[صفحه اصلی ]   [ English ]  
:: بازگشت به صفحه اصلی مرکز بازگشت به صفحه اصلی دانشگاه ::
بخش‌های اصلی
معرفی بیمارستان::
هیات امناء::
مدیر عامل ::
معاونت آموزش و سلامت::
معاونت خدمات و پشتیبانی::
معاونت برنامه ریزی و توسعه ::
مدیریت خدمات پرستاری::
بخشها و واحدهای درمانی::
واحدهای پاراکلینیکی ::
میز خدمت::
ارتباط با بیماران::
آموزش به بیمار::
اموزش به پرسنل::
واحد فناوری اطلاعات ::
توریسم درمانی::
کتابخانه مرکز::
روابط عمومی::
تماس با ما::
::
تحول نظام سلامت

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
پایگاه های سلامت

مگیران
MED TUBE

MEDlib

Heaith news

..
Affiliatin
..

AWT IMAGE

AWT IMAGE

:: اورژانس هوایی در استان زنجان افتتاح گردید ::

اورژانس هوایی در استان زنجان افتتاح گردید
در راستای گسترش و توسعه خدمات جدید در برنامه تحول نظام سلامت با رویکرد ارتقاء شاخص‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی و اورژانس هوائی، اورژانس هوائی دانشگاه علوم پزشکی زنجان افتتاح گردید.
صبح روز یکشنبه 5 دی ماه 95 در آئین افتتاح اورژانس هوایی استان زنجان که در سالن رازی بیمارستان آیت‌اله موسوی برگزار گردید، آیت‌الله خاتمی نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان طرح تحول سلامت را از اقدامات ارزشمند وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برشمرد و گفت: نتایج و برکات اجرای این طرح ملموس بوده است.
وی یکی از نتایج اجرای طرح تحول سلامت را توجه به مناطق محروم و خدمت بزرگی برای مردم اعلام کرد و افزود: اجرای این طرح در استان زنجان به همت وزیر، مجموعه وزارتخانه، تلاش دکتر بیگلری رئیس دانشگاه و مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زنجان بوده است که استان زنجان را از نعمت اورژانس هوایی بهره‌مند کرده است.
نماینده ولی فقیه در استان با بیان دشواری وضعیت جوی استان طی چند ماه از سال، تصریح کرد: باید از تلاش‌های همه مسؤولان به ویژه کادر بهداشت و درمان و راه‌اندازی اورژانس هوائی استان تقدیر کرد.
مهندس اسداله درویش‌امیری استاندار زنجان نیز با تشکر از اقدامات وزارت بهداشت اظهار کرد: این خدمات صرفا درمانی نبوده بلکه شامل استقرار فوریت پزشکی و اورژانس هوایی نیز بوده است که نتایج پربرکتی را برای مردم داشته است.
وی با تاکید بر اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت و درمان در کشور، تصریح کرد: امروز اورژانس هوایی در چهار استان و در هر استان یک بالگرد با هدف پوشش 25 نقطه در 25 استان راه‌اندازی می‌شود که جای تقدیر دارد.
استاندار زنجان با اشاره به تعداد پایگاه‌های امداد و نجات استان زنجان (33 پایگاه جاده‌ای)، گفت: 15 پایگاه از این مجموع در دوره وزارت دکتر هاشمی راه‌اندازی شده است.
مهندس درویش‌امیری همچنین تعداد آمبولانس‌های فعال در استان زنجان را 96 دستگاه اعلام کرد و افزود: در دوره وزارت دکتر هاشمی 32 آمبولانس هم به امکانات موجود در دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان اضافه شده است.
وی با بیان اینکه طرح تحول نظام سلامت گام‌های بزرگی را برای خدمت‌رسانی به مردم برداشته است، افزود: به جهت صعب‌العبور بودن جاده‌های استان، اورژانس هوایی یکی از درخواست‌های مهم مردم استان بوده است.
در ادامه مراسم دکتر علیرضا بیگلری رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان نیز با تاکید بر اقدامات قابل توجه حوزه سلامت در دو سال اخیر افزود: مردم زنجان هم طی این سال‌ها از نتایج این خدمات بهره‌مند شده‌اند.
وی با یادآوری ظرفیت‌های موجود در حوزه بهداشت و درمان و آموزش پزشکی طی چند سال اخیر تصریح کرد: باید قدر داشته‌های خود را دانست.
دکتر محمدرضا جمشیدی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زنجان نیز در این مراسم، استقرار پایگاه اورژانس هوائی را از مهمترین مطالبات مردم استان برشمرد.
وی افتتاح اورژانس هوایی حوزه سلامت استان را به یادماندنی ذکر کرد و گفت: اورژانس استان زنجان با 350 نیروی مجرب و توانا برای ارائه خدمت به جامعه دارد.
دکتر جمشیدی با بیان تعداد پایگاه‌های امداد و نجات استان زنجان (48 پایگاه) افزود: نیروهای اورژانس با زمان بسیار پایین‌تر از زمان کشوری در سر صحنه حضور یافته و اقدام به ارائه خدمت می‌کنند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زنجان مدت زمان حضور بر بالین بیمار را از شاخصه‌های ارتقای خدمات امداد و نجات دانست و تاکید کرد: اورژانس استان زنجان در این شاخصه رتبه خوبی دارد.
وی با اشاره به موفقیت طرح تحول نظام سلامت در بین اقشار مردم، اظهار کرد: در ادامه این طرح، یک حلقه‌ی مفقوده وجود داشت و آن تسریع در امدادرسانی به بیماران و مصدومین به جهت صعب‌العبور بودن و وخیم بودن حال بیماران بود که در این خصوص اورژانس هوائی در خدمت‌رسانی به مردم افتتاح می‌شود.
دکتر جمشیدی ضمن تبریک افتتاح اورژانس هوائی به مردم استان، افزود: با استقرار این بالگرد زمان انتقال مصدومین به مراکز درمانی کاهش خواهد یافت.
مهندس سید بیوک موسوی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان و رئیس شورای سلامت و امنیت غذائی استان نیز در این مراسم گفت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مفاخر کشور محسوب می‌شوند و کارهای ارزشمند و خیره‌کننده‌ای در حوزه بهداشت و درمان کشور و استان انجام شده است.
وی افزود: همه کسانی که در کشور خدمتی انجام می‌دهند منتظر این نیستند برای آنها کف و سوت زده شود اما انتظار دارند مشکلاتی نیز جلوی راه آنها گذاشته نشود.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار زنجان با بیان اینکه اقدامات خیره‌کننده‌ای در حوزه سلامت انجام گرفته، تصریح کرد: متاسفانه در برخی اوقات شاهد برخوردهای ناجوانمردانه‌ در حوزه سلامت هستیم.
مهندس موسوی یادآور شد: اجرای طرح تحول نظام سلامت از آرزوهای تمامی دولت‌ها از بدو انقلاب اسلامی بوده است که دولت یازدهم با هدایت رهبری به موفق اجرای آن شد.
در ادامه با ارتباط مستقیم دکتر علیرضا بیگلری رئیس دانشگاه با دکتر سید حسن هاشمی مقام عالی وزارت و قدردانی وزیر محترم بهداشت از مقامات ارشد استان و مجموعه دانشگاه، اورژانس هوائی استان زنجان با حضور حضرت آیت‌اله خاتمی نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان، مهندس اسداله درویش‌امیری استاندار زنجان، مهندس سید بیوک موسوی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان و رئیس شورای سلامت و امنیت غذائی استان و دکتر علیرضا بیگلری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان، و دیگر مسئولین بالگرد اورژانس هوائی استان افتتاح گردید و از لوح پایگاه اورژانس هوائی استان زنجان رونمائی به‌عمل آمد.
به گزارش وب‌دا، اورژانس هوائی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان توسط دکتر سید حسن هاشمی مقام عالی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از طریق ویدئوکنفرانس و پخش زنده تلویزیونی با حضور مقامات ارشد استان، همزمان در قالب 3 دانشگاه (البرز - زنجان - یزد) افتتاح شد و پایگاه اورژانس هوایی شیراز نیز فعال‌سازی شد.

دفعات مشاهده: 522 بار   |   دفعات چاپ: 65 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

کد امنیتی را در کادر بنویسید >
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
آدرس: زنجان – جاده گاوازنگ – مرکز آموزش درمانی آیت اله موسوی .... شماره تماس: 33130000-024 .... دورنگار: 33131203-024 .... آدرس پست الکترونیکی: mousavihospital@zums.ac.ir