دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان

Zanjan University of Medical Sciences

استاندار زنجان در آئین بهره‌برداری از بیمارستان الغدیر ابهر؛ طی چهار سال گذشته، 150 اتاق ویژه زایمان با تجهیزات در استان زنجان راه‌اندازی ش استاندار زنجان در آئین بهره‌برداری از بیمارستان الغدیر ابهر؛ طی چهار سال گذشته، 150 اتاق ویژه زایمان با تجهیزات در استان زنجان راه‌اندازی ش

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۵/۱۱ | 
AWT IMAGE
استاندار زنجان در آئین بهره‌برداری از بیمارستان الغدیر ابهر؛
طی چهار سال گذشته، 150 اتاق ویژه زایمان با تجهیزات در استان زنجان راه‌اندازی شده است

مهندس اسداله درویش امیری با تاکید بر اینکه طی چهار سال گذشته اتفاقات بسیار مهمی در حوزه بهداشت و درمان رخ داده است، یادآور شد: طی چهار سال گذشته 150 اتاق ویژه زایمان با تجهیزات در استان زنجان راه اندازی شده است.
 
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان – اسدالله درویش امیری عصر سه‌شنبه 10 مردادماه سال‌جاری در مراسم افتتاح بیمارستان الغدیر ابهر، اظهار کرد: طی چهار سال گذشته 500 باب خانه بهداشت در استان زنجان تعمیر یا احداث شده است.
وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با هشت دانشکده فعال و با تجهیزات کامل آموزشی روز دنیا یکی از 10 مرکز قطب دانشگاهی علوم پزشکی کشور به شمار می‌رود.
مهندس درویش‌امیری با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان به عنوان محل دبیرخانه قطب 6 در کشور انتخاب شده است، تصریح کرد: این دانشگاه 30 سال گذشته در استان تاسیس شده است.
استاندار زنجان با بیان اینکه 30 سال قبل عمده پزشکانی که در استان حضور داشتند از کشورهای هند، بنگلادش و پاکستان بودند، اضافه کرد: اما امروز دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان یکی از مراکز مهم علمی و دانشگاهی است.
وی با اشاره به اینکه راه‌اندازی اورژانس هوایی از دیگر اقدامات صورت گرفته به شمار می‌رود، افزود: تا سال گذشته استان زنجان مرکز ام. آر. آی دولتی نداشت، که خوشبختانه این مرکز هم در استان راه اندازی شده است.
مهندس درویش‌امیری با بیان اینکه طی چهار سال گذشته 500 باب خانه بهداشت در استان زنجان تعمیر یا احداث شده است، ادامه داد: احداث و تعمیر 100 مرکز بهداشتی از دیگر خدمات ارائه شده در استان زنجان از سوی دولت یازدهم بوده است.
استاندار زنجان با اشاره به اینکه مرکز اورژانس هوایی هشت شهرستان استان زنجان به همت دولت بازسازی و به امکانات جدید مجهز شده است، اظهار کرد: ایجاد مرکز ام. آر. آی در بیمارستان الغدیر ابهر نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته است.
وی با تاکید بر اینکه بیش از 10 سال از کلنگ‌زنی بیمارستان الغدیر ابهر می‌گذشت، گفت: درحالی که طی یک‌سال گذشته بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، با این وجود در طول دو هفته تجهیزات مورد نظر به بیمارستان ابهر منتقل شده و با افتتاح این بیمارستان 400 تخت بیمارستانی به تخت‌های استان زنجان اضافه شده است.
مهندس درویش‌امیری با اشاره به اینکه در منطقه محروم خدابنده مجوز ساخت بیمارستان جدید صادر نمی‌شد، ادامه داد: با دلسوزی وزیر فعلی، برای بیمارستان جدیدالاحداث خدابنده کد دریافت شده و پروژه به‌زودی آغاز خواهد شد.
وی افزود: بالغ بر 16 میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی به منظور آغاز به کار بیمارستان جدید خدابنده اختصاص یافته است.
 
عملیات اجرایی این بیمارستان در سال 1387 با ظرفیت 235 تخت توسط سازمان مجری (راه و شهرسازی) شروع و مجهز به اطاق عمل، بخش‌های تخصصی و عمومی، پاراکلینیکی و تجهیزات پیشرفته است که در راستای ارائه خدمات درمانی و رفاه حال مردم شریف منطقه فعالیت خود را مردادماه سال 1396 توسط وزیر بهداشت اغاز خواهد کرد.
مساحت این بیمارستان 16642 مترمربع که تاکنون برای احداث پروژه مذکور مبلغ حدود 38 میلیارد تومان و به منظور تجهیز 30 میلیارد تومان هزینه شده است.
کلیدواژه ها: 150 اتاق ویژه زایمان با تجهیزات در استان زنجان راه‌اندازی شده است | استاندار زنجان در آئین بهره‌برداری از بیمارستان الغدیر ابهر؛ طی چهار سال گذشته |

دفعات مشاهده: 473 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


  • کل کاربران ثبت شده: 2567 کاربر
  • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
  • میهمانان در حال بازدید: 124 کاربر
  • تمام بازدید‌ها: 101613521 بازدید
  • بازدید 24 ساعت قبل: 36983 بازدید

زنجان، میدان آزادی، ابتدای بلوار جمهوری اسلامی، ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی زنجان

تلفن : 33420651-9 (024)

info@zums.ac.ir