دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان

Zanjan University of Medical Sciences

سخنگوی وزارت بهداشت: سخنگوی وزارت بهداشت: مردم قبل از هرگونه کمک خیرخواهانه از صحت موضوع مطمئن شوند

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۷/۲۴ | 

سخنگوی وزارت بهداشت:

مردم قبل از هرگونه کمک خیرخواهانه از صحت موضوع مطمئن شوند

سخنگوی وزارت بهداشت تاکید کرد: اگرچه ما نیاز به اقدامات خیریه داریم، اما اقدامات خیریه‌ای بهتر است به صورت سازماندهی شده، مردمی و خودجوش باشد. 
به گزارش وب‌دا، دکتر ایرج حریرچی در نشست خبری هفتگی ضمن بیان این مطلب افزود: درخصوص نحوه درخواست برخی کمک های خیرخواهانه در رسانه ها گله داریم، چراکه بار عاطفی مردم، میزان همدردی آنها در فضای رسانه ای برای کار خیر، ظرفیت محدودی دارد 
وی گفت: درخواست وزارت بهداشت این است که اقدامات خیرخواهانه به گونه ای نباشد که در مورد کارهای خیریه، قصه چوپان دروغگو در ذهن مردم تداعی شود و پیشنهاد می کنیم که مردم قبل از هرگونه کمکی از صحت موضوع مطلع شده و بعد کمک کنند. 
معاون کل وزارت بهداشت، یاد آور شد: اخیراً با موردی مواجه شدیم که بیماری قبلا درمان شده و پدرش قبل از تولد فرزند، اهدای عضو کرده و هزینه اش را نیز دریافت کرده است، اما در فضای رسانه ای به گونه ای دیگر جلوه داده شد که در مورد بررسی این موضوع دادستانی وارد عمل شده و اقدامات لازم نیز انجام خواهد شد. 
دکتر حریرچی گفت: بعضی از اتفاقات از بنیان دروغ است، برای مثال برخی افراد با در دست داشتن نسخه MRI در مساجد و اماکن عمومی درخواست کمک مالی دارند و وقتی پزشکی قصد کمک به آنها را دارد، امتناع می کنند، این نشان می دهد که این افراد بیمار نیستند و فقط می خواهند کمک مالی جمع آوری کنند 
سخنگوی با بیان این که در ٩٨ درصد موارد، داروهای بیماران مبتلا به سرطان، حداکثر با دریافت ٥ تا ١٠ درصد حق فرانشیز به آنها ارائه می شود، گفت: در مورد کودکان مبتلا به سرطان نیز بیش از ٩٠ درصد هزینه ها توسط  طرح تحول سلامت، تقبل می شود.
دکتر حریرچی با بیان این که در سراسر کشور موسسه های معتبر خیریه از جمله محک و مهرانه در زمینه جمع آوری کمک های مالی برای بیماران فعالیت دارند، گفت: موسسات خیریه سالانه ١٧٠٠ میلیارد تومان در محیط دانشگاه های علوم پزشکی صرف پروژه های عمرانی جاری کرده اند. 
دکتر حریرچی خاطرنشان کرد: اگرچه ما نیاز به اقدامات خیریه داریم، اما اقدامات خیریه ای بهتر است به صورت سازماندهی شده، مردمی و خودجوش باشد. 
وی افزود: اکثر خیّرین علاقه ای به رسانه ای کردن اقدامات خود ندارند، چراکه معتقدند رسانه ای شدن ارزش کار خیر را کم می کند./207

 

دفعات مشاهده: 223 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

در جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی از رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان تجلیل شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۷/۲۳ | 

در جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی
از رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان تجلیل شد
براساس نتایج ارزیابی گروه بازرسی ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندان استان زنجان دانشگاه علوم پزشکی زنجان حائز رتبه دوم در صیانت از حقوق شهروندی استان در دستگاه‌ها و سازمان های کل استان شناخته شد.
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان، صبح دوشنبه 23 مهرماه 97 در جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی که با حضور دکتر فردین خرازی رییس امور سلامت اداری و صیانت از حقوق شهروندی سازمان امور اداری و استخدامی کشور، مهندس شعبانی سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان و اعضای شورای اداری در سالن پیامبر اعظم استانداری زنجان برگزار شد، از دکتر پرویز قزلباش رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان و مجموعه دانشگاه در اجرای شایسته برنامه های ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی تجلیل به عمل آمد.
 وب‌دا مرکز زنجان این موفقیت را به ریاست دانشگاه، هیات رئیسه، همکاران سخت کوش و تلاشگر عرصه سلامت و مجموعه دانشگاه تبریک عرض می‌نماید.
 

دفعات مشاهده: 261 بار   |   دفعات چاپ: 6 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

باحضوردکتر قزلباش ؛ نقش و جایگاه دانشگاه علوم پزشکی زنجان در توسعه پایدار بررسی شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۷/۲۲ | 

آلبوم تصاویر


باحضوردکتر قزلباش ؛
نقش و جایگاه دانشگاه علوم پزشکی زنجان در توسعه پایدار بررسی شد

واحد آموزش کارکنان مدیریت منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی زنجان روز سه شنبه 17مهرماه؛ دوره آموزشی"نقش و جایگاه دستگاه اجرایی در توسعه " ویژه همکاران شاغل درستاد و واحدهای زنجان برگزار کرد.

پایگاه خبری و اطلاع رسانی وب دا -زنجان– دکتر قزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در سخنانی توسعه پایدار را همه جانبه عنوان کرد و افزود: اولین شرط توسعه و توسعه یافتگی در واقع عالمانه سخن گفتن پیرامون توسعه پایدار است، کسانی که عالم این کار هستند باید صحبت کنند و رویکرد عالمانه داشته باشند، این کار متخصصین خاص خودرا دارد و صحبت کردن پیرامون توسعه پایدار همه جانبه، همواره باید گفتگوی جاری در جامعه باشدو  باید دائم صحبت کنیم هرکس در هر توان و جایگاهی که هست باید به این گفتگو بپردازد، عالمانه نگاه کردن درمدیریت کلان کشور، یک اصل است که باید مد نظر گرفته شود بویژه در طراحی و برنامه ریزی برای سالهای متمادی که د رکشور انجام می شود .
وی با بیان اینکه :اگر بخواهیم به توسعه پایدار فکر کنیم باید زیر ساختهای توسعه فراهم شود؛گفت:دراین زمینه علیرغم اینکه باید اعتقاد وجود داشته باشد، استراتژی نیز وجودداشته باشد و لازم است زیرساختهای توسعه پایدار خوب دیده شودودر چارچوب قوانین کشور که نمودآن قانون اساسی کشوراست؛ نشان داده شده که؛ چارچوب توسعه کجاست ؟
رئیس دانشگاه در ادامه تصریح کرد : در توسعه همه جانبه اولین چیز که به ذهن می رسد توسعه اقتصادی است که منجر به رفاه می شود و توسعه ای است که فناوری نوین در جلوی چشم قرار دارد؛ توسعه پایدار همه جانبه درنتیجه اتفاقات دیگر است؛نمی شود جامعه ای داشته باشیم که اصول اولیه و اساسی انسانی زیر پا گذاشته می شود و انتظار داشته باشیم تکنولوژی رشد کند، این فاجعه است، حقوق انسانی قطع نظر از جنسیت زیر پا گذاشته شود و انتظار داشته باشیم جامعه توسعه یافته باشد،نمی شود در جامعه ای که مشکلات ازدواج و طلاق و اعتیاد داشته باشیم و بعد انتظار جامعه توسعه یافته داشته باشیم .
دکتر قزلباش در ادامه افزود :به توسعه پایدارباید همه جانبه فکر کنیم، اگر بخشی رشد نکند بخش دیگر نیز رشد نخواهد کرد، همه ازدیدگاه خود به موضوع نگاه می کنند ولی توسعه پایدار همه جانبه است ؛ در همه جانبه بودن توسعه نیز همه باید رشد کنیم همه اجزای کشور باید با هم پیش برود؛25 %از سلامت را ما دراختیار داریم 75 درصد  خارج از دانشگاه های علوم پزشکی است؛حوزه سلامت می تواندجلوتر باشد .ولی بخشهای دیگر به صورت مهار کننده عمل خواهند کرد ؛فقط یک دستگاه نمی تواندتوسعه را پیش ببرد ولی می تواند بیان کند و جایگاه خود را تشریح نماید.
 رئیس دانشگاه رشد پایدار و هماهنگ راحلقه  گمشده در توسعه پایدار دانست و  جزیره ای عمل کردن،  موازی کاری و اتلاف منابع را  ضد توسعه نامید و گفت :باید همه با هم رشد کنیم و این رشد پایدار هماهنگ با هم اصل مهم در توسعه است.
وی ساختارسیاسی را یکی ازبحثهای ساختاری مهم که مورد غفلت قرارگرفته دانست و گفت : یکی از مهمترین ساختارها در کنار ساختار های فرهنگی ،اجتماعی و اقتصادی ؛ساختار سیاسی است، از جایگاه یک مدیر ساختار سیاسی در الگوی توسعه و استراتژی مهم است، چه قدر قدرت تحرک و حرکت به استراتژیستها در جهت اجرائی کردن سیاستها می دهد
ساختار سیاسی همه بخشها را تحت الاشعاع قرار می دهدو موتور محرکیست که ممکن است توسعه را تشدید کند ویا مانع آن شود .
دکتر قزلباش توجه به نیروی انسانی را  محور توسعه پایدار برشمرده و افزود:نیروی انسانی رشد یافته می تواند پایداری را ایجاد کند و توسعه پایداربدون توجه به رشدانسانی امکان پذیر نیست.
وی در ادامه تصریح کرد :همه دانشگاهها بایدنقش اصلی را درتوسعه پایدار همه جانبه داشته باشند ؛ به عنوان جایگاهی که عالمان و متخصصین کار صحبت میک نند و علم توسعه پایدار را نشر می دهند.
وی با اشاره به اینکه :دانشگاههای قبل بیشتر آموزش محور بودندبعد حوزه پژوهش وارد شد؛ گفت :الان صحبت از نسل سوم و چهارم دانشگاههاست و حرکتی که دانشگاهها باید انجام دهند حرکت به سوی دانشگاههای نسل سوم است، الان در دنیا به این سو حرکت کرده است، دانشگاههای کارآفرین نقش خود را در توسعه پایدارچگونه  ایفا می کنند. در دانشگاههای دنیا فضا، فضای کار آفرینی است و محصول محور است.
رئیس دانشگاه با بیان اینکه: شاخصهای مقالات در ایران شاخصهای بالایی است افزود : ولی باید ببینیم چند درصدتحقیقات ما خروجی و محصول داشته و مفید برای کشور و مردم بوده  است .
وی هدف دانشگاه علوم پزشکی زنجان را حرکت به سوی دانشگاه نسل سه عنوان نمودو گفت :در ایران؛سیستم، تلفیقی است از مجموعه وظایف اجرائی حوزه سلامت و مجموعه آموزشی و پژوهشی که این اشکال ساختاری دارد ؛ تشکیلات وسیع با ماموریتهای وسیع در سطوح مختلف درگستره جغرافیای بارده های مختلف کاری و تحصیلی که باید مدیریت شود ؛ ولی در دنیا دانشگاههابه آموزش و پژوهش می پردازند و محصول محور هستند؛ در ایران مسئولیت اجرائی ؛ساختاری است، که تشکیلات را تحت الاشعاع قرار می دهد، البته شاید بتوان این را به یک فرصت نگاه کرد؛ خانه های بهداشت دورترین منطقه دراستان؛ مجموعه ایست که در اقصی نقاط استان، نیازسنجی ازنیازهای مردم درحیطه سلامت احصاء میکنند ونتایج  آن رابه سیستم آموزش و پژوهش می فرستدو محصولاتی رادردانشگاههای نسل سه ایجاد بکنند  و این محصولات را بتوان در اقصی نقاط استان به کار گرفت ما  زیر ساختهایی داریم که می تواند این ایده ها را در اقصی نقاط استان اجرائی بکند و میتوانند از این ظرفیت به عنوان فرصت استفاده کنند .
وی درادامه افزود:درکلینیکهای ویژه حدود 700 هزارنفر،دردرمانگاهها حدود صد هزار ویزیت داریم؛ هر فرد ازاستان دو بار از سیستم ما ویزیت می شود در روز 45 هزار خدمت ارائه می کنیم و همچنین درحوزه بهداشت ،بیمارستانها و بستریها باید ببینیم ما چه قدر می توانیم از این ظرفیت استفاده پژوهشی بکنیم باید در این زمینه  مواد اولیه پژوهش را در نظر بگیریم و خروجی را به سیستم برگردانیم.
وی از مشکلات و موانع اجرائی کردن در این مورد را عدم برنامه ریزی و طراحی ساختار ها و محدودیت منابع دانست .  
دکترمحمدرضامهراسبی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه صحبتهای خود را در دو بخش توسعه پایدار و شایستگی های مدیریتی برای کار کنان تشریح کرد .
وی گفت : مدیریت، نظارت برابعاد کارکارکنان است،  که باید کارهایی راکه بر عهده دارند انجام دهند؛ ما به توسعه پایدار نخواهیم رسید مگر اینکه گزینش مناسبی ازافراد برای انجام کار بر طبق  شایستگی هایی که دارند در نظر بگیریم .
وی افزود:بر طبق نظریه اقتصاددانان توسعه،بهبود سطح زندگی افراد جامعه از طریق کاهش بیکاری و نابرابری است و توسعه به هرقیمتی وچشم بسته  بدرد نمی خورد.
معاون توسعه مدیریت دانشگاه، افزود: سازمان ملل در سال 1983 کمیسیون محیط زیست و توسعه را ایجاد کرد به منظور رفع مشکلات و گزارش نهائی خود را با عنوان آینده مشترک با رویکرد جدید توسعه پایدار مطرح ساخت ؛ در این گزارش توسعه پایدار به این گونه تعریف شده :توسعه ای که نیاز های نسل کنونی را بدون درخطر قرار دادن توانائی نسل های آینده در رفع نیازهایشان بر آورده می سازد .
وی با منسوخ دانستن روش سنتی با رویکرد توسعه به هر قیمتی؛ گفت :  رویکرد عوض شده؛ امروز رشد بر پایه محیط زیست و عدالت اجتماعی ، توسعه مردم برای مردم ،ساماندهی توسط سازمانهای مردم نهاد بر پایه توانمند سازی مردم  و توسعه فناوری های بومی و مناسب است
دکترمهراسبی توسعه پایداردرسازمانها را بر پایه ؛چگونه یاد بگیرید؟ یادگیری برای زندگی بادیگران ،یادگیری برای عمل کردن نه حرف زدن و یاد گیری برای زیستن نام برد و افزود:
قابلیت دور اندیشی،قابلیت کارمیان رشته ای ،قابلیت درک جهانی، فهم فرافرهنگی وهمکاری مهارتهای مشارکت،قابلیت برنامه ریزی و اجرا، قابلیت یکدلی، غمخواری و اتحاد ؛ جزو قابلیتهایی است افراد سازمان باید داشته باشند تا سازمان وجود داشته باشد.
وی نقش مشاور و تصمیم ساز،نقش مجری برنامه های سازمان و نقش سیاستگذار و تدوین کننده راسه نقش بارزی برشمرد برای خصوصیات کارکنانی که می خواهند  مدیرباشند تادر توسعه گام بردارند ودر ادامه گفت :اگرافرادشایسته باشندبایددر مورد ارزشهای کاری،علائق شخصی،توانائی،تجربه،دانش ،تحصیلات،مهارت،سبک کاری آنها  برنامه ریزی شود .
وی 10مهارت تدوین شده برای شایستگی را : مهارت حل مسئله - تفکر انتقادیخلاقیت-مدیریت کارکنان-هماهنگی بادیگران - بکار گیری هوش هیجانی- داوری و تصمیم سازی - ارائه خدمت- مذاکره کردن و منعطف سازی شناختی راتشریح کرد .
موسوی نماینده سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان درتوضیح این دوره گفت: این دوره آموزشی توسط مرکز آموزش مدیریت برنامه ریزی تدوین و در اسفند ماه سال 96 اجرائی کرد .
وی افزود : این دوره در شورای عالی اداری استان تدوین و مصوب گردید و توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اجرایی گردید که به مدت 2 ساعت توسط مدیر ارشد دستگاه اجرائی تدوین شود،موضوع این دوره توسط رئیس دانشگاه به عنوان تنها کسی که اشرافیت کافی و کامل بر موضوع را دارد و نقش مربی در دستگاه راداردبررسی می شود و هدف از دوره نیز مروری بر اهداف ، رسالتها و وظایف دستگاه است .
نماینده مدیریت و برنامه ریزی در ادامه گفت : امروز نقش و جایگاه توسعه در دانشگاه علوم پزشکی زنجان توسط مدیر تبیین می شود ونیز مروری بر اهداف، رضایت ،وظایف و رسالت دانشگاه علوم پزشکی در توسعه استان و کشور خواهیم داشت  و شاخصهای مرتبط هم بررسی میشود ،برگزاری دوره در گزارش عملکرد دستگاه و در ارزشیابی مدیر و دستگاه موثر خواهد بود .


دفعات مشاهده: 305 بار   |   دفعات چاپ: 6 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

معاون مشارکتهای مردمی مجمع خیرین سلامت کشور از پروژهای بهداشتی و درمانی شهرستان خرم دره بازدید کرد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۷/۲۲ | 


معاون مشارکتهای مردمی مجمع خیرین سلامت کشور از پروژهای بهداشتی و درمانی شهرستان خرم دره بازدید کرد

معاون مشارکتهای مردمی مجمع خیرین سلامت کشور صبح روز دوشنبه 16 مهرماه با حضور در شهرستان خرم دره از پروژه های در دست اقدام و بهره برداری شده شبکه بهداشت و درمان بازدید کرد.

پایگاه خبری و اطلاع رسانی وب دا – زنجان - سید محمد طباطبایی و هیئت همراه در این بازدید یک روزه با حضور در محل پروژه ها از روند اجرایی آنها بازدید و در ادامه در جلسه ای که به همین منظور با حضور حجت الاسلام حسینی امام جمعه، محمدی فرماندار، دکتر وفا و دکتر آیت اللهی مسئولان مجمع سلامت استان و جمعی از خیرین و معتمدین شهرستان خرم دره تشکیل شده بود شرکت نمود.
حجت الاسلام حسینی امام جمعه خرم دره ضمن تقدیر و تشکر از حضور پررنگ و بسیار تاثیرگذار خیرین شهرستان در انجام بهتر امورات بهداشتی و درمانی، از حضور مسئولین مجمع خیرین کشور در خرم دره تقدیر نمود و ابراز امیدواری کرد این سفر منشا خیر و برکت برای منطقه گردد.
در این جلسه فرماندار خرم دره  گفت: وجود خیرین در این شهرستان یک سرمایه است و این سرمایه، خرم دره را به دیار خیرین استان تبدیل کرده است.  محمدی دربخش دیگری از صحبتهای خود خرم دره را  به لحاظ دارا بودن پتانسیل شهرستانی مهاجر پذیر معرفی کرد و افزود : شهرستان خرم دره بالاترین نرخ باسوادی استان را دارد. فرماندار خرم دره در ادامه سخنان خود از مسئول مشارکتهای مردمی مجمع خیرین سلامت کشور خواست تا شبکه بهداشت و درمان را در احداث ساختمان ستاد شبکه یاری نمایند و نامی نیک به یادگار در اذهان مردم قدرشناس،فهیم وبا فرهنگ خرم دره برجای بگذارند.
‍ طباطبائی مسئول مشارکتهای مردمی مجمع خیرین سلامت کشور گفت:  مجمع خیرین سلامت کشور 10 سال پیش ایجاد شده و270 شعبه در کشور دارد و موفق به جمع آوری 6 هزار میلیارد تومان در حوزه های مختلف بهداشتی و درمانی از مردم شده است. وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: از مدیر کل مجمع خیرین سلامت کشور خواهش می کنم تا خیرینی را که به مجمع مراجعه می کنند، را به مسئولین شهرستان جهت مساعدت برای  احداث ساختمان جدید شبکه بهداشت و درمان  معرفی نمایند.معاون مجمع خیرین سلامت کشور در ادامه سخنان خود بر اهمیت مشارکت بانوان در این مجمع اشاره کرد و گفت: باید در امر بهداشت و درمان، پیشگیری در اولویت قرار بگیرد در این رابطه از دکتر کریمخانی و امام جمعه شهرستان می خواهم جهت جلوگیری از کم شدن آمار افراد کر ولال در جامعه با توجه به ازدواجهای فامیلی صورت گرفته در جامعه،  بنیاد بخشش را به مردم معرفی نمایند. وی در انتهای بیانات خود خرم دره را واقعا شهری زیبا و خرم یاد کرده و گفت: با توجه اعلام گزارشات و معرفی افراد خیر، این شهرستان به واقع دیار خیرین است و من به نوبه خودم از شما عزیزان تقدیر و تشکر می کنم.
دکتر وفا دبیر مجمع خیرین سلامت استان زنجان نیز بعنوان آخرین سخنران مراسم گفت"خرم دره نیازمند ایجاد تشکلی خاص برای دریافت و جمع آوری مبالغ خیرین در حوزه بهداشت و درمان است. این سازمان مردم نهاد خواهد بود، ولی این امر نباید دولت را از انجام وظایف خود باز بدارد . شما مردم شریف در این سازمان و تشکل در کنار دولت خواهید بود و دولت نیز باید وظایفش را انجام دهد."
 

دفعات مشاهده: 256 بار   |   دفعات چاپ: 8 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی: منابع مالی هزینه شده توسط سمن‌ها از 30 تا 40 میلیارد تومان گذشته است

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۷/۲۲ | 


رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی:
منابع مالی هزینه شده توسط سمن‌ها از 30 تا 40 میلیارد تومان گذشته است
رییس کمسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در نشست مشترک نمایندگان کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در زنجان با اشاره به فعالیت سمن‌ها در این سال‌ها افزود: منابع مالی هزینه شده توسط سمن‌ها از 30 تا 40 میلیارد تومان گذشته است و هر کجای کشور که می‌رویم از فعالیت خیران و اقدامات آنان خوشحال می‌شویم.

پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان، دکتر حسین‌علی شهریاری ظهر دوشنبه شانزدهم مهرماه 97 در نشست مشترک نمایندگان کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با مسئولین دانشگاه علوم پزشکی زنجان و خیریه‌های حوزه سلامت استان در سالن اجلاس روزبه، با اشاره به اینکه تا سال گذشته مجمع خیرین سلامت کشور به جز خیریه‌های مختلف حدود 6 هزار میلیارد تومان در حوزه سلامت سرمایه‌گذاری و کار کرده است؛ بیان کرد: برای امسال تمام مجامع خیرین استان را دعوت کردیم در مجمع خیرین سلامت کشور و تفاهم‌نامه‌ای برای سال‌جاری نوشته شد و امید است این تفاهم‌نامه‌ها محقق شود.
وی با قدردانی از میزبانی دانشگاه علوم پزشکی زنجان اظهار کرد: در مجلس هفتم وقتی کمیسیون بهداشت به خدمت مقام معظم رهبری رسید آقا یک توصیه به نمایندگان داشتند و آن بهره‌مندی از ظرفیت خیرین بود.
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه در سال‌های بعد مجمع خیرین در کشور ایجادشد افزود: این مجمع در زمان وزارت دکتر لنکرانی راه‌اندازی شد و کار خود را آغاز کرد.
دکتر شهریاری با اشاره به اینکه در استان زنجان در حوزه خیران اقدامات زیادی انجام شده و ظرفیت زیادی در استان وجوددارد؛ بیان کرد: مشابه این ظرفیت در لار و گراش نیز وجوددارد و برای نمونه در شهرستان گراش در حوزه‌های مختلف چون سلامت، آموزش و ... کمک‌های زیادی انجام شده است.
به گفته دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور، در دولت یازدهم و دوازدهم با تلاش‌های دکتر هاشمی وزیر بهداشت، اقدامات و فعالیت‌های زیادی انجام شده است و در هر شهرستان‌ و استانی اقدامات وزارت بهداشت قابل مشهود است.
وی با اشاره به اینکه بخش‌های پزشکی در کشور بهبودیافته است؛ تصریح کرد: در این چندسال بیش از یک هزار خانه بهداشت در سراسر کشور احداث شده است.
دکتر شهریاری با اشاره به احداث پایگاه‌های سلامت در حاشیه‌های شهر ابراز داشت: تغییرات در حوزه سلامت در کشور قابل توجه و مطلوب بوده است.
دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور با اشاره به اینکه هدف مجمع خیرین سلامت کشور خدمت‌گذاری به خیران است؛ بیان کرد: تسهیل امور خیران، مهم‌ترین رویکرد این مجمع است نه اینکه به عنوان مجمع بالا دست خیران فعالیت کند.
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه در 300 نقطه کشور مشارکت‌های خیران حوزه سلامت تشکیل شده است؛ بیان کرد: معاونت مشارکت‌های مردمی علوم پزشکی، رقیب خیران نیست و این به صورت بلاعکس هم نیست.
دکتر شهریاری با اشاره به حرکت خیران به سمت پژوهش و اطلاع‌رسانی عنوان کرد: درمان هزینه‌بر است و باید بیشتر بر پیشگیری با رویکرد پژوهش و تبلیغ انجام شود که این منوط به کاربردی بودن این پژوهش‌ها است.
 
 
 

دفعات مشاهده: 189 بار   |   دفعات چاپ: 3 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

  • کل کاربران ثبت شده: 2711 کاربر
  • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
  • میهمانان در حال بازدید: 47 کاربر
  • تمام بازدید‌ها: 106872196 بازدید
  • بازدید 24 ساعت قبل: 27432 بازدید

زنجان، میدان آزادی، ابتدای بلوار جمهوری اسلامی، ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی زنجان

تلفن : 33420651-9 (024)

info@zums.ac.ir