دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

Zanjan University of Medical Sciences

جلسه هم‌اندیشی دانشگاه‌های زنجان؛ در زمینه تعاملات آموزشی، پژوهشی و درمانی با حضور سرکنسول ترکیه در تبریز

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۴/۳ | 

جلسه هم‌اندیشی دانشگاه‌های زنجان؛
در زمینه تعاملات آموزشی، پژوهشی و درمانی با حضور سرکنسول ترکیه در تبریز
 جلسه هم‌اندیشی دانشگاه‌های زنجان در زمینه تعاملات آموزشی، پژوهشی و درمانی باحضور سرکنسول ترکیه در تبریز و نماینده وزارت امورخارجه در زنجان در سالن اجلاس روزبه برگزارشد.
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان، عصر یکشنبه دوم تیرماه ۹۸ رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در این جلسه ضمن تشکر از فرصت ایجادشده برای دانشگاه‌ علوم پزشکی زنجان، دانشگاه زنجان و دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان اظهارداشت:: این جلسات و گفتگوها در سطح دانشگاه‌ها و نمایندگان کشورها قطعاً سازنده است و امیدوار هستیم که بهره کافی را از این جلسات داشته باشیم.
دکتر پرویز قزلباش با بیان اینکه ظرفیت بسیارخوبی در دانشگاه‌های استان زنجان و شهر زنجان وجوددارد تصریح کرد: این ظرفیت در مورد دانشگاه علوم پزشکی با ویژگی‌های خاصی که دارد طبیعتاً نیاز به توضیح بیشتر دارد.
وی افزود: دانشگاه زنجان و تحصیلات تکمیلی ماهیتاً دانشگاه‌هایی هستند که در حوزه آموزش، پژوهش و تحقیقات به کار می‌پردازند و دانشگاه علوم پزشکی به لحاظ سازمان تعریف شده علاوه بر حوزه آموزش و پژوهش در بخش خدمات، سلامت و در حیطه‌های مختلف مشغول فعالیت است.
مقام عالی دانشگاه علوم پزشکی زنجان ابراز داشت: دانشگاه علوم پزشکی دارای ۸ معاونت است و علاوه بر معاونت‌های آموزش و پژوهش در حیطه بهداشت، درمان، اجتماعی، فرهنگی و دانشجویی و غذا و دارو به فعالیت می‌پردازد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان اظهار داشت: هدف از بیان این مطلب تشریح یک ظرفیت به اضافه در دانشگاه‌های علوم پزشکی به لحاظ وجهه دانشگاهی و فعالیت در حوزه آموزش و پژوهش و در عرصه وسیع خدمات در حوزه سلامت است که ظرفیت بسیار بالایی را برای تعامل در تجربیات برای دانشگاه‌های بین دو کشور فراهم می‌کند و امیدوار هستیم که با بیان این ظرفیت‌ها بتوانیم از ظرفیت‌های دانشگاه‌های ترکیه که در سطح منطقه و جهان معتبر هستند به خوبی بتوانیم استفاده کنیم .
مدیر امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی زنجان در این جلسه ضمن معرفی دانشگاه به بیان ظرفیت‌ها و توان‌مندی‌های علمی، پژوهشی و درمانی در راستای بین‌المللی سازی دانشگاه پرداخت و افزود: در چند سال اخیر اقدامات خوبی در راستای بین‌المللی سازی در دانشگاه انجام شده است.
دکتر گیتی کریم‌خانلویی اظهارداشت: در حوزه تحقیقات بین‌المللی دانشگاه آماده است خدماتی را ارائه دهد و در این راستا با دانشگاه ترکیه همکاری‌های مشترک داشته باشد.
سرکنسول ترکیه در تبریز در این جلسه با تقدیر از میزبانی دانشگاه‌ اظهارداشت: ظرفیت‌های خوبی در دانشگاه‌های زنجان وجود دارد.
دکتر حسین گونگور با اعلام آمادگی در راستای همکاری‌های مشترک و تعامل دانشگاه‌های استان زنجان با ترکیه تاکید کرد: این همکاری‌های مشترک هرچه سریعتر انجام گیرد.
در این جلسه دکتر ملکی به نمایندگی ازطرف رییس دانشگاه زنجان و دکتر زارع نهندی معاون اداری - مالی آموزشی پژوهشی دانشگاه تحصیلات تکمیلی به بیان ظرفیت‌های حوزه خود پرداختند.
 

دفعات مشاهده: 120 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

در راستای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون؛ ۷۴/۸ درصد از جمعیت گروه هدف استان زنجان غربالگری شدند

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۴/۳ | 


در راستای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون؛
۷۴/۸ درصد از جمعیت گروه هدف استان زنجان غربالگری شدند
در سومین نشست کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی استان زنجان در سال جاری از حمایت امام جمعه و استاندار زنجان و مشارکت و همکاری سازمان‌ها، ادارات، نهادها و موسسات استان در راستای طرح بسبج ملی کنترل فشارخون قدردانی شد.

 
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان، ظهر یکشنبه دوم تیرماه ۹۸ سومین نشست کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی استان زنجان در سال‌جاری با دستور کار تبیین و تشریح نامه وزارتی (دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی) در خصوص تشکیل کمیته استانی صیانت از حقوق مردم در سلامت و امنیت غذایی، بررسی وضعیت، تعیین و تکلیف تهیه و توزیع آب شرب در روستاهای غیر تحت پوشش آبفار استان، بررسی وضعیت بهداشتی فعالیت فروشندگان و دوره‌گردان در مجموعه تفریحی گاوازنگ (ائل داغی) و ارائه راهکار جهت ساماندهی آنها به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان و رییس کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی استان زنجان باحضور سازمان‌های عضو کارگروه در سالن اجتماعات پیامبر اعظم (ص) استانداری زنجان برگزارشد.
در ابتدای این نشست رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به برنامه‌های برگزارشده در یک ماه اخیر ازجمله طرح بسیج ملی کنترل فشارخون اظهارداشت: این طرح در استان زنجان همپای کشور با همکاری همه نهادها، خیرین، سازمان‌های مردم نهاد و بخش خصوصی پیش رفته است.
دکتر پرویز قزلباش افزود: براساس آخرین آمارهایی که از طرح بسیج ملی کنترل فشارخون داریم عملکرد دانشگاه با همکاری همه نهادها، ارگان‌ها و خیرین مثبت است و افتخار بزرگی برای کشور است که یک پویش ملی بتواند یکی از مهمترین عوامل بیماری و زمینه‌ساز بیماری‌ها را مورد توجه قرار بدهد.
وی به سفر یکروزه منطقه ۳ آمایش کشوری و خیرین حوزه سلامت باحضور دکتر علی آقامحمدی مشاور رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و رییس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: یکی از کارهای خوب و راهبردی این تیم این بود که طی سفر به استان‌ها نقاط برجسته استان را مد نظر قراربدهند و اگر تجربیات موفقی در محیط است در محیط خودشان با حداقل تغییرات آمایشی به کار گیرند و استفاده کنند.
مقام عالی دانشگاه بیان داشت: این هیئت ۲۰ نفره با همراهی همکاران سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، مسئولین دانشگاه و سازمان‌های مرتبط از ظرفیت‌های امور وقفی و خیریه حوزه سلامت استان زنجان بازدید کردند .
مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه این بازدید از حوزه سلامت استان موجب افتخار استان و مردم شهر زنجان است ابراز داشت: ظرفیت‌ها و توان‌مندی‌های حوزه سلامت استان برای این هیأت بسیار تاثیرگذار و اعجاب انگیز بود که در استانی مثل زنجان اتفاقات بسیارخوب و هوشمندانه در سطح بالای خیرین حوزه سلامت اتفاق افتاده که در دیگر نقاط کشور کمتر دیده می‌شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان همچنین به برگزاری کنگره فصلی سکته مغزی در بیمارستان ولیعصر زنجان اشاره کرد و افزود: دانشگاه علوم پزشکی زنجان با دریافت نشان دیاموند در حیطه سکته حاد مغزی در بخش نورولوژی در کشور پیشرو است و با فاصله بسیار زیادی از دانشگاه‌های بزرگتر قراردارد.
دکتر قزلباش با بیان اینکه در این حیطه به سمت استانداردسازی حرکت و سعی کردیم خودمان را با استانداردهای دنیا تطبیق دهیم تصریح کرد: چند برند در دنیا که در اتحادیه اروپا است و شاخص‌هایی دارد که براساس این شاخص‌ها، دو هفته قبل بخش نورولوژی، استروک و سکته مغزی ما موفق شد بالاترین نشان اتحادیه اروپا را به خاطر استانداردهای بالایی که در این زمینه دارد و بسیار سختگیرانه است کسب کند.
 وی با اشاره به برگزاری جشنواره آیین محبت در سال گذشته اظهارداشت: امسال نیز این جشنواره را مردادماه به صورت کشوری برگزار خواهیم کرد.
مقام عالی دانشگاه علوم پزشکی زنجان تصریح کرد: هدف از برگزاری جشنواره آیین محبت این است که نشان بدهیم که در استان زنجان با این ظرفیت بالا و با حرکت مردم، چنین اتفاقات خوبی افتاده که می‌تواند در سطح کشور نمونه باشد.
مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان در خصوص بحث شورای برنامه‌ریزی اظهارداشت: بر اساس آخرین مصوبه دولت، کارگروه‌هایی پیش ‌بینی شده که قبلاً تحت حوزه شورای برنامه‌ریزی تشکیل می‌شدند که در چهار کارگروه ازجمله حوزه فرهنگ، حوزه بانوان، حوزه اجتماعی و حوزه سلامت تجمیع شدند و تمام نهادها و دستگاه‌ها در این کارگروه نظراتشان را پیرامون مسائل منعکس می‌کنند .
 دکتر محمدرضا صائینی در این نشست با اشاره به طرح بسیج ملی کنترل فشارخون از حمایت امام جمعه و استاندار زنجان و مشارکت و همکاری سازمان‌ها، ادارات، نهادها و موسسات استان تقدیر کرد.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان اظهارداشت: در راستای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون، ۷۴/۸ درصد از جمعیت گروه هدف استان زنجان شامل: تمام افراد ۳۰ سال و بالاتر، بیماران کلیوی در هر سنی و زنان باردار تا تاریخ یکم تیرماه غربالگری شدند.
رییس مرکزبهداشت استان زنجان تعداد مراکز و ایستگاه‌های سنجش فشارخون در استان را در مجموع ۷۹۷ مورد برشمرد که از این تعداد ۶۵۲ واحد بهداشتی شامل: پایگاه‌های سلامت، مراکز خانه‌های بهداشت و خدمات جامع سلامت و ۱۴۵ مورد ایستگاه ثابت و سیار هستند.
معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان ضمن تشکر از دانشگاه علوم پزشکی، مدیران، فرمانداران و مجموعه دوستانی که از گذشته تا امروز در حوزه‌های مختلف در حوزه سلامت جامعه ازجمله طرح ملی فشارخون اهتمام داشتند اظهارداشت: امروز استان زنجان به عنوان استانی که در طرح ملی کنترل فشارخون، ۷۴/۸ درصد از جمعیت گروه هدف را تحت پوشش قرارداده است جزء پیشروترین استان‌ها در این حوزه است.
دکتر خدابخش مرادی افزود: انتظار داریم که افزایش همکاری را در این راستا داشته باشیم تا بتوانیم انسان سالم و جامعه سالم داشته باشیم .
رییس کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی استان بیان داشت: رویکرد مباحثی که در این جلسه مطرح می‌شود کاهش سبد هزینه درمان در سبد هزینه خانوار است.
 وی با عرض تبریک به دانشگاه علوم پزشکی زنجان و استان درخصوص توفیق حاصل شده در بخش نورولوژی و دریافت نشان دیاموند تصریح کرد: این توفیقات می‌تواند نویدبخش این باشد که مردم استان دغدغه‌هایشان در حوزه سلامت و درمان می‌تواند کمتر باشد چرا که همکاران عزیز و پزشکان، پیراپزشکان و مدیریت دانشگاه در این حوزه به خوبی تلاش می‌کنند.
معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان از برگزاری جشنواره آیین محبت به صورت کشوری استقبال کرد و افزود: این جشنواره اتفاقی است در سطح ملی و صرفاً به صورت دستگاهی شاید نتواند آن توفیق را داشته باشد چراکه وقتی ما جشنواره ملی در استان برگزار می‌کنیم یعنی اعتبار استان است.
رییس کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی استان بیان داشت: رویکرد مباحثی که در این جلسه مطرح می‌شود کاهش سبد هزینه درمان در سبد هزینه خانوار است.
وی ادامه داد: درخصوص برگزاری جشنواره آیین محبت پیشنهاد می‌شود که کمیته استانی متشکل از دانشگاه و دستگاه‌های ذیربط تشکیل شود و در این راستا استانداری هم آمادگی دارد یک جشنواره آبرومندی را برگزار کند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار زنجان با تاکید براینکه استان زنجان بهشت خیرین است باید بتوانیم این جشنواره را هم به صورت نماد، نمونه‌اش را در کشور بیشتر کنیم و به نحو مطلوب‌تری برگزار کنیم.
به گفته دکتر مرادی آنچه که در حوزه دخانیات مهم است آگاهی بخشی و فرهنگی است و باید به صدور مجوزها در این حوزه رسیدگی شود و همچنین در دادن امتیاز در خصوص مصرف دخانیات دقت کنیم و برخورد قضایی به عنوان آخرین ساز و کار در نظر گرفته شود.
رییس کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی تصریح کرد: در مناطق کمتر توسعه یافته و حاشیه شهر در بعضی از نقاط شهر زنجان گزارش‌هایی واصل شده و طبیعتا مرکز بهداشت در این حوزه می‌تواند فعالیت داشته باشد و دستگاه‌های ذیربط به ویژه دستگاه‌های فرهنگی، اجتماعی و سلامت، بهداشت و درمان در حوزه توجه به این نقاط باید مسئله شناسی کنند و اقدامات عملی انجام دهند تا بخشی از جامعه که به لحاظ موقعیت اقتصادی در این مناطق مستقر هستند دسترسی به خدمات داشته باشند و از امتیازات بهره‌مند شوند.
 
 

دفعات مشاهده: 77 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

استودیو سلامت بسیج ملی کنترل فشار خون

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۳/۲۹ | 

استودیو سلامت بسیج ملی کنترل فشار خون
دانشگاه علوم پزشکی زنجان - قسمت نهم -
بازدید و ارزیابی ناظرین وزارتی آقای دکتر اسدی و خانم دکتر عباس نژاد

لینک مستقیم
لینک آپارات


 

دفعات مشاهده: 333 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

مدیریت امور بین‌الملل دانشگاه و کمیته گردشگری سلامت معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی زنجان

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۳/۲۹ | 

مدیریت امور بین‌الملل دانشگاه و کمیته گردشگری سلامت معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی زنجان
در دومین نمایشگاه و کنفرانس بین‌المللی گردشگری سلامت کشورهای عضو اکو در اردبیل حضور یافت
کنفرانس بین‌المللی گردشگری سلامت کشورهای عضو اکو به مدت ۳ روز از تاریخ ۲۸ تا ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ توسط شورای راهبری گردشگری سلامت ایران -انجمن خدمات بین‌الملل سلامت ایران و تحت حمایت در سیویلیکا در شهر اردبیل درحال برگزاری است.
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان، مدیریت امور بین‌الملل دانشگاه و کمیته گردشگری سلامت معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی زنجان در دومین نمایشگاه و کنفرانس بین‌المللی گردشگری سلامت کشورهای عضو اکو که در محل دانشگاه محقق اردبیلی با حضور کشورهای عضو اکو و اعضای گردشگری سلامت وزارت متبوع، دانشگاه‌های علوم پزشکی و بخش‌های خصوصی به همراه اتاق بازرگانی، مهمانان داخلی و خارجی و دیگر اسپانسرهای برنامه برگزار شد، حضور یافت.
در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه استاندار اردبیل و هیئت همراه به همراه همکاران گردشگری سلامت وزارت متبوع از غرفه دانشگاه علوم پزشکی زنجان بازدید کرد.
در خلال برگزاری نمایشگاه، کارگاه‌های تخصصی حول محورهای بازاریابی، برندینگ، تعاملات فرهنگی و گردهمایی استارتاپ‌های گردشگری سلامت و همچنین بازدید میدانی از ظرفیت‌های گردشگری سلامت استان اردبیل در حال برگزاری است.
همایش گردشگری سلامت اکو در حوزه‌ سیاست‌گذاری سلامت در دو بخش اجلاس و نمایشگاه و به‌صورت موازی برگزار می‌شود.
بخش اجلاس این رویداد دارای چهار پنل توسعه خوشه‌های گردشگری سلامت، برندیگ و بازاریابی، استارتاپ‌ها و تسهیل‌گران گردشگری سلامت و موضوعات فرهنگی و توسعه‌ای میان کشورهای اکو است.
در قسمت نمایشگاه شرکت‌های گردشگری سلامت، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی دارای واحدIPD، آژانس‌های فعال در گردشگری سلامت و استارتاپ‌ها حضور دارند و به معرفی خود می‌پردازند.
همچنین در این رویداد مقاله‌هایی با محوریت گردشگری سلامت پذیرفته و داوری خواهد شد و در انتها مقاله‌های برگزیده در قالب یک نشریه به چاپ خواهند رسید.

 

دفعات مشاهده: 306 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

بازدیدازستاد اجرائی طرح بسیج ملی کنترل فشار خون شهرستان ابهر؛ درسفر یک روزه رئیس اداره سلامت روان وزارت بهداشت به استان

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۳/۲۹ | 


بازدیدازستاد اجرائی طرح بسیج ملی کنترل فشار خون شهرستان ابهر؛
درسفر یک روزه رئیس اداره سلامت روان وزارت بهداشت به استان
دکترعلی اسدی رئیس اداره سلامت روان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و هیات همراه در سفر یک روزه به استان روز سه شنبه 28 خرداد 98، از ستاد اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون شهرستان ابهر بازدید نمودند.

 به گزارش وب دا – زنجان ؛ در این برنامه بازدید دکترکوروش شعبانی رئیس شبکه بهداشت و درمان ابهر ضمن ارایه گزارشی از روند اجرای طرح به اولویت ها و برنامه های مرکز اشاره کرد.
وی همچنین گزارش مبسوطی ازفعالیتهای انجام شده و درحال اجرا طرح کنترل فشار خون شهرستان ابهر و فرایند پیشرفت طرح و اقدامات انجام شده برای رسیدن به حد مطلوب و مورد انتظار را ارائه نمود.
در ادامه دکتر اسدی  به همراه دکتر مریم  عباس نژاد مسئول پیشگیری از خودکشی اداره سلامت روان و دکتر داود رحمانی معاون فنی مرکز بهداشت استان زنجان از تیم های مستقر درمراکز، ایستگاههای سلامت سیار و بیمارستان الغدیر ابهر بازدید نمودند و از نحوه ارائه خدمات و اجرای طرح در سطح شهر آگاه شدند.
در ادامه دکتر اسدی ضمن بررسی روند جاری و عملکرد شبکه بهداشت و درمان ابهر از زحمات کارکنان این طرح تقدیر تشکر نمود.
رئیس اداره سلامت روان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی همچنین از مرکز سلامت روان جامعه نگر (سراج) شهرستان ابهر واقع در مرکز خدمات جامعه سلامت اعلایی بازدید و درباره چشم انداز طرح سراج با کارشناسان این مرکز بحث و تبادل نظر کرد.
دکتر اسدی بااشاره به این ‌که یکی ازبرنامه های دفترسلامت روان وزارت بهداشت افزایش سطح سواد سلامت روان مردم است، اظهارداشتبا اجرای طرح سراج شاهد رشد، ارتقا و بهبود وضعیت شاخصهای سلامت روان، بیماریابی و روند بهبود بیماران روان، شناسائی شده و همچنین با وجود کارشناسان سلامت روان در این مرکز  روند رو به رشد سواد سلامت روان جامعه خواهیم شد.


 

دفعات مشاهده: 182 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

  • کل کاربران ثبت شده: 2965 کاربر
  • کاربران حاضر در وبگاه: 1 کاربر
  • میهمانان در حال بازدید: 153 کاربر
  • تمام بازدید‌ها: 114727174 بازدید
  • بازدید 24 ساعت قبل: 41984 بازدید
  • بروزرسانی: ۱۳۹۸/۴/۴

زنجان، میدان آزادی، ابتدای بلوار جمهوری اسلامی، ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی زنجان

تلفن : 33420651-9 (024)

info@zums.ac.ir