[صفحه اصلی ]    
:: ::
بخش‌های اصلی
معرفی روابط عمومی دانشگاه ::
شبکه اطلاع رسانی -اطلاع یابی::
آرشیو اخبار وب دا::
شورای منطقه 1روابط عمومی::
اطلاعیه::
اطلاع رسانی::
فرهنگ سلامت::
آلبوم تصاویر::
سلامت و رسانه::
هفته سلامت::
خیریه های حوزه سلامت::
عملکرد واحد های دانشگاه::
پزشک خانواده ::
تسهیلات نوروزی::
پرسش شما-_ پاسخ ما::
سفر ریاست جمهوری::
طرح تحول نظام سلامت::
اطلاع رسانی و آگهی::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: اولین مجمع سلامت شهرستان سلطانیه برگزار شد
:: کمیته برون بخشی هماهنگی برنامه های هفته مبارزه با مواد مخدر
:: برگزاری شورای مامایی سه ماهه اول سال 97
:: اطلاعیه در خصوص زمان انجام ارزشیابی توسط دانشجویان در نیمسال دوم ۹۷-۱۳۹۶
:: اطلاعیه ترم تابستان 97
..
پیوند های مرتبط

پایگاه خبری- اطلاع رسانی وب دا 

وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران

روزنامه ها و نشریات محلی

,سایت و وبلاگ های روابط عمومی

بانک صادرات

انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در زنجان

انجمن خیریه حمایت از بیمارانمبتلابه سرطان استان زنجان

جمعیت حمایت از بیماران ام اس استان زنجان

انجمن خیریه حمایت از سلامت روان استان زنجان

موسسه خیریه امدادگران عاشورا زنجان

کتابخانه مجازی پزشکی

..
اخبار وزارت بهداشت
..
:: نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (25 تیرماه 96) ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۴/۲۵ | 

نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (25 تیرماه 96)

بیماریهای غیر واگیر علت ۷۶ درصد مرگ و میرها در استان زنجان/ بسته خدمات نوین سلامت در زنجان ارائه می‌شود

موج‌رسا -  شناسه خبر : ۲۸۵۷ یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۰

معاون دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: علت ۷۶ درصد مرگ و میرها در استان زنجان بیماری‌های غیرواگیر است.

به گزارش موج رسا; محمدرضا صائینی شامگاه شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان زنجان با بیان اینکه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان جزو کارگروه‌های برتر در سطح کشور مورد تقدیر قرار گرفت، اظهار داشت: این کارگروه رتبه دوم را در سطح کشور کسب کرد.

وی تعداد جلسات کارگروه سلامت استان در سال ۹۵ را ۶ جلسه عنوان کرد و افزود: تعداد جلسات گروه کارشناسی ۲۵ جلسه، تعداد دستور کار جلسات کارگروه ۳۳ و تعداد مصوبات نیز ۵۹ مورد بوده که ۸۶ درصد آن اجرایی شده و ۱۴ درصد دیگر نیز در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه ما مصوبه‌ای نداشتیم که  اجرا نشده باشد، ابراز کرد: ۲۲۶ پروژه‌ قرار شد در سطح استان ساخته شود که این پروژه‌ها در قالب خانه‌ها، پایگاه‌ها و مراکز و آموزشگاه‌های بهورزی به صورت وسیع در مناطقی که ما اینها را نداشتیم یا مکانهایی که از حیث ساخت و یا بازسازی مجدد مورد نیاز بود، مدنظر قرار گرفت. معاون دانشگاه علوم پزشکی زنجان بیان کرد: در ابتدا سازمان املاک بنیاد مستضعفان قرار شد چهار قطعه زمین برای ساخت پایگاه‌ها در اختیار حوزه سلامت قرار دهد که این امر محقق شده و همچنین شهرداری زنجان نیز  پنج قطعه زمین در اختیار قرار دهد  که یکی از این پنج مورد محقق شده است و اداره کل راه شهرسازی و فرمانداری زنجان نیز تعهداتی داشته‌اند.

وی با اشاره به تدوین سند بیماری‌های غیرواگیر دارد عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی  زنجان جزو هشت دانشگاه برتر کشور بوده که سند بیماری‌های غیرواگیر را طراحی کرده است و در این رابطه مصوبه کارگروه سلامت و امینت غذایی استان را نیز گرفته است.

صائینی گفت: با توجه به اینکه ۷۶ درصد علت مرگ و میر در استان زنجان بحث بیماری‌های غیرواگیر است وجود این سند لازم بود.

وی با اشاره به اینکه در بحث پیوست سلامت استان زنجان جزو استانهای پیشرو در این زمینه است، اظهار داشت: همکاری‌های لازم در این خصوص با اعضای کارگروه سلامت و اداره کل محیط زیست استان و سازمان صنعت و معدن استان انجام می‌شود.

معاون دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به ورود فاضلاب‌های خانگی و صنعتی به رودخانه زنجانرود و تصمیماتی که در این خصوص گرفته شده است، خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم حجم ورود این فاضلاب‌ها به زنجانرود را کم کنیم. وی با بیان اینکه استفاده از پساب‌ها در کشاورزی ممنوع است، ابراز کرد: صنایع باید ترغیب شوند تا این پساب‌ها را در تصفیه خانه برای صنعت استفاده کنند. صائینی با اشاره به اقدامات انجام شده در بحث بیماری آنفولانزا گفت: در این مورد دستگاه‌ها قول همکاری داده‌اند که سال گذشته استان زنجان وضعیت مناسبی را از لحاظ کنترل این بیماری داشت. وی با اشاره به بحث آنفولانزای فوق حاد پرندگان عنوان کرد: در بحث زنده فروشی اقدامات خوبی به خصوص در سطح شهرستان زنجان انجام شده است. معاون دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه در بحث حمل طیور نیز محدودیت‌هایی ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: مقرر شده تا  دامپزشکی استان زنجان با تشکیل تیم‌های عملیاتی در زمان وقوع بحران و بیماری در پرندگان ورود کند که خوشبختانه این آمادگی وجود دارد. وی بیان کرد: مقرر شده تا دادسرای عمومی و انقلاب شعبه ویژه‌ای برای این مهم در نظر بگیرد که اکنون شعبه ویژه‌ای را در این خصوص داریم در سطح دادگستری نیز شعبه ویژه‌ای اعلام شده است. صائینی با اشاره به برنامه‌های علوم پزشکی زنجان گفت: پیگیری و اجرایی کرده موارد مصوب در شورای عالی سلامت وامنیت غذایی از جمله برنامه‌ها است که در نخستین کار در بحث ریزگردها باید تصمیات را اجرا کنیم. وی اظهار داشت: انعکاس مشکلات استانی مربوط به سلامت و امنیت غذایی به شورای عالی سلامت و امنیت غذایی که جمع‌آوری مشکلات مربوطه و اولویت بندی و قرار دادن مهمترین مشکلات در دستور کار بوده است. معاون علوم پزشکی زنجان ارتقا سلامت و امنیت غذایی در استان را از جمله دیگربرنامه‌ها عنوان و تصریح کرد: کارهای ارزشمندی در این خصوص انجام شده و بستر خوبی برای سال ۹۶ فراهم شده است. وی بیان کرد: بحث خود مراقبتی سازمانی مطرح بوده که کتابهای مربوطه در این خصوص انتشار پیدا کرده است و آمادگی در سطح دبیرخانه کارگروه سلامت نیز وجود دارد تا برای تمامی سازمانها این برنامه‌ریزی را داشته باشند. صائینی کاهش سبوس‌گیری آرد سنگگ را از دیگر اقدامات عنوان کرد و افزود: این کاهش تا ۱۰ درصد بوده است، افرادی که از سنگگ استفاده می‌کنند به دنبال نان سالم هستند متاسفانه در گذشته نانی که برای این نان استفاده می‌شد آرد لواش با میزان سبوس گیری ۱۸ درصد بود که اقدامات خوبی در این خصوص در استان انجام شد. وی با اشاره به کاهش میزان نمک در نان گفت: امیدواریم در مورد کاهش نمک در نان به یک درصد برسیم که با دستگاه‌هایی که گرفیتم بازرسان ما می‌توانند سر صحنه این میزان را محاسبه کنند. معاون دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان اجرای بسته خدمات نوین سلامت را از اقدامات برشمرد و تصریح کرد: ما جزو استانهای پیشرو در این زمینه هستیم  که امکان انجام دو آزمایش رایگان و پیشگیری از دو سرطان و بحث بسیار مهمی است. وی با بیان  اینکه نزدیک  به ۴۰ درصد جمعیت استان در این برنامه قرار گرفتند، ابراز کرد: شناسایی افراد در معراض خطر و خطرسنجی در زمینه سکته قلبی و  مغزی و سرطان انجام شده است.

۷۶ درصد مرگ و میرها در استان زنجان ناشی از بیماری‌های غیرواگیر است

تسنیم -  شناسه خبر: 1465478 -  ۲۵ تیر ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۸

رئیس مرکز بهداشت استان زنجان از تدوین سند بیماری‌های غیرواگیر خبر داد و گفت: ۷۶ درصد مرگ و میرها در استان زنجان ناشی از بیماری‌های غیرواگیر است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، محمدرضا صائینی در کارگروه شورای برنامه‌ریزی اظهار داشت: کارگروه سلامت امنیت غذایی استان توانست رتبه دوم کارگروه‌های سلامت امنیت غذایی کشور شود. وی افزود: یکی از مصوبه‌های مهم که در کارگروه سلامت امنیت غذایی استان انجام شد انجام 226 پروژه در سطح استان به عنوان خانه‌، پایگاه و مراکز بهداشتی در مکان‌هایی که از وجود این نعمت برخوردار نبودند ساخته شود و برخی سازمان‌ها مانند شهرداری و اداره‌کل راه و شهرسازی مقرر است که زمین‌های این پروژه را تامین کنند.

رئیس مرکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه یکی از اقدامات موفق این دانشگاه تدوین سند بیماری‌های غیرواگیر است، گفت: دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان جزو هشت دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران است که سند بیماری‌های غیرواگیر را تدوین کرده است.

وی با اشاره به اینکه 76 درصد علت مرگ میر استان بیماری‌های غیرواگیر است، تصریح کرد: تدوین این سند یکی از لازمه‌های اصلی بود که خوشبختانه این سند به مرحله تدوین و تنظیم رسید. صائینی با بیان اینکه استان زنجان جزو استان‌های پیشرو در پیوست سلامت بوده است، بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی ارتباط خوبی با اداره محیط زیست استان در این حوزه دارد. وی با اشاره یکی از اقدامات موثر این دانشگاه گفت: کمیته‌ای تشکیل شده است که از ورود فاضلاب به داخل رودخانه زنجانرورد جلوگیری کند. رئیس مرکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان تشریح کرد: میزان متر مکعب فاضلاب تصفیه شده از میزان متر مکعب آب آشامیدنی، گران‌ است و همین امر سبب می‌شود کارخانه‌ها و صنایع استان از این روش استقبال نکنند.

علیرضا بیگلری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان خاطرنشان کرد: در حوزه کارهای عمرانی  دانشگاه علوم پزشکی رتبه نخست را در کشور به دست آورد و توانست 85 میلیارد تومان را وارد استان کند. وی با اشاره به روند سریع در اجرای پروژه‌های عمرانی افزود: با پیگیری‌های مکرر 60 درصد پروژه‌های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی به اتمام رسیده است.

موج‌رسا -   شناسه خبر : ۲۸۶۹ یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۹

یک سال بعد از طرح تحول سلامت متوجه خلف وعده بیمه‌ها شدیم/ بیمه‌ها در استان زنجان یک سال در پرداخت‌ها عقب هستند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با اشاره به بحث بیمه‌ها در طرح تحول سلامت گفت: یک سال بعد از طرح تحول سلامت متوجه شدیم که بیمه‌ها حاضر به انجام تعهدات نیستند. علیرضا بیگلری در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به طرح تحول سلامت و نقش بیمه‌ها اظهار کرد: زمانی که طرح تحول آغاز شد امیدی بسیار زیادی در جامعه ایجاد شد که مردم نگران هزینه‌های درمان چه سرپایی و چه بستری نیستند. وی افزود: طرح تحول سلامت تدبیر بسیار خوبی بود که امید را در دل ایرانیان زنده کرد اما با گذشت یک سال متوجه شدیم که بیمه‌ها حاضر نیستند باری را که خودشان با محاسبه قبول کرده بودند را به دوش بکشند. رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان بیان کرد: بیشتر محسبات نشان می‌دهد که دانشگاه‌ها اعداد و رقمهای متفاوتی را از بیمه‌ها بستگی به حجم تعداد تخت‌های بیمارستانی طلبکار هستند. وی با اشاره به وضعیت بدهکاری بیمه‌ها در استان زنجان گفت: به طور مثال دراستان زنجان چیزی حدود یک سال است که بیمه‌ها از پرداخت‌های خود عقب هستند.  بیگلری عنوان کرد: نزدیک به یک سال است که ما حقوق کارکنان خودمان را از جای دیگر تامین کردیم.  وی خاطرنشان کرد: امیدواریم که بیمه‌ها با توجه به وضعیتی که دارند کمی جدی‌تر به این مصلحت ملی فکر کرده و به کمک حوزه سلامت بیایند. رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان اظهار داشت: انتظار ما این است که با همراهی بیمه‌ها خدماتی که شایسته مردم عزیزمان است، ارائه دهیم.

  زنجان به شهر بدون دخانیات تبدیل می شود

زنجان - ایرنا - مسئول کلینیک تخصصی حمایت از بیماران مبتلا به سرطان 'مهرانه' گفت: این کلینیک تلاش دارد، با ارائه برنامه های منسجم، زنجان را به شهر بدون دخانیات کشور تبدیل کند.

کد خبر: 82599713 | تاریخ خبر: 25/04/1396 - 9:50

جواد گرانمایه روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: انجمن حمایت از بیماران سرطانی 'مهرانه' در چهار حوزه برنامه های پیشگیری از ابتلا به سرطان را پیگیری می کند که ترویج مصرف غذای سالم، نهادینه کردن ورزش همگانی، برگزاری کلاس های آموزشی سلامت محور برای دختران و بانوان و دانش آموزان و جلوگیری از استعمال دخانیات به ویژه سیگار از جمله این موارد بوده است. وی اظهار کرد: از ابتدای فعالیت کلینیک رادیوتراپی مهرانه تا پایان خرداد سال 96، خدمات رادیوتراپی رایگان به ارزش 94 میلیارد و 525 میلیون ریال به بیماران مبتلا به سرطان از اقصی نقاط کشور ارایه شده است. گرانمایه افزود: طی خرداد امسال 69 فقره پرونده جدید در کلینیک رادیوتراپی مهرانه تشکیل شد که در مقایسه با اردیبهشت تعداد پرونده های متشکله 26 فقره کاهش نشان می دهد. وی بیان کرد: طی مدت یاد شده 94 نفر از خدمات مشاوره ای کلینیک بهره مند شده اند که این تعداد در اردیبهشت امسال 125 مورد بوده است. مسئول کلینیک تخصصی حمایت از بیماران مبتلا به سرطان 'مهرانه'، از ابتدای فعالیت این مرکز سال 93 تاکنون در مجموع 2 هزار و 127 نفر در این کلینیک پذیرش شده اند.

وی خاطرنشان کرد: 960 نفر روز بیمار نیز در مهمانسرای مهرانه زنجان طی خرداد امسال پذیرش شده است.

به گزارش ایرنا، مرکز تشخیصی درمانی تخصصی سرطان و رادیوتراپی مهرانه برای برآورد نیازهای بیماران مبتلا به سرطان، در زمینی به مساحت 18 هزارو 900 مترمربع طراحی و احداث شده است، از این وسعت،12 هزار مترمربع به فضاهای تحقیقاتی، آموزش و پیشگیری، تشخیصی و درمانی و همچنین 1800 مترمربع نیز به فضای اقامتی (مهمانسرا) اختصاص داده شده است.

7320/6085  خبرنگار: اعظم شامی *** انتشار دهنده: رویا رفیعی

 امسال 30 ارگان بیماران مرگ مغزی در زنجان اهدا شد

زنجان - ایرنا - مسئول شبکه فراهم آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: طی سال جاری اهدای بیش از 30 ارگان بیماران مرگ مغزی، در زنجان به نیازمندان زندگی بخشید.

کد خبر: 82599965 | تاریخ خبر: 25/04/1396 - 12:46

رویا قهرمانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد ارگان از هفت بیمار مرگ مغزی به بیماران نیازمند پیوند عضو، اهدا شده است. مسئول شبکه فراهم آوری پیوند اعضای زنجان تاکید کرد: بر اساس این آمار فقط در تیر ماه سال جاری سه بیمار مرگ مغزی به این واحد گزارش و 2 کلیه و کبد آنها اهدا شد. قهرمانی گفت: طبق گزارش ها از عمل پیوند عضو، قلب بیش از 80 درصد بیماران مرگ مغزی در سال جاری قابل اهدا بوده که اهدا و پیوند این عضو انجام شده است. وی افزود: طی سال گذشته 15 مورد بیمار مرگ مغزی در زنجان گزارش و برای جلب رضایت خانواده جهت اهدای عضوشان اقدام شد. مسئول شبکه فراهم آوری پیوند اعضا افزود: از این تعداد بیمار، رضایت خانواده 13 بیمار دریافت شد و 45 ارگان به بیماران نیازمند عضو پیوندی حیات دوباره ای داد. قهرمانی تصریح کرد: هیچ عمل پیوند عضوی در استان زنجان انجام نمی شود و تمام بیماران مرگ مغزی بعد از تایید تیم پزشکی فوق تخصص دانشگاه تهران، در بیمارستان سینای تهران عمل می شوند.

3216/6085 خبرنگار: سجاد کریمی ** انتشار دهنده: رویا رفیعی

دفعات مشاهده: 228 بار   |   دفعات چاپ: 51 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

کد امنیتی را در کادر بنویسید >
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان