دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

Zanjan University of Medical Sciences

استقبال کم نظیر دانشجویان از مراسم گرامیداشت روز دانشجو استقبال کم نظیر دانشجویان از مراسم گرامیداشت روز دانشجو

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۹/۱۸ | 

با حضور استاندار زنجان و با استقبال کم نظیر دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛
 مراسم گرامیداشت روز دانشجو در سالن ورزشی شهید نوری برگزار شد
 مراسم گرامیداشت روز دانشجو با حضور استاندار زنجان و با استقبال کم نظیر دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛ شامگاه روز یکشنبه 17آذر ماه برای نخستین بار در سالن شهید نوری پردیس دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد
به گزارش وب دا - زنجان، مراسم گرامیداشت روز دانشجو با حضور دکترفتح ا... حقیقی استاندار زنجان، دکتر پرویز قزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان ، حجه الاسلام و المسلمین شیر محمدی مسئول نهادنمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه و جمعی از معاونین و مدیران برای نخستین بار توسط دانشجویان وبا حضور و استقبال باشکوه جمعیت دانشجویی در سالن شهید نوری پردیس دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد. 
ابتدای جشن که با یک کلیپ از تصاویر شانزدهم آذر و تصاویر مرتبط به حوادث کودتا و شهادت سه تن از دانشجویان در آذرماه سال ۱۳۳۲ پرداخته بود و سوال از دانشجویان دانشگاه درباره این اتفاق همراه بود و پس از این تصاویر علیرضا باقری وند که اجرای برنامه را برعهده داشت شعری که به همین مناسبت سروده بود را خواند. در ادامه گروهی از نوجوانان ناشنوا به اجرای برنامه پرداختند.
برنامه بعدی دانشجویان دکتر قزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان ضمن عرض خیر مقدم روز دانشجو را تبریک گفت  و قرائت متن بیانیه توسط دانشجویان برنامه بعدی بود که مبین کرمی از سوی دانشجویان و تیم برگزاری این مراسم متنی را قرائت کرد.
برنامه این شب با پخش کلیپ دیگری از عملکرد دانشجویان و فعالیت های مهمی که در دانشگاه انجام شده است ادامه یافت و سپس دانشجویان دانشکده فوریت های پزشکی و پرستاری ابهر اجرای موسیقی سنتی را آغاز کردند که در همین حین استاندار زنجان به سالن مراسم رسید و برنامه موسیقی با حضور وی آغاز شد.
ادامه برنامه با تقدیر از نفرات برتر دانشجویان در حوزه های علمی، فرهنگی ورزشی و فعالیت بهداشتی و همچنین نفرات برتر سایر فعالیتهای دانشجویی ادامه یافت و با اجرای استند آپ کمدی و بخش دوم تقدیر برنامه به پایان رسید.
این برنامه با مشارکت و تلاش تیمی متشکل از کلیه فعالان دانشجویی در حوزه های مختلف به انجام رسید و برای نخستین بار در سالن شهید نوری و با حضور بیش از هزار نفر از دانشجویان دانشگاه انجام شد. برنامه های فرهنگی معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان در سال جاری با مشارکت گروه های مختلف امسال در چند برنامه شاخص با حضور و مشارکت دانشجویان و استقبال همراه شده است و چند برنامه مشخص در مسجد طاها و سالن شهید نوری با استقبال دانشجویان انجام شده است.

دفعات مشاهده: 900 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

در نشست خبری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان مطرح شد؛ سمپوزیوم میان رشته ای؛ ارائه یک الگوی ملی برای توسعه دانشهای میان رشته‌ای

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۹/۱۱ | در نشست خبری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان مطرح شد؛
سمپوزیوم میان رشته ای؛ ارائه یک الگوی ملی برای توسعه دانشهای میان رشته‌ای/ ماموریت ویژه دانشگاه علوم پزشکی در راستای طرح تحول آموزش پزشکی مطالعات میان‌ رشته‌ای است
با عنایت به برگزاری نخستین سمپوزیوم کشوری مطالعات میان‌ رشته‌ای در علوم پزشکی (16 و 17بهمن‌ماه سال‌جاری)؛ نشست خبری دکترپرویز قزلباش رییس  دانشگاه علوم پزشکی  زنجان و رییس سمپوزیوم روز دوشنبه 11آذر ماه  برگزارشد .
به گزارش وب دا- زنجان؛ دکتر قزلباش اظهار کرد؛  سمپوزیوم میان رشته‌ای در علوم پزشکی با رویکردی که در طرح تحول آموزش در وزارت بهداشت و یکی از کارهای بسیار خوبی است که در سال‌های آینده ثمرات آن را خواهیم  دید .
وی تصریح کرد:   برای هر دانشگاهی ماموریت ویژه تعیین شده و دانشگاههای علوم پزشکی با توجه به ماموریت گرائی باید در یک زمینه سرآمدی خود را اثبات بکنند و حرفهای جدیدی را مبتنی بر توانمندی خود درمنطقه ، کشور و دنیا بزنند و درهمین راستا  در کلان منطقه ۶ آمایشی برای همه دانشگاهها ماموریت ویژه تعریف شده از جمله دانشگاه علوم پزشکی زنجان  و ماموریت ویژه  دانشگاه علوم پزشکی زنجان مطالعات دانشهای  میان رشته ای در علوم پزشکی است؛  این مأموریت کشوری است یعنی دانشگاه علوم پزشکی زنجان برنامه‌های طراحی می‌کند که برای کل کشور این برنامه ها قابلیت اجرا  دارند و این  یک ظرفیت برای دانشگاه علوم پزشکی زنجان به عنوان طراح و پیش برنده ایجاد می کند و اینکه  دانشگاه در کل کشور می تواند حرفی بزند و حرف‌های جدی داشته باشد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان بابیان اینکه؛ در کشورهای پیشرفته توجه جدی به این دانشها شده است و  دانشگاه های بزرگ و معتبر به این مسئله پرداختند؛گفت: به ویژه در ایران  این امر بی سابقه نیست و کار شده ولی توجه جدی به آن نشده و این مسئولیت سنگینی را بر عهده دانشگاه گذاشته شده است.
وی افزود:  دانش میان رشته ای و مطالعاتی که نیاز آن است اتفاقی است که در دنیا می‌افتد و ظرفیت های زیادی را بویژه برای علوم پزشکی فراهم می‌کند؛ مانند:نانو فناوری‌ها که در زمینه‌های مختلف یک دانش میان رشته ای هستندو عرصه وسیعی از علم را ایجاد میکنند و یا بایو تکنولوژی و بیوتکنولوژی تاثیری از تکنولوژی و دانش های هستند که کشورهای پیشرفته به این سمت پیش رفتند.
 رئیس سمپوزیوم در ادامه تاکیدکرد:  محور اصلی در برگزاری این سمپوزیوم ؛ مدلی که کشور و دانشگاه و وزارت بهداشت برای گسترش دانش های میان رشته ای در آینده باید در پیش بگیرند چه مدلی  است؟ که بر اساس تجربیات دانشمندان در دانشگاههای مختلف داشتند  مدلها را بررسی و یک مدل را برای گسترش دانش های میان رشته ای انتخاب کنیم  و تعریف بکنیم.
مقام ارشد دانشگاه باشاره به ظرفیتهایی که این سمپوزیوم  برای استان و کشور خواهد داشت افزود:  یکی از اهدافی که این سمپوزیوم  دارد بتواند ازتمام ظرفیت  دانشمندانی که  در این حیطه در داخل کشور  هستند استفاده کند و آنها را جمع کند و ارتباط سازمان یافته ایجاد کند و در راستای برنامه دانشگاه و کشور از ظرفیت و توان و نقطه نظرات، محصولات، کارها و مطالعات آنها استفاده کند و  اینکه کار هایی که اتفاق افتاده امکان عرضه پیدا خواهد کرد  و نقادی خواهند شد .
وی افزود: برای استمرار این کار در زنجان کار گروهی تشکیل شده که وظیفه آن ساماندهی مطالعات میان رشته ای  و برگزاری سمپوزیوم است و همچنین برای استمرار کار در قالب مرکز کشوری مطالعات میان رشته ای در دانشگاه علوم پزشکی زنجان تاسیس خواهد شد تا سمپوزیوم فعالیت خود را شروع کند.
دکتر قزلباش باشاره به زمان و مکان بر گزاری این سمپوزیوم نیز گفت: این سمپوزیوم 16 و 17 بهمن ماه در مرکز همایش‌های کتابخانه ملی ایران در تهران برگزار می شود تا  پژوهشگران و دانشمندان کشور دسترسی آسانتری به سمپوزیوم داشته باشد.
دکترمهدی قائمی معاون آموزشی دانشگاه و مسئول کمیته راهبردی دانشگاه در این نشست  با تاکید بر ابلاغ دستور العملهای طرح تحول آموزش پزشکی ازسال 94 افزود:  این برنامه 11 بسته دارد که تعدادی از بسته ها کارهای روتین دانشگاه است ولی با رویکردی  نوآورانه و توسعه‌ای به آن نگریسته شده و طوری طراحی شده این کارها ارتقا داده شود .
دکتر قائمی بسته دیگر طرح تحول آموزش را  آینده نگاری و مرجعیت نام برد که  جزئی از دانشگاه نسل سوم هستند و  افزود: نسل سوم دانشگاه ها کارآفرین و علاوه بر تولید علم؛ تولیدثروت هم دارند و   دانشگاه نسل سوم و چهارم باید برنامه های اقتصاد مقاومتی را هم پیش ببرند.
وی بسته  ایجاد زبان بین‌المللی و بین المللی سازی را از بسته دیگر طرح تحول اموزش نام برد و افزود: تبادل استاد و دانشجو در این مسیر می باشد و دانشگاه علوم پزشکی زنجان امسال ۳۴ نفر دانشجوی خارجی جذب کرده و  قدم های  ابتدایی را به منظور ارتقای دانشگاه در سطح بین‌المللی بر داشته است .
معاون آموزشی دانشگاه مولفه دیگر نسل  سوم و چهارم  دانشگاهها را ایجاد رشته ها و دانشهای بین رشته ای دانست و گفت: باید توجه داشته باشیم که علم و دانش  در دنیا به این مسیر پیش می روند.
وی فلسفه پیدایش رشته های بین رشته علوم جدید را  موضوعات جدید در جامعه پیش می‌آید که رشته‌های سنتی تاثیرگذارند.
دکتر مهر داد حمیدی دبیر اجرائی سمپوزیوم نیز در سخنانی گفت: جامعه سلامت جهانی به جایی رسیده که رشته های موجود سنتی تکاپوی دانشگاه علوم پزشکی در ایران را نمی‌دهدو  بسیاری از عرصه هاهستند که امروز دنیا متوجه آن شده مثل:  جامعه شناسی سلامت و سیاستگذاری سلامت و اخلاق پزشکی  که وارد علوم پزشکی شده اند در واقع یک دگردیسی در پزشکی ایجاد شده است .
وی افزود: با توجه به سابقه دانشگاه به عنوان قطب نانوفناوری این مأموریت از طرف وزارت بهداشت به دانشگاه ابلاغ شده و  هدف آن ارائه الگوی مدون و همه جانبه برای توسعه میان رشته‌ای در دانشگاه‌های علوم پزشکی است .
دکتر حمیدی همچنین  رصد و پایش پیشرفت دانشهای میان رشته ای را از آغاز تاکنون از هدف دیگر در برگزاری سمپوزیوم نام برد و افزود: کار هایی در این زمینه صورت گرفته ولی روش مند و سیستم مدار نبوده  یکی از رسالت‌های دانشگاه این است که باید ببینیم چه کاری انجام شده و نقاط ضعف و قوت وضعیت آن را بسنجیم و اینکه از امروز به بعد چه کار باید کرد؟
وی افزود: باید  مدل توسعه گرا و همه جانبه و جامعه نگر برای توسعه رشته‌های میان رشته ای برای کشور و نسلها و فرزندان و آینده به یادگار بگذاریم  و سندی ارائه دهیم با توجه به زیست بوم ایران تا برای آیندگان ریل گذاری درستی ایجاد شود .
وی بابیان اینکه در ایران مدل ملی در این زمینه نداریم افزود: مفهوم دانشگاه تاکنون وارداتی بوده مدل ملی نداشته ایم و این بحث بسیار جدی است  که باید در کشور به آن توجه شود و به  عنوان نیاز شناسایی شود و در راستای توسعه متوازن و پایدار آموزش و پژوهش و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به عنوان مجری عمل کنیم.
 دبیر اجرائی سمپوزیوم افزود: این سمپوزیوم با  هماهنگی وزارت بهداشت و وزارت آموزش عالی و تعدادی  از ار گانهای و سازمانها مرتبط  برگزار خواهد شد و سعی داریم همه توان کشور را به کار بگیریم  تا با  هدف شناسایی استعدادها در سراسر کشور و به کارگیری آنها  پیش برویم .
وی افزود:  این سمپوزیوم آغاز راه است  و در واقع فراخوان کشوری است تا دست در  دست هم بدهیم تا در آینده نزدیک در گستره بین المللی نیز توسعه یابد و در قالب انستیتو از  اندیشمندان سراسر جهان و تجارب آنها را به کار بگیریم .
دکترحمیدی از  اهداف مهم سمپوزیوم را بررسی و جمع آوری و پایش موفق جهانی دانست تا حضور اساتید صاحبنظر استفاده شود.
این مسئول در ادامه  جمع آوری و  استفاده از تجارب موفق و حتی ناموفق  را در جهت  نگاه واقع بینانه تر  بیان کرد و گفت: ارائه یک الگوی همه جانبه برای توسعه میان رشته‌ای که یک هدف مهم است تا یک الگوی روزآمد ملی بسازیم و برای کل  کشور ارائه دهیم و بتوانیم به یک حوزه‌های میان‌رشته‌ای دست یابیم .
 
 


 

دفعات مشاهده: 913 بار   |   دفعات چاپ: 10 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

پیام رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان به مناسبت روز جهانی ایدز

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۹/۱۱ | 
پیام رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان به مناسبت روز جهانی ایدز
شعار روز جهانی ایدز (۱۰ آذرماه): آگاهی و پیشگیری، آزمایش و درمان اچ آی وی (همه در یک کشتی نشسته‌ایم)
آموزش و اطلاع‌رسانی در زمینه اچ آی وی / ایدز به عنوان یکی از مهمترین استراتژی‌ها، نقش مهمی در پیشگیری و کنترل این بیماری در جامعه داشته و حساس کردن سیاستگذاران، مسئولان و آحاد جامعه و همراه کردن آنان در اجرای برنامه‌های پیشگیری و کنترل این بیماری بسیار حائز اهمیت می‌باشد.
در حال حاضر طبق آمار منتشر شده توسط سازمان بهداشت جهانی ۳۷.۹ میلیون نفر در دنیا با HIV زندگی می‌کنند.
در سال ۲۰۱۸ میلادی ۱،۷ میلیون مورد جدید در جهان به ویروس اچ آی وی آلوده شده‌اند و فقط ۷۹ درصد مبتلایان به HIV از بیماری خود اطلاع دارند. بیشتر مبتلایان، در گروه سنی ۳۴-۲۵ سال(گروه جوان و کار آمد جامعه) قرار دارند که خود می‌تواند تهدیدی جدی برای توسعه و امنیت کشورها و باعث از هم گسیختگی نظام خانواده و پیامدهای منفی ناشی از آن گردد.
چالش ایدز با همه ابعاد مختلف جسمی، روانی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی که در پی دارد، همچنان در حال گسترش است. پس ضروری است با حساسیت بیشتری به آگاه‌سازی عموم جامعه خصوصا جوانان و نوجوانان و گروه‌های پرخطر توجه کنیم و در این راستا انتظار می‌رود همه دستگاه‌ها، ارگان‌ها، سازمان‌ها، انجمن‌های مردم نهاد، رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی و ... خود را به همکاری با حوزه سلامت متعهد بدانند تا آگاه سازی جامعه در خصوص  HIV/AIDS به نحو مطلوب‌تر و موثرتری انجام گیرد. اگرچه بعد از موج دوم اپیدمی HIV/AIDS از طریق استفاده از سرنگ مشترک در بین معتادان تزریقی، با اجرای برنامه‌های مهم و تاثیرگذار مانند برنامه کاهش آسیب و راه‌اندازی مراکز MMT,DIC و... توفیقات مهمی در زمینه کنترل HIV در کشور و همچنین استان زنجان، حاصل گردید، اما در سال‌های اخیر، سهم موارد جدید HIV از طریق روابط جنسی غیر ایمن و افزایش ابتلای زنان و درواقع تغییر الگوی انتقال بیماری از اعتیاد تزریقی به سمت رفتارهای جنسی پرخطر، برنامه کنترل اچ آی وی/ ایدز را با چالش جدی مواجه ساخته است. بنابراین نگرانی از شروع موج سوم اپیدمی HIV/AIDS و افزایش ابتلای زنان و  انتقال بیماری از مادران باردار مبتلا به نوزادان آنها وجود دارد.
 با رعایت اصول پیشگیری، تشخیص به موقع و درمان‌های ضد رتروویروسی موجود، این بیماری قابل کنترل بوده و با تشخیص و درمان به موقع افراد مبتلا به HIV ضمن افزایش طول عمر بیماران از انتقال بیماری به دیگران نیز جلوگیری خواهد شد.
خوشبختانه با تلاش همکاران در حوزه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی، دسترسی همگانی به کلیه خدمات آموزش، مشاوره، تشخیص و درمان HIV با حفظ رازداری و به صورت کاملاً رایگان در سطح استان زنجان فراهم گردیده است.
کلام آخر اینکه: باید بپذیریم پایان همه‌گیری ایدز یک رویای دست نیافتنی نیست. چنانکه در بعضی از کشورهای جهان کنترل و مهار همه‌گیری این بیماری به واقعیت پیوسته است، ما نیز در راه پایان همه‌گیری HIV گام نهاده‌ایم و امیدواریم با یاری خداوند متعال و همراهی و همکاری همه مسئولین و آحاد جامعه به این امر مهم دست یابیم.
                                           
دکتر پرویز قزلباش
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات  بهداشتی درمانی استان زنجان

دفعات مشاهده: 822 بار   |   دفعات چاپ: 10 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

نشست مشترک اعضای هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی زنجان با معاون فرهنگی و دانشجوئی وزارت بهداشت برگزار شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۹/۲ | 

نشست مشترک اعضای هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی زنجان با معاون فرهنگی و دانشجوئی وزارت بهداشت برگزار شد
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت صبح امروز پنجشنبه 30 آبان ماه در قالب سفر یک‌روزه به زنجان، ضمن بازدید از طرح‌های خوابگاهی دانشگاه علوم پزشکی زنجان، با اعضای هیئت رئیسه دانشگاه تشکیل جلسه داد.
به گزارش وب دا – زنجان؛ دکتر سیما سادات لاری ضمن تشکر از میزبانی دانشگاه علوم پزشکی و ظرفیتهایی که در حوزه امور فر هنگی و دانشجوئی دانشگاه  ایجاد شده گفت: لازم است شاخص های ارزیابی حوزه فرهنگی و دانشجویی اصلاح شود تا بتوان این حوزه را از جنبه ها و شاخص های وسیع تری بررسی کرد .
وی افزود: سعی میشود کمیته ای برای تعریف  بسته تحول فرهنگی و دانشجوئی  تشکیل شود تا در ادامه  نقشه راه آن  تعریف شودو  بحث تغذیه و نیروی انسانی نیز به عنوان ملاکهای مهم و و وظایف حوزه دانشجوئی و فر هنگی در آن دیده شود .
دکتر لاری با تاکید بر تشکیل کرسی های آزاد اندیشی بر حمایت مسئولان از تحلیلها ی اجتماعی  و سیاسی دانشجویان گفت:  دانشجو باید به عنوان پیشرو جامعه نقش ایفا کند
وی پژوهش دانشجوئی در زمینه سیمای زندگی دانشجوئی و غربالگری تست روان و مواد مخدر را از مواردی خواند که در حال بررسی  است و می تواند در شناسایی و تعریف سطح جامعه در این زمینه دقیق شود. 
معاون فرهنگی و دانشجوئی وارت بهداشت فضای دانشگاه علوم پزشکی زنجان را خوب، همدل و با آرامشی ارزیابی نمود و گفت: ایحاد باشگاه فرهنگی بسیار مدبرانه است و  استفاده از پتانسیل اعضای هیات علمی را بسیار موثر خواند و افزود:فضای ایجاد شده در حوزه آموزشی فضای مقبولی است  و رشد درمان و حضور خیرین بسیار خوب و مطلوب ارزیابی نمود.
دکترپرویزقزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان گزارشی از عملکرد دانشگاه در شاخص های حوزه سلامت استان ارائه نمود

وی ضمن معرفی تاریخچه دانشگاه علوم پزشکی زنجان تعداد دانشجویان را 4373 نفر عنوان کردگفت: تعداد 389 نفر اعضای هیات علمی در دانشگاه مشغول هستندو رشد تعداد دانشجویان4/66درصد است و این نشان دهنده  ظرفیت دانشگاه را برای پذیرش بالا ی انشجوست .
رئیس کلان منطقه 6 آمایشی کشور افزود: از سال 94 دانشگاه علوم پزشکی زنجان به عنوان قطب 6 آمایشی کشورانتخاب شده  و وظیفه  هماهنگی دانشگاهای قطب 6 را دارد و امیدواریم بحثهای فرهنکی را نیز در قطب هماهنگ تر و با هم افزایی و تبادل تجربه بیشتر داشته باشیم
وی به سند سند توسعه علمی کلان منطقه 6آمایشی کشور نیز اشاره نموده و افزود: رشدی که در این زمینه داریم و با پیش بینی چشم انداز  تا سال 1400 1404و 1408 رشد فزاینده در تعداددانشجویان داشته  باشیم
دکتر قزلباش با بیان اینکه سند تفاهم نقشه راه علمی دانشگاههای قطب ترسیم شده است تاکید کرد: اگر در حوزه فرهنگی و دانشجوئی نیز نقشه راه دانشگاهها و کلان مناطق برای 10 سال آینده  برنامه ریزی شود نتایج مثبتی در سطح قطب قطب و در سطح کشور ایجاد می شود  
وی افزود: با توجه به اینکه تمام امور آموزش منطقه توسط دبیرخانه قطب 6 انجام می شود ما می توانیم در بحثهای فرهنگی تبادل نظر و هماهنگ باشیم
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان افزود: ماموریت ویژه دانشگاههای قطب ترسیم شده با تاکیدو توجه بیشتر بر این ماموریتها سرمایه گذاری داشته باشیم و در حوزه فر هنگی نیز ترسیم نقشه راه داشته باشیم و با بحث ماموریت گرائی تاثیر گذاری خوبی خواهیم داشت.
وی اشاره ای نیز به نقاط قوت در حوزه بهداشتی داشت و گفت: در سطح کشور شاخص های بسیار خوبی در این حوزه داریم و یکی از موفقیتها برگزاری پنجمین جشنواره عکس سلامت روان است بیش از  3000 عکاس حرفه ای از 78 کشور جهان در آن شرکت کردند
دکترقزلباش گردشگری سلامت را ظرفیت بسیار خوبی دانست و افزود: اگر علاوه بر این اگر بین المللی سازی را در حوزه فرهنگی و دانشجوئی را رونق بدهیم در شرایط فعلی کشور ظرفیت بسیار خوبی ایجاد می شود
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان همچنین با اشاره به ظرفیت خیرین در استان در زنجان گفت:  خیرین که با ابتکار و خلاقیت کارها بسیار خوبی انجام داده اند، یک نمونه بیمارستان ولی عصر (عج)کمکهای موثری داشتند و ما خیرین بزرگی  ازجمله انجمن مهرانه و یکی از بزرگترین مراکز دیالیز خیرساز در زنجان داریم انجمن ام اس و همینطور در حوزه روان و توانبخشی و معلول و در همین فضا ما برای کار های فرهنگی و پژوهشی می توانیم از ظرفیت خیرین استفاده کنیم .
 در این جلسه دکترحسین عمارلو معاون فرهنگی و دانشجوئی دانشگاه از عملکرد و ظرفیتهای ایجاد شده در دانشگاه در این حوزه گزارشی اجمالی ارائه نمود .
 
 
 
 

دفعات مشاهده: 1535 بار   |   دفعات چاپ: 15 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در زنجان / افتتاح باشگاه علمی و فرهنگی هنری دانشگاه و ساختمان تعالی فرهنگی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۹/۲ | 

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در زنجان / افتتاح باشگاه علمی و فرهنگی هنری دانشگاه و ساختمان تعالی فرهنگی
دکتر سیماسادات لاری و هیات همراه در ادامه برنامه‌های سفر یکروزه به استان زنجان؛ باشگاه علمی و فرهنگی هنری دانشگاه و ساختمان تعالی فرهنگی را افتتاح کرد.
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان، عصر پنجشنبه سی‌ام آبان ماه سال‌جاری دکتر سیماسادات لاری و هیات همراه با استقبال دکتر پرویز قزلباش رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان، معاونین و مدیران دانشگاه علوم پزشکی زنجان وارد زنجان شد و باشگاه علمی و فرهنگی هنری دانشگاه و ساختمان تعالی فرهنگی را افتتاح کرد.
در ادامه این بازدید دکتر لاری با نمایندگان تشکل‌ها، انجمن‌های علمی، کانون‌های فرهنگی و شورای صنفی در سالن اجتماعات باشگاه علمی و فرهنگی هنری دانشگاه دیدار کرد.
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در این دیدار ضمن قدردانی از برخورد معقول، مودبانه، ذهن منطقی و تحلیل‌گر نمایندگان تشکل‌ها، انجمن‌های علمی، کانون‌های فرهنگی و شورای صنفی و توجه ویژه مسئولین دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛ اظهار کرد: در شرایط موجود مورد مهمی که در دانشگاه علوم پزشکی زنجان مشاهده کردم ارتقاء سطح درمان و آموزش است .
وی افزود: متاسفانه در این دانشگاه هم مثل سایر دانشگاه‌های علوم پزشکی بعد رفاهی رشد چندانی نکرده و علیرغم ساختمان و تجهیزات خوب، رشد متوازنی نداشته است.
دکتر لاری بر لزوم تقویت صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت تاکید و بیان داشت: صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت نسبت به صندوق رفاه وزارت علوم، از ساختار قوی برخوردار نیست اما به دنبال راهکارهایی هستیم که در راستای تقویت این صندوق گام‌های مضاعفی برداریم.
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به دستاوردهای مثبت نشست با اعضای مجمع خیرین سلامت استان زنجان تصریح کرد: خوشبختانه زنجان ظرفیت و پتانسیل خوبی در حوزه خیرین دارد و طی نشستی که با خیرین استان داشتم، آنها جهت همکاری با ما جهت احداث خوابگاه دانشجویی ابراز تمایل کرده اند و امیدوارم با استفاده از این ظرفیت مردمی، بتوانیم گره‌ای از مشکلات دانشجویان در حوزه اسکان و خوابگاه باز کنیم.
دکتر لاری اظهار کرد: نهادهای دانشجویی در کانون‌های خیریه لازم است نسبت به ظرفیت‌های خوب خیرین در استان زنجان تبلیغ کنید. هرچند خیرین بیشتر تلاش دارند در مسیر طرح‌های درمانی قدم بردارند و روی موضوع پروژه‌های خوابگاهی کمتر علاقه نشان می‌دهند اما شما نمایندگان نهادهای دانشجویی بخصوص اعضای کانون‌های خیریه باید با ارائه مستندات مبنی بر عدم استاندارد بودن خوابگاه‌های دانشجویی و سلف سرویس، آنها را به سمت مشارکت و  همکاری سوق دهید.
وی همچنین بر لزوم تقویت اردوهای جهادی در این استان اشاره و تاکید کرد: به شدت پیگیر تقویت موضوع اردوهای جهادی در استان زنجان هستیم چرا که اردوهای جهادی در روستاها و مناطق محروم، می‌تواند به محرومیت‌زدایی و توسعه بهداشت منطقه کمک کند. باید از طریق معاونت بهداشت دانشگاه و فراهم کردن بسترهای لازم، از دانشجویان جهادی دانشگاه حمایت‌های لازم را کرد.
دکتر سیما سادات لاری در ادامه به سوالات نمایندگان تشکل‌ها، انجمن‌های علمی، کانون‌های فرهنگی و شورای صنفی درخصوص خوابگاه‌ها، انجمن‌های علمی، وام تحصیلی، مسکن، ازدواج، نشریات، تجمیع دانشکده‌ها، مطالبات انجمن اسلامی و شیوه‌نامه انضباطی و ... پاسخ داد.

دفعات مشاهده: 1618 بار   |   دفعات چاپ: 16 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر