[صفحه اصلی ]   [ English ]  
:: بازگشت به صفحه اصلی مرکز بازگشت به صفحه اصلی دانشگاه ::
بخش‌های اصلی
معرفی بیمارستان::
هیات امناء::
مدیر عامل ::
معاونت آموزش و سلامت::
معاونت خدمات و پشتیبانی::
معاونت برنامه ریزی و توسعه ::
مدیریت خدمات پرستاری::
بخشها و واحدهای درمانی::
واحدهای پاراکلینیکی ::
ارتباط با بیماران::
آموزش به بیمار::
اموزش به پرسنل::
واحد فناوری اطلاعات ::
توریسم درمانی::
کتابخانه مرکز::
روابط عمومی::
تماس با ما::
::
تحول نظام سلامت

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
پایگاه های سلامت

مگیران
MED TUBE

MEDlib

Heaith news

..
Affiliatin
..

AWT IMAGE

AWT IMAGE

:: نفس نفس زدن نشانه بیماری است ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۸ | 

نفس نفس زدن نشانه بیماری است
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 به گزارش پایگاه خبری هلث دی نیوز؛ علل بروز نفس نفس زدن حالت چاقی مفرط است، به طوریکه اشخاص خیلی چاق، حتی اگر قلب و ریه سالمی داشته باشند در اثر کار بدنی _ حتی جزئی _ خیلی زود به نفس زدن می‌افتند. در مقابل اشخاص جوانی که از نفس زدن شکایت دارند بیشتر کسانی هستند که یا مبتلا به کم خونی (آنمی) و یا اعصاب تنفسی آنها خوب کار نمی‌کند.
 
افراد دسته اخیر همیشه از بابت اینکه ممکن است در کار قلبشان اختلال وجود داشته باشد اندوهناکند و تنها بعد از آزمایش دقیق قلب است که خلاف آن می‌تواند ثابت شود.
 
این گزارش حاکی است،عفونت‌های حاد ریوی که با تب و سرفه همراهند باعث کاهش تنفس می‌شوند. از جمله این بیماریها می‌توان پرونکو نپومونی، نپومونی لوبر، پلوریزی، برونشیت حاد، برنشیولیت را نام برد.
 
بنابراین گزارش؛ عفونت‌های قسمت‌های مختلف دستگاه تنفسی ممکن است باعث انسداد جزئی و یا کلی مجاری تنفسی فوقانی شود که نشانه آن تنفس با صدای خاص از بینی است.
 
مهمترین بیماری‌هایی که دارای این علامت هستند شامل لارنژیت، دیفتری، گروه بیماریهای تنفسی اطفال که تحت نام خروسک و خناق و غیره نامیده می‌شوند گاهی اوقات بصورتی شدید ظاهر می‌شوند که باعث مسدود شدن مجاری تنفسی فوقانی می‌شوند و طفل را تا سرحد خفگی پیش می‌برند. همچنین بیماری‌های قلبی ممکن است موجب نفس نفس زدن شوند که اغلب ناشی از نارسایی حفره چپ قلبی است. (خون از ریه‌ها وارد این حفره شده و به وسیله قلب به سایر قسمتهای بدن فرستاده می‌شود) این نارسایی حفره‌ای سبب می‌شود تا در هر وهله اندکی خون در ریه‌ها باقی بماند که باعث کاهش تنفس می‌شود.

دفعات مشاهده: 171 بار   |   دفعات چاپ: 53 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

کد امنیتی را در کادر بنویسید >
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
آدرس: زنجان – جاده گاوازنگ – مرکز آموزش درمانی آیت اله موسوی .... شماره تماس: 33130000-024 .... دورنگار: 33131203-024 .... آدرس پست الکترونیکی: mousavihospital@zums.ac.ir