکی، اظهار کرد: بنایی که مرحوم مهدوی 30 سال قبل بنیان نهاد، درحال حاضر با داشتن 66 رشته مقطع، جزء دانشگاه‌های تیپ یک کشور و دبیرخانه منطقه 6 آمایش کشوری است و مردم سراسر کشور نیز از خدمات فارغ‌التحصیلان این دانشگاه آرامش و آسایش می‌یابند.

وی با اشاره به ابلاغ سیاست‌های کلان سلامت از سوی مقام معظم رهبری و برنامه‌های دولت تدبیر و امید، افزود: در این دولت کاهش پرداختی‌های مردم، ارتقاء کیفیت خدمات حوزه سلامت و دسترسی عادلانه به خدمات کام ایرانیان را شیرین کرد.

دکتر محمدرضا صائینی معاون بهداشت دانشگاه و رئیس مرکز بهداشت استان زنجان اظهار کرد: با آغاز طرح تحول سلامت، بسته‌های خدماتی برای تمام گروه‌های سنی فراهم شده است.

وی افزود: در تحول سلامت تغییرات به صورت ماهوی اتفاق افتاد و برای تمامی اقشار در تمامی سنین بسته‌های خدماتی مهیا شد .

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان ادامه داد: برای جمعیت‌های زیر 20 هزار نفر خدمات ویژ‌ه‌ای در قالب طرح تحول سلامت ایجاد شد که از جمله این خدمات افزایش کادر پزشکی در مراکز روستایی بود.

رئیس مرکز بهداشت استان خاطر نشان کرد: جذب 128 پزشک عمومی، 118 ماما و 28 دندانپزشک و 11 نفر پرستار/بهیار برای 86 مرکز خدمات جامع سلامت محور، از خدمات دیگری بود که توسط طرح تحول سلامت ایجاد شد .

دکتر صائینی با اشاره به اینکه با برنامه‌ریزی‌های دقیقی که در این حوزه صورت گرفت، تجهیزات مراکز درمانی تکمیل شد، عقد قرارداد با بیمه‌ها و سرانه بودجه ما در استان نیز در حدود 4 برابر افزایش یافت .

وی با بیان اینکه پیش از اجرای طرح تحول سلامت هیچ خدماتی در عرصه دندانپزشکی به روستاییان داده نمی‌شد، خاطر نشان کرد: خوشبختانه با اجرای این طرح توانستیم قریب به 100 درصد افراد روستایی را تحت پوشش قرار دهیم، به طوری که کلیه خدمات برای افراد زیر 14 سال رایگان است .

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان ادامه داد: جذب و به کارگیری تعداد 52 نفر مراقب سلامت، 6 نفر روان‌شناس بالینی و 5 نفر کارشناس تغذیه، 3 نفر پزشک و 10 نفر کارشناس بهداشت محیط و حرفه‌ای از دیگر خدمات این طرح بود که پس از آن توانسته‌ایم تعداد کارشناسان تغذیه را به 20 نفر افزایش دهیم .

رئیس مرکز بهداشت استان با اشاره به اینکه پیش از اجرای این طرح بیش از 76 درصد اقدامات در حوزه بیماری‌های واگیر انجام گرفته است، گفت: در جهت کاهش مرگ و میرهای ناگهانی دست به انجام اقداماتی زده‌ایم که براساس این امر افراد بالای 40 سال موظف شده‌اند یک‌سری از آزمایشات را در زمینه فشارخون و برخی از سرطان‌ها انجام دهند که کلیه این آزمایشات در مرحله اول به صورت رایگان است .

نشست سراسری معاونین بهداشت دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور به مدت 3 روز در مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه دانشگاه علوم پزشکی زنجان درحال برگزاری است.

دفعات مشاهده: 315 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


  • کل کاربران ثبت شده: 2567 کاربر
  • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
  • میهمانان در حال بازدید: 126 کاربر
  • تمام بازدید‌ها: 101613501 بازدید
  • بازدید 24 ساعت قبل: 37036 بازدید

زنجان، میدان آزادی، ابتدای بلوار جمهوری اسلامی، ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی زنجان

تلفن : 33420651-9 (024)

info@zums.ac.ir