سردر جدید پردیس مرکزی دانشگاه <a href="http://www.zums.ac.ir/index.php?slc_lang=fa&sid=4">دانشکده پزشکی </a> مجتمع خوابگاهی پردیس دانشگاه مرکز همایشهای بین المللی روزبه - افتتاح  1386 مرکز آموزشی و درمانی تخصصی و فوق تخصصی آیت الله موسوی-افتتاح 1386 <a href="http://www.zums.ac.ir/index.php?slc_lang=fa&sid=13">دانشکده داروسازی </a> زنجان پایتخت شور و شعور حسینی مسجد طه دانشگاه پژوهشکده بیماریهای متابولیک آزمایشگاه تحقیقاتی مرکزی دانشگاه یادمان شهید گمنام دفاع مقدس در پردیس دانشگاه کتابخانه مرکزی (در دست ساخت) دانشکده دندانپزشکی
پنجشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵
leader
webda
اخبار دانشگاه

AWT IMAGE

آلبوم تصاویر

همزمان با سراسر کشور؛

28 واحد خدمات بهداشتی در استان زنجان به بهره‌برداری رسید

با حضور مسئولین استانی؛ 28 واحد خدمات بهداشتی در استان زنجان از طریق ویدئوکنفرانس به بهره‌برداری رسید.

به گزارش وب‌دا از زنجان، همزمان با بهره‌برداری از 28 واحد خدمات بهداشتی در استان زنجان؛ مرکز خدمات جامع سلامت شماره 16 زنجان با حضور حضرت آیت‌اله خاتمی نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان، مهندس سید بیوک موسوی معاون سیاسی امنیتی استاندار و رئیس شورای سلامت و امنیت غذائی استان، دکتر علیرضا بیگلری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان، دکتر رسول بیات فرماندار و جمعی از مسئولین و اصحاب رسانه استان زنجان صبح روز سه‌شنبه سوم اسفندماه افتتاح گردید.

دکتر علیرضا بیگلری رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان در این مراسم، هدف از احداث واحدهای بهداشتی و درمانی قابل افتتاح را؛ ارائه خدمت به جامعه فاقد زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی اعلام و اظهار کرد: با این افتتاح‌ها وضعیت بهداشت و درمانی به لحاظ کیفی ارتقا می‌یابد.

وی با اشاره به تفاهم‌نامه منعقده بین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استانداری‌ و دانشگاه علوم پزشکی زنجان، اظهار کرد: 28 واحد از این مجموعه در سطح استان زنجان به صورت همزمان با پروژه‌های کشوری افتتاح می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه 60 درصد از منابع تامین اعتبار احداث واحدهای بهداشتی و درمانی توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تامین شده است، افزود: 15 درصد از این منابع توسط دانشگاه علوم پزشکی زنجان و 25 توسط استانداری تامین شده است.

مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان مجموع اعتبارات هزینه شده برای احداث 28 واحد بهداشتی و درمانی قابل افتتاح در سطح استان را 800 میلیارد ریال اعلام و تصریح کرد: مجموع پروژه‌های بهداشتی و درمانی آغاز شده در استان زنجان 226 واحد است که از 28 واحد آن امروز بهره‌برداری به عمل آمد.

دکتر بیگلری مجموع اعتبار هزینه شده برای مرکز بهداشتی و درمامی شماره 16 را 980 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: 900 میلیون تومان از این اعتبار برای احداث و بقیه برای تجهیز هزینه شده است.

وی با قدردانی از همکاری رسانه‌ها دراطلاع‌رسانی درست اخبار حوزه سلامت، تصریح کرد: همانگونه که وظیفه حوزه سلامت ارتقاء شاخص‌های بهداشت و درمان است، رسالت رسانه‌ها نیز هدایت افکار جامعه است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان افتتاح کلینیک‌ها، اورژانس هوایی، راه‌اندازی ام.آر.آی، توسعه اورژانس، افزایش تخت‌های مراقبت ویژه و تخت‌های سلامت روان را انقلابی در حوزه سلامت استان برشمرد و افزود: بیش از 80 میلیارد تومان اعتبار به حوزه سلامت استان اختصاص یافته تا مراکز فرسوده را در کوتاهترین زمان احداث مجدد کنیم.

مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان همچنین از تایید قطعی راه‌اندازی رشته رادیولوژی در استان خبر داد و افزود: به جهت اینکه متخصص رشته رادیولوژی در کشور با کمبود مواجه است مجوز تایید این رشته در حوزه سلامت استان باعث افتخار است.

دکتر بیگلری از تحویل دستگاه سنگ‌شکن دولتی و دومین دستگاه آنژیوگرافی بیمارستان آیت‌اله موسوی در هفته‌های آتی خبر داد و با اشاره به جلسه‌ای که روز گذشته در وزارت بهداشت برگزار گردید؛ از قدردانی مسئولین وزارتی از خدمات ارائه‌شده در بازکردن عروق مسدود شده در 3 ساعت اول و بازکردن لخته‌ها در سکته‌های مغزی در بیمارستان آیت‌اله موسوی سخن گفت.

وی پوشش بهداشتی و درمانی جمعیت روستایی و شهری را آرزوی دیرینه کشور دانست که بخش روستایی آن به صورت کامل عملیاتی شده است، افزود: عملیات پوشش جمعیت شهری در گام نخست برای 173 هزار نفر حاشیه‌نشینان در سطح استان آغاز شد و در حال حاضر اقدامات اولیه آغاز شده تا سامانه یکپارچه بهداشتی براساس بهداشت و سلامت ایرانیان عملیاتی شود که دانشگاه ‌به جهت پیشرفت روند سامانه یکپارچه بهداشتی کشور (سیب) که اساس و پایه پرونده سلامت ایرانیان است در بین 6 دانشگاه علوم پزشکی پیشرو از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شایسته تقدیر شناخته شد.

در ادامه مهندس سید بیوک موسوی معاون سیاسی امنیتی استاندار و رئیس شورای سلامت و امنیت غذائی استان با بیان اینکه کارهای ارزشمند و خیره‌کننده در حوزه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور صورت گرفته است، اظهار کرد: در این راستا در استان زنجان اقدامات شایسته‌ای انجام شده که فراتر از حد انتظار است.

وی اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی زنجان با داشتن مسئولین، مدیران و منابع انسانی متعهد توانسته است برون‌رفت و خروجی عملکرد قابل قبولی داشته باشد.

مهندس سیدبیوک موسوی با اشاره به اینکه باید کارهایی که صورت می‌گیرد را قدر بدانیم، ادامه داد: کافی است کمی دقیق‌تر و فارغ از نگاه‌های سیاسی خدمات این دوره را ببینیم تا از حجم کارهای انجام شده آگاهی یابیم.

وی ضمن تقدیر از اقدامات وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وی را از مفاخر کشور برشمرد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار زنجان، اجرای طرح تحول نظام سلامت را از آرزوهای دولت‌های قبل عنوان کرد که دولت یازدهم با هدایت‌های حکیمانه مقام معظم رهبری موفق به اجرای آن شد.

وی ضمن انتقاد از نامهربانی‌هائی‌که در سطح کشور به حوزه سلامت می‌شود، افزود: درحال حاضر حجم کارهایی که در 3سال و نیم اتفاق افتاده در مقایسه با بودجه‌های هنگفت حوزه سلامت در دولت‌های قبلی که قابل مقایسه با این دولت نیست، کارهای ارزشمندی انجام شده است.

به گزارش وب‌دا، در راستای گسترش و توسعه خدمات جدید در برنامه تحول نظام سلامت با رویکرد ارتقاء و افزایش دسترسی عادلانه جامعه به خدمات بهداشتی، به طور همزمان 657 واحد ارائه خدمات بهداشتی در 28 استان و 48 دانشگاه علوم پزشکی در سراسر کشور توسط دکتر سیدحسن هاشمی مقام عالی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از طریق ویدئو کنفرانس به مرکزیت مازندران روز سه‌شنبه 3 اسفندماه افتتاح گردید

کسب رتبه اول توسط دانشگاه علوم پزشکی زنجان در حوزه حقوق شهروندی

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان در بین 52 دستگاه اجرائی در استان رتبه اول را در حوزه حقوق شهروندی کسب کرد.

به گزارش وب‌دا از زنجان، طی مراسمی که صبح روز دوشنبه 25 بهمن‌ماه، با حضور دکتر ملازاده جانشین ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی وزارت کشور در استانداری زنجان برگزار گردید، به دلیل اقدامات شاخص صورت گرفته در حوزه حقوق شهروندی توسط دانشگاه علوم پزشکی زنجان، از دکتر علیرضا بیگلری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان قدردانی به‌عمل آمد.

 به همت معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛

کارگاه مقاله‌نویسی پیشرفته برگزار گردید

کارگاه مقاله‌نویسی پیشرفته توسط دکتر شاهین آخوندزاده قائم مقام معاونت تحقیقات و فناوری وزارت متبوع تشکیل شد.

به گزارش وب‌دا از زنجان، کارگاه مذکور با حضور 57 نفر از اعضاء هیات علمی بالینی و علوم پایه صبح روز پنج‌شنبه 21 بهمن‌ماه در سالن کنفرانس روزبه برگزار گردید.

همزمان کارگاه اخذ گرنت از نیماد توسط دکتر مسگرپور مشاور معاونت تحقیقات و فناوری وزارت متبوع در سالن کارگاهی روزبه با حضور 42 نفرازاعضا هیات علمی بالینی و علوم پایه برگزار گردید.

AWT IMAGE

آلبوم تصاویر

بازدید از دستاوردهای انقلاب در حوزه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی استان زنجان 

به مناسبت ایام‌اله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، شهروندان عزیز: (معتمدین، خیّرین، اصناف، بازاریان) از دستاوردهای انقلاب در حوزه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی استان زنجان بازدید نمودند.

به گزارش وب‌دا از زنجان، صبح روز دوشنبه 18 بهمن‌ماه 95، دکتر علیرضا بیگلری رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان در این بازدید با تبریک ایام‌الله دهه فجر که شیرینی آن برای کشور استقلال و آزادی است، اظهار کرد: علاوه بر تربیت نیرو، کاهش مرگ و میر، تامین دارو و تجهیزات پزشکی، پیشرفت‌های شگفت‌انگیز در حوزه‌های مختلف دانش پزشکی نیز از دستاوردهای انقلاب اسلامی است که این پیشرفت‌ها در هیچ حوزه‌ای مثل حوزه سلامت اتفاق نیفتاده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان گزارشی از وضعیت دانشگاه ارائه کرد و افزود: 30 سال پیش دانشگاه علوم پزشکی زنجان با همت خیر بزرگوار مرحوم احمد مهدوی، از جنس ایمان بنا نهاده شد و درحال حاضر دانشگاه علوم پزشکی زنجان جزء دانشگاه‌های علوم پزشکی تیپ یک کشور و محور قطب منطقه‌ی 6 آمایش کشوری‌است که از حوزه‌های تاثیرگذار در حوزه سلامت کشور است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر دانشگاه دارای 8 دانشکده و پردیس خودگردان است و در 60 رشته مقطع دانشجو تربیت می‌‌کند، سال 1365 پذیرش دانشجوی پرستاری و 1366 پذیرش رشته پزشکی عمومی، سال 1370 اولین رشته دستیاری تخصصی (بیماری‌های کودکان)، سال 1370 اولین رشته تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد انگل‌شناسی) و در حال حاضر دارای 11رشته تخصصی بالینی، یک رشته فوق تخصصی، 10رشته دکترای تخصصی (Ph.D)، 22 رشته کارشناسی ارشد و 3 رشته دکترای‌حرفه‌ای (پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی) است.

مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان در ادامه خدمات طرح تحول سلامت در حوزه درمان را شامل: افتتاح و بهره‌برداری از دانشکده دندانپزشکی، افزایش رشته‌های تجصیلات تکمیلی، بهره‌برداری از مرکز تخصص ناباروری و دستگاه ام آر .آی در بیمارستان آیت‌اله موسوی، بهره‌برداری از دستگاه‌های جدید دیالیز در بیمارستان ولیعصر (عج)، بهره‌برداری از تخت‌های مراقبت ویژه، بهره‌برداری از واحدهای تک‌نفره زایمان طبیعی، بهره‌برداری از تخت‌های روان‌پزشکی، افتتاح همزمان 10 پایگاه فوریت‌های پزشکی در سطح استان، رونمائی از 31 دستگاه آمبولانس جدید پیشرفته و بهره‌برداری از اورژانس هوایی برشمرد.

دکتر بیگلری برنامه طرح تحول در حوزه بهداشت را نیز شامل: اجرای برنامه مراقبت‌های اولیه بهداشتی درمانی خدمات نوین سلامت در مناطق حاشیه شهرهای بالای 20هزار نفر جمعیت با افتتاح 19 پایگاه سلامت، اجرای برنامه ارائه مراقبت‌های اولیه بهداشتی درمانی خدمات نوین سلامت در شهرهای بالای 50هزار نفر جمعیت با افتتاح 8 مرکز خدمات شهری، احداث و تجهیز آزمایشگاه رفرانس بهداشت محیط و حرفه‌ای جهت آنالیز آب و فاضلاب، موادغذائی و خدمات بهداشت حرفه‌ای، عقد تفاهم‌نامه سه جانبه با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استانداری و دانشگاه علوم پزشکی زنجان برای احداث 226 پروژه در حوزه بهداشت، راه‌اندازی پرونده سلامت الکترونیک در سامانه یکپارچه (سیب) و تشکیل پرونده برای بیش از 85 درصد جمعیت کل استان ذکر کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در ادامه با اشاره به پروژه‌های درحال مطالعه و احداث در سال 95، مجموع پروژه‌های احداثی دانشگاه را 106مورد، مجموع پروژه‌های محوطه‌سازی را 3 مورد، تعمیرات و اجرای برنامه‌های نظام سلامت شامل: طرح هتلینگ بیمارستان‌ها، بهبود استاندارد مراکز بهداشتی و درمانی شهری و روستایی خانه‌های بهداشت، تعمیرات پاویون‌ها و بخش‌های مراقبت‌های ویژه و اجرایcmms  در بیمارستان‌ها را 292 پروژه، پروژه‌های جدیدالاحداث را شامل خانه بهداشت، پایگاه بهداشت، مرکز بهداشتی و درمانی روستایی و شهری، پانسیون پزشک و ستاد شبکه را نیز 221 مورد برشمرد.

وی پروژه‌های تعمیراتی و اجرای برنامه‌های تحول نظام سلامت را نیز شامل: اجرای برنامه هتلینگ، اجرای تعمیرات اساسی و پیاده‌سازی سیستم cmms و تعمیرات پاویون‌ها در 9 بیمارستان، تعمیرات مراکز بهداشتی و درمانی شهری و روستایی و خانه‌های بهداشت (در سال 94) 262 ساختمان از محل بهبود سلامت و به‌سازی بخش‌ مراقبت‌های ویژه در 3 بیمارستان عنوان کرد.

مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان همچنین گزارشی از وضعیت اقدامات انجام شده در راستای اجرایی نمودن تفاهم‌نامه پنج‌گانه در خصوص بلوک‌های زایمانی، بخش مراقبت‌های ویژه، اورژانس بیمارستانی، کلینیک‌های ویژه و بخش تشخیص و غربالگری سرطانی ارائه نمود و از تکمیل کلینیک‌های ویژه، توسعه و استانداردسازی بلوک‌های زایمان، اتمام عملیات و تاییدیه نهایی عملیات گسترش بخش‌های PICU،NICU،ICU، خبر داد.

دکتر بیگلری توسعه اورژانس بیمارستانی، توسعه و استانداردسازی بخش‌های تشخیصی درمانی سرپایی سرطانی (کلینیک BREAST CENTER بیمارستان حضرت ولیعصر (عج)) را نیز از دیگر پروژ‌های اجرایی دانشگاه برشمرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان پـروژه‌های عمرانی دانشگاه را نیز شامل: احداث دانشکده پرستاری و مامایی زنجان، سلامتکده طب سنتی، پایلوت دارویی و اتاق تمیز مرکز رشد فناوری‌های دارویی و پایلوت دارویی و اتاق تمیز مرکز رشد فناوری‌های دارویی و تکمیل مرکز مدیریت بحران و EOC، مرکز تشخیصی درمانی مرحوم حاج رجبعلی مقدم، اورژانس بیمارستان امیرالمومنین خدابنده، فاز یک محوطه‌سازی و سردرب پردیس مرکزی دانشگاه و کتابخانه مرکزی دانشگاه و محوطه‌سازی دانشکده پرستاری ابهر، تحویل موقت ساختمان الحاقی اورژانس بیمارستان خـرمدره، اخذ مجوز احداث بیمارستان الحاقی220 تختخوابی و تکمیل بخش سوختگی آیت‌اله موسوی زنجان، مطالعه توجیهی بیمارستان 220 تختخوابی خدابنده، توسعه مراکز بهداشت درمانی و پایگاه‌های بهداشت شهری، افتتاح و بهره‌برداری از آزمایشگاه آب و موادغذایی معاونت بهداشت، افتتاح و بهره‌برداری کلینیک‌های ویژه و رونمائی از سیستم جامع پالایش آنلاین برنامه‌های حوزه بهداشت برشمرد. 

به گزارش وب‌دا، حاضرین در این بازدید با توضیحات دکتر علیرضا بیگلری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان، از مرکز MRI دانشگاه در بیمارستان آیت‌اله موسوی، اورژانس هوائی مستقر در پد پرواز بیمارستان آیت‌اله موسوی، ورود به پردیس اصلی دانشگاه از سردرب جدید، دانشکده دندانپزشکی، بخش رادیوتراپی و مرکز درمان سرطان سینه بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) و مرکز تأمین واکسن شمالغرب کشور مستقر در هنرستان بازدید کردند.

گفتنی‌است: در این برنامه به پاس خدمات دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان، لوح تقدیری از طرف بازاریان و جمعیت هیأت امنای بزرگ زنجان به دکتر علیرضا بیگلری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان تقدیم شد.

AWT IMAGE

آلبوم تصاویر

در مراسم گرامی‌داشت روز پرستار در دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛

از 96 پرستار نمونه تقدیر به‌عمل آمد

صبح روز پنج‌شنبه 14 بهمن‌ماه 95 مراسم گرامی‌داشت روز پرستار در مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه دانشگاه با حضور جمع کثیری از پرستاران دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان برگزار گردید.

به گزارش وب‌دا از زنجان، حجت‌الاسلام و المسلمین حاج‌آقا محرم‌علی شیرمحمدی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در این مراسم ضمن تبریک روز پرستار و ایام مبارک دهه فجر، یاد آتش‌نشانان فداکار را گرامی داشت.

حاج‌آقا شیرمحمدی اظهار کرد: انقلابی که سیدالشهداء پایه‌گذاری کرد و معمار آن بود، حضرت زینب (س) نیز به‌عنوان مادر آن انقلاب بود هم در حین انقلاب و هم بعد از انقلاب که جایگاه مهمی داشت.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه با بیان اینکه پرستاران امروز نیز همچون حضرت زینب (س) نقش پرستاری را به‌خوبی ایفا می‌کنند، افزود: نظام جمهوری اسلامی در بحث امنیت نیاز به امنیت در حوزه سلامت نیز دارد و آن امنیت سلامت؛ بسترسازی است که حفظ بستر سلامت قطعا برعهده پرستاران است.

 حجت‌الاسلام شیرمحمدی نگاه عاطفی همراه با ایثار برای نیازمندان بدون توجه به خود و منافع خود را از ویژگی‌های پرستاران برشمرد.

 وی تصریح کرد: اگر زینب (س) نبود هیچ قیامی و انقلابی نیز شکل نمی‌گرفت و همین امر حکایت از نقش و جایگاه مهم حضرت زینب (س) دارد که پرستاران نیز با تاسی از حضرت زینب (س) وظیفه و نقش عظیمی در سلامت بیماران ایفا می‌کنند.

دکتر علیرضا بیگلری نیز ضمن تبریک ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار، صمیمانه‌ترین تبریک‌ها را نثار پرستاران دانشگاه نمود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان همچنین با تبریک ایام‌الله دهه فجر که ثمره و میوه آن انقلاب اسلامی است و ارمغان آن برای کشور آزادی، آزادگی و استقلال است.

مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان دستاوردهای انقلاب اسلامی را علاوه بر تربیت نیرو، کاهش مرگ و میر، تامین دارو و تجهیزات پزشکی، گسترش و نفوذ سیستم سلامت در روستاها و پیشرفت‌های شگفت‌انگیز در حوزه‌های مختلف دانش پزشکی برشمرد که این پیشرفت‌ها در هیچ حوزه‌ای مثل حوزه سلامت اتفاق نیفتاده است.

دکتر بیگلری در ادامه ضمن یادی از قهرمانان آب و آتش و عشق، برای آتش‌نشانان که با ایثار تمام، جان خود را فدای آسایش و راحتی مردم کردند علو درجات را آرزو کرد.

وی با اشاره به اسوه صبر و ایثار حضرت زینب (س) و با تاکید بر بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند: پرستاری معجون و ترکیب عجیبی‌است از مهر، عطوفت، مهربانی و دانش، اظهار کرد: دنیا پذیرفته که شغل پرستاری کلیدی‌ترین و اساسی‌ترین نقش مراقبتی را در تیم پزشکی برعهده دارد.   

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به کمبود تعداد تخت‌های بیمارستانی نسبت به حجم بیماران، که سبب سختی کار پرستاران است، افزود: پرستاران با ایثار و ازخودگذشتگی، شب‌ها بر بالین بیماران بیدارند تا آن‌ها آسوده بخوابند و از این جهت افتخار بزرگی نصیب پرستاران شده است.

مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان همچنین رنج خانواده‌های پرستاران را نیز ستود و برای آن‌ها آرزوی سلامتی کرد.

دکتر بیگلری از مردم نیز درخواست کرد که با ادب و متانت زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی پرستاران را ارج نهند.

وی با یادی از خیر یزرگوار مرحوم احمد مهدوی بنیان‌گذار دانشکده پزشکی که دانشکده را از جنس ایمان ساخت و درحال حاضر دانشگاه علوم پزشکی زنجان جزء دانشگاه‌های علوم پزشکی تیپ یک کشور و محور قطب منطقه‌ی 6 آمایش کشوری‌است که از حوزه‌های تاثیرگذار در حوزه سلامت کشور است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با تاکید بر حفظ قداست شغل پرستاری، تصریح کرد: آن‌طور که اقتضا دارد برخورد درستی با شأن و حرفه پرستاری صورت نگرفته است.

مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان با تاکید بر اینکه سیستم سلامت مدیون پرستاران است اظهار امیدواری کرد: با تغییر شرایط کاری و نحوه پرداختی‌ها، جایگاه پرستاران حفظ شود چراکه اگر بهترین سیستم درمانی و تجهیزات عالی را هم داشته باشیم  و تیم مراقبتی خوبی نداشته باشیم شاهد نتایج خوبی در عرصه سلامت نخواهیم بود.

رقیه یونسلو رئیس هیأت مدیره نظام پرستاری زنجان نیز در این مراسم با تبریک روز پرستار، سختی کار پرستاران و شرح وظائفی که برعهده پرستاران نیست، بویژه بعد از اجرای طرح تحول سلامت را زیان‌بار دانست.

وی با ابراز تاسف از عدم اجرای قوانین پرستاری و تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری، اختلاف دریافتی بین پزشک و پرستار را موجب دلسردی پرستاران برشمرد و افزود: این اختلاف دریافتی قابل مقایسه با هیچ کشوری در دنیا نیست.

یونسلو با تاکید بر نقش پرستار به‌عنوان نقش مراقبتی، اظهار امیدواری کرد که مطالبات پرستاران در اولویت برنامه‌ها قرار گیرد.

به گزارش وب‌دا، این مراسم با برنامه‌های مختلفی از جمله: پخش کلیپ گرامی‌داشت یاد و خاطره آتش‌بانان فداکار، موسیقی سنتی گروهی، کلیپ پرستاری و طرح تحول، اجرای سرود پرستاری و وطنم، مسابقه با مضمون سلامتی بین کودکان، نونهالان و حاضرین در مراسم و اجرای نمایش همراه بود.