[صفحه اصلی ]   [ English ]  
:: بازگشت به صفحه اصلی مرکز بازگشت به صفحه اصلی دانشگاه ::
بخش‌های اصلی
معرفی بیمارستان::
هیات امناء::
مدیر عامل ::
معاونت آموزش و سلامت::
معاونت خدمات و پشتیبانی::
معاونت برنامه ریزی و توسعه ::
مدیریت خدمات پرستاری::
بخشها و واحدهای درمانی::
واحدهای پاراکلینیکی ::
ارتباط با بیماران::
آموزش به بیمار::
اموزش به پرسنل::
واحد فناوری اطلاعات ::
توریسم درمانی::
کتابخانه مرکز::
روابط عمومی::
تماس با ما::
::
تحول نظام سلامت

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
پایگاه های سلامت

مگیران
MED TUBE

MEDlib

Heaith news

..

AWT IMAGE

AWT IMAGE

:: چه ساعتی بهترین زمان خوابیدن است؟ ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۲۶ | 

چه ساعتی بهترین زمان خوابیدن است؟
دبیر انجمن علمی پزشکی خواب در نشست خبری روز جهانی خواب گفت:‎ مدت خواب کافی برای افراد بالغ باید بین 7 و نیم تا 8 و نیم ساعت است.
 خسرو صادق نیت دبیر انجمن علمی پزشکی خواب افزود؛ ‎با عادت و تمرین نمی‌توان نیاز خواب را کم کرد؛ ‎بدن می‌تواند کمبود خواب را چند روز تحمل کند، اما بعد از آن باید کمبود خواب جبران شود.
وی با بیان اینکه نوجوانان که صبح زود به مدرسه می‌روند می‌توانند در روزهای آخر هفته کمبود خواب را جبران کنند گفت:‎ بهترین زمان خواب ساعت 10 شب تا 6 صبح است و خواب روز نمی‌تواند به کیفیت خواب شب برسد.
صادق نیت افزود: به دلیل هماهنگ نبودن ریتم‌های بیولوژیک بدن، کسانی که در روز می‌خوابند، نمی‌توانند خواب شب را جبران کنند.
وی گفت: خواب طبیعی شامل مراحل مهمی است که از جمله آن ‎رؤیا، خواب سبک و سنگین است.
صادق نیت افزود: در خواب 8 ساعته، ریتم طبیعی خواب مراحلی دارد و وقتی این مراحل به هم می‌خورد، کیفیت خواب هم دچار تغییر می‌شود.
امین آملی، متخصص گوش و حلق و بینی نیز در این نشست گفت: بیمارانی که به متخصص گوش و حلق و بینی در زمینه اختلالات خواب مراجعه می‌کنند در زمینه انسدادی مشکلاتی دارند.
وی شایع ترین مشکل این بیماران را خُرخُر کردن هنگام خواب عنوان کرد و افزود: ما به عنوان متخصص گوش و حلق و بینی، اختلالات انسدادی را بررسی می‌کنیم.
وی گفت: این اختلال را اصولاً همراهان بیمار ذکر می‌کنند و برخی اطلاعات تکمیلی را ما باید از خود بیمار طی معاینه بالینی کامل کسب کنیم.
آملی افزود: بعد از گرفتن شرح حال باید از بیمار تست خواب بگیریم و چنانچه اختلالات انسدادی وجود داشت باید مکان دقیق انسداد مشخص شود.
وی گفت: مهمترین کاری که در ایران شروع کردیم، آندوسکپی حین خواب است؛ یعنی بیمار در بیهوشی به خواب می‌رود و س‍پس آندوسکوپی انجام می‌شود که این کار سه تا چهار سال است که در ایران انجام می‌شود.
آملی افزود: با این روش مسیر تنفس بیمار بررسی می‌شود و تشخیص می‌دهیم که انسداد در کدام ناحیه رخ می‌دهد.
وی گفت: با این کار، دقیقاً مراحل خواب را در اتاق عمل انجام می‌دهیم و دلیل خُرخُر هنگام خواب را پیدا می‌کنیم و سپس می‌توانیم به صورت هدفمند سراغ قسمتی که دچار انسداد هست برویم.
بهترین زمان برای خواب چه ساعتی است؟

منبع سلامت نیوز

دفعات مشاهده: 151 بار   |   دفعات چاپ: 22 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

کد امنیتی را در کادر بنویسید >
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
آدرس: زنجان – جاده گاوازنگ – مرکز آموزش درمانی آیت اله موسوی .... شماره تماس: 33130000-024 .... دورنگار: 33131203-024 .... آدرس پست الکترونیکی: mousavihospital@zums.ac.ir