دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

Zanjan University of Medical Sciences

کلید سوالات آزمون ارتقائ دستیاری و گواهینامه تخصصی تیرماه ۹۸

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۴/۲۰ | 

دفعات مشاهده: 924 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

در راستای اجرای موفق بسیج ملی کنترل فشارخون در استان زنجان

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۴/۱۸ | 

در راستای اجرای موفق بسیج ملی کنترل فشارخون در استان زنجان
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان طی پیامی از کلیه عوامل و دست‌اندرکاران این طرح تقدیر نمود

دکتر پرویز قزلباش در راستای اجرای موفق بسیج ملی کنترل فشارخون طی پیامی از کلیه عوامل و دست‌اندرکاران این طرح تقدیر و تشکر نمود.
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان در راستای اجرای موفق بسیج ملی کنترل فشارخون و پوشش۱۰۰درصدی سنجش فشارخون جمعیت بالای ۳۰ سال استان زنجان، طی پیامی از کلیه عوامل و دست‌اندرکاران این طرح تقدیر و تشکر نمود.

***در متن این پیام آمده است:
خداوند سبحان را شاکریم که در این برهه از زمان با شروع طرح بسیج ملی کنترل فشارخون بالا و با تلاش و مجاهدت خستگی‌ناپذیر، هدفمند و برنامه‌ریزی شده شما عزیزان و با همدلی و کوششی ستودنی؛ پوشش ۱۰۰درصدی سنجش فشارخون جمعیت بالای ۳۰ سال استان زنجان به بار نشست.
این موفقیت و توفیق عظیم در آگاهی بخشی و سنجش فشارخون ۵۹۲.۳۹۷ نفری جمعیت هدف استان اعم از شهری و روستایی نشانی از توان مطلوب فنی/ کارشناسی/ مدیریتی و نیز عشق به مردم و خدمت به هموطنان توسط شما خادمان سلامت است را، گرامی می‌دارم. 
برای تک تک شما همکاران پرتلاشم، که در مسیر  تحقق آرمان‌های سلامتی سر ازپا نشناختید و امیدواری و نشاط را به مردم خونگرم و بزرگوار استان ارزانی داشتید، سربلندی، شادکامی، عزت و پایداری مسئلت می‌نمایم.
اطمینان دارد صحنه‌های به یاد ماندنی خلق شده در لحظه لحظه اجرای این پویش عظیم در خاطره مردم عزیز این خطه برای همیشه ماندگار گشته و توشه‌ای خواهد بود برای گسترش سلامتی عادلانه برای تک تک آحاد مردم ایران عزیز.
از ارشادات و حمایت‌های ارزنده حضرت آیت‌الله حاج‌آقا خاتمی نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه محبوب زنجان و جناب آقای دکتر حقیقی استاندار محترم زنجان، از همگامی و همراهی نمایندگان معزز مردم شریف استان در مجلس شورای اسلامی، رئیس و اعضای محترم کارگروه سلامت و امنیت غذایی و از مشارکت و هماهنگی صمیمانه و همه‌جانبه فرمانداران، شهرداران، صدا و سیمای مرکز زنجان، مدیران کل، اعضای شورای اسلامی شهر و روستا و روسای کلیه ادارات/ نهادها/ سازمان‌های خدماتی- نظامی- صنعتی- صنفی، اصحاب رسانه‌های گروهی و ... در جای جای استان زنجان، خالصانه و صادقانه تشکر و قدردانی می‌نمایم. 
 
از خداوند منان توفیقات روزافزون همه شما عزیزان را مسئلت می‌نمایم.
دکتر پرویز قزلباش
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان

 

 
بسیج ملی کنترل فشارخون با شعار "فشارخون: بدانیم و اقدام کنیم ..." از ۲۷ اردیبهشت‌ماه (مصادف با روز جهانی فشارخون) تا ۱۵ تیرماه سال‌جاری در دو مرحله آموزش - اطلاع‌رسانی و مرحله غربالگری با هدف افزایش نسبت شناسایی و شروع مراقبت و درمان در بیماران مبتلا به فشارخون بالا و افزایش آگاهی جامعه نسبت به عوامل خطر، پیامدها و اهمیت تشخیص زودرس و کنترل فشارخون بالا برگزارشد.

 

دفعات مشاهده: 359 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان خبر داد؛ مشارکت قریب به 100 درصدی جمعیت هدف استان در طرح فشار خون

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۴/۱۷ | 


معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان خبر داد؛
مشارکت قریب به 100 درصدی جمعیت هدف استان در طرح فشار خون

 معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به اتمام بسیج ملی کنترل فشارخون بالا در15تیرماه، از مشارکت قریب به 100 درصدی جمعیت هدف استان در این طرح خبرداد.

به گزارش خبرنگار وب دا – زنجان ؛ دکتر محمد رضا صائینی در مصاحبه با خبر نگار وب دا افزود: از ابتدای اجرای طرح از(27 اردیبهشت ماه) تا پایان طرح، فشار خون تعداد 592397 نفر اندازه گیری و ثبت شده است.
وی تصریح کرد: از مجموع جمعیت هدف طرح که شامل زنان باردار در تمامی گروههای سنی، بیماران مزمن کلیوی و افراد 30 سال به بالا هستند، بیشترین تعداد مراجعه کنندکان مربوط به جمعیت 30سال به بالا است.
دبیر ستاد اجرایی بسیج ملی کنترل فشارخون خاطر نشان کرد: از مجموع 592397هزار نفر جمعیت 30 سال به بالای استان،حدود 504411 نفر در مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستائی، خانه های بهداشت و پایگاههای سلامت و 87986 نفراز طریق ایستگاههای مستقر در استان سنجش شده اند.

دفعات مشاهده: 328 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

اسامی داوطلبان دعوت شده جهت بررسی مدارک به تفکیک رشته شغلی آزمون پذیرش نیروی قراردادی مورخ 98/03/22 دانشگاه علوم پزشکی زنجان اعلام شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۴/۱۶ | 

اسامی داوطلبان دعوت شده جهت بررسی مدارک به تفکیک رشته شغلی آزمون پذیرش نیروی قراردادی مورخ 98/03/22 دانشگاه علوم پزشکی زنجان  اعلام شد
برای مشاهده کلیک کنید

دفعات مشاهده: 1952 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

جلسه هم‌اندیشی دانشگاه‌های زنجان؛ در زمینه تعاملات آموزشی، پژوهشی و درمانی با حضور سرکنسول ترکیه در تبریز

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۴/۳ | 

جلسه هم‌اندیشی دانشگاه‌های زنجان؛
در زمینه تعاملات آموزشی، پژوهشی و درمانی با حضور سرکنسول ترکیه در تبریز
 جلسه هم‌اندیشی دانشگاه‌های زنجان در زمینه تعاملات آموزشی، پژوهشی و درمانی باحضور سرکنسول ترکیه در تبریز و نماینده وزارت امورخارجه در زنجان در سالن اجلاس روزبه برگزارشد.
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان، عصر یکشنبه دوم تیرماه ۹۸ رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در این جلسه ضمن تشکر از فرصت ایجادشده برای دانشگاه‌ علوم پزشکی زنجان، دانشگاه زنجان و دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان اظهارداشت:: این جلسات و گفتگوها در سطح دانشگاه‌ها و نمایندگان کشورها قطعاً سازنده است و امیدوار هستیم که بهره کافی را از این جلسات داشته باشیم.
دکتر پرویز قزلباش با بیان اینکه ظرفیت بسیارخوبی در دانشگاه‌های استان زنجان و شهر زنجان وجوددارد تصریح کرد: این ظرفیت در مورد دانشگاه علوم پزشکی با ویژگی‌های خاصی که دارد طبیعتاً نیاز به توضیح بیشتر دارد.
وی افزود: دانشگاه زنجان و تحصیلات تکمیلی ماهیتاً دانشگاه‌هایی هستند که در حوزه آموزش، پژوهش و تحقیقات به کار می‌پردازند و دانشگاه علوم پزشکی به لحاظ سازمان تعریف شده علاوه بر حوزه آموزش و پژوهش در بخش خدمات، سلامت و در حیطه‌های مختلف مشغول فعالیت است.
مقام عالی دانشگاه علوم پزشکی زنجان ابراز داشت: دانشگاه علوم پزشکی دارای ۸ معاونت است و علاوه بر معاونت‌های آموزش و پژوهش در حیطه بهداشت، درمان، اجتماعی، فرهنگی و دانشجویی و غذا و دارو به فعالیت می‌پردازد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان اظهار داشت: هدف از بیان این مطلب تشریح یک ظرفیت به اضافه در دانشگاه‌های علوم پزشکی به لحاظ وجهه دانشگاهی و فعالیت در حوزه آموزش و پژوهش و در عرصه وسیع خدمات در حوزه سلامت است که ظرفیت بسیار بالایی را برای تعامل در تجربیات برای دانشگاه‌های بین دو کشور فراهم می‌کند و امیدوار هستیم که با بیان این ظرفیت‌ها بتوانیم از ظرفیت‌های دانشگاه‌های ترکیه که در سطح منطقه و جهان معتبر هستند به خوبی بتوانیم استفاده کنیم .
مدیر امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی زنجان در این جلسه ضمن معرفی دانشگاه به بیان ظرفیت‌ها و توان‌مندی‌های علمی، پژوهشی و درمانی در راستای بین‌المللی سازی دانشگاه پرداخت و افزود: در چند سال اخیر اقدامات خوبی در راستای بین‌المللی سازی در دانشگاه انجام شده است.
دکتر گیتی کریم‌خانلویی اظهارداشت: در حوزه تحقیقات بین‌المللی دانشگاه آماده است خدماتی را ارائه دهد و در این راستا با دانشگاه ترکیه همکاری‌های مشترک داشته باشد.
سرکنسول ترکیه در تبریز در این جلسه با تقدیر از میزبانی دانشگاه‌ اظهارداشت: ظرفیت‌های خوبی در دانشگاه‌های زنجان وجود دارد.
دکتر حسین گونگور با اعلام آمادگی در راستای همکاری‌های مشترک و تعامل دانشگاه‌های استان زنجان با ترکیه تاکید کرد: این همکاری‌های مشترک هرچه سریعتر انجام گیرد.
در این جلسه دکتر ملکی به نمایندگی ازطرف رییس دانشگاه زنجان و دکتر زارع نهندی معاون اداری - مالی آموزشی پژوهشی دانشگاه تحصیلات تکمیلی به بیان ظرفیت‌های حوزه خود پرداختند.
 

دفعات مشاهده: 836 بار   |   دفعات چاپ: 14 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

  • کل کاربران ثبت شده: 2960 کاربر
  • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
  • میهمانان در حال بازدید: 65 کاربر
  • تمام بازدید‌ها: 115512428 بازدید
  • بازدید 24 ساعت قبل: 37145 بازدید
  • بروزرسانی: ۱۳۹۸/۴/۲۵

زنجان، میدان آزادی، ابتدای بلوار جمهوری اسلامی، ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی زنجان

تلفن : 33420651-9 (024)

info@zums.ac.ir