دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

Zanjan University of Medical Sciences

پیام تبریک دکتر قزلباش رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان به مناسبت روز خبرنگار

 | تاریخ ارسال: 1399/5/17 | 

پیام تبریک دکتر قزلباش رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان به مناسبت روز خبرنگار

با سلام و درود به روح بلند و پاک شهدای عرصه خبر

۱۷ مرداد ماه مصادف با روز بزرگ خبرنگار را به همه خبرنگاران فرهیخته،به ویژه جهادگران سخت کوش عرصه خبر "حوزه بهداشت و درمان و سلامت " تبریک عرض می نمایم.

تقارن این روز را با عید سعید غدیر به فال نیک می گیرم و امیدوارم با کسب فیض از این منبع عظیم بتوانیم خادم خوب ملت بزرگوارمان باشیم و به تکلیف خود به شایستگی عمل کنیم.

کرونا عرصه عملی آزمون الهی برای همه بود و نشان داد خبرنگاران و اصحاب رسانه های حوزه سلامت با فکر و نگاه بلند، اندیشه پاک و غنی، قلب سلیم، قلم ارزشمند و معجزه گر ، کلام نافذ،همراهی صمیمانه و پشتیبانی قاطع، پشتوانه دلگرم کننده مدافعان و مجاهدان خط مقدم مبارزه با کرونا بودند.

سلام و درود بر شما یاران و همراهان رسانه های دیداری،شنیداری،مکتوب و مجازی که با تکیه بر حرفه ای گری و ارزش گرایی، اخبار خوب، مفید و امید بخش مخابره کردیدِِ و امید، آرامش روحی، روانی و اجتماعی را به ارمغان آوردید و موجب ارتقای آگاهی، سواد رسانه، دانش و مهارت مردم عزیز و نجیب استان عزیزمان در حوزه سلامت شدید.

شما با تلاش صادقانه و خالصانه تصویری زیبا و شور انگیز و امید بخش از خدمت جانانه و فداکاری بی نظیر کادر بهداشت و درمان را ترسیم کردید.

 تبریک و تهنیت مجدد و مضاعف بر شما که در روزهای سخت و پر چالش در کنار ما بودید و با درک حساسیت و شرایط ،جانانه کمک کردید تا از مشکلات و موانع بسیار سخت عبور کنیم.

پر واضح است که همواره اصحاب متعهد و مسئولیت شناس رسانه و خبرنگاران با وجدان بیدار، چشمان بینا و تیز بین و زبان نرم و گویا منشا خیر و برکت و رحمت بودند.

بی اغراق شما عزیزان خبرنگار و اصحاب رسانه مقوم و مشوق فعالیت های خادمین وفادار سلامت هستید و می دانم که می توانیم به فضل الهی و توان و هنر متعهدانه و خلاقانه اطلاع رسانی، بهداشت و سلامت جامعه اسلامی را به پرواز در آورده و به اوجی برسانیم که در شان مردم نجیب و فهیم باشد.

دفعات مشاهده: 376 بار   |   دفعات چاپ: 3 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

همزمان با ۱۱۵ پروژه کشوری؛ اولین پایگاه اورژانس ریلی کشور و۶ پروژه فوریت‌های پزشکی در زنجان افتتاح شد

 | تاریخ ارسال: 1399/5/16 | 

همزمان با ۱۱۵ پروژه کشوری؛
اولین پایگاه اورژانس ریلی کشور و۶ پروژه فوریت‌های پزشکی در زنجان افتتاح شد

 
به گزارش وب دا - زنجان؛ همزمان با سراسر کشور اولین پایگاه اورژانس ریلی کشور و ۶ پروژه فوریت‌های پزشکی استان زنجان «پایگاه ریلی خرمدره، پایگاه اورژانس هوایی، پایگاه  شهرک صنعتی روی، پایگاه شهید بهشتی، پایگاه گویجه ییلاق، شماره ۳ شهری ابهر و شماره ۲ شهری خدابنده» در قالب ۱۱۵ پروژه کشوری، عصر چهارشنبه ۱۵ مردادماه ۹۹ در محل ابستگاه راه آهن شهرستان خرمدره با حضور دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مقامات استانی و دانشگاه علوم پزشکی زنجان در بستر ویدیوکنفرانس  افتتاح و موردبهره‌برداری قرار گرفت.
 
یه گزارش وب دا - زنجان،در آیین افتتاح اولین پایگاه اورژانس ریلی کشور و۶ پروژه فوریت‌های پزشکی در زنجان، مهندس خدایی رئیس اداره راه آهن شمالغرب کشور گقت: با توجه به شرایط جغرافیایی منطقه و بروز کولاک و بارش برف کلیه خدمات حمل و نقل متوقف می شد غیر از خدمات ریلی که  ایجاد  یک اورژانس ریلی ضروری بود که این امر نیز با همکاری خیرین و مسئولین  محقق شد.

وی افزود : به تعداد ۳۰ دستگاه واگن برای خدمات رسانی اورژانس  بازسازی خواهند شد که با عنوان واگن اورژانس ریلی ارائه خدمت خواهند کرد و امیدواریم مردم اقصی نقاط کشور از خدمات ارزنده آن روز به روز بیشتر بهره مند شوند.

 

دکتر نوری معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس کشور نیز در سخنان کوتاهی  عملکرد اورژانس استان  زنجان را بسیار خوب  ارزیابی نموده و افزود: در استان زنجان  چند پروژه ارزشمند در حوزه اوژانس و فوریتهای پزشکی به بهره برداری رسیده از جمله  ۲۴۷ بیماران قلبی و ۷۲۴ سکته مغزی که زنجان در خصوص سکته مغزی سرآمد کشور است و دارای رتبه های جهانی نیز می باشد.

دکتر نوری افزود:  در کشور ۴۵ پایگاه هوایی وجود دارد و همچنین اورژانس  دریایی ، جاده‌ای و اورژانس ریلی که از الزامات  خدمات رسانی اورژانسی بودند
وی عنوان کرد: برای راه‌اندازی اورژانس ریلی  آموزش سر مهمانداران از پارسال آغاز شده بود پایگاهی نیاز بود  که درشهرستان خرمدره  زنجان مستقر شد  و واگن ریلی آمبولانس که ۳۰ دستگاه اضافه خواهد شد. 
دکتر پرویز قزلباش رئیس  دانشگاه علوم پزشکی زنجان با تأکید بر کار تیمی در حوزه اورژانس و فوریت‌های پزشکی گفت: اولین پایگاه  اورژانس کشور با حمایت هوانیروز،نیروی انتظامی و همکاری و همدلی  خیرین و مسئولان استان، شهرستان و کشور انجام شد و امیدواریم با همکاری و همدلی بتوانیم ایده ها و حرکت های جدیدی را برداریم.


در این مراسم همچنین  امام جمعه شهرستان خرمدره و فرماندار شهرستان در سخنانی از خدمات انجام شده در حوره سلامت تقدیر  نمودند .

دفعات مشاهده: 520 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

همزمان با سراسر کشور؛ اولین پایگاه اورژانس ریلی کشور و ۶ پروژه فوریت‌های پزشکی استان زنجان افتتاح می‌شود

 | تاریخ ارسال: 1399/5/15 | 
 همزمان با سراسر کشور؛
اولین پایگاه اورژانس ریلی کشور و ۶ پروژه فوریت‌های پزشکی استان زنجان افتتاح می‌شود

 
ویژه مراسم افتتاح و بهره‌برداری همزمان اولین پایگاه اورژانس ریلی کشور و ۶ پروژه فوریت‌های پزشکی استان زنجان در قالب ۱۱۵ پروژه کشوری، عصر چهارشنبه ۱۵ مرداماه سال‌جاری باحضور دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مقامات استانی و دانشگاه علوم پزشکی زنجان در بستر ویدیوکنفرانس برگزار می‌شود .
مشاهده افتتاحیه مراسم از طریق لینک
https://www.aparat.com/znasr/live به صورت زنده قابل دسترس می باشد
 

دفعات مشاهده: 517 بار   |   دفعات چاپ: 3 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

آگهی پذیرش نیروی بهورز برای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

 | تاریخ ارسال: 1399/5/14 | 

آگهی پذیرش نیروی بهورز برای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

 

 دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان برای تامین بهورز مورد نیاز خود در خانه های بهداشت روستاهای تابعه طبق مفاد دستورالعمل اجرایی پذیرش و جذب بهورز از بین افراد واجد شرایط و بومی روستا از طریق امتحان عمومی، تخصصی، مصاحبه و گزینش پذیرش می نماید. پذیرفته شدگان پس از طی دوره بهورزی و قبولی به صورت قرارداد پیمانی و یا  کارمعین (براساس مجوز اختصاص داده شده مربوطه ) صرفاً جهت خدمت در خانه بهداشت روستای مورد نظر به کارگیری خواهند شد. (جهت مشاهده لیست روستاهای مورد نظر کلیک نمایید)

 * جهت دریافت فرم های مورد نیاز جهت ثبت نام کلیک نمائید.

* جهت ثبت نام کلیک نمائید.


دفعات مشاهده: 2572 بار   |   دفعات چاپ: 6 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

فوق تخصص خون و سرطان؛ میزان درگیری بیماری سرطان با ویروس کرونا پایین است

 | تاریخ ارسال: 1399/5/11 | 

فوق تخصص خون و سرطان؛

میزان درگیری بیماری سرطان با ویروس کرونا پایین است

 
فوق تخصص خون و سرطان گفت:  میزان درگیری بیماران سرطانی در مقایسه با سایر بیماری ها با ویروس کرونا طبق آمار پایین است شاید بتوان گفت بدلیل رعایت اصول بهداشتی که بیمار مبتلا به سرطان انجام میدهد باشد
به گزارش وب دا – زنجان؛ دکترمینوش مقیمی فوق تخصص خون و سرطان ‌شنبه یازدهم مردادماه در ویژه برنامه سلامت مستقر در مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه دانشگاه علوم پزشکی زنجان افزود: کسی که درگیر سرطان است ریسک ابتلا به کرونا نیز بیشتر است و هرچه بیماری در شخص فعال باشد میزان درگیری نیز بیشتر میشود.
دکترمقیمی در ادامه گفت: علایم ویروس کرونا در بیماری سرطان نیز همان علایم معمول است قطعا در مورداین بیماری حساسیت بیشتر است چون وقتی فرد مبتلا به سرطان درگیر می شود بیماری پیش رونده تر می شود توصیه ای که به این قبیل بیماران داریم حتما زمانیکه علایم بیماری کرونا را در خود مشاهده کردند با پزشک معالج خود مراجعه کنند تا تحت کنترل باشند
این فوق تخصص سرطان در ادامه گفت: زمانیکه فرد مبتلا به سرطان به کرونا نیز مبتلا می شود مجبوریم درمان اصلی را قطع کنیم تا پس از بهیودی ادامه درمان پیگیری شود.
وی عنوان کرد طبق پیشنهادات جهانی که در مورد بیماران سرطان وجود دارد این است که اگر بیماری سرطان در فردی بسیار خفیف و محدود است کمی در مان عقب انداخته شود ولی بیماری سرطان شدید باشد در مان اصلی قطع شود و حتما این بیماران ارتباط تنگاتنگی با پزشک معالج خود داشته باشند و اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمایند
وی افزود : توصیه اکید بر شهروندان ین است که با رعایت معقول و متعادل پروتکل های بهداشتی، استرس و اضطراب را از خود دور کنند .
 

دفعات مشاهده: 1050 بار   |   دفعات چاپ: 8 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر