دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان

Zanjan University of Medical Sciences

دومین جلسه هیأت امناء دانشگاه علوم پزشکی زنجان در سال جاری برگزار شد دومین جلسه هیأت امناء دانشگاه با حضور مشاور و نماینده وزیر در امور هیأت امناء، رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان و مسئولین معاونت توسعه مدیریت و

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۱/۲ | 
دومین جلسه هیأت امناء دانشگاه علوم پزشکی زنجان در سال جاری برگزار شد
دومین جلسه هیأت امناء دانشگاه با حضور مشاور و نماینده وزیر در امور هیأت امناء، رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان و مسئولین معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه و نمایندگان وزارتی برگزار شد.
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان، صبح سه‌شنبه ۲۵ دی‌ماه ۱۳۹۷ دکتر نجفی‌خواه مشاور و نماینده وزیر در امور هیأت امناء در این جلسه در محل وزارت بهداشت، ضمن تقدیر از زحمات دکتر سیدحسن هاشمی مقام عالی وزارت بهداشت در طول تصدی وزارت و دکتر حسن امین‌لو به جهت تصدی ۱۴ ساله در دبیرخانه هیأت امناء، موفقیت دکتر سعید نمکی سرپرست وزارت بهداشت را از خداوند متعال خواستار شد.
دکتر پرویز قزلباش رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در این جلسه گزارشی از عملکرد دانشگاه بعد از تشکیل جلسه دور اول هیأت امناء در سال ۹۷ ارائه نمود.
نماینده معاونت برنامه‌ریزی، راهبردی و هماهنگی درخصوص پایش عملکرد برنامه عملیاتی دانشگاه در ۹ ماهه اول سال‌جاری گزارشی ارائه نمود.
اعضاء هیأت امناء نیز هریک به نوبت مطالبی درخصوص دستور کار جلسه به ویژه حسابرسی ارائه کردند.
در ادامه اعضاء هیأت امناء به اتفاق از عملکرد دانشگاه جهت اخذ گزارش مطلوب برای هشتمین سال متوالی تقدیر کردند.

این جلسه با ارائه گزارش حسابرسی منتهی به سال ۹۶ به پایان رسید که گزارش ارائه شده از نظر حسابرسی منتخب مقبول شناخته شد و پیشنهادات مشترک و اختصاصی نیز مطرح و مورد بررسی و تصویب قرار گفت.
 

دفعات مشاهده: 167 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان درجمع خبرنگاران عنوان کرد؛بهترین نمود انقلاب درحوزه سلامت؛ شکستن انحصار و توزیع عادلانه در بین مردم بود

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۱/۱ | 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان درجمع خبرنگاران عنوان کرد؛
بهترین نمود انقلاب درحوزه سلامت؛ شکستن انحصار و توزیع عادلانه در بین مردم بود /جمهوری اسلامی ایران درکنترل بیماری های غیر واگیر رتبه دوم دنیا را دارد
دکتر قزلباش درنشست مطبو عاتی دهم دیماه با بیان اینکه انقلاب شکستن انحصارو سهیم کردن مردم درسرنوشت خود و بردن امکانات و توزیع عادلانه در بین مردم است و بهترین نمود آن را حوزه سلامت است ؛  دستاوردهای انقلاب اسلامی درحوزه سلامت را تشریح نمود.
به گزارش وب دا - زنجان؛ دکترپرویز قزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان ورئیس کلان منطقه 6آمایشی  کشور درجمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران، انقلابی مردمی و برخواسته ازدرون خودمردم است که همه اقشار مردم فارغ از تفاوتهای مذهبی، گروهی و سیاسی در آن مشارکت داشته اند.
وی درادامه افزود: انقلاب اسلامی ایران شکستن یک انحصار و سهیم کردن مردم در همه ابعادحکومت بود و بهترین نمود انقلاب درحوزه سلامت است؛ در اوایل انقلاب در  حد توانی که کشور به لحاظ منابع اقتصادی داشته و همچنین  جنگ 8 ساله و بعد هم استمرار برخوردها با استکبار جهانی و این چالش ها در طی 40 سال هنوز هم ادامه دارد ولی علیرغم همه اینها نظام سلامت کشور توانسته خود را در سطح ملی، منطقه ای و جهانی حفظ کند و شاخص های سلامت را حوزه های مختلف  ارتقاء دهد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان تصریح کرد: حوزه سلامت بامحدودیت منابع مستقر شده و تاکنون نیز در ابعاد مختلف دربهداشت، درمان، آموزش، پژوهش، فناوری و حوزه فرهنگی و در سالهای اخیر نیز در حوزه اجتماعی اهداف خود را پیش می برد و اخیرا هم حرکت های بسیار محکم ، قوی و مستمری را در حوزه سلامت شاهد بودیم .
وی با مقایسه شاخصهای بهداشتی و درمانی در اوایل انقلاب و سالهای اخیر گفت: شاخص های  بهداشت و سلامت در سطح کشور در سطح ملی و منطقه ای و بین المللی گویای این است که حکومت و دولت های بعد از انقلاب به مقوله سلامت توجه جدی داشته اند و این توجه مستمر به حوزه سلامت درحد بضاعت مالی و گشادگی دست به لحاظ محدودیت های موجود رشد خوبی داشته است  و بعد از این هم این رشد را ادامه خواهیم داد .
مدیر عالی دانشگاه استقرار نظام سلامت و شبکه بهداشتی کشور در اقصی نقاط کشور را از اقدامات افتخار آمیز انقلاب اسلامی نام برده و افزود : در دهه های مختلف حوزه سلامت درچارچوب تعیین شده خود حرکت کرد و نتیجه آن هم استقرار  100% خانه های بهداشت و پوشش کامل بهداشتی و درمانی در روستاهاو شهرهای زیر 20 هزار  است.
وی یکی از دغدغه های اصلی اوایل انقلاب را کنترل بیماری های واگیردار عنوان کرد و افزود:  در دهه اول انقلاب کشور درگیربیماریهای واگیر بود ولی با اقدامات و سیاستهای اتخاذی و وجود شبکه وسیع این بیماری ها کنترل شد و نسبت به گذشته قطعا کنترل این بیماری ها بیشتر خواهد شد و  الگوی جهانی هم این را نشان می دهد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان حرکت کنونی وزارت بهداشت را درجهت کنترل بیماری غیرواگیردانست وگفت:دیابت،بیماریهای قلبی و عروقی، ترافیکی و سرطان و مجموعه ای از اینها در عصر حاصر حدود 82 درصد از حجم بیماریها و حوادثی که منجر به  مرگ و میر می شوند را تشکیل می دهد .
دکتر قزلباش با اعلام اینکه جمهوری اسلامی ایران درکنترل بیماریهای غیرواگیر در دنیا رتبه دوم و در منطقه رتبه اول را داراست افزود : سیاستهای اتخاذی در سالهای اخیر در حوزه سلامت ایران را در سطح دنیا جزو یکی از کشورهای پیشرو در مبارزه و کنترل  بیماریهای غیرواگیر مطرح کرده و این به این معنی است که دولتها و حکومت در این زمینه نیز که یک چالش جدی در عصر حاضر است پرداخته اند و این پیشروی نیازمند حمایتهای جدی نهادهای قانون گذار و دولت هاست در عین حال بدون مشارکت مردم امکان پذیر نیست.
وی مشارکت مردم درسلامت را ازسیاستهای دیگر دردنیا و در ایران نام برد و افزود : در این زمینه ایران یکی از کشورهایی است که خوب کار کرده و در دنیا بعنوان الگو مطرح است مخصوصاً  با تشکیل معاونت اجتماعی  و رویکرد اجتماعی شدن سلامت این روند  بهتر شده وهمه مردم باید در سلامت خود با نظام ساختار مند مشارکت کنند.
رئیس دانشگاه افزایش امید به زندگی را از دستاورد اصلی حوزه سلامت برشمرد و گفت: افزایش امید به زندگی از مهمترین شاخص هایی است که در دنیا به آن توجه می شود . در حال حاضر  و با پیشرفت امکانات بهداشتی و سلامت؛ امید به زندگی در کشور به 76 سال رسیده  و در زنجان به 80 سال رسیده و در مقایسه با اکثر کشورهای منطقه شاخص بالاتری داریم .
رئیس کلان منطقه 6 کشور با تاکید بر اینکه مجموعه سیاستها و حرکت های اتخاذی در حوزه سلامت روند مثبت داشته است افزود: میزان مرگ و میر نوزادان و مادران باردارو کودکان زیر 5 سال  قابل مقایسه با اوایل انقلاب نیستو دراین حوزه نیز حرکت خوب و درست و در راستای سرمایه گذاری انجام گرفته است .
وی به رشد سهم سلامت در سالهای اخیر در دولت تدبیر امید نیز اشاره نمود و افزود :شاخص این رشد درطرح تحول سلامت ملموس  است و دولت تدبیر و امید به این بخش توجه داشته و سرمایه گذاری خوبی نیز شده است .
دکتر قزلباش توجه به آموزش را یکی ازرویکرد های دولت تدبیر و امید نام برد و افزود : امروزدر نظام سلامت زیر ساختهای بسیار ایجاد شده ؛ دربخش دانشگاهی و طرح تحول آموزش پزشکی مجموعه ای هماهنگ تعریف شده تا بتواند دانشگاهها را در حوزه آموزش متناسب با نیاز مردم هماهنگ کند و نیروهای متخصص را تربیت کند .
 وی درحوزه درمان توجه به بازسازی بیمارستان ها  و حفظ کرامت انسانی بیماران درپرداختن به فضاهای درون بیمارستانی و تامین تجهیزات مورد نیاز مردم و بهبود  شاخص ها نیز اشاره نمود.
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در ادامه سلامت روان را در حوزه بهداشت و درمان نیازمند توجه ویژه دانست و گفت: درمراکز جامع سلامت روانشناسانی هستند که با هدف توجه به سلامت روانی مردم ایجاد شده اند و رایگان مشاوره می دهند و تاکنون هم درزمینه آسیب های اجتماعی خوب عمل کرده اند؛ دراین راستا در سالهای اخیر نیز در بیمارستان شهید بهشتی تختهای روان افزایش پیدا کرد،
وی به پنجمین جشنواره عکس سلامت روان در استان زنجان نیز اشاره نموده و افزود  این جشنواره امسال بویژه بطور خاص مورد توجه قرار خواهد گرفت و با حضور بیش از 3000 عکاس و 18000 عکس در هفته سلامت برگزار خواهد شد. این بزرگترین جشنواره عکس ایران است که به اذعان فدراسیون جهانی عکس از 600 جشنواره عکس در ایران جزو رده های اول است

 

دفعات مشاهده: 116 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

آغاز ثبت نام در بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت (ع)

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۱/۱ | 

آغاز ثبت نام در بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت (ع)
اساتید و همکاران جهت ثبت نام در بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت (ع) به نشانی اینترنتی زیر مراجعه فرمایید:  http://quran.behdasht.gov.ir
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان، ثبت نام در بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت (ع) شامل ۶ بخش و ۴۲ رشته (هر فرد مجاز به شرکت در سه رشته در بخش‌های مختلف) آغاز شد.
بخش آوایی: قرائت به روش تحقیق، قرائت به روش ترتیل، حفظ کل، حفظ ۲۰ جزء، حفظ ۱۵ جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۵ جزء، حفظ ۳ جزء، حفظ ۱ جزء، حفظ سوره نبا تا فجر با ترجمه، آیین سخنوری، ترجمه خوانی سوره نباء، اذان، دعا و مناجات، همخوانی و تواشیح.
بخش معارف: آشنایی با احادیث اهل بیت (ع)، مفاهیم نهج البلاغه، مفاهیم صحیفه سجادیه، پرسمان معارفی، احکام، آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن، آشنایی با سیره معصومین، حفظ موضوعی قرآن کریم، سبک زندگی قرآنی.
بخش پژوهشی: مقاله نویسی، تالیف کتاب، بررسی و نقد کتاب، تلخیص کتاب.
بخش فن آوری: تولید اپلیکیشن، کانال مجازی.
بخش ادبی: شعر، داستان نویسی، نمایش‌نامه نویسی، فیلم نامه نویسی.
بخش هنری: خوشنویسی، نقاشی، عکاسی، تذهیب، پی نما، فیلم کوتاه، معرق و منبت، طراحی پوستر، نمایش (تئاتر صحنه).
جهت کسب اطلاعات بیشتر به کانون قرآن و عترت دانشگاه واقع در دانشکده پزشکی، مدیریت تعالی فرهنگی مراجعه یا با شماره تلفن ۳۳۴۷۱۸۱۱ تماس حاصل نمایید.
با احتساب ساعت آموزشی برای شرکت کنندگان و جوایز ارزنده برای برگزیدگان مرحله دانشگاهی و کشوری.

 

دفعات مشاهده: 86 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

دانشگاه علوم پزشکی زنجان تقدیرنامه ۳ ستاره جایزه ملی تعالی نیروی انسانی را کسب کرد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ | 

دانشگاه علوم پزشکی زنجان
تقدیرنامه ۳ ستاره جایزه ملی تعالی نیروی انسانی را کسب کرد
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان موفق به دریافت تقدیرنامه ۳ ستاره جایزه ملی تعالی نیروی انسانی شد.
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان، دانشگاه علوم پزشکی زنجان در یازدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی که روز سه‌شنبه ۲۵ دی‌ماه ۹۷ به مدت دو روز در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد، تقدیرنامه ۳ ستاره جایزه ملی تعالی نیروی انسانی را به همت معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی زنجان با حمایت‌های مجدانه ریاست دانشگاه، معاونین و اعضای هیأت رییسه دانشگاه دریافت کرد.
مدل تعالی منابع انسانی با بهره‌گیری از مدل‌های تعالی سازمانی، به همت انجمن مدیریت منابع انسانی ایران و با همکاری و تلاش جمعی از اندیشمندان این حوزه در طول چند سال تحقیق و کار مداوم طراحی و آماده اجرا شد، این مدل یک چارچوب جامع مبتنی بر مجموعه‌ای از ارزش‌های محوری، معیارها و شاخص‌ها در حوزه منابع انسانی سازمان است که به مدیران منابع سازمانی کمک می‌کند با ارزیابی مستمر فعالیت‌ها، فرآیند و نتایج منابع انسانی سازمان نقاط قوت و فرصت‌ها را شناسایی و برای بهبود آنها و رسیدن به سازمان یادگیرنده و توسعه یافته برنامه‌ریزی نمایند.
جایزه تعالی منابع انسانی همه ساله در ۳ سطح گواهینامه، تقدیرنامه و نشان به سازمان‌ها و موسسات خصوصی و دولتی اهدا می‌شود و ارزیابان این جایزه باحضور در سازمان‌ها، به ارزیابی برنامه‌ها، عملکرد و کیفیت توسعه منابع انسانی می‌پردازند و طبق نظام نامه جایزه، سرآمدان این حوزه را انتخاب می‌کنند.
وب‌دا مرکز زنجان این موفقیت را به مسئولین و خانواده بزرگ دانشگاه تبریک عرض می‌نمایند.

دفعات مشاهده: 401 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

در نشست خبری پنجمین جشنواره عکس سلامت روان در زنجان عنوان شد برگزاری جشنواره عکس سلامت روان با تعداد و کیفیت بالا

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ | 
در نشست خبری پنجمین جشنواره عکس سلامت روان در زنجان عنوان شد
برگزاری جشنواره عکس سلامت روان با تعداد و کیفیت بالا
عوامل برگزاری پنجمین جشنواره عکس سلامت روان نشست خبری را با حضور داوران، دبیر و رئیس این جشنواره برگزار کردند که حاضران در این دوره تعداد و کیفیت برگزاری این جشنواره را بالا دانسته و توضیحاتی در مورد آن ارائه کردند.
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا- زنجان، داوری پنجمین دوره جشنواره عکس سلامت روان از روز شنبه ۲۲ دی ماه ۹۷ در هتل بزرگ زنجان آغاز شده و تا روز چهارشنبه ادامه خواهد یافت .
 مدیر هنری پنجمین دوره جشنواره عکس سلامت روان و نماینده فیاپ در ایران در این نشست خبری با بیان اینکه داوران جشنواره از شهرهای مختلف ایران و همچنین دیگر کشورها انتخاب شدند، اظهار داشت: پنجمین دوره جشنواره به لحاظ شرکت‌کننده رکورد همه جشنواره‌های ایران را در اختیار گرفته است.
علی سامعی به حضور ۳ هزار و ۱۲۴ شرکت کننده در جشنواره عکس سلامت روان اشاره و ابراز داشت: این تعداد شرکت کننده از ۷۸ کشور با ۱۸ هزار و ۳۵۸ عکس با دو موضوع آزاد و سلامت روان حضور دارند.
وی با اشاره به پایان داوری بخش آزاد جشنواره با ۱۰ هزار عکس تصریح کرد: مهم‌تر از تعداد عکس سطح کیفی عکس‌ها هم قابل توجه است، ضمن اینکه دوره چهارم این جشنواره با وجود اینکه زیر نظر فدراسیون جهانی برگزار نشد هم با کیفیت بود.
 معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان و دبیر جشنواره عکس سلامت روان هم در این نشست با تقدیر از داوران و برگزار کنندگان جشنواره عکس سلامت روان اظهار داشت: این افراد و همین طور فدراسیون جهانی عکس در برگزاری جشنواره عکس سلامت روان, یاری می‌کنند.
دکتر محمدرضا صائینی افزود: جوایز این جشنواره را سازمان جهانی بهداشت متقبل شده است.
رئیس فدراسیون هنر عکاسی (فیاپ) با اشاره به اینکه این جشنواره اولین بار است که در دنیا با موضوع سلامت روان برگزار می‌شود اظهار داشت: فیاپ هر ساله 600 جشنواره را در تمام پنج قاره برگزار می‌‌کند.
ریکاردو بوسی با بیان اینکه موضوع این جشنواره در عین حال ساده ولی دستیابی به نتیجه آن سخت است افزود: در این جشنواره چیزی که مخاطب از ما انتظار دارد عکس‌هایی را انتخاب کنیم که اولا مرتبط به موضوع جشنواره باشد و همچنین هدف جشنواره کمک به مردم بوده باید مورد توجه قرار گیرد.
وی خاطر نشان کرد: هدف این جشنواره کمک سلامت روان مردم با استفاده از هنر عکاسی است و ما در حقیقیت باید از لنز دوربین برای کمک کردن به مردم استفاده کنیم.
مدیر کل دفتر سلامت روان وزارت بهداشت در این نشست با تاکید بر مغفول ماندن و پایین بودن سطح سواد سلامت روان در جامعه اظهار داشت: برای همه فهم شدن سلامت روان باید اقداماتی انجام شود.

دکتر احمد حاجبی با اشاره به پیش‌بینی راه‌کارهایی برای ارتقای سطح سواد سلامت روان در جامعه افزود: ارائه دوره‌های آموزشی در مقاطع مختلف تا استفاده از ابزار هنر از جمله این راه‌کارها است.
وی با تاکید بر قابل توجه بودن عکس‌های ارسال شده به پنجمین جشنواره عکس سلامت در زنجان تصریح کرد: هدف ما از برگزاری این جشنواره کمک به افزایش سطح سواد در این حوزه است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان و رییس جشنواره عکس سلامت روان هم در این نشست با تاکید بر اهمیت سلامت روان اظهار داشت: برگزاری این جشنواره و حضور داوران به نام و افرادی از وزارتخانه در این محل بیانگر اهمیت این جشنواره است.
دکتر پرویز قزلباش با بیان اینکه استفاده از هنر برای رساندن یک پیام موضوع جدیدی نیست، افزود: ولی ورود هنر به حوزه سلامت قابل توجه است و برگزاری این جشنواره همان طرح موضوع است که بیان سلامت محور در قالب هنر و ارائه پیام آن است.
وی از انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان فیاپ برای استفاده از هنر عکاسی در حوزه سلامت خبر داد.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان زنجان نیز با تقدیر از برگزار کنندگان این جشنواره بیان داشت: برگزاری این جشنواره‌ها بیانگر سطح فرهنگ استان است.
دکتر فرامرز نیک‌سرشت به تاثیر هنر در زندگی افراد اشاره و ابراز امیدواری کرد، برگزاری این جشنواره‌ها به ارتقای سلامت جامعه کمک کند که عکس هم یکی از این هنرها است.
در این نشست عوامل برگزاری پنجمین دوره جشنواره عکس سلامت روان به سوالات خبرنگاران در خصوص برگزاری جشنواره پاسخ دادند.

دفعات مشاهده: 251 بار   |   دفعات چاپ: 10 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

  • کل کاربران ثبت شده: 2806 کاربر
  • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
  • میهمانان در حال بازدید: 81 کاربر
  • تمام بازدید‌ها: 109789464 بازدید
  • بازدید 24 ساعت قبل: 35700 بازدید

زنجان، میدان آزادی، ابتدای بلوار جمهوری اسلامی، ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی زنجان

تلفن : 33420651-9 (024)

info@zums.ac.ir