دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان

Zanjan University of Medical Sciences

در مراسم روز خبرنگار؛ از رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان تقدیر به عمل آمد در مراسم روز خبرنگار؛ از رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان تقدیر به عمل آمد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۵/۱۸ | 
در مراسم روز خبرنگار؛
از رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان تقدیر به عمل آمد  
در مراسم روز خبرنگار و اختتامیه چهارمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان زنجان؛ از دکتر پرویز قزلباش تقدیر به عمل آمد.
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان - عصر چهارشنبه هفدهم مردادماه 1397در مراسم روز خبرنگار و اختتامیه چهارمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان زنجان که در مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزار شد؛ از دکتر پرویز قزلباش رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان به پاس حمایت‌های صادقانه و خالصانه به عنوان مدیر حامی رسانه با اهداء لوح تقدیر از سوی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی زنجان و مدیر خانه مطبوعات استان زنجان قدردانی به عمل آمد.
به گزارش وب‌دا، 17 مردادماه به جهت گرامی‌داشت یاد و خاطره خبرنگار والامقام شهید محمود صارمی، روز خبرنگار نام‌گذاری شده است.

دفعات مشاهده: 810 بار   |   دفعات چاپ: 18 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

یکی از دغدغه‌های مدیریت تعالی دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛ عدم غفلت از آینده و اتفاقاتی که در آینده خواهند افتاد، است یکی از دغدغه‌های مدیریت تعالی دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛ عدم غفلت از آینده و اتفاقاتی که در آینده خواهند افتاد، است

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۵/۱۸ | 

یکی از دغدغه‌های مدیریت تعالی دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛
 عدم غفلت از آینده و اتفاقاتی که در آینده خواهند افتاد، است
دکتر پرویز قزلباش در دوره آموزشی "دوفضایی شدن علوم پزشکی – فیزیکی مجازی شدن: نگاهی به امروز و آینده"  اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های مدیریت تعالی دانشگاه این است که، نسبت به آینده و اتفاقاتی که در آینده خواهند افتاد، نباید غافل باشیم.
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان - صبح چهارشنیه هفدهم مردادماه 1397 دکتر پرویز قزلباش رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان در دوره آموزشی "دوفضایی شدن علوم پزشکی – فیزیکی مجازی شدن: نگاهی به امروز و آینده با حضور مدیران و اعضای هیأت علمی دانشگاه، بیان کرد: در کنار ساماندهی مشکلات، مسائل و اجرای برنامه‌های که طبعتا هر سازمانی دارد؛ یکی از دغدغه‌های مدیریت تعالی دانشگاه این است که نسبت به آینده و اتفاقاتی که در آینده خواهند افتاد نباید غافل باشیم مخصوصا در دانشگاه علوم پزشکی زنجان.
وی افزود: با وجود افراد بسیار هوشمندی که در پیشبرد اهداف دانشگاه گام برمی‌دارند، باید بیشتر به حوزه‌های هوشمندسازی و وجود مرکز هوشمند برای پیشبرد هوشمندسازی در تشکیلات‌مان بیندیشیم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان ابراز کرد: دنیای آینده، دنیایی متفاون از آن چیزی است که می‌بینیم و سرعت رسیدن به این تفاوت‌ها در دنیا خیلی سریعتر از آن چیزی است که ما تصور می‌کنیم.
دکتر قزلباش با بیان اینکه وقتی می‌شنویم که 70 درصد از مشاغل موجود در آینده اصلا وجود نخواهند داشت و مشاغلی جایگزین خواهند شد که ما خیلی از آنها اطلاع نداریم، تصریح کرد: حرکت ما به سمت دانشگاه‌های نسل سوم، یک حرکتی است که در آینده اجتناب ناپذیر خواهد بود.
وی با تاکید بر نیازمندی به بحث هوشمندسازی و نقش ویژه‌ی هوشمندسازی در فعالیت‌ها، افزود: در این راستا باید حباب‌های اطراف خودمان را بشکنیم و کمک بگیریم از کسانی که در این زمینه کارکردند و محقق هستند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان ابراز کرد: این جلسه نیز در همین راستا است که اساتید کمک کنند در دانشگاه نسبت به آن چیزی که در آینده اتفاق خواهد افتاد و  آن چیزی که اتفاق می‌افتد و جاری و ساری است، دید بهتر و افق روشن‌تری داشته باشیم.
*** دکتر سیدسعیدرضا عاملی عضو شورای عالی فضای مجازی کشور در این دوره با اشاره به مدیریت چند نهادی، همگرا و همراه با تقسیم کار جهانی بیان کرد: مسئله این است که با بهره‌مندی از همگرایی و شبکه‌ای کردن ظرفیت‌های بزرگ نهادهای فرهنگی - بین‌المللی در کشورهای اسلامی، آسیا، آفریقا، اروپا و آمریکا؛ یک ظرفیت بزرگ کار مشترک و با کیفیت و یک بازار بزرگ فرهنگی - بین‌الملی، فراهم خواهد شد.
وی افزود: با مدیریت همگرا و شبکه‌ای، می‌توانیم کارهای بزرگتر، موفق‌تر و با تراز کیفیت بالا انجام دهیم که این امر مستلزم پذیرش گار گروهی، تقسیم کار، هم‌افزایی، ایجاد فضای همکاری و مشارکت در تولید محتوا و خدمات است.
عضو شورای عالی فضای مجازی کشور اظهار کرد: با ظهور اینترنت و عمق پیداکردن ظرفیت‌های آن، جهان وارد فضای کار شبکه‌ای شده است و فعالیت‌های نهادی و فردی جای خود را به همگرایی چندنهادی و فعالیت اجتماعی شبکه‌ای داده است.
دکتر عاملی شناخت عمیق فرهنگ و جهان مجازی مبتنی بر فنآوری‌های جدید را یک ضرورت راهبردی عنوان کرد و افزود: ریشه همه مسائل جدید به حوزه فرهنگ باز می‌گردد و از سوی دیگر ریشه همه راه‌حل‌های موفقیت و تعالی جامعه به حوزه فرهنگ مرتبط میشود.
وی تصریح کرد: فرهنگ تبدیل به یک پدیده مرتبط با چندین منبع و متغیر اثرگذار شده است و نظر به تاثیر فضای مجازی و جهانی شدن، در بعضی از جوامع از پایان فرهنگ به عنوان امر ملی و متمایز کننده سخن می‌گویند.
عضو شورای عالی فضای مجازی کشور با اشاره به مخاطرات دوفضایی شدن فرهنگ و امنیت فرهنگی، بیان کرد: ما با دوفضایی شدن جهان روبرو شده‌ایم و این دوفضایی‌شدن‌ها مدل‌های حکمرانی را تغییر داده است.
دکتر عاملی اظهار کرد: جهان مجازی از محیطی متکثر، عددی شده، جهانی، غیر مرکزی، به هم پیوسته و دارای ماهیت متفاوت از جهان فیزیکی برخوردار است و مفهوم فضای مجازی متناسب با تحول فناوری فضای مجازی، توسعه پیدا کرده است.
عضو شورای عالی فضای مجازی کشور بیان کرد: فضای مجازی از ظرفیت فرامحلی و فرامکانی برخوردار است و درواقع با ظهور صنعت، همزمان ارتباطات دوسویه با اختراع مورس و تلگرام و ارتباطات شبکه‌ای، همزمان عرصه فرامحلی شدن و همزمان دامنه‌ای به گستره همه کاربران فضای مجازی در جهان پیدا کرده است و امروز از هر روز گذشته، تاریخ جهانی شدن؛ حکمرانی جهانی و کنترل و مدیریت جهانی ابزارمندتر، نظام‌مندتر (بر مبنای الگوریتمی‌های سیستمی) و عملی‌تر شده است.
وی با تاکید براینکه مهم‌ترین تغییر، تغییر در مدل‌های فکری و اندیشه‌ای فعالیت‌های فرهنگی است، دو ظرفیتی کردن عرصه فعالیت‌های فرهنگی - بین‌المللی را در تعریف حوزه عمومی فعالیت‌ها و خدمات فرهنگی بین‌المللی (این حوزه می‌تواند در لایه‌های متنوع همراه با خدمات بسیار گسترده فرهنگی بین‌المللی طراحی شود)، تبیین دقیق حوزه فعالیت‌های نقطه به نقطه و سازمان مبنا (این جنس فعالیت‌ها به صورت متناظر در فضای چهره به چهره حضوری و فضای مجازی هر سازمان به صورت مستقل تعریف می‌شود.) و مشخص کردن قابلیت‌ها یا واقعیت‌های فعالیت‌های بخش خصوصی مرتبط با فضای اول حضور فیزیکی- فرهنگی و فضای دوم حضور مجازی فرهنگی (واگذاری بسیاری از فعالیت و نظارت و کنترل کیفی بر حسن ایجاد و انجام فعالیت فرهنگی در بخش خصوص بر عهده سازمان‌های ارزیابی و نظارت نهادهای رسمی موجود خواهد بود.) عنوان کرد.
به گزارش وب‌دا، باتوجه به گسترش فزآینده فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی ویژه شبکه جهانی اینترنت و آثار چشمگیر آن در ابعاد زندگی فردی و اجتماعی و همچنین لزوم گسترش همکاری‌های علمی در سطوح بین‌المللی؛ دوره آموزشی "دوفضایی شدن علوم پزشکی – فیزیکی مجازی شدن: نگاهی به امروز و آینده به منظور به روزرسانی توان‌مندی‌های علمی مدیران در پیشبرد اهداف تعالی سازمان به همت واحد آموزش کارکنان معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه برگزار شد. 
در پایان این دوره از دکتر سیدسعیدرضا عاملی با اهداء لوح تقدیر از طرف رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان قدرانی به عمل آمد.

 

دفعات مشاهده: 625 بار   |   دفعات چاپ: 12 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

اطلاعیه عدم تخصیص خوابگاه دولتی به دانشجویان ورودی 97 اطلاعیه عدم تخصیص خوابگاه دولتی به دانشجویان ورودی 97

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۵/۱۶ | 
به اطلاع دانشجویان ورودی 97 می رساند دانشگاه علوم پزشکی زنجان  بدلیل عدم وجود ظرفیت خوابگاه دولتی در سال تحصیلی 97-98 (نیمسال اول و دوم) هیچ تعهدی جهت ارائه خوابگاه به دانشجویان کلیه مقاطع کارشناسی ناپیوسته - پیوسته - ارشد -  دکتری حرفه ای - PhD - دستیاری و ... ندارد و صرفا هماهنگی جهت معرفی به خوابگاه های خودگردان بعمل خواهد آورد.

دفعات مشاهده: 926 بار   |   دفعات چاپ: 16 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

در دومین روز سفر وزیر بهداشت به زنجان؛ بهره‌برداری از مرکز MRI بیمارستان الغدیر ابهر

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۵/۱۵ | 


در دومین روز سفر وزیر بهداشت به زنجان؛ 
بهره‌برداری از مرکز MRI بیمارستان الغدیر ابهر 
 همزمان با هشتمین سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به زنجان، مرکز MRI بیمارستان الغدیر ابهر به بهرهبرداری رسید.
پایگاه خبری و اطلاعرسانی وبدازنجانظهر سه‌شنبه نهم مردادماه97، با حضور دکتر سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مهندس اسداله درویش‌امیری استاندار زنجان، دکتر پرویز قزلباش رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان، حجت الاسلام والمسلمین رحیمی امام جمعه ابهر، فرماندار ابهر و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی؛ مرکز MRI بیمارستان الغدیر ابهر با هزینهای بالغ بر 80 میلیارد ریال (عمرانی و تجهیزاتی (با زیربنای 170 متر مربع به بهرهبرداری رسید.
به گزارش وبدا، بیمارستان الغدیر شهرستان ابهر با 235 تخت در مردادماه سال1396  همزمان با هفتمین سفر وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد.
با توجه به عدم وجود دستگاههای پیشرفته تصویربرداری در منطقه که منجربه اعزام بیماران به مرکز استان و استانهای همجوار برای دریافت خدمات M.R.I میگردید، مرکز M.R.I ابهر در بیمارستان جدیدالتاسیس الغدیر برای پوشش شهرستانهای ابهر، خدابنده و خرمدره به بهرهبرداری رسید.
به گزارش وبدا، هشتمین سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش جهت افتتاح 50 پروژه بهداشتی، درمانی و آموزشی عصر سه‌شنبه نهم مردادماه با بهره‌برداری از مرکز MRI بیمارستان الغدیر ابهر پایان یافت.

دفعات مشاهده: 800 بار   |   دفعات چاپ: 15 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

در هشتمین سفر وزیر بهداشت به زنجان؛ 50 پروژه بهداشتی درمانی در زنجان به بهره‌برداری رسید

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۵/۱۵ | 


در هشتمین سفر وزیر بهداشت به زنجان؛ 50 پروژه بهداشتی درمانی در زنجان به بهرهبرداری رسید
 
همزمان با هشتمین سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به زنجان؛ از 50 پروژه حوزه بهداشت  و درمان بهرهبرداری به عمل آمد.
پایگاه خبری و اطلاعرسانی وبدازنجانصبح سهشنبه نهم مردادماه97، با حضور دکتر سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آیتاله خاتمی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان، مهندس اسداله درویشامیری استاندار زنجان،پروفسور ثبوتی چهره ماندگار استان، دکتر علیرضا بیگلری رییس انستیتوپاستور ایران، دکتر پرویز قزلباش رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان، دکتر سیدمرتضی خاتمی نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و نماینده مردم ماهنشان و ایجرود و دیگر مسئولین استانی و دانشگاه، از 50 پروژه بهداشت بهرهبرداری به عمل آمد.
دکتر پرویز قزلباش رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در این مراسم ضمن تقدیر از دستاندرکاران حوزه بهداشت و درمان استان، این ظرفیت ایجادشده را فرصتی برای خادمین سلامت دانست و افزود: این نتیجه فعالیت شبانهروزی مجموعه دانشگاه، برای فراهمآوری امکانات لازم جهت حفظ و ارتقای سلامت استان است  .
 وی با تاکید براینکه این امر محقق نمیشد، جز با عنایت مقام عظمای رهبری، اراده دولت تدبیر و امید و همینطور برنامهریزی، تلاش و پیگیریهای شبانهروزی وزیر و حمایتهای بیدریغ نماینده ولی فقیه در استان و استاندار زنجان؛ بهرهبرداری از پروژههای بهداشت و درمان در استان را به فال نیک گرفت و اظهار کرد: همزمان با طرح تحول سلامت در کشور و به منظور تکمیل، تجهیز و توسعه شبکههای روستائی، شهری و درمان به استناد تفاهمنامه سهجانبه وزارت بهداشت، دانشگاه و استانداری برابر ضوابط و دستورالعملهای ابلاغی؛ 226 پروژه با اعتبار 81 میلیارد تومان با اولویت مناطق محروم شهرها و شهرهای بالای 20 هزارنفر جمعیت و مناطق روستائی با کاربری پانسیون پزشکان، خدمات شهری و روستائی، خانههای بهداشت و پایگاههای شهری، آموزش بهورزی، خوابگاهی و آزمایشگاهی از نیمه 95 عملیاتی و اجرائی گردید
رئیس دانشگاه تاکید کرد: با گذشت 21 ماه از این تفاهمنامه 116 پروژه به بهرهبرداری رسیده و امروز نیز 41 پروژه در این زمینه با اعتبارات 12 میلیارد تومان افتتاح شد.
دکتر قزلباش با اشاره به افتتاح بخش درمان رادیوتراپی بیمارستان ولیعصر (ع)، مرکز تشخیصی درمانی تیپ 1و 2 سرطان، واحدLDR، فاز اول توسعه اورژانس بیمارستان حضرت ولیعصر (عج)، افزود: وزیر بهداشت در بدو ورود به استان با حضور در شهرستان خرمدره، کلینیک دانش خرمدره را افتتاح کرد و امروز نیز شاهد افتتاح پلیکلینیک خیرساز بیمارستان حضرت ولیعصر) عج)و در ادامه شاهد  افتتاح مرکزMRI بیمارستان الغدیر خواهیم بود..
 وی در ادامه با اشاره به طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ این طرح را برای استان پربرکت دانست و افزود 210 :میلیارد تومان اعتبار در این دوره با عنایت وزیر بهداشت به این استان وارد شد و در پروژههای عمرانی در حوزه درمان، بیش از 90 میلیارد تومان هزینه شده و امیدواریم مردم عزیز و قدرشناس که مستحق بسیار بهتر و بیشتر از این هستند، بتوانند از این امکانات استفاده کنند و باعث حفظ و ارتقای سلامت در استان  شود.
 *** دکتر سیدمرتضی خاتمی نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی نیز در سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات خستگی ناپذیر و تلاش و جدیت دکتر هاشمی اظهار کرد: با اجرای طرح تحول سلامت در کشور، میزان دسترسی‌ها افزایش یافته، زیرساخت‌ها تقویت شده و پرداخت‌ها از جیب مردم کاهش یافته است و در بحث سلامت نیز ظرفیت‌های خوبی به وجود آمده است .
 وی با تاکید بر نقش دانشگاه‌های علوم پزشکی در این راستا، تعمیق بخشیدن به خدمات، تقویت پاسخگوئی به مردم و اطلاع‌رسانی برای خدمات استقراریافته نامبرده، اظهار امیدواری کرد: مردم با توجه به شرایط کشور بیشترین بهره را از ظرفیت‌های بوجود آمده، ببرند.
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر تقویت اخلاق حرفه‌ای، تصریح کرد: باید حرفه‌ای شدن اخلاق در جامعه نظام‌مند شود تا هرچه بیشتر در مقابل دسایس دشمن بایستیم.
دکتر خاتمی افزود: سلامت شاخصه مهمی است که هم‌طراز با امنیت اهمیت دو چندان پیدا می‌کند و امیدواریم با تمهیدات، تدابیر و درایت ورزیر بهداشت، در بحث دارو و درمان در کشور مشکلی نداشته باشیم.
*** مهندس اسداله درویشامیری استاندار زنجان ضمن تقدیر از وزیر بهداشت،اظهار کرد: در راستای سیاستهای طرح تحول، از دو سال قبل و در روزهای آغازین فعالیت در زنجان، تفاهمنامهای سهجانبه بین وزارت بهداشت،استانداری و دانشگاه علوم پزشکی منعقد و مقرر شد در 226 نقطه استان، 226 مرکز خدمات درمانی احداث شود که به همت رییس دانشگاه؛ امروز 205 مرکز با بهرهبرداری رسمی در اختیار مردم قرار می‌گیرد.
وی با اشاره به هشتمین سفر کاری وزیر بهداشت در طول 5 سال به زنجان، افزود: وزیر بهداشت با سفر به استانها از نزدیک مسایل و مطالب حوزه کاری و درمانی خود را بررسی میکند.
استاندار زنجان با بیان اینکه در استان در طول دو سال گذشته اتفاقات بسیار خوبی رخ داده است، تصریح کرد  :همگام با وزارت بهداشت، بخش خصوصی بویژه خیرین گامهای اساسی در حوزه سلامت برداشتهاند که سبب شده استان زنجان به عنوان سرآمدترین در حوزه خیرین باشد و نمونه بارز این ادعا، افتتاح پلیکلینیک خیرساز بیمارستان ولیعصر (عج) است.
مهندس درویشامیری با اشاره به تبدیل زنجان به قطب خیرین، که در مبارزه با بیماری سرطان نیز سرآمد هستند، از همه خیرین و نقش بسیار ویژه آنان در امور مربوط به بخش درمان تقدیر کرد
به گزارش وبدا، وزیر بهداشت، درمان و آموزش جهت افتتاح 50 پروژه بهداشتی، درمانی و آموزشی عصر دوشنبه هشتم مردادماه 97 به مدت دو روز به زنجان سفر کرده است.
 
 50 پروژ‌‎هافتتاحی:
- بلوک زایمانی(LDR)، مرکز تشخیص درمانی غربالگری سرطان و مرکز رادیوتراپی، پلیکلینیک خیرساز و توسعه بخش اورژانس بیمارستان حضرت ولیعصر (ع)
- کلینیک ویژه دانش شهرستان خرمدرهو  مرکز MRI بیمارستان الغدیر ابهر
-افتتاح و بهرهبرداری از 41 پروژه بهداشت


دفعات مشاهده: 440 بار   |   دفعات چاپ: 15 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

  • کل کاربران ثبت شده: 2665 کاربر
  • کاربران حاضر در وبگاه: 1 کاربر
  • میهمانان در حال بازدید: 139 کاربر
  • تمام بازدید‌ها: 104207512 بازدید
  • بازدید 24 ساعت قبل: 39985 بازدید

زنجان، میدان آزادی، ابتدای بلوار جمهوری اسلامی، ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی زنجان

تلفن : 33420651-9 (024)

info@zums.ac.ir