دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان

Zanjan University of Medical Sciences

باحضورمعاون وزیر بهداشت ؛ بیست و دومین سمینارداروسازی ایران به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی زنجان افتتاح شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱/۲۸ | 
 

باحضورمعاون وزیر بهداشت ؛
 بیست و دومین سمینارداروسازی ایران به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی زنجان افتتاح شد

در ویژه مراسمی؛ با حضور دکترمهدی پیرصالحی معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو بیست و دومین سمینار داروسازی ایران روز سه شنبه ۲۷ فروردین در سالن غدیر دانشگاه زنجان به مدت سه روز آغاز شد.
به گزارش وب دا _ زنجان ؛ دکترپرویزقزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در سخنانی برگزاری سمینار را همت و تلاش دانشجویان داروسازی دانشگاه زنجان دانست وگفت: این کنگره بهانه ای شد برای گردهمایی باشکوه فعالین عرصه دارویی کشور تا ضمن تبادلات علمی؛ دغدعه ها و راهکارهای توسعه صنعت داروئی که دومین صنعت سود آور دنیاست ، مورد بررسی قرار دهند.
وی افزود: امیدواریم این کنگره موجب شود تا دانشجویان که آینده سازان کشور هستند هرچه بیشتر با ابعاد مختلف این رشته ،فرصتها و تهدیدهای آشنا شوند 
دکترقزلباش اضافه کرد :حضور مدیران عالی رتبه داروسازی  و وزارت بهداشت نشان ازغنای خانواده داروسازی ایران است و حضور شرکتهای بزرگ کشور و حمایت از برگزاری این کنگره نشان از ارتباط صنایع با بدنه دانشگاهی در این رشته رادارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در ادامه افزود: همت دانشجویان و فرزندان دانشگاه علوم پزشکی زنجان و زحمات یکساله برای این کنگره را ارج می نهیم و از طرف هیات رئیسه به این همت آفرین میگوییم
وی افزود:برگزاری مدارس بهاره و تابستانه جلب مقالات متنوع و هماهنگی و مشارکت اساتید سراسر کشور، برگزاری پنل های صنفی و علمی همه نشان ازتوانمندی دانشجویان و اعتقاد به سرمایه کشور دارد .
این مقام مسئول اظهار کرد: درزمانه ای که محدودیتهاهر روز ابعاد تازه ای به خود می گیرد اتکا به این سر مایه، کشور را به ثبات علمی می رساند و کلید آینده روشن برای کشور است.
وی خاطر نشان کرد:دانشگاه علوم پزشکی زنجان با ۳۰ سال حضور فعال در عرصه پرورش و آموزش نیروهای بهداشتی و درمانی و دارو سازی در ۱۲ سال گذشته ۵دوره دکترای دارو سازی و ۵۰ دانشجوی مقطع phdبه کشور عرضه داشته است و امیدواریم در آینده ای نزدیک با استفاده از استعداد های موجودمقاطع بیشتری را پذیرا باشیم.
وی راهبرد های دانشگاه را حرکت به سوی دانشگاههای نسل سوم از طریق توسعه اقتصاد مقاومتی و شرکتهای دانش بنیان؛ توجه به تجاری سازی علم از طریق توجه به فناوری های نوین؛  توسعه کیفی ظرفیت مراکز تحقیقاتی داروئی؛ توجه ویژه به بین المللی سازی و توسعه همکاری های بین المللی برشمرد.
دکتر قزلباش دانشکده  دارو سازی را موجب افتخار دانشگاه و استان دانست که  باید وظیفه خود رادر شرایط ویژه کشور ایفا بکند.
دکترمهدی پیرصالحی معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و داروی کشور در سخنانی با اشاره به پذیرش دانشجو و تعداد دارو خانه هادر کشور این مباحث را دغدغه چندین ساله در این حوزه در کشورعنوان نموده و افزود: اقتصاد داروئی، اقتصاد کوچکی است در ایران ۱۲۰۰۰ دارو خانه فعال است و رقابت در این بازارهمچنان ادامه دارد 
وی افزود تا زمانیکه درحوزه دارو سازی در کشوریک سیستم و یک پیکره نشویم همچنان درگیر مشکلات در حوزه دارو خواهیم بود و تنها را ه حل در این راستا نیزاستفاده از ظرفیت بسیار بالای نیروی جوان و دانشجو وتکیه بر استد لال و پایه علمی است و همچنین انجام کارهای جدیدو و به روز تا خود را محدود نکنیم وبتوانیم درمقیاس جهانی بگنجیم 
رئیس سازمان غذا و دارو افزود : ۱۵۰۰ دارو ساز سالانه در کشور فارغ التحصیل می شوند و  این براساس نیاز نیست و در حال حاضر فقط تاسیس دارو خانه هدفگذاری دانشجویان فارغ التحصیل است 
وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۴۰۰۰۰تخت بیمارستانی داریم و حداکثر ۵۰۰ دارو ساز در بیمارستان مشغول هستندو به طور استانداردبرای هر ۳۰ تخت ۱ دارو ساز لازم است که در بیمارستانهای کشور پایینتر از این میزان است.
وی باتاکید بر تاثیرنقش داروسازان بیمارستانی در کاهش هزینه های درمان افزود: این طرح از طرف دانشجویان استقبال می شود به شرطی که خدمات جدید ومتعاقب آن شرح وظایف و خدمات بیشتر را  برای آن تعریف کنیم و همچنین خدمات مشهوددر این زمینه ارائه دهیم .
معاون غذاو داروی وزارت بهداشت توجه ویژه به شرکتهای دانش بنیان رابه دانشجویان توصیه نموده و افزود:  شرکتهای دانش بنیان در کشور موفق هستند وگروهی جوانهای خوش فکر جمع شدند و شرکتهایی را  ایجاد کردند ولی علیرغم این جای کار بسیاری برای این شرکتها در کشوروجود دارد
وی با اشاره به سیل اخیر در کشور نیز گفت: امروزکشور درگیر سیل است و باید مانیز به نوبه خود با تشکیل گروههای خیریه به کمک آنها بشتابیم 
دکتر پیر صالحی تاکید کرد ساز مان غذا و دارو امادگی دارد ایده ها و نظرات دانشجویان را پیگیری کند تا ایده های نو پرورش یابد 
وی همچنین به دانشجویان توصیه نمود  تا ارتباط خود را با نهاد های دارو سازی قدیمی قطع نکند .
در این سمینار همچنین دکتر محسنی سر پرست دانشکده دارو سازی زنجان ضمن تقدیر و قدر دانی از زحمات شبانه روزی دانشجویان در بر گزاری هر چه پر بار تر این کنگره بزرگترین هدف کنگره را فرصتی برای جمع شدن خانواده بزرگ دارو سازی ایرا ن دانست تا این جمع بتوانند با بارش افکار در این سه روز دست در دست هم دهند تا کشتی دارو سازی ایران را به ساحل نجات برسانند 
دربخشهای مختلف این سمینار دبیران ۶ کمیته علمی ،صنفی و  اجرایی و همینطور نماینده انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زنجان وظایف خود را تشریح نمودند .
دکترپیرصالحی معاون غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درسفر یک روزه به استان جلسه ای نیزبا حضور ریاست دانشگاه علوم پزشکی، معاونین غذا و دارو، تحقیقات و فناوری ، توسعه مدیریت و منابع، ریاست دانشکده داروسازی در مورد مسایل و مشکلات پیش روی دانشگاه در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی  در سال جاری تشکیل شده بود تشکیل شد .
 سپس بازدیدی از پایلوت دارویی در دانشکده داروسازی زنجان نموده ودرمورد نحوه تکمیل و راه اندازی این پایلوت  دارویی رهنمودهایی به مسئولین مربوطه ارائه نمود.
رئیس سازمان غذا و دارو پس از سخنرانی در مراسم افتتاحیه بیست و دومین سمینار سراسری دانشجویان کشور، در یک مصاحبه مطبوعاتی به سوالات خبرنگاران و صدا و سیما مرکز زنجان در زمینه مسائل دارویی پاسخ داده و سپس در جلسه ای که با حضور پیشکسوتان داروسازی استان و هئیت مدیره انجمن داروسازان و تنی چند از اعضاء هئیت علمی دانشکده داروسازی و برگزار کنندگان سمینار تشکیل شده شرکت نمود.
در ادامه سفرپر بار دکتر پیر صالحی و هیآت همراه بازدیدی از شرکت تعاونی داروسازان استان زنجان داشته که دراین بازدید مدیر عامل  شرکت تعاونی گزارشی از نحوه فعالیت شرکت به ریاست سازمان ارائه نمود.  


 

دفعات مشاهده: 167 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

پیام تبریک معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان به مناسبت روز دندان‌پزشک

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱/۲۲ | 
http://zums.ac.ir/files/webda/fansari_d8dca/images/IMG_20190327_085130_837.jpg
پیام تبریک معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان به مناسبت روز دندان‌پزشک
 دکتر محمدرضا صائینی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان و رئیس مرکز بهداشت استان به مناسبت روز دندانپزشک پیامی صادر کرد.

متن پیام بدین شرح است:
در سالی که به گوهر تدبیر رهبر فرزانه انقلاب "سال رونق تولید" نام گرفته است جامعه‌ی دندان‌پزشکی کشور برخود می‌بالد که افرادی پاک نهاد و نیکوسرشت به پشتوانه توانایی و دانایی توشه گرفته از عرق ملی و میهنی برای تامین سلامت انسان‌ها همت خویش را به کار گرفته‌اند و مجدانه تلاش می‌نمایند .
بدین‌وسیله ضمن تبریک فرارسیدن ۲۳ فروردین روز دندان‌پزشک، خدمت دندان‌پزشکان و تلاش‌گران عرصه سلامت دهان و دندان، از تلاش‌های مستمر و بی‌شائبه این عزیزان در امر ارتقاء سلامت دهان و دندان اقشار مختلف استان به ویژه گروه‌های هدف قدردانی به عمل می‌آید.
 
۲۳ فروردین سال ۱۳۶۰ را به بهانه تصویب طرح تربیت بهداشت‌کاران دهان و دندان، روز دندان‌پزشک نامیده‌اند.
 

دفعات مشاهده: 358 بار   |   دفعات چاپ: 10 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

دیدار رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با مدیرکل آموزش و پرورش استان

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱/۲۲ | 

دیدار رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با مدیرکل آموزش و پرورش استان
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با همراهی اعضای هیأت رییسه دانشگاه با مدیرکل آموزش و پرورش استان دیدار کرد.
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان، صبح چهارشنبه ۲۱ فروردین ماه ۱۳۹۸ دکتر پرویز قزلباش در این دیدار با تبریک سال جدید و اعیاد شعبانیه به گستردگی و تنوع رسالت‌ها و ماموریت‌های دانشگاه در جغرافیای استان پرداخت.
وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی و آموزش و پرورش در بخش‌های سلامت، آموزش، پژوهش و فرهنگی اهداف مشترک دارند و تعاملات بین دو حوزه در زمینه اجتماعی شدن سلامت، توان‌مندسازی و خودمراقبتی، سبک زندگی سالم، فرهنگ‌سازی مصرف مردم و تبیین شاخص‌ها و فرهنگ‌سازی پژوهشی و ایجاد روحیه در رده‌های سنی پایه موثر است.
مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به ظرفیت‌های دانشگاه در پذیرش دانشجو تاکیدکرد: باید فرزندان این استان بتوانند در مراکز آموزش عالی پزشکی خود استان در مقاطع و مدارج بالاتر مشغول به تحصیل شوند.
مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان نیز ضمن تشکر از حضور دکتر قزلباش و هیئت همراه، به سند تحول آموزش و پرورش مبتنی بر فرهنگ بومی در محورهای دینی، اعتقادی، سیاسی، اجتماعی، زیستی و سلامت به ویژه در محور زیستی و سلامت پرداخت و افزود: باتوجه به رسالت‌های مشترک در تامین هدف، حفظ و ارتقاء سلامت اعلام آمادگی نمود.
ابراهیم رفیعی افزود: باتوجه به وجود واحدهای محیطی مدارس در اقصی نقاط استان و دیگر ظرفیت‌های آموزش و پرورش، که در خدمت سلامت جامعه هستند و از دیدگاه توسعه‌ای و علمی نیز دکتر قزلباش، مدیران و مسئولین دانشگاه و قشر فرهیخته پزشکی وجود دارند، باید بتوانیم در راستای اهداف مشترک قدم‌های موثری برداریم.
در پایان دیدار لوح خدمت و تبریک از طرف دکتر پرویز قزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان به ابراهیم رفیعی مدیر کل آموزش و پرورش استان اهدا شد.
 

دفعات مشاهده: 560 بار   |   دفعات چاپ: 9 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

تکریم و معارفه معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱/۲۱ | 

تکریم و معارفه معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان
آیین تکریم و معارفه معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان در سالن اجتماعات دانشکده پزشکی برگزار شد.
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان، دکتر پرویز قزلباش ظهر سه‌شنبه بیستم فروردین‌ماه ۱۳۹۸در آیین تکریم و معارفه معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان که باحضور حاج آقاشیرمحمدی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، اعضای هیات رئیسه، مدیران دانشگاه و روسای مراکز بهداشتی درمانی در سالن اجتماعات دانشکده پزشکی برگزار شد، ضمن تبریک سال جدید و ایام شعبانیه، از زحمات مجموعه دانشگاه در سال که گذشت تقدیر و اظهار امیدورای کرد: در سال ۹۸ باید با همت مضاعف‌تر، قدم‌های خیلی استوارتر و با برنامه‌ریزی در همه عرصه‌ها با قوت پیش برویم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان ضمن تقدیر از زحمات دکتر محسنی؛ همت، پیگیری‌های شبانه‌روزی و حساسیت‌ دکتر محسنی به کارهای دانشجویان را مثال‌زدنی برشمرد.
وی افزود: دکتر محسنی با اصرار بنده در یک مقطعی مجبور شدند که در دانشکده داروسازی هم قبول مسئولیت کنند و سرپرستی دانشکده را در کنار کار بسیار سنگینی که در حوزه فرهنگی دانشجویی داشتند متقبل شدند و در این یک سال گذشته دو مسئولیت را هم به دوش می‌کشیدند، ولی به این جهت که در حوزه علمی یکی از اولویت‌ها و تاکیدات ‌ما آموزش و پژوهش است و به جهت ارزشمندبودن دانشکده داروسازی و به لحاظ علمی، پژوهشی و اهمیتی که دانشکده داروسازی زنجان به عنوان یک دانشکده شاخص در کشور دارد که قطب نانو فناوری کشور است و برای دانشگاه هم واقعا نقش اساسی را ایفا می‌کند و همچنین ویژگی‌های تعاملی دکتر محسنی، تصمیم بر این شد که در یک محیط علمی پژوهشی، به عنوان رییس دانشکده داروسازی ابقا شوند.
مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه دکتر عمارلو فارغ‌التحصیل این دانشگاه هستند، در انجمن فعالیت کردند، در کمیته‌های تحقیقات بالینی حضور و مشارکت اجتماعی بالایی داشتند، اظهارداشت: امیدوار هستم دکتر عمارلو از مشاوره‌های دکتر محسنی در حوزه فرهنگی و دانشجویی استفاده کنند.
دکتر قزلباش با اشاره به حضور دکتر مصطفی محمدی در معاونت فرهنگی دانشجویی افزود: ایشان هم تجارب بسیار خوبی در حیطه فرهنگی دارند و واقعاً خالصانه در یک‌سال گذشته در کنار دکتر محسنی قرار گرفتند و طبیعتاً در کنار دکتر عمارلو هم خواهند بود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در ادامه با اشاره به اینکه معاونت فرهنگی و دانشجویی فقط مختص دانشجو نیست بلکه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی است افزود: علاوه بر دانشجو، اعضای هیئت علمی و کارکنان ما هم باید بدانند که در حیطه فرهنگی، متولی و کسی را دارند که برنامه‌هایشان را پیش ببرد.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز با تبریک روز پاسدار و ایام شعبانیه، اظهار داشت: باید به دکتر محسنی تبریک ویژه بگوییم به جهت اینکه در سمت معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه واقعا خوش درخشیدند و به واقع در دوران این مسئولیت زحمت کشیدند.
حجت الاسلام والمسلمین حاج‌آقا شیرمحمدی افزود: مهم نیست ما کجا باشیم، کی باشیم و چه کاره باشیم مهم این است که کاری نکنیم که مقبول درگاه احدیت قرارنگیرد.
وی ضمن تبریک به دکتر عمارلو بیان داشت: ان‌شاءالله با حضور ایشان، جان جدید، نفس جدید و انرژی جدید به سیستم تزریق خواهد شد.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه با بیان اینکه خالصانه در خدمت دوستان و در کنار معاونت فرهنگی نیز هستیم و خواهیم بود و وظیفه ما است، اظهارامیدورای کرد که دکتر عمارلو هم در این پست برای دانشگاه، هیئت رییسه و بر مجموعه بهداشت و درمان استان مثمرثمر باشند.
حاج‌آقا شیرمحمدی با تاکید براینکه مدیریت فرهنگی، مدیریت ریسک و کار سختی است و در بحث تعریف مدیریت هم می‌گویند "باید لحظه به لحظه آماده ریسک باشیم" تصریح کرد: ان‌شالله این پست بر  دکتر عمارلو مبارک باشد.
معاون سابق فرهنگی و دانشجویی دانشگاه نیز در این آیین با تبریک میلاد امام حسین (ع) اظهارداشت: سال جدید را درحالی شروع کردیم که جمعی از مردم کشورمان یکی از سین‌های سفره عیدشان سیل و زندگی‌شان طعمه آب‌های خروشان شد، و طبعا خیلی از دانشجویان ما هم درگیر این داستان شدند که امیدواریم با تدبیر دولتمردان حاضر و همت جمعی همکاران حاضر، بخشی از آلام این دوستان فروکش کند.
دکتر مهران محسنی بیان داشت: از خداوند متعال خیلی سپاسگزارم و بر خود وظیفه می‌دانم که واقعاً شکر کنم بابت این نعمت بسیار بسیار بزرگی که پنج سال به من ارزانی کرد و من افتخار این را داشتم که در حوزه دانشجویی که یکی از حوزه‌های بسیار ارزشمند دانشگاه علوم پزشکی است، باشم.
وی با بیان اینکه من در این پنج سال به اندازه یک دوره phd تجربه کسب کردم و افتخار می‌کنم که خادم بودم در حوزه دانشجویی، خاطرنشان کرد: من و همکارانم در این حوزه با خنده دانشجو خندیدیم و با گریه‌اش گریه کردیم و از هیچ تلاشی فروگذار نکردیم.
معاون سابق فرهنگی و دانشجویی دانشگاه تصریح کرد: عقیده قلبی من و همکارانم در حوزه دانشجویی این بوده و هست و خواهدبود که هر خدمتی که به دانشجو می‌کنیم قطعاً و یقیناً همین دنیا دیده خواهد شد و ثمره‌اش به ما برخواهد گشت و شک نداریم که هر خدمتی که در این حوزه می‌کنیم قطعاً خیرش و برکتش نصیب سایر حوزه‌ها مثل آموزش، پژوهش، بهداشت و درمان هم خواهدشد.
دکتر محسنی یادآورشد: این فرصت بزرگی که در معاونت دانشجویی به من داده شد مدیون خیلی از عزیزان هستم و در وهله‌ی اول دکتر بیگلری که من را شایسته اعتماد دانستند و سکان‌داری این معاونت را در سال ۹۲ به من سپردند که از ایشان سپاسگزاری می‌کنم و در وهله‌ دوم از دکتر قزلباش ریاست دانشگاه سپاسگزاری می‌کنم که همیشه حامی معاونت دانشجویی هستند.
وی بیان داشت: حوزه دانشجویی فرهنگی خیلی گسترده است و ابعاد و مدیریت‌های گوناگونی دارد و در این مدت که من در معاونت حضور داشتم افتخارات بزرگی نصیب دانشگاه شد، ازجمله اینکه در جشنواره‌های فرهنگی قرآن و عترت و المپیادهای ورزشی، دانشگاه توانست نقش خودش را ایفا کند و افتخار می‌کنم به اینکه روزی که خدمتم را در این حوزه شروع کردم یک تشکل قانونمند بیشتر وجودنداشت و الان حداقل دو تشکل قانونمند داریم که با هیئت فاطمیون عملاً می‌شوند سه مورد.
معاون سابق فرهنگی و دانشجویی دانشگاه افزود: تعداد کانون‌های ما کمتر از این بود و درحال حاضر کلی کانون‌های علمی و فرهنگی داریم، نشریات افزایش یافتند و فضا برای ارائه کارها و صحبت‌های دانشجویان بازشده است.
دکتر محسنی ابرازداشت: بزرگترین دستاورد دوره پنج ساله که برای من در این مدت به وجود آمد این است که در این چند سال، دوستان بسیار بسیار گران‌سنگ و عزیزی پیدا کردم که از این جهت خدا را شاکرم.
سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه نیز در این مراسم با تبریک ایام شعبانیه از اعتماد دکتر قزلباش و زحمات دکتر محسنی تشکر کرد و افزود: با حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی خیلی نامانوس نیستم و در این راه همکاری تمامی واحدهای دانشگاه را خواستار هستم.
دکتر حسین عمارلو با بیان اینکه حوزه دانشجویی حساسیت‌های خاص خودش را دارد که توجه خاصی هم می‌طلبد، بیان داشت: عقیده‌ام این است که راز پیشرفت در هر سیستم، در هر نهاد و در هر مقوله‌ای بر یک چیز استوار است و آن اینکه؛ نپذیریم که در بهترین شرایط هستیم، نپذیریم که شرایط آرمانی و ایده‌آل داریم و اگر به این پله رسیدیم می‌توانیم یک قدم جلوتر برویم و به سمت تعالی و کمال حرکت کنیم.
 وی تاکیدکرد: ان‌شاء الله خداوند به ما کمک کند که بتوانیم از نظر صاحبان خرد و اندیشه بهترین استفاده را ببریم و از نظر خود دانشجویان در قالب کمیته‌های مختلف بتوانیم استفاده کنیم و صرفاً شکل یک حالت تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر فردی و حاکمیتی برای دانشجویان وضع نکرده باشیم.
در این مراسم دکتر حسین عمارلو به عنوان سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان معرفی و از تلاش‌های دکتر مهران محسنی در این سمت قدردانی شد.

دفعات مشاهده: 809 بار   |   دفعات چاپ: 9 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

دیدار نوروزی رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با امام جمعه

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱/۱۹ | 

دیدار نوروزی رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با امام جمعه
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در دیدار نوروزی با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان ضمن عرض تبریک سال جدید از حمایت‌های ایشان از حوزه سلامت قدرانی نمود.
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان، دکتر پرویز قزلباش عصر شنبه هفدهم فروردین ماه ۱۳۹۸ در این دیدار که با حضور حاج آقاشیرمحمدی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، اعضای هیات رئیسه، مدیران دانشگاه و روسای شبکه‌های بهداشت و درمان شهرستان‌ها در دفتر آیت‌اله خاتمی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان برگزارشد، ضمن عرض تبریک سال جدید از حمایت‌های آیت‌اله خاتمی از حوزه سلامت، بهداشت و سلامت مردم قدرانی نمود.
وی با بیان اینکه روشن‌بینی شما در حوزه سلامت مردم و حیطه‌ای که ما بیشتر ارتباط داریم برای ما محترم است و در زمینه‌های مختلف برای ما راهگشا بوده است افزود: راهنمایی‌های شما در حوزه سلامت به شکل‌های مختلف ما را کمک کرد که قدم‌هایی برداریم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان تصریح کرد: ما دین بسیار سنگین‌تری برای مردم، کشور و شهر خودمان داریم و درحد بضاعت خودمان تلاشمان را می‌کنیم که سلامت مردم پیش برود .
به گفته دکتر قزلباش سال گذشته سالی بود که نیاز به تلاش بیشتری داشتیم و در سال جدید، قطعا این تلاش باید چندین برابر شود و امیدوار هستیم با همدلی، همکاری و هماهنگی که بین دوستان است ان‌شاءالله این قدم‌ها را محکم برداریم و فرصت‌های جدید را برای دانشگاه و سلامت مردم فراهم کنیم.
وی افزود: دانشگاه‌های علوم پزشکی وسیع‌ترین و پیچیده‌ترین دستگاه اداری کشور و دومین دستگاه وسیع به لحاظ گستردگی هستند و این مجموعه پیچیده واقعا مسائل پیچیده‌ای هم دارد و به لحاظ ساماندهی سازمانی نیز پیچیدگی‌های خاص خودش را دارد چراکه ما همزمان مجبور هستیم در هشت حیطه دانشجویی، فرهنگی، درمان، بهداشت، اجتماعی، غذا و دارو، آموزش و پژوهش هماهنگی کار را سامان بدهیم.
مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه دانشگاه باید حرکت هماهنگ داشته باشد که بتواند به همه بخش‌ها ازجمله درمان و بخشی که با مردم ارتباط دارد (از جهتی که مردم هم تکریم شوند، هم حقوق شهروندی شان رعایت شود و هم به انتظار به حقی که از سیستم دارند به عنوان حقی که مطالبه می‌کنند، برسند)، اهمیت بیشتری بدهد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان ضمن تقدیر از حمایت‌ها و رهنمودهای آیت‌اله خاتمی و حضورشان در برنامه‌های حوزه سلامت اظهار امیدورای کرد که بتوانیم در حیطه سلامت مردم موثر باشیم و در سال ۹۸ با ارتباط مستمر با شخص شما و هماهنگی درونی بتوانیم این مقطع بسیار حساس تاریخی را که کشور با آن روبروست ان‌شاءالله خیلی خوب پشت سر بگذاریم.
دکتر قزلباش با بیان اینکه اراده ما می‌تواند تمام این موانع را بردارد، درهم بشکند و ان‌شاء‌الله سربلندی را برای کشور، استان و دانشگاه بیاورد، اظهارامیدورای کرد: با درایت، برنامه‌ریزی و کار کارشناسی بتوانیم مسئولیت بسیار سنگینی را که در این مقطع داریم اجرا کنیم و با شناختی که از دوستان دارم ان‌شاءالله با عزم قوی و محکم کمک کنند و آن چیزی که در توان‌شان هست به کار بگیرند تا از این مقطع به سلامت عبور کنیم.
وی ضمن تقدیر از حاج‌آقا شیر محمدی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی زنجان که همراه دانشگاه هستند اظهارداشت: روشن‌بینی ایشان به ما خیلی کمک می‌کند که راهبردهای درستی را داشته باشیم.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی زنجان در این دیدار با تبریک سال نو اظهارداشت: سال گذشته علیرغم اینکه پر از فشار، استرس و پیچیدگی بود ولی برکات و توفیقاتی نیز داشت.
حاج آقا شیرمحمدی ضمن تقدیر از از تلاش‌های دکتر قزلباش در سال گذشته، روحیه سخت و تلاش‌گری ایشان را ستود.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی زنجان همچنین با قدردانی از حمایت‌های آیت‌الله خاتمی که همیشه در کنار دانشگاه هستند، افزود: شما از ابتدای کار با علاقه در کنار دانشگاه بودید و باتوجه به تفکر شما که نگاه علمی، اجرایی و معنوی دارید حضورتان در کنار این مجموعه از روزهای پیش ملموس‌تر است و ما نیازمند حمایت و قدردان زحمات شما هستیم و هیچ وقت زحمات و حمایت‌های شما را فراموش نخواهیم کرد.
آیت‌اله خاتمی در این دیدار با عرض تبریک سال جدید و آرزوی سالی پرخیر و برکت برای تک تک عزیزان حاضر، ملت ایران و همه مسلمانان دنیا؛ اظهار داشت: سن من از همه شما بیشتر است و اطلاعات و خاطرات بهداشتی و درمانی خیلی زیادی از استان دارم و دعا می‌کنم که امسال را هم به خوبی پشت سر بگذارنیم چراکه در این ۴۰ سال، شرایط بسیار حساس و سخت‌تر از این داشتیم.
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه وقتی دوران گذشته را می‌بینم و به بحث پزشک، بیمارستان و درمان فکر می‌کنم، راحت می‌توانم بگویم که در عرض ۳۰ و ۴۰ سال معجزه اتفاق افتاده است.
امام جمعه زنجان ضمن قدردانی از تمامی تلاش‌های صورت گرفته در حوزه سلامت استان افزود: از اقدامات شما باخبر هستم.
آیت‌اله خاتمی بابیان اینکه توسعه بخش‌های درمانی دانشگاه خود به خود انجام نشده بلکه به همت شما عزیزان بوده بیان داشت: یکی از آرزوهایم وقتی که وارد زنجان شدم این بود که زنجان به عنوان مرکز مراجعات توریست‌ها برای درمان شود و دراین خصوص هم بسترش را داریم و هم زمینه‌اش را.
نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه مدیر واقعی مدیری است که قدرت مدیریت خودش را در شرایط دشوار و هنگام بحران نشان دهد و آدم باید در شرایط حاد کاری کند کارستان افزود: سال گذشته برای شما سال دشواری بود و به حول و قوه پروردگار و همت شما سپری شد و امسال هم همین‌طور خواهدبود.
در خاتمه این دیدار لوح حامی سلامت و تندیس مجمع سلامت استان به پاس حمایتها و رهنمودهای نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان به ایشان اهداء شد.

دفعات مشاهده: 540 بار   |   دفعات چاپ: 17 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

  • کل کاربران ثبت شده: 2900 کاربر
  • کاربران حاضر در وبگاه: 1 کاربر
  • میهمانان در حال بازدید: 136 کاربر
  • تمام بازدید‌ها: 112406955 بازدید
  • بازدید 24 ساعت قبل: 27128 بازدید

زنجان، میدان آزادی، ابتدای بلوار جمهوری اسلامی، ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی زنجان

تلفن : 33420651-9 (024)

info@zums.ac.ir