دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان

Zanjan University of Medical Sciences

با حضور استاندار زنجان؛ نشست سراسری معاونین بهداشت دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور در زنجان آغاز شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۴/۱۸ | 

AWT IMAGE

آلبوم تصاویر

با حضور استاندار زنجان؛

نشست سراسری معاونین بهداشت دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور در زنجان آغاز شد

مهندس اسداله درویش‌امیری اظهار کرد: استان زنجان از برنامه اول تا پنجم در بسیاری از زمینه‌ها، کم و بیش بهره برده است و از بعضی برنامه‌ها نیز در استان به خوبی استفاده شده است.

پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان – استاندار زنجان در مراسم افتتاحیه نشست سراسری معاونین بهداشت دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور که عصر روز شنبه 17 تیرماه سال‌جاری در مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه دانشگاه برگزار شد، افزود: استان در زمینه صنعت، معدن و کشاورزی بسیار استفاده برده است و جزء شاخص‌های اصلی توسعه استان؛ صنعت، معدن و کشاورزی است.

استاندار زنجان اصلی‌ترین شاخص توسعه استان را آموزش عالی برشمرد و افزود: دانشگاه تحصیلات تکمیلی با وجود پرفسور ثبوتی از افتخارات کشور و دانشگاه زنجان نیز جزء دانشگاه‌های خوب کشور است.

مهندس درویش‌امیری در ادامه به 15 هزار دانشجو و 3500 عضو هیئت علمی در استان اشاره کرد و زنجان را قطب اصلی آی تی، برق و الکترونیک برشمرد.

وی در ادامه تاسیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان را مرهون خدمات ارزشمند مرحوم مهدوی بنیانگذار دانشکده پزشکی، عنوان کرد و افزود: چقدر نیکوست که انسان کاری انجام دهد که تا نظام خلقت باقی است، نامش ماندگار شود.

استاندار زنجان یادآور شد: در سال 67 و 68، جوانترین دانشگاه شمال‌غرب کشور به همت همه کسانی که از بدو تاسیس در دانشگاه علوم پزشکی زنجان خدمت کرده‌اند و دانشگاهی را ساخته‌اند که با امکانات بسیار غنی، کم‌نیاز در حوزه امکانات و تجهیزات آموزشی، سرافراز و سربلند است، پایه‌گذاری شد و درحال حاضر دانشگاه علوم پزشکی زنجان به همت گذشتگان، رئیس و کارکنان دانشگاه، دبیرخانه قطب منطقه 6 آمایشی کشور است.

مهندس درویش‌امیری اضافه کرد: در راستای بهبود و استانداردسازی فضای فیزیکی و احداث واحدهای بهداشتی درمانی، تفاهم‌نامه‌ای مابین استانداری زنجان، دانشگاه علوم پزشکی زنجان و وزارت بهداشت منعقد شده است که کار بزرگی است و علیرغم همه خدماتی که با حمایت وزیر بهداشت در استان انجام گرفته، 226 پروژه در سطح 8 شهرستان درحال اجرا و تکمیل است.

وی اجرای طرح تحول سلامت را از افتخارات نظام و دولت تدبیر و امید دانست.

استاندار زنجان خدمات و فعالیت‌های بخش خصوصی استان را نیز از شایستگی‌های استان برشمرد و افزود: جامعه فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و مذهبی زنجان برای ورود در عرصه حمایت از حوزه سلامت و درمان انسان‌ها دریغ نکرده‌اند و در این خصوص تشکل‌های بزرگی را در حوزه بهداشت و درمان شاهد هستیم.

مهندس درویش‌امیری با اشاره به انجمن سرافرازی همچون انجمن مهرانه که در زمینه حمایت از بیماران سرطانی فعالیت دارد، راه‌اندازی انجمن تالاسمی با استاندارد وزارت بهداشت در سال 95 با  تجهیزات مدرن، انجمن ام . اس، دیابت و کلیوی و ... را نیز از دیگر انجمن‌های فعال حوزه سلامت ذکر کرد.

استاندار زنجان روحیه بخشش و حمایتگری مردم زنجان را ستود و افزود: این روحیه در وجود مردم نهادینه شده است.

وی در پایان حمایت معاون وزیر بهداشت را درخصوص اجرای پروژه بیمارستان خدابنده و خرمدره خواستار شد. 

نشست سراسری معاونین بهداشت دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور به مدت 3 روز در مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه دانشگاه علوم پزشکی زنجان درحال برگزاری است.

دفعات مشاهده: 706 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


  • کل کاربران ثبت شده: 2567 کاربر
  • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
  • میهمانان در حال بازدید: 104 کاربر
  • تمام بازدید‌ها: 101613447 بازدید
  • بازدید 24 ساعت قبل: 37164 بازدید

زنجان، میدان آزادی، ابتدای بلوار جمهوری اسلامی، ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی زنجان

تلفن : 33420651-9 (024)

info@zums.ac.ir