دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان

Zanjan University of Medical Sciences

دانشگاه علوم پزشکی زنجان تقدیرنامه ۳ ستاره جایزه ملی تعالی نیروی انسانی را کسب کرد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ | 

دانشگاه علوم پزشکی زنجان
تقدیرنامه ۳ ستاره جایزه ملی تعالی نیروی انسانی را کسب کرد
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان موفق به دریافت تقدیرنامه ۳ ستاره جایزه ملی تعالی نیروی انسانی شد.
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان، دانشگاه علوم پزشکی زنجان در یازدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی که روز سه‌شنبه ۲۵ دی‌ماه ۹۷ به مدت دو روز در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد، تقدیرنامه ۳ ستاره جایزه ملی تعالی نیروی انسانی را به همت معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی زنجان با حمایت‌های مجدانه ریاست دانشگاه، معاونین و اعضای هیأت رییسه دانشگاه دریافت کرد.
مدل تعالی منابع انسانی با بهره‌گیری از مدل‌های تعالی سازمانی، به همت انجمن مدیریت منابع انسانی ایران و با همکاری و تلاش جمعی از اندیشمندان این حوزه در طول چند سال تحقیق و کار مداوم طراحی و آماده اجرا شد، این مدل یک چارچوب جامع مبتنی بر مجموعه‌ای از ارزش‌های محوری، معیارها و شاخص‌ها در حوزه منابع انسانی سازمان است که به مدیران منابع سازمانی کمک می‌کند با ارزیابی مستمر فعالیت‌ها، فرآیند و نتایج منابع انسانی سازمان نقاط قوت و فرصت‌ها را شناسایی و برای بهبود آنها و رسیدن به سازمان یادگیرنده و توسعه یافته برنامه‌ریزی نمایند.
جایزه تعالی منابع انسانی همه ساله در ۳ سطح گواهینامه، تقدیرنامه و نشان به سازمان‌ها و موسسات خصوصی و دولتی اهدا می‌شود و ارزیابان این جایزه باحضور در سازمان‌ها، به ارزیابی برنامه‌ها، عملکرد و کیفیت توسعه منابع انسانی می‌پردازند و طبق نظام نامه جایزه، سرآمدان این حوزه را انتخاب می‌کنند.
وب‌دا مرکز زنجان این موفقیت را به مسئولین و خانواده بزرگ دانشگاه تبریک عرض می‌نمایند.

دفعات مشاهده: 282 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

در نشست خبری پنجمین جشنواره عکس سلامت روان در زنجان عنوان شد برگزاری جشنواره عکس سلامت روان با تعداد و کیفیت بالا

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ | 
در نشست خبری پنجمین جشنواره عکس سلامت روان در زنجان عنوان شد
برگزاری جشنواره عکس سلامت روان با تعداد و کیفیت بالا
عوامل برگزاری پنجمین جشنواره عکس سلامت روان نشست خبری را با حضور داوران، دبیر و رئیس این جشنواره برگزار کردند که حاضران در این دوره تعداد و کیفیت برگزاری این جشنواره را بالا دانسته و توضیحاتی در مورد آن ارائه کردند.
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا- زنجان، داوری پنجمین دوره جشنواره عکس سلامت روان از روز شنبه ۲۲ دی ماه ۹۷ در هتل بزرگ زنجان آغاز شده و تا روز چهارشنبه ادامه خواهد یافت .
 مدیر هنری پنجمین دوره جشنواره عکس سلامت روان و نماینده فیاپ در ایران در این نشست خبری با بیان اینکه داوران جشنواره از شهرهای مختلف ایران و همچنین دیگر کشورها انتخاب شدند، اظهار داشت: پنجمین دوره جشنواره به لحاظ شرکت‌کننده رکورد همه جشنواره‌های ایران را در اختیار گرفته است.
علی سامعی به حضور ۳ هزار و ۱۲۴ شرکت کننده در جشنواره عکس سلامت روان اشاره و ابراز داشت: این تعداد شرکت کننده از ۷۸ کشور با ۱۸ هزار و ۳۵۸ عکس با دو موضوع آزاد و سلامت روان حضور دارند.
وی با اشاره به پایان داوری بخش آزاد جشنواره با ۱۰ هزار عکس تصریح کرد: مهم‌تر از تعداد عکس سطح کیفی عکس‌ها هم قابل توجه است، ضمن اینکه دوره چهارم این جشنواره با وجود اینکه زیر نظر فدراسیون جهانی برگزار نشد هم با کیفیت بود.
 معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان و دبیر جشنواره عکس سلامت روان هم در این نشست با تقدیر از داوران و برگزار کنندگان جشنواره عکس سلامت روان اظهار داشت: این افراد و همین طور فدراسیون جهانی عکس در برگزاری جشنواره عکس سلامت روان, یاری می‌کنند.
دکتر محمدرضا صائینی افزود: جوایز این جشنواره را سازمان جهانی بهداشت متقبل شده است.
رئیس فدراسیون هنر عکاسی (فیاپ) با اشاره به اینکه این جشنواره اولین بار است که در دنیا با موضوع سلامت روان برگزار می‌شود اظهار داشت: فیاپ هر ساله 600 جشنواره را در تمام پنج قاره برگزار می‌‌کند.
ریکاردو بوسی با بیان اینکه موضوع این جشنواره در عین حال ساده ولی دستیابی به نتیجه آن سخت است افزود: در این جشنواره چیزی که مخاطب از ما انتظار دارد عکس‌هایی را انتخاب کنیم که اولا مرتبط به موضوع جشنواره باشد و همچنین هدف جشنواره کمک به مردم بوده باید مورد توجه قرار گیرد.
وی خاطر نشان کرد: هدف این جشنواره کمک سلامت روان مردم با استفاده از هنر عکاسی است و ما در حقیقیت باید از لنز دوربین برای کمک کردن به مردم استفاده کنیم.
مدیر کل دفتر سلامت روان وزارت بهداشت در این نشست با تاکید بر مغفول ماندن و پایین بودن سطح سواد سلامت روان در جامعه اظهار داشت: برای همه فهم شدن سلامت روان باید اقداماتی انجام شود.

دکتر احمد حاجبی با اشاره به پیش‌بینی راه‌کارهایی برای ارتقای سطح سواد سلامت روان در جامعه افزود: ارائه دوره‌های آموزشی در مقاطع مختلف تا استفاده از ابزار هنر از جمله این راه‌کارها است.
وی با تاکید بر قابل توجه بودن عکس‌های ارسال شده به پنجمین جشنواره عکس سلامت در زنجان تصریح کرد: هدف ما از برگزاری این جشنواره کمک به افزایش سطح سواد در این حوزه است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان و رییس جشنواره عکس سلامت روان هم در این نشست با تاکید بر اهمیت سلامت روان اظهار داشت: برگزاری این جشنواره و حضور داوران به نام و افرادی از وزارتخانه در این محل بیانگر اهمیت این جشنواره است.
دکتر پرویز قزلباش با بیان اینکه استفاده از هنر برای رساندن یک پیام موضوع جدیدی نیست، افزود: ولی ورود هنر به حوزه سلامت قابل توجه است و برگزاری این جشنواره همان طرح موضوع است که بیان سلامت محور در قالب هنر و ارائه پیام آن است.
وی از انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان فیاپ برای استفاده از هنر عکاسی در حوزه سلامت خبر داد.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان زنجان نیز با تقدیر از برگزار کنندگان این جشنواره بیان داشت: برگزاری این جشنواره‌ها بیانگر سطح فرهنگ استان است.
دکتر فرامرز نیک‌سرشت به تاثیر هنر در زندگی افراد اشاره و ابراز امیدواری کرد، برگزاری این جشنواره‌ها به ارتقای سلامت جامعه کمک کند که عکس هم یکی از این هنرها است.
در این نشست عوامل برگزاری پنجمین دوره جشنواره عکس سلامت روان به سوالات خبرنگاران در خصوص برگزاری جشنواره پاسخ دادند.

دفعات مشاهده: 186 بار   |   دفعات چاپ: 6 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

در چهارمین «جشنواره تبلیغات ایران» روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زنجان موفق به کسب جایزه سلامت شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ | 

در چهارمین «جشنواره تبلیغات ایران»
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زنجان موفق به کسب جایزه سلامت شد
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان جایزه ویژه بخش سلامت چهارمین جشنواره تبلیغات ایران را کسب کرد.

پایگاه خبری و اطلاع رسانی وب دا - زنجان, در چهارمین دوره جشنواره تبلیغات ایران که صبح چهارشنبه دوازدهم دی‌ماه ۹۷ در سالن مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زنجان به دلیل فعالیت‌های تبلیغی، اطلاع‌رسانی و فرهنگی با رویکرد مرتبط با سلامت در زمینه سکته حاد مغزی بر اساس ارزیابی و داوری هیات داوران جشنواره, جایزه ویژه بخش سلامت را کسب کرد.
 

دفعات مشاهده: 274 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

حضور دکتر قزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛ دربرنامه دیدارمردمی دولتمردان و کارگزاران در مصلای خاتم الانبیاء زنجان

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ | 
http://epr.zums.ac.ir/1397/971021-1/images/image/041A6640%20copy.JPG
حضور دکتر قزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛
دربرنامه دیدارمردمی دولتمردان و کارگزاران در مصلای خاتم الانبیاء زنجان
به گزارش وب دا –زنجان؛ درراستای برنامه های ارتباطات مستقیم و مردمی دولتمردان و کارگزاران به مناسبت چهلمین سالگردپیروزی انقلاب اسلامی دکترپرویزقزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی استان زنجان با همراهی معاونین و مدیران دانشگاه درنمازجمعه زنجان درواحد اتوبوس خدمت حضور یافتند و به درخواست های مردمی پاسخ دادند.
  دراین برنامه که صفری مدیر کل بازرسی و رسیدگی به شکایات استانداری زنجان نیزحضور داشت اتوبوس مرکز جامع خدمات سلامت دانشگاه و ایستگاه سلامت مرکز فوریتهای پزشکی به نماز گزارن خدمات رایگان بهداشتی و در مانی ارائه نمودند  .


 

دفعات مشاهده: 378 بار   |   دفعات چاپ: 7 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان درارتباط مستقیم بامردم:

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ | 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان درارتباط مستقیم بامردم:
علیرغم مشکلات جدی در تامین منابع افزایش قیمت در ارائه خدمات درحوزه دولتی نداشتیم
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان دربرنامه مطالبه و ارتباط مستقیم با مردم گفت: علیرغم مشکلات جدی  و محدودیتهایی که درتامین منابع وجود داشته افزایش قیمت در ارائه خدمات درحوزه دولتی نداشتیم.

به گزارش وب دا -زنجان؛  دکتر پرویز قزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان شب جمعه 21 دیماه با حضور در برنامه تلویزیونی مطالبه و ارتباط مستقیم با مردم ضمن بیان اینکه علیرغم مشکلات جدی  و محدودیتهایی که درتامین منابع وجود داشته افزایش قیمت در ارائه خدمات درحوزه دولتی نداشتیم  به اجرای برنامه طرح تحول نظام سلامت اشاره نمود و عمده ترین هدف و دستاورد این طرح را کاهش پرداخت ازجیب مردم عنوان نمود و افزود: این کاهش پرداخت از جیب مردم عمدتا در بخش بستری و خدمات بیمارستانهای دولتی صورت گرفته و بیمارانی که از طریق سیستم ارجاع از روستا بودند فقط 5 درصد هزینه را پرداخت می کردند و برای بیماران محدوده شهر این هزینه حدود 10 درصد بود و این وضعیت تابه امروز ادامه دارد و تغییری دردریافتی های بیمارستان های دولتی اتفاق نیفتاده است .
دکتر قزلباش در ادامه یکی از وظایف سیستم بهداشت و درمان در این طرح را حفاظت مالی از بیماران عنوان نمود و افزود : حفاظت مالی از بیماران اینست که ما نگذاریم هزینه  ها افزایش پیدا کند و در شرایط سختی که در کشور وجود دارد به لحاظ اقتصادی بیماران را به زحمت نیفتند و به بیرون از بیمارستان ارجاع نشوند و تا جائی که امکان پذیر است تجهیزاتشان را در داخل بیمارستان تامین نمائیم .
وی با تاکید بر اینکه سعی بر این است که شهرستانها نیز از لحاظ تجهیزات و پزشک متخصص توانمندشوند ؛افزود:  بر اساس سطح بندی درنظام درمان و بر اساس اقتصاد بهداشت طبیعی است که همه خدمات رادر همه جا نمی شود انجام داد، هم به لحاظ فرد متخصص و هم بلحاظ تجهیزات پزشکی با توجه به این مسئله سیستمی هم که در کشور ما با جدیت پیگیری می شود این است که توجه کند به سطح درمانی که در شهرستانها ارائه می شود به همین دلیل سعی ما بر این است که شهرستانها نیز توانمند شوند و مراجعه کنندگان خدمات مورد نیازشان را در شهر و یا روستای خود تا جای ممکن دریافت کنند .
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان افزود : در این راستا  و در توزیع و ماندگاری  تجهیزات و پزشکان متخصص  در شهرستانها اقدامات خوبی صورت گرفته مثلا در خدابنده 14 نیروی متخصص علاوه بر نیروهای قبلی اعزام کردیم مانند طب اورژانس ، مغزو اعصاب و  4 نفر رادیولوژیست که چند تا از این تخصصها در تاریخ بیمارستان و شهرستان خداینده وجود نداشت و این کمک خواهد کرد تا بار مراجعه مردم به مرکز استان کمتر شود .
این مقام مسئول بحث فرهنگی و آگاه سازی مردم را در کاهش هزینه های بهداشت و درمان مهم دانسته و افزود: آگاه سازی مردم در زمینه سیستم ارجاع و اینکه خیلی از مراجعات نیاز به ویزیت متخصص و فوق تخصص ندارد و در شهرستانها نیز قابل درمان است می تواند کمک بزرگی در کاهش بار هزینه های درمان بکند .
دکترقزلباش بر اجتماعی سازی سلامت درفرهنگ سازی و توانمند سازی مردم و اینکه خود مردم می توانند بر جامعه خود تاثیر گذارباشند تاکید نمود و افزود: اجتماعی سازی سلامت کمک خواهد کرد که بار درمان در مرکز استان کمتر شود و به ارتقاء سطح خدمات تخصصی وفوق تخصصی دیگر در استان بپردازیم و در شهرستانها این کار موجب رشد اقتصادی خواهد شد چون پزشکان ماندگاریشان ممکن می شود و قطعا مردم از این ماندگاری سود خواهند برد.
در این برنامه همچنین دکتر قزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی به مطالبات و مسایل مطرح شده از طرف مردم پاسخ داد .

 

دفعات مشاهده: 213 بار   |   دفعات چاپ: 7 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

  • کل کاربران ثبت شده: 2799 کاربر
  • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
  • میهمانان در حال بازدید: 67 کاربر
  • تمام بازدید‌ها: 109656296 بازدید
  • بازدید 24 ساعت قبل: 30724 بازدید

زنجان، میدان آزادی، ابتدای بلوار جمهوری اسلامی، ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی زنجان

تلفن : 33420651-9 (024)

info@zums.ac.ir