Zanjan University of Medical Sciences پست الكترونيك · درباره دانشگاه · اخبار دانشگاه · نقشه پايگاه · كتابخانه · English
شناسه کاربری رمز عبور ثبت نام در پایگاه | فراموشی رمز
برگشت به دانشگاه علوم پزشکی زنجان
:: ::
بخش‌های اصلی
اخبار و تازه های بهداشتی::
میز خدمت::
معرفی شبکه بهداشت::
ریاست شبکه::
گسترش شبکه::
واحد فناوری اطلاعات::
بهداشت محیط::
بهداشت حرفه ای::
بهداشت خانواده::
مبارزه با بیماریها::
آموزش بهداشت و تغذیه::
بهداشت مدارس::
بهداشت دهان و دندان::
سلامت روان، اجتماعی و اعتیاد::
امور دارویی::
امور آزمایشگاهها::
پزشک خانواده::
مراکز بهداشتی و درمانی::
نظارت بر درمان::
فوریت های پزشکی::
اداری و پشتیبانی::
روابط عمومی و سمعی بصری::
تقدیرنامه ها::
آلبوم تصاویر::
تماس با ما::
امور رفاهی::
::
نظرسنجی
سایت شبکه بهداشت و درمان شهرستان خرم دره را چگونه ارزیابی می کنید؟
فقط ساختار صفحه اصلی خوب می باشد.
فقط محتوی مطالب درج شده خوب می باشد.
ساختار صفحه اصلی و محتوی مطالب درج شده خوب می باشد.
هیچکدام از موارد فوق
   
..
:: کارگاه شیرمادر ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۵/۲۲ | 
با عنایت به فرارسیدن هفته جهانی شیرمادر(16-10 مرداد)و به همت واحد سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان خرم دره، کارگاه آموزشی تسهیل چالش های تغذیه با شیرمادر برای نوزادان اواخر نارسی با هدف افزایش آگاهی و مهارت همکاران دخیل در بحث مراقبت نوزاد و کودک در ترویج تغذیه با شیرمادر در نوزادان نارس، صبح روز یکشنبه مورخ 13/5/98با حضور مراقبین سلامت، ماماها و بهورزان در سالن اجتماعات شبکه برگزار شد.
طی این کارگاه شرکت کنندگان با چالش های فیزیولوژیک کاهنده موفقیت تغذیه با شیر مادر در نوزادان مذکور و نحوه غلبه بر این چالش ها آشنا شدند.


دفعات مشاهده: 186 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: اهتمام ویژه به موارد مطرح شده ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۳/۲۷ | 

در کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی شهرستان خرم‌دره تاکید شد 
اهتمام ویژه به موارد مطرح شده
دومین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان خرم‌دره در سال ۹۸ با محوریت رفع مشکلات بهداشتی و برنامه بسیج ملی کنترل فشارخون با حضور ادارات عضو و به ریاست محمدی فرماندار شهرستان تشکیل شد.
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان، چهارشنبه ۲۲ خرداداماه ۱۳۹۸ دومین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان خرم‌دره در سال ۹۸ با محوریت رفع مشکلات بهداشتی و برنامه بسیج ملی کنترل فشارخون با حضور ادارات عضو و به ریاست محمدی فرماندار شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل شد.
در این جلسه علاوه بر پخش تصاویر مشکلات بهداشتی شهرستان، بررسی فعالیت‌های دستگاه‌های اجرایی در جهت رفع مشکلات و نواقصات مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 
دکتر جلیل کریم‌خانی رئیس شبکه بهداشت و درمان خرم‌دره نیز به فعالیت‌های صورت گرفته در فاصله برگزاری اولین کارگروه در اردیبهشت‌ماه تاکنون به ۲ مورد افتتاح پایگاه سلامت، افتتاح آموزشگاه اصناف، آغاز فعالیت مطب سونوگرافی، مرکز معاینات رانندگان و چشم پزشکی، رفع توقیف زمین مورد نظر احداث بیمارستان، تکمیل تصفیه خانه فاضلاب بیمارستان، افتتاح پنجمین کلاس آمادگی برای زایمان، حضور فعال خیرین در دیدار با وزیر بهداشت و استاندار، تشدید نظارت بر اماکن عمومی در ماه مبارک رمضان و اجرای بیش از ۲۰۰ برنامه متنوع در هفته سلامت اشاره کرد و از همکاری و تعامل مناسب ادارات و دستگاه‌های اجرایی شهرستان در اجرای هرچه بهتر برنامه‌های حوزه سلامت تقدیر و تشکر نمود.
در ادامه گزارش کاملی از وضعیت اجرای برنامه بسیج ملی کنترل فشارخون ارائه شد. 
پس از ارائه عملکرد دستگاه‌های اجرایی و همفکری درخصوص رفع مشکلات مطرح شده، محمدی فرماندار شهرستان با اشاره به اهمیت کارگروه سلامت و امنیت غذایی، ضمن ارائه راهکارهایی جهت رفع مشکلات موجود از اعضا خواست اهتمام ویژه‌ای به موارد مطرح شده در این جلسات داشته باشند تا نتایج آن برای همشهریان ملموس و مثمر ثمر باشد.
دفعات مشاهده: 718 بار   |   دفعات چاپ: 8 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: جشنواره روان ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۲/۱۸ | 
در راستای اجتماعی سازی سلامت و استفاده از ظرفیتها و توانمندیهای خیرین سلامت در جامعه، 65 نفر از خیرین، معتمدین و کارکنان شبکه بهداشت و درمان خرم دره با حضور در مراسم اختتامیه پنجمین جشتنواره بین المللی عکس سلامت روان که روز یکشنبه مورخ 15/2/98 و با حضور دکتر نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سالن همایشهای روزبه برگزار شد،نقش پررنگی را در این خصوص ایفا نمودند.
طی این مراسم، حاضرین به نمایندگی از مردم همیشه در صحنه خرم دره ضمن دیدار با مقام عالی وزارت و هیئت همراه، از عنایات ویژه ایشان، دکتر قزلباش ریاست دانشگاه و دکتر صائینی رئیس مرکز بهداشت استان به حوزه بهداشت و درمان شهرستان خرم دره تقدیر و تشکر نمودند.
دفعات مشاهده: 908 بار   |   دفعات چاپ: 8 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: پیاده روی شویر ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۲/۱۸ | 
روز شنبه مورخ 14 اردیبهشت ماه 98 بمناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و با هدف توسعه فرهنگ ورزش همگانی و نشاط، پیاده روی خانوادگی در روستای شویر با حضور جمع کثیری از اهالی روستا و با همراهی بخشدار مرکزی شهرستان، ریاست شبکه بهداشت و درمان و اداره ورزش و جوانان، جمعی از نمایندگان ادارات، شورای اسلامی و دهیار روستا برگزار شد. طی این برنامه حاضرین مسیر 3 کیلومتری روستا تا سد شویر را پیمودند. در انتها و پس از سخنرانی ثنایی بخشدار مرکزی خرم دره، دکتر کریمخانی رئیس شبکه بهداشت توضیحاتی را در رابطه با خدمات نوین سلامت، دعوت مردم جهت حضور و دریافت خدمات در مراکز و پایگاههای بهداشتی و تکمیل پرونده الکترونیک سلامت ارائه و پس از انجام مراسم قرعه کشی، به برگزیدگان جوایزی اهدا شد.


دفعات مشاهده: 885 بار   |   دفعات چاپ: 7 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: روز هفتم ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۲/۱۸ | 
در هفتمین و آخرین روز از هفته سلامت با عنوان" سلامت، جمعیت و خانواده" مراسم پیاده روی مشترک پرسنل شبکه بهداشت و درمان شهرستانهای ابهر و خرم دره انجام شد و طی آن، همکاران مسیر ستاد شبکه خرم دره تا هتل گیلاس را پیمودند و در نشست صمیمی که با هدف همدلی، وفاق و هم افزایی جهت ارتقاء شاخصهای سلامت منطقه برپا شده بود، شرکت کردند. در این مراسم با اهدای لوح امام جمعه خرم دره از زحمات و همکاریهای بی شائبه دکتر شعبانی رئیس شبکه بهداشت و درمان ابهر تقدیر شد.
سایر برنامه های این روز:
-اختتامیه نمایشگاه هفته سلامت
- آموزش تغذیه سالم با محوریت کاهش مصرف نمک، روغن و قند برای گروه خودیار مبتلا به فشارخون مراکر خدمات جامع سلامت 4 و حنیفه لو
-برگزاری جلسات آموزشی اصول خودمراقبتی و مهارتهای ارتباطی در روستاهای شویر و رحمت آباد، مرکز 3و پایگاه سلامت گلدشت جهت سفیران و داوطلبان سلامت
-معرفی سایت آوای سلامت به عموم مردم در نمایشگاه هفته سلامت جهت دسترسی به کتب خودمراقبتی و برنامه های آموزشی با هدف ارتقاء سواد سلامت عموم
-مراجعه به حوزه علمیه حضرت معصومه (س) و توزیع کتاب راهنمای خودمراقبتی جوانان  و سی دی کتب خودمراقبتی جهت استفاده دانشجویان حوزه بهمراه ارائه خدمات بهداشتی اولیه به کلیه دانشجویان
-بررسی سواد سلامت مراجعین در نمایشگاه هفته سلامت جهت ارزیابی کیفیت آموزش های ارائه شده در مراکز، سطح سواد سلامت عموم و برنامه ریزی برای ارتقاء کیفیت آموزش های ارائه شده
-عیادت ازکودکان شرایط خاص تحت پوشش بهزیستی با حضور ریاست و کارشناسان شبکه و بهزیستی بهمراه اهدای هدایای فرهنگی بهداشتی
-برگزاری جلسه آموزشی حمایت های روانی اجتماعی در بلایا و حوادث غیر مترقبه برای معلمان و مدیران آموزش و پرورش خرم دره  -جلسه آموزشی تحت عنوان خودمراقبتی در سلامت روان جهت توانمندسازی زنان سرپرست خانوار کمیته امداد توسط واحد سلامت روان
-برگزاری مسابقه تنیس روی میز بین همکاران مرد بیمارستان بو علی سینا
جلسه آموزشی برای کشاورزان در خصوص مدیریت زائدات کشاورزی، دفع بهداشتی آفت کشها، کاهش مصرف سموم، ایمنی در کشاورزی و مضرات اشعه ماورای بنفش و تاکید به استفاده از کرمهای ضد افتاب رعایت بهداشت فردی و مضرات استعمال دخانیات بهمراه تن سنجی و مشاوره تغذیه ای در اداره جهاد کشاورزی و بیان مضرات استفاده از قارچهای سمی
-برگزاری جلسه اموزشی برای رابطین مرکز ۴ به مناسبت هفته سلامت در خصوص بهداشت مواد غذایی
-برگزاری میان وعده سالم، ایفای نقش با محوریت تغذیه سالم، مسابقه سیب خوری به همراه آموزش  پیشگیری از سوانح و حوادث و بهداشت دهان ودندان در مهد کودک گلها
انجام تن سنجی دانش آموزان و ارائه مشاوره تغذیه به  دانش آموزان دچار اضافه وزن و چاقی و تشویق آنها جهت مراجعه به پایگاه های سلامت در مدرسه شهیدآوینی، عترت ،رافت، مرصاد و ولی عصر قلعه حسینیه به همراه برگزاری جشنواره آش، جشنواره میان وعده سالم با ترویج مصرف شیر و میوه و برگزاری صبحانه سالم و بازی های بهداشتی
-برگزاری همایش بلایای طبیعی و بحرانها در کاهش سطح مراقبتهای اولیه بهداشتی با حضور نمایندگان مدیریت بحران ادارات سطح شهر و پرسنل مراکز و مراقبین سلامت در مرکز خدمات جامع سلامت دانش

 
دفعات مشاهده: 916 بار   |   دفعات چاپ: 7 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: روز ششم ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۲/۱۸ | 
در ششمین روز از هفته سلامت دکتر مقتدا شعوری معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با حضور در نمایشگاه هفته سلامت شهرستان خرم دره از ظرفیتها و توانمندیهای عرصه بهداشت و درمان شهرستان بازدید نمود.
طی این بازدید دکتر شعوری ضمن بازدید از 22 غرفه مستقر در نمایشگاه وابراز رضایت از فعالیتهای صورت گرفته، نمایشگاه هفته سلامت را ابزار مناسبی جهت اطلاع رسانی عملکرد، مشارکت اجتماعی و ایجاد فرهنگ بهداشت و سلامت دانست و در پایان بازدید خود از دو نفر از تلاشگران عرصه های اجتماعی شهرستان که در طول برپایی نمایشگاه نیز همکاری تنگاتنگی با شبکه بهداشت و درمان داشتند، تقدیر نمود. 
در ادامه برنامه های این روز مهندس کریمی معاون بهداشت شبکه و رئیس مرکز بهداشت شهرستان خرم دره بعنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه به ایراد سخنانی پرداخت.
در این روز که با عنوان "سبک زندگی سلامت محور" نامگذاری شده است، مهندس کریمی در خصوص شعار هفته سلامت، اجرای 196 برنامه متنوع در طول این هفته در شهرستان، افتتاح آموزشگاه اصناف و سونوگرافی دکتر جعفری، نمایشگاه هفته سلامت، دسترسی های جغرافیایی، اقتضایی و فرهنگی به مراقبتهای اولیه بهداشتی، شبانه روزی شدن مرکز خدمات جامع سلامت دانش، دعوت عموم مردم جهت مراجعه به مراکز بهداشتی و دریافت خدمات و اقدامات انجام شده در طول طرح تحول سلامت درخرم دره مطالبی را بیان داشته و از حمایتهای بی دریغ ریاست دانشگاه، رئیس مرکز بهداشت استان و کلیه مسئولان شهرستان که همواره یار و یاور حوزه بهداشت و درمان بوده اند تقدیر و تشکر کرد. 
در این روز پیاده روی خانوادگی با حضور حدود 1000 نفر از اهالی روستای سوکهریز برگزار شد.
در این مراسم که با هدف توسعه فرهنگ ورزش همگانی و نشاط اجتماعی و با همراهی بخشدار مرکزی شهرستان، ریاست شبکه بهداشت و درمان، جمعی از نمایندگان ادارات، شورای اسلامی و دهیار روستا انجام گرفت، حاضرین مسیر 3 کیلومتری مرکز خدمات جامع سلامت روستا تا پارک سلامت را پیمودند. در انتهای مسیر دکتر کریمخانی رئیس شبکه بهداشت توضیحاتی را در رابطه با شعار هفته سلامت، خدمات نوین سلامت، دعوت مردم جهت حضور و دریافت خدمات در مراکز و پایگاههای بهداشتی و تکمیل پرونده الکترونیک سلامت ارائه و پس از انجام مراسم قرعه کشی، به برگزیدگان جوایزی از جمله لوازم ورزشی، مرغ، خروس، و ... اهدا شد.
سایر برنامه ها:
- استقرار دو اکیپ سلامت از پرسنل فوریتهای پزشکی در محل برگزاری نماز جمعه و سنجش فشارخون برای 380 نفر از نمازگزاران
- توزیع پمفلتهای آموزشی با مضامین خدمات نوین سلامت و خطر سنجی بر اساس برنامه ایراپن برای نمازگزاران
-برگزاری شب شعر با موضوع سلامت در روستای سوکهریز با همکاری انجمن شعر و ادب شهرستان خرم درهدفعات مشاهده: 899 بار   |   دفعات چاپ: 7 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: روز پنجم ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۲/۱۸ | 
در پنجمین روز از هفته سلامت با شعار" سلامت در حوادث و بلایا"  مزار مطهر شهدای گمنام شهرستان خرم دره با حضور معاون فرماندار، مسئول دفتر نماینده و مشارکت ارگان های دولتی از جمله شبکه بهداشت، بنیاد شهید، اداره ورزش و جوانان و آموزش و پرورش، کمیته امداد، دانشگاهها، تبلیغات اسلامی و شورای اسلامی شهر عطرافشانی و گلباران شد.
در ادامه برنامه های این روز جشنواره غذای سالم با محوریت کاهش مصرف نمک و روغن و با تأکید بر تهیه غذای مقرون به صرفه و کاهش اسراف و دور ریز مواد غذایی، رعایت رژیم غذایی متناسب با شرایط سنی هر فرد و پرهیز از استفاده از غذاهای آماده و فریز شده با حضور معاون فرماندار، مسئول دفتر نماینده مجلس، رئیس بنیاد شهید، رئیس شبکه بهداشت و درمان و جمعی از مسوولان ادارات در مرکز خدمات جامع سلامت شماره 2 برگزار شد.
دکتر کریمخانی در سخنانی غذای سالم را تهیه شده از مواد اولیه بهداشتی و ایمن دانست، و گفت: رژیم غذایی سالم نیازهای اساسی بدن به املاح، ویتامین ها و مواد مغذی را بدون تهدید به اضافه وزن و ایجاد بیماری فراهم می کند.
 وی تصریح کرد: غذاهای سنتی ایرانی مشروط به رعایت طبخ سالم (کم چرب، کم نمک و آب پز) به دلیل تنوع و تعادل با معیار های تغذیه سالم انطباق بیشتری دارند.
سایر برنامه های این روز:
-افتتاح پنجمین اتاق آمادگی برای زایمان شهرستان خرم دره در پایگاه سلامت شهری گلدشت
-برگزاری مانور اطفاء حریق برای پرسنل شبکه بهداشت، فرمانداری و رابطین هماهنگی مدیریت بحران مراکز با همکاری سازمان آتش نشانی
- برگزاری مسابقه ماست خوری و سیب خوری و اجرای تئاتر آموزشی در راستای ترویج تغذیه سالم، آموزش بهداشت دهان و دندان، آموزش پیشگیری از حوادث و سوانح در بلایای طبیعی و حوادث ترافیکی در مهدکودک­های یاس سفید، گلها و غنچه ها
- پیاده روی و کمپین تغذیه سالم توسط سفیران و اعضای کانون های سلامت محله شهرستان
- برگزاری کمپین گروه خودیار مبتلا به اضافه وزن و چاقی به همراه آموزش و تقدیر از افرادی که در زمینه کاهش وزن موفق بوده اند.
- برگزاری جلسه مضرات دخانیات در دبیرستان حدید و شرکت مینو
-برگزاری جلسات آموزشی در زمینه خودمراقبتی و سبک زندگی سالم برای سفیران سلامت در مراکز 3 و 4 و روستای قلعه حسینیه
-برگزاری جلسه آموزشی در خصوص مهارتهای زندگی، تاب آوری و کنترل خشم برای پرسنل بهزیستی
-برگزاری کارگاه حمایتهای روانی، اجتماعی در بلایا و حوادث غیر مترقبه برای بهورزان و مراقبین سلامت

دفعات مشاهده: 859 بار   |   دفعات چاپ: 7 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: روز چهارم ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۲/۱۸ | 
در چهارمین روز از هفته سلامت دکتر مرادی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان با حضور در نمایشگاه هفته سلامت شهرستان خرم دره از ظرفیتها و توانمندیهای عرصه بهداشت و درمان شهرستان بازدید نمود.
طی این بازدید که محمدی فرماندار خرم دره نیز حضور داشت، دکتر مرادی ضمن بازدید از غرفه های مستقر در نمایشگاه وابراز رضایت از  فعالیتهای صورت گرفته، نمایشگاه هفته سلامت را ابزار مناسبی در بحث آموزش و ایجاد فرهنگ بهداشت و سلامت دانسته و از دست اندرکاران برگزاری این نمایشگاه تشکر نمودند.
همچنین در این روز با حضور جمعی از مسئولین شهرستان زنگ سلامت در مدرسه ابتدایی نیکان خرم دره نواخته شد.
در این مراسم که حاج آقا محمدی رئیس تبلیغات اسلامی و جمعی از نمایندگان ادارات حضور داشتند، دکتر کریمخانی رئیس شبکه بهداشت با بیان این که در زندگی مدرن و امروزی تقریبا همه رژیم‌های غذایی سرشار از شکر، روغن و نمک است و از طرفی افزایش بی‌تحرکی به‌سبب روی آوردن به سمت دنیاهای مجازی و علل دیگر منجر به افزایش بیماری‌های غیرواگیر  شده است گفت: برای تغییر سبک زندگی به شیوه درست باید آموزش را از مدارس شروع کرد و در این مورد مسئولیت معلمان و مربیان سنگینتر از سایرین می باشد.
در حاشیه این مراسم با هدف ترویج تغذیه صحیح، سفره صبحانه سالم برای کلیه دانش آموزان اجرا شد و پرسنل اورژانس 115 آموزشهای لازم را در خصوص مواقع تماس با فوریتهای پزشکی و کاهش مزاحمتهای تلفنی بعنوان یکی از معضلات اساسی اورژانس برای حاضرین ارائه دادند.
سایر برنامه های این روز:
-برنامه یک روز مفرح با داوطلبین سلامت بهمراه برگزاری یک جلسه آموزشی در زمینه پیشگیری از اختلالات روانپزشکی و علائم و نشانه های این اختلالات ،  پیاده روی از مرکز خدمات جامع سلامت شماره 2 تا پارک جنگلی و اجرای نمایش در زمینه نحوه مراقبت از بیماران اعصاب و روان.
- برگزاری کلاس آموزش مهارت­های زندگی با عنوان ارتباط موثر برای پرسنل فرماندهی انتظامی شهرستان خرم دره
- برگزاری مسابقه نقاشی با عنوان سلامت روان در مدرسه دخترانه رسول اکرم (ص)
- برگزاری همایش ترویج سبک زندگی سالم با حضور کارشناس تغذیه جهت بازنشستگان کانون آجا بهمراه توزیع پمفلت و ویتامین د  و تن سنجی مدعوین . طی این برنامه از حاضرین جهت دریافت مراقبتهای بهداشتی در نزدیکترین مراکز خدمات جامع سلامت دعوت بعمل آمد
-برگزاری مسابقه طناب کشی مابین پرسنل بازنشسته نیروی انتظامی خرم دره بهمراه ارائه آموزشهای بهداشتی و دعوت جهت دریافت خدمات سلامت در مراکز بهداشتی
-حضور کارشناس بهداشت دهان و دندان شبکه در مدارس ابتدایی رسول اکرم (ص)، صداقت روستای رحمت آباد و مهد کودکهای ارغوان و یاس سفید و ارائه آموزشهای سلامت دهان و دندان بهمراه توزیع مسواک و خمیردندان
- حضور پرسنل اورژانس 115 در سه مدرسه شهرستان و ارائه  آموزشهای لازم در خصوص مواقع تماس با فوریتهای پزشکی و کاهش مزاحمتهای تلفنی بعنوان یکی از معضلات اساسی اورژانس.
-برگزاری جلسه آموزشی برای آرایشگران مردانه و ارائه مطالب بهداشتی توسط کارشناسان بهداشت محیط
- پیاده روی جمعی از پرسنل بیمارستان بوعلی سینا بمسافت 2 کیلومتر بمناسبت هفته سلامت
- برگزاری جشنواره مصرف میوه با هدف ترویج مصرف میوه در بین دانش آموزان در چهار مدرسه دخترانه و پسرانه شهرستان

دفعات مشاهده: 957 بار   |   دفعات چاپ: 8 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: روز سوم ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۲/۱۸ | 
در سومین روز از هفته سلامت با شعار" مشارکت اجتماعی و سلامت"  کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی شهرستان خرم دره به ریاست محمدی فرماندار  و با حضور اعضاء کارگروه در محل فرمانداری خرم دره برگزار شد.
در این جلسه محمدی فرماندار خرم دره با تبریک فرارسیدن هفته سلامت و همچنین نیمه شعبان سالروز ولادت منجی عالم بشریت، با تاکید بر پیگیری و مرتفع کردن مشکلات بهداشتی شهرستان ، همکاری بین بخشی و مشارکت دستگاههای مرتبط را در این راستا خواستار شد.
وی با تشکر از همکاری ادارات و نهادهای های مرتبط با دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی در سال گذشته اظهار داشت: شاخص های بهداشتی و درمانی شهرستان به برکت اجرای طرح تحول نظام سلامت و عملکرد مطلوب سیستم بهداشت و درمان شهرستان طی چند سال اخیر روند صعودی داشته و نیز اشاره کرد رفع مشکلات موجود نیازمند مشارکت جدی مردم و مسئولین است و همگان باید در این زمینه تلاش کنند.
دکتر کریمخانی رئیس شبکه بهداشت نیز ضمن تبریک هفته سلامت از اجرای 196 برنامه متنوع با همکاری سایر ادارات در هفته سلامت سال 98 خبر داد. در این جلسه مشکلات بهداشتی شهرستان بصورت اسلاید ارائه و فعالیتهای دستگاههای اجرایی مرتبط در جهت رفع مشکلات و نواقصات بررسی شد.
همچنین در این روز کلینیک تخصصی سونوگرافی دکتر نسیم جعفری با حضور امام جمعه، فرماندار، دکتر کریمخانی رئیس شبکه بهداشت و جمعی از مسئولین ادارات و معتمدین شهر افتتاح شد و بدینوسیله یکی از درخواستها و نیازهای بحق مردم شهرستان در حوزه بهداشت و درمان محقق گردید.
سایر برنامه های شهرستان:
- برپایی ایستگاه تن سنجی و ارائه مشاوره توسط کارشناسان تغذیه در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی و بررسی وضعیت ترکیب بدنی کلیه مسئولین ادارات. 
-بازدید حجت الاسلام والمسلمین حسینی امام جمعه خرم دره و هیئت همراه از نمایشگاه هفته سلامت و تقدیر از خدمات شایسته و برجسته پرسنل خدوم بهداشت و درمان
- برگزاری جلسات آموزش پیشگیری از سوء مصرف مواد(معرفی انواع مواد مخدر، انگیزه های شروع مصرف، راهکارهای یشگیری از سوء مصرف) برای پرسنل و هنر جویان فنی و حرفه ای پسران شهید چمران و دختران سمیه
- برگزاری 3 جلسه آموزشی با مضمون: معرفی کلیه خدمات بهداشتی در حال ارائه، معرفی مراکز و پایگاههای سلامت و کلاسهای آمادگی برای زایمان برای مادران باردار مراکز سوکهریز، قلعه حسینیه، مرکز 4
-جلسه آموزشی خودآزمایی برست برای بانوان بسیجی با مشارکت موسسه مهرانه در خانه قرآن نور قلعه حسینیه
- آموزش پیشگیری از سوء مصرف مواد برای والدین دانش آموزان مدرسه معراج خاص(معرفی انواع مواد مخدر، انگیزه های شروع مصرف، راهکارهای پیشگیری از سوء مصرف) و کارگران شرکت مینو
-آموزش خودمراقبتی در سلامت روان(پیشگیری از افسردگی، مدیریت خشم، مدیریت استرس و ... برای مراقبین سلامت، بهورزان و مربیان بهداشتی مراکز
- برگزاری 8 کلاس آموزش گروهی با محوریت ، کاهش مصرف قند،  نمک و چربی، رعایت تغذیه صحیح برای پیشگیری از چاقی و بیماری های غیرواگیر در پایگاه سلامت طالقانی، دبیرستانهای سمیه و رافت، دبستان ولیعصر قله حسینیه و روستاهای شویر، نصیرآباد، اردجین و رحمت آباد
-برگزاری جشنواره سفیران سلامت دانش آموزی در مدرسه رسول اکرم (ص)همراه با برگزاری مسابقه و طرح سوال از کتاب سفیران سلامت دانش آموزی و اهداء جوایز به برگزیدگان
-برگزاری کمپین خودمراقبتی فردی در دانشگاه آموزش عالی کار واحد خرم دره برای سفیران سلامت دانشجو و آموزش و معرفی کتاب راهنمای خودمراقبتی جوانان به همراه تحویل کتاب به مسئول امور فرهنگی دانشگاه جهت استفاده عموم دانشجویان به همراه توزیع قرص ویتامین D3
-برگزاری جلسه آموزشی نقش و اهمیت فرزند آوری و جمعیت در اسلام در راستای ارتقای نرخ باروری کلی جمعیت برای زنان همسردار تک فرزند و بدون فرزند تحت پوشش مرکز خدمات جامع سلامت دانش با حضور حاج آقا محمدی رئیبس اداره تبلیغات شهرستان خرم دره.
 
دفعات مشاهده: 867 بار   |   دفعات چاپ: 7 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: روز دوم ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۲/۱۸ | 
در دومین روز از هفته سلامت با عنوان « آموزش رکن سلامت » نمایشگاه اطلاع رسانی هفته سلامت شهرستان خرم دره با حضور مهندس محمدی فرماندار، ثنایی بخشدار مرکزی و جمعی از مسئولین ادارات و دستگاههای اجرایی شهرستان در طبقه اول مجتمع تجاری بهاران افتتاح شد.
در این نمایشگاه شبکه بهداشت خرم دره با 11 غرفه از واحدهای مختلف کارشناسی (سلامت خانواده، دهان و دندان ، مبارزه با بیماریها، آموزش سلامت ، داوطلبین سلامت ، بهداشت محیط ، بهداشت حرفه ای ، بهبود تغذیه ، سلامت روان، مرکز ترک دخانیات و مدیریت بحران) اقدام به اطلاع رسانی و ارائه مشاوره در زمینه های مختلف نموده است . همچنین ارگانها و سازمانهای: بهزیستی، ارشاد اسلامی، جهاد کشاورزی، ورزش و جوانان، کانون پرورش فکری کودکان، مرکز ترک اعتیاد امید، امور کتابخانه ها، انجمنهای مهرانه و حمایت از بیماران کلیوی، فنی و حرفه ای خواهران و غذای خانگی گل بانو با تجهیز غرفه به هماهنگی بین بخشی در ارتقاء سلامت جامعه ، جلوه ای ویژه بخشیدند .
معرفی خدمات حوزه سلامت، خطرسنجی بیماری‌های قلبی، مغزی و سرطان، مشاوره های: سلامت روان، تغذیه، سلامت باروری، از اهم اهداف برپایی این نمایشگاه است.
همچنین در ادامه برنامه های این روز آموزشگاه بهداشت اصناف شهرستان خرم دره با حضور نمایندگان ادارات افتتاح شد. این آموزشگاه با هدف آموزش بهداشت متصدیان مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی و ارائه گواهی نامه های بهداشت عمومی تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی زنجان راه اندازی گردید.
در این روز دکتر کریم ­خانی ریاست شبکه بهداشت و درمان خرم ­درّه به همراه جمعی از همکاران با حضور در محل فرمانداری با مهندس محمدی فرماندار، دکتر کاظمی معاونت فرماندار و ثنایی بخشدار مرکزی خرم ­درّه دیدار و ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این شبکه در سال 97، روند اجرایی برنامه­ های هفته سلامت را تشریح نمودند. طی این دیدار مهندس محمدی ضمن تبریک فرا رسیدن هفته سلامت و ابراز خرسندی از دیدار با پرسنل خدوم شبکه بهداشت، این هفته را فرصتی مناسب جهت اطلاع رسانی و افزایش آگاهی مردم نسبت به خدمات ارائه شده خواندند.
سایر برنامه­های شبکه بهداشت و درمان شهرستان خرم­درّه در دومین روز از هفته سلامت :
-پاکسازی مسیر سایت شمالی مجتمع غزال و انتهای خیابان کشاورز با همکاری سمن زیست بانان سبز خرم دره بمناسبت دوم اردیبهشت ماه روز زمین پاک
- برگزاری نشست مطبوعاتی رئیس شبکه بهداشت با اصحاب رسانه و خبرنگاران و تشریح عملکرد برنامه های بهداشت و درمان شهرستان، معرفی برنامه­های هفته سلامت سال 98 و تقدیر از خبرنگاران
-برگزاری کلاسهای آموزش گروهی با عناوین هرم غذای ایرانی و جایگزین های مواد غذایی، کاهش مصرف قند، نمک و چربی، رعایت صحیح برای پیشگیری از چاقی و بیماریهای غیرواگیر در روستاهای اردجین، شویر و 5 مدرسه در سطح شهرستان توسط کارشناسان تغذیه
-برگزاری جلسه آموزشی " نحوه انجام فعالیتهای فیزیکی در میانسالان "جهت میانسالان تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) و توزیع پمفلت و ویتامین دی بهمراه دعوت از بانوان جهت مراجعه به نزدیکترین مراکز بهداشتی و دریافت مراقبتهای بهداشتی
- برگزاری جلسه آموزشی خودآزمایی برست جهت بانوان بسیج با مشارکت موسسه مهرانه در پایگاه مسجد زینبیه
- برپایی ایستگاه های تن سنجی و ارائه مشاوره توسط کارشناسان تغذیه به همراه توزیع تراکت روزهای کاری کارشناس تغذیه در  پایگاه های سلامت و  مراکز خدمات  جامع سلامت در مراسم جشن نیمه شعبان در فرهنگسرای امام
برگزاری برنامه آموزشی و کمپین خودمراقبتی فردی در مرکز شماره 2 خرم دره برای داوطلبان سلامت-
-برگزاری کمپین خود مراقبتی فردی جهت داوطلبان سلامت شهرستان در مرکز شماره 1 و آموزش از فصل بهداشت باروری کتاب سبک زندگی سالم 
دفعات مشاهده: 866 بار   |   دفعات چاپ: 10 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: روز اول هفته سلامت98 ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۲/۱ | 
در اولین روز از هفته سلامت، مصادف با نیمه شعبان میلاد با سعادت یگانه منجی عالم بشریت، همایش پیاده روی بازنشستگان بهداشت و درمان و سفیران سلامت شهرستان خرم دره از مرکز خدمات جامع سلامت دانش به سمت مجتمع تفریحی گردشگری باران برگزار شد.
طی این مراسم که با هدف روی آوردن مردم به ورزشهای همگانی، تبلیغ جمعی و فرهنگ سازی سلامت، ترویج فرهنگ پیاده روی و تحرک بدنی اجرا شد، دکتر کریمخانی رئیس شبکه بهداشت و درمان خرم دره با اشاره به ضرورت ورزش و تحرک بدنی در شرایط جامعه امروز گفت: ترویج پیاده روی عمومی یکی از نیازهای ضروری جامعه شهرنشینی ما است که باید مانند غذای روزانه در برنامه همه گنجانده شود تا در دوران کهنسالی دچار مسائل و مشکلات نشویم. وی خاطر نشان کرد: بسیاری از نعمت‌های الهی در اختیار ما است و ما از آنها غافل هستیم و قدر و منزلت آن را نمی‌شناسیم و سپاسگزار آن نیستیم. اما زمانی که این نعمت‌ها از دست برود، متوجه می‌شویم که چه نعمت‌های بزرگ و گرانبهایی را در اختیار داشتیم.
رئیس شبکه بهداشت و درمان خرم دره ضمن اشاره به طرح تحول سلامت بعنوان یک تغییر بسیار اساسی در سیستم بهداشت و درمان کشورمان کشور، از حضور بازنشستگان و سفیران سلامت در این همایش پیاده روی قدردانی کرد و گفت:  اجرای برنامه ی سفیران سلامت به تسهیل و بالابردن کیفیت خدمات بهداشتی در حال ارائه به مردم کمک کرده است.
اجرای موسیقی آذری و پذیرایی با آش محلی از سایر برنامه های این مراسم بود.
در ادامه برنامه های این روز، پیاده روی خانوادگی در روستای قلعه حسینیه به همت شبکه بهداشت، دهیاری روستا و کانون سلامت محله و با حضور جمع کثیری از اهالی روستا  برگزار شد. طی این برنامه حاضرین مسیر 3 کیلومتری کوچه باغهای باصفای قلعه حسینیه را پیمودند. در انتها ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص هفته سلامت و خدمات نوین سلامت توسط رئیس شبکه بهداشت و درمان خرم دره، به برگزیدگان پیاده روی جوایزی از جمله لوازم ورزشی، مرغ، خروس، و ... اهدا شد.
سایر برنامه­های شبکه بهداشت و درمان شهرستان خرم­درّه در اولین روز از هفته سلامت :
-حضور ریاست و پرسنل شبکه بهداشت و درمان در بیت امام جمعه شهرستان و تقدیم برنامه­های هفته سلامت. طی این دیدار، حجت الاسلام حسینی ضمن تبریک فرارسیدن هفته سلامت و تقدیر از فعالیتهای مطلوب انجام شده توسط حوزه بهداشت و درمان در سطح شهرستان؛ سلامتی را یکی از نعمت­های بزرگ خداوندی نام برد که تا این نعمت از دست انسان نرود متوجه بزرگی آن نخواهد شد.
-ارسال پیامک بهداشتی به تعداد 5000 خط تلفن همراه و تبریک فرا رسیدن هفته سلامت و همچنین ارسال پیامک با مضمون روزشمار این هفته به گروه مجازی دبیران و جانشینان کانونهای سلامت محله شهرستان خرم دره
-فعالیت گسترده ادارات شهرستان و کلیه واحدهای بهداشتی شبکه جهت غرفه بندی نمایشگاه هفته سلامت در مجتمع بهاران که در دومین روز از هفته سلامت و با حضور مسئولین افتتاح خواهد شد.
 
دفعات مشاهده: 985 بار   |   دفعات چاپ: 11 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: هفته سلامت مردان ایرانی ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۲/۲۳ | 
جهت مشاهده فایل PDF اینجا کلیک نمائید.
دفعات مشاهده: 874 بار   |   دفعات چاپ: 17 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: روز درختکاری ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ | 
همزمان با آغاز هفته منابع طبیعی و روز درختکاری و با هدف ترویج فرهنگ درخت کاری، پرسنل شبکه بهداشت و درمان خرم دره با شرکت در این مراسم نقش آفرینی نمودند .
در همین راستا جمعی از پرسنل ستاد شبکه با همراهی سفیران سلامت، در محوطه مرکز فوریتهای پزشکی و خانه بهداشت روستای قلعه حسینیه  اقدام به غرس نهال و کاشت درخت پسته نمودند. همه ساله در ۱۵ اسفند ماه هفته درخت کاری آغاز می گردد و مردم میهن اسلامی با شرکت در این مراسم نقش مهمی در افزایش فضای سبز و پاکی هوا ایفا می نمایند


دفعات مشاهده: 1026 بار   |   دفعات چاپ: 14 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: بسیج ملی تغذیه ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ | 
بیماری­های غیر واگیر مهمترین علت مرگ و میر در کشور به شمار می­رود بطوری که 76 % درصد بار بیماری­ها در ایران به بیماری­های غیر واگیر اختصاص دارد. یکی از مهمترین عوامل خطر بیماری­های غیر واگیر تغذیه نامناسب  و مصرف زیاد قند، نمک و چربی است. مطالعات انجام شده نشان داده است که تغذیه و الگوی غذایی نامناسب بیشترین علت بروز اضافه وزن و چاقی، بیماری­های قلبی و عروقی، دیابت نوع دو و برخی از انواع سرطانها است.
یکی از اقدامات مهم در کاهش بروز بیماری­های غیرواگیر افزایش سطح آگاهی مردم جامعه است. در همین راستا دفتر بهبود تغذیه جامعه، در جهت ارتقاء سواد تغذیه­ای جامعه، هر ساله اقدام به  برگزاری بسیج ملی آموزش همگانی تغذیه در سراسر کشور می­کند که امسال نیز همچون سنوات گذشته  نهمین بسیج ملی  کاهش مصرف قند، نمک و چربی با تاکید بر شعار "از امروز با تغذیه سالم برای فردایی سالم شروع کنیم" برگزار گردید..
جهت مشاهده اقدامات انجام شده و دریافت فایل PDF اینجا کلیک نمائید.
دفعات مشاهده: 858 بار   |   دفعات چاپ: 13 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: توانمندسازی کانونها ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ | 
صبح روز سه شنبه مورخ 14/12/97 دومین جلسه توانمندسازی دبیران و جانشینان کانونهای سلامت محله شهرستان خرم دره با حضور سرکار خانم مغانلو رئیس اداره تامین و ارتقاء سلامت معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زنجان، مسئولین شبکه بهداشت و نمایندگان کانونها در محل سالن اجتماعات مرکز خدمات جامع سلامت دانش برگزار شد.
در این جلسه خانم مغانلو مطالبی را در خصوص مشارکت ساختارمند مردم در توسعه محلات، مزایای مشارکت اجتماعی در برنامه های سلامت، اهداف و ماموریتهای کانونهای سلامت محله، مراحل استقرار و توانمند سازی کانونها و مهارتهای برقرارری ارتباط اثربخش برای حاضرین آموزش دادند.
در ادامه نحوه تکمیل فرمهای مورد نیاز کانونها آموزش داده شد و مهندس کریمی معاون بهداشتی شبکه در خصوص نحوه ارتباط موثر کارشناسان شبکه و مراقبین سلامت با مسئولان کانونهای سلامت محله و همچنین تجربیات موفق سایر کانونهای سلامت محله مطالبی را ارائه کرد.دفعات مشاهده: 976 بار   |   دفعات چاپ: 14 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
شبکه بهداشت و درمان شهرستان خرم دره Health & Treatment Center of Khoramdareh
Persian site map - English site map - Created in 0.31 seconds with 134 queries by YEKTAWEB 3925