دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان

Zanjan University of Medical Sciences

آغاز المپیاد ورزشی دانشجویان، کارکنان دانشگاه‌ها، مراکز و موسسات آموزش عالی استان زنجان

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۲/۳ | 

 
آغاز المپیاد ورزشی دانشجویان، کارکنان دانشگاه‌ها، مراکز و موسسات آموزش عالی استان زنجان
ویژه مراسم اولین المپیاد ورزشی دانشجویان، کارکنان دانشگاه‌ها، مراکز و موسسات آموزش عالی استان زنجان در دانشگاه علوم پزشکی زنجان آغاز شد.

 پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان – عصر دوشنبه دوم اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸ و در دومین روز از هفته سلامت ۹۸، با عنوان "آموزش رکن سلامت" رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در مراسم افتتاحیه اولین المپیاد ورزشی بین دانشگاهی استان از اجرای طرح دوچرخه سواری در داخل پردیس دانشگاه علوم پزشکی خبر داد.
دکتر پرویز قزلباش ضمن خرسندی از برگزاری این المپیاد لزوم توجه به نقش ورزش در موضوع سلامت خبر خوشحال کننده‌ای برای دانشجویان داشت.
وی با بیان اینکه دانشگاه در تدارک و برنامه‌ریزی برای اجرای طرح دوچرخه سواری در داخل پردیس دانشگاهی است که با ایجاد امکانات لازم این طرح در پردیس اجرا می‌شود، ابراز امیدواری کرد: دانشجویان با استفاده از این امکان تحرک لازم برای تامین سلامت را داشته باشند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی افزود: این حداقل کاری است که می‌توانیم در راستای توجه به ورزش و نقش آن در سلامت داشته باشیم.
با وجود شرایط جوی غیرعادی حضور شرکت کنندگان، دانشجویان و مسئولان، استقبال مناسب از مراسم را نشان می‌داد و هیجان و شور در سالن افتتاحیه اولین دوره این المپیاد را گرم و لذت بخش کرد.
اولین المپیاد ورزشی دانشجویان، کارکنان و اساتید دانشگاه ها، مراکز و موسسات آموزش عالی استان زنجان به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی
در سالن شهید نوری واقع در پردیس اصلی دانشگاه درحالی برگزار شد که در بیرون از سالن، برف نابهنگام بهاری، در اولین روزهای دومین ماه بهار، همه را غافلگیر کرده بود.
 

دفعات مشاهده: 139 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

در دومین روز از هفته سلامت بازدید سرزده استاندار زنجان از مرکز خدمات جامعه سلامت شهری شماره ۱۸

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۲/۲ | 

در دومین روز از هفته سلامت
بازدید سرزده استاندار زنجان از مرکز خدمات جامعه سلامت شهری شماره ۱۸
استاندار زنجان در دومین روز از هفته سلامت با عنوان " آموزش رکن سلامت" از مرکز خدمات جامعه سلامت شهری شماره ۱۸ به صورت سرزده بازدید کرد.
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان – قبل از دوشنبه دوم اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸ دکتر فتح‌اله حقیقی استاندار زنجان در دومین روز از هفته سلامت با عنوان " آموزش رکن سلامت" از روند ارائه خدمت در مرکز خدمات جامعه سلامت شهری شماره ۱۸ اطلاع حاصل، و از نزدیک با مراجعین و کادر مرکز گفتگو کرد.
به گزارش وب‌دا، هفته سلامت در جمهوری اسلامی در سراسر کشور همه ساله از یکم تا هفتم اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود که امسال، سازمان جهانی بهداشت باتوجه به شاخص‌های تأمین، حفظ و ارتقاء سلامت مردم و به جهت اینکه هنور نیمی از مردم جهان به این پوشش دسترسی ندارند، تاثیر مراقبت‌های اولیه بهداشتی راهی به سوی پوشش همگانی سلامت را به عنوان شعار روز جهانی سلامت انتخاب کرده است.

ایام هفته سلامت سال ۹۸ با توجه به شعار کلی با عناوین ذیل تعریف شده است:
 یکشنبه         ۰۱/۰۲/۹۸        دسترسی عادلانه به خدمات سلامت
دوشنبه        ۰۲/۰۲/۹۸         آموزش رکن سلامت
سه‌شنبه       ۰۳/۰۲/۹۸         مشارکت اجتماعی و سلامت
چهارشنبه     ۰۴/۰۲/۹۸         مراقبت‌های اولیه بهداشتی و سلامت روان
پنج‌شنبه      ۰۵/۰۲/۹۸         سلامت در حوادث و بحران‌ها
جمعه          ۰۶/۰۲/۹۸         سبک زندگی سلامت محور
شنبه          ۰۷/۰۲/۹۸         سلامت، جمعیت و خانواده
 

دفعات مشاهده: 200 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

در هفته سلامت انجام شد دیدار با خانواده شهید سرافراز اصغر اورنگ جانباز هشت سال دفاع مقدس

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۲/۲ | 


در هفته سلامت انجام شد
دیدار با خانواده شهید سرافراز اصغر اورنگ جانباز هشت سال دفاع مقدس
با حضور امام جمعه زنجان، فرماندار، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران و رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان از خانواده شهید سرافراز اصغر اورنگ (جانباز هشت سال دفاع مقدس) دیدار به عمل آمد.
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان – عصر دوشنبه دوم اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸ و در دومین روز از هفته سلامت ۹۸، با عنوان "آموزش رکن سلامت" آیت ا... خاتمی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان در این دیدار با بیان فضیلتهای جانبازی و ایثار خداپسندانه اهداء عضو، لوح یادبود از طرف دانشگاه و بنیاد به خانواده این ایثارگر دوران دفاع مقدس، اجتماعی و پزشکی تقدیم نمود.
در این دیدار معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زنجان و جمعی از مدیران دانشگاه و بنیاد نیز حضور داشتند.
خانواده شهید سرافراز اصغر اورنگ (جانباز هشت سال دفاع مقدس) با اهداء ۵ مورد از اعضاء خود جان تازه‌ای به گیرندگان عضو بخشید.
 

دفعات مشاهده: 132 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

باحضور استاندار زنجان جلسه هیأت رییسه دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزارشد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۲/۲ | 


باحضور استاندار زنجان
جلسه هیأت رییسه دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزارشد
به مناسبت هفته سلامت، جلسه هیأت رییسه دانشگاه علوم پزشکی زنجان با حضور استاندار و معاون سیاسی امنیتی استانداری و رئیس شورای سلامت و  امنیت غذایی برگزارشد.
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان – ظهر دوشنبه دوم اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸ و در دومین روز از هفته سلامت ۹۸، با عنوان "آموزش رکن سلامت" دکتر پرویز قزلباش رئیس دانشگاه در جلسه هیأت رییسه دانشگاه ضمن تقدیر و تشکر از دکتر حقیقی و هیأت همراه، کلیاتی از توانمندی‌ها و ظرفیت‌ واحدهای مربوط به دانشگاه در سطح کلان ارائه نمود.
 در ادامه اعضای حاضر در جلسه گزارش مختصری از حوزه فعالیت خود ارائه نمودند.
دکتر فتح‌اله حقیقی استاندار زنجان و عضو هیأت امناء دانشگاه در این جلسه با ارائه رهنمودهائی در سطح ملی و استانی، جایگاه دیپلماسی و برجسته و موفق ایران اسلامی در منطقه، جلسات هماهنگی امور مربوط به حوزه سلامت و اهمیت حوزه بهداشت، درمان و امور جوانان؛ هفته سلامت را به همکاران تبریک گفت و از زحمات ریاست، مسئولین و مجموعه دانشگاه در تأمین حفظ و ارتقاء سلامت مردم تقدیر و تقدیر نمود.
 

دفعات مشاهده: 154 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

با حضور مسئولین استانی ویژه مراسم هفته سلامت در زنجان در هنرستان فنی و حرفه‌ای هاجر آغاز شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۲/۲ | 

 
با حضور مسئولین استانی
ویژه مراسم هفته سلامت در زنجان در هنرستان فنی و حرفه‌ای هاجر آغاز شد
ویژه مراسم هفته سلامت ۱۳۹۸ در زنجان باحضور معاون سیاسی امنیتی استانداری، رییس دانشگاه علوم پزشکی، رییس آموزش و پرورش و دیگر مسئولان استانی در هنرستان فنی و حرفه‌ای هاجر برگزارشد.
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان، صبح دوشنبه دوم اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸ و دومین روز از هفته سلامت با عنوان "آموزش رکن سلامت" مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان در ویژه مراسم آغاز هفته سلامت در زنجان اظهارداشت: برگزاری ویژه مراسم هفته سلامت چند پیام ضمنی آشکار دارد و آن اینکه مسئولین ارشد استان و شهرستان برای یک موضوع پیرامونی آموزش جمع شدند که از منظر آموزش بسیارحایز اهمیت است.
 
دکتر ابراهیم رفیعی افزود: علیرغم اینکه این ویژه مراسم نمادین است ولی پیام‌های ضمنی متعددی دارد و آموزش و پرورش با یک راهبرد مشخص و با یک سند راهبردی، تحت عنوان سند تحول در آموزش و پرورش، این دوره جدید را طی می‌کند.
وی با بیان اینکه در مدرسه دانش‌آموزان با ابعاد مختلف تربیت ازجمله دینی و اعتقادی_ اجتماعی و سیاسی_ زیستی و مدنی_ زیبایی‌شناسی و هنری_ اقتصادی و حرفه‌ای و علمی و فناوری دارد تصریح کرد: مدرسه در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، کانون تحول در جامعه است و یکی از ابعاد مهم ساخت‌های ششگانه تربیت در سند تحول، توجه به بعد سلامت و تربیت بدنی دانش‌آموزان است.
 
معاون سیاسی امنیتی استانداری زنجان در این مراسم اظهارداشت: تحقق توسعه پایدار که توسعه انسانی از زیرساخت‌های لازم برای آن است از الزامات هر کشور است.
دکتر خدابخش مرادی با بیان اینکه توجه به توسعه انسانی، شاخص‌هایی مانند سلامت، آموزش و طول عمر نیاز دارد افزود: اگر خواهان توجه به این سه مؤلفه توسعه انسانی که در قانون اساسی کشور هم به آن اشاره شده است، هستیم باید به سلامت توجه کافی داشته باشیم.
وی با تاکید بر توجه به جوانان و افراد لازم التعلیم به عنوان زیرساخت‌های نشاط و پویایی جامعه تصریح کرد: به فضل خداوند این شاخص با تلاش معلمان و فعالان در آموزش و پرورش تحقق یافته است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان با تاکید بر وابستگی بین آموزش و سلامت افراد جامعه تصریح کرد: نمی‌توان به سلامت مردم بی‌توجه بود، به همین دلیل توجه به این حوزه یکی از رویکردهای دولت بود.
دکتر مرادی با تاکید براینکه همراه شدن بیماری با درد نداری از مهم‌ترین دغدغه‌ها است که در این راستا طرح تحول سلامت با هدف کاهش سهم شهروندان در تامین هزینه درمان اجرا شد.
وی جلب توجه مردم و مسؤولان به حوزه سلامت را از اهداف تعریف هفته سلامت در امور مختلف بیان و ادامه داد: باید متوجه بود که تلاش‌ها در حوزه‌های دیگر از جمله عمران موقعی نتیجه‌بخش است که امکان تعامل با انسان سالم به معنی کامل آن یعنی به لحاظ روحی و جسمی و مناسبات اجتماعی در جامعه فراهم شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان آمار پوشش پرونده‌های حوزه سلامت استان را حدود ۹۹ درصد اعلام و اظهارداشت: بار مراجعه این افراد ۹۱ درصد است.
دکتر مرادی تاکید کرد: به جای توجه به سایر امور، به سلامت که رابطه مستقیم با پویایی جامعه دارد توجه کافی داشته باشیم.
 
رییس دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان این هفته را به همه کسانی که در حیطه سلامت جامعه و مردم فعالیت و زحمت می‌کشند تبریک گفت و اظهارداشت: هدف هفته سلامت در وهله اول، جلب توجه است.
دکتر پرویز قزلباش با بیان اینکه همه اطلاع دارند که برای همه انسان‌ها سلامتی بزرگترین سرمایه است افزود: بعضی مواقع ما فراموش می‌کنیم که قدر سلامت خودمان را بدانیم ولی جاهایی لازم است که تذکر بدهیم، یادآوری کنیم و بگوییم که سلامت انسان‌ها محور توسعه پایدار یک کشور است.
وی افزود: سلامتی سرمایه عظیمی است که باید از آن محافظت شود و با تذکر و تکرار بر اهمیت آن پافشاری شود.
مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان پوشش همگانی سلامت را از اهداف نام‌گذاری هفته سلامت برشمرد و تصریح کرد: این مهم از اهداف سازمان بهداشت جهانی است که همه مردم بدون سختی و با عدالت به زیرساخت‌های سلامت دسترسی داشته باشند، ولی با این وجود نیمی از جمعیت دنیا از دسترسی به این زیرساخت‌ها، یعنی مراقبت‌های اولیه سلامت محروم هستند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان به راه طی شده توسط کشورمان در حوزه بهداشت که یکی از قدرتمندترین شبکه‌های بهداشتی جهان را دارد اشاره و ابرازداشت: این مسیر با قدرت و توانمندی و ارائه خدمات اولیه بهداشتی به مردم در دور افتاده‌ترین مناطق طی می‌شود.
دکتر قزلباش با بیان اینکه پوشش مراقبت‌های اولیه بهداشت استان تقریبا ۱۰۰ درصد است تاکیدکرد: سیستم بهداشتی ایران به دلیل موفقیت ‌در پوشش ۱۰۰درصدی، توسط سازمان جهانی بهداشت به عنوان الگو در جهان معرفی شده است.
وی سلامت را شامل: رفاه و سلامت کامل جسمی، روانی و معنوی دانست و تصریح کرد: باید متوجه بود که نبود بیماری نمی‌تواند تعریف سلامت باشد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی در این ویژه مراسم از دانش‌آموزان خواست مهم‌ترین مشکلات و مسائل موجود را در حوزه سلامت را بیان کنند که به ۳ نفر از دانش‌آموزان که در این حوزه مطالبی بیان کردند، جوایزی اهداء شد.

دفعات مشاهده: 110 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

  • کل کاربران ثبت شده: 2902 کاربر
  • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
  • میهمانان در حال بازدید: 123 کاربر
  • تمام بازدید‌ها: 112692128 بازدید
  • بازدید 24 ساعت قبل: 41583 بازدید

زنجان، میدان آزادی، ابتدای بلوار جمهوری اسلامی، ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی زنجان

تلفن : 33420651-9 (024)

info@zums.ac.ir