webda
اخبار دانشگاه
AWT IMAGE
اطلاعیه تکمیل ظرفیت داوطلبان رشته شغلی خدمتگزارآزمون پذیرش نیروی خدماتی- پشتیبانی بیمارستان الغدیر ابهر
 باتوجه به نقص مدارک ارائه شده توسط برخی از داوطلبان رشته شغلی خدمتگزار آزمون پذیرش نیروی خدماتی- پشتیبانی بیمارستان الغدیر ابهرمورخ 96/4/23 بدینوسیله10 نفر ازمتقاضیان پذیرش که جزء سه برابر ظرفیت پذیرش می بودند به شرح ذیل اعلام میگردد.مقتضی است نامبرده گان با به همراه داشتن مدارک: شناسنامه ، کارت ملی ، کارت پایان خدمت (داوطلبان مرد) و مدرک تحصیلی بر اساس جدول زمان بندی جهت انجام مصاحبه به سالن همایش های روزبه به آدرس: زنجان-جاده گاوازنگ- مرکز آموزشی درمانی آیت اله موسوی مراجعه نمایند. لازم به ذکر است انجام مصاحبه منوط به صحت و تکمیل مدارک مربوطه خواهد بود.
جهت دریافت لیست اسامی  تکمیل ظرفیت داوطلبان  رشته شغلی خدمتگزار در آزمون پذیرش نیروی خدماتی- پشتیبانی مورخ 96/04/23 بیمارستان الغدیرابهرلطفا" کلیک نمایید

 

AWT IMAGE
قابل توجه داوطلبان آزمون پذیرش نیروی خدماتی- پشتیبانی مورخ 96/04/23 بیمارستان الغدیر ابهر
 
از متقاضیان آزمون پذیرش نیروی خدماتی- پشتیبانی مورخ 23/4/96 رشته شغلی خدمتگزار که اسامی ایشان در ذیل قید گردیده است تقاضا می شود با به همراه داشتن مدارک: شناسنامه ، کارت ملی ، کارت پایان خدمت (داوطلبان مرد) و مدرک تحصیلی بر اساس جدول زمان بندی جهت انجام مصاحبه به سالن همایش های روزبه به آدرس: زنجان-جاده گاوازنگ- مرکز آموزشی درمانی آیت اله موسوی مراجعه نمایند. لازم به ذکر است مصاحبه از پذیرفته شدگان اولیه(3 برابر ظرفیت پذیرش) طبق امتیاز فضلی آزمون صورت خواهد پذیرفت و  عدم حضور در ساعت و روز مقرر به منزله انصراف و حذف از طی مراحل پذیرش می باشد.

 

AWT IMAGE

آلبوم تصاویر

در جشنواره عمران سلامت؛

از رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان تقدیر به عمل آمد

جشنواره عمران سلامت در رابطه با دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت در اقصی‌نقاط کشور بویژه در حوزه احداث پروژه‌های عمرانی برگزار شد.

پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان – صبح روز سه‌شنبه 20 تیرماه سال‌جاری، با حضور ریاست جمهوری اسلامی ایران، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزیر علوم تحقیقات و فناوری، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، استانداران، ائمه جمعه، مدیران، معاونین و روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌‌های علوم پزشکی کشور و مدیران ستادی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جشنواره عمران سلامت در سالن اجلاس سران در تهران برگزار گردید.

دکتر سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بخش تجلیل این جشنواره، از زحمات دلسوزانه دکتر علیرضا بیگلری رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان در اجرای پروژه‌های عمرانی طرح تحول نظام سلامت که حرکتی چشم‌گیر را در ایجاد زیرساخت‌های نظام سلامت ایجاد کرده است، با اهداء لوح تقدیر و تندیس جشنواره ملی عمران سلامت، قدردانی کرد.

 تقدیر از رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در همایش روز جهانی بدون دخانیات

صبح روز چهارشنبه 14تیرماه سال‌جاری، همایش روز جهانی بدون دخانیات در محل تالار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور وزیر بهداشت، معاونین و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار گردید.

پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان – دکتر سید حسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این همایش باتوجه به اقدامات دانشگاه در اجرای ضوابط مربوط به کنترل و مبارزه با دخانیات، اطلاع‌رسانی در رابطه با مضرات دخانیات، نظارت و کنترل مباحث مربوطه، انجام اقدامات پیشگیرانه و جلب همکاری‌های فی‌مابین در سازمان‌ها و خیریه‌ها برای تبیین سیاست‌های کنترل و مبارزه با دخانیات،  با اهداء لوح تقدیر از دکتر علیرضا بیگلری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان تشکر و قدرادنی کرد.

AWT IMAGE

آلبوم تصاویر

قائم مقام معاون بهداشت وزیر بهداشت:

اهداف نظام سلامت؛ عدالت در سلامت، دسترسی به مراقبت‌های مردم محور و جامعه سالم

قائم مقام معاون بهداشت وزیر بهداشت با اشاره به اینکه نظام سلامت پیش از این قرار بود به سه هدف عدالت در سلامت، دسترسی همگانی به مراقبت‌های مردم محور و جامعه سالم دست یابد، اظهار کرد :متاسفانه نظام سلامت از مسیر اصلی خود منحرف شد و روندهای جاری که در حال حاضر جریان دارد شامل بیمارستان محوری، تجارتی‌شدن و چندپارگی خدمات بود که با اجرای دو طرح تحول در نظام‌های سلامت و اصلاحات در مراقبت‌های اولیه سلامت سعی شد که این مسیر انحراف شده را به جای اصلی خود بازگرداند .

پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان - دکتر جعفر صادق تبریزی قائم مقام معاون بهداشت وزیر بهداشت در نشست معاونین بهداشت دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور در زنجان افزود: قبل از اجرای طرح تحول سلامت در روستاها با مشکلاتی نظیر کمبود پزشک و ماما برای خدمات پزشک خانواده، کمبود شدید مکمل‌ها و داروهای اساسی، نبود خودرو برای دهگردشی پزشکان خانواده، وضعیت نامطلوب فضای فیزیکی ارائه خدمت، تجهیزات فرسوده و محدود، کم رنگ شدن خدمات دهان و دندان و منابع مالی محدود مواجه بودیم. .

وی با اشاره به وجود مشکلات در حاشیه شهرها پیش از طرح تحول سلامت تصریح کرد: در حاشیه شهرها با مشکلاتی نظیر دسترسی محدود مردم به مراقبت‌های بهداشتی درمانی اولیه، کمبود نیروی انسانی آموزش دیده، منابع مالی محدود، ارائه خدمات غیرفعال و محدود، اجرای پزشک خانواده فقط در دو استان فارس و مازندران و محرومیت حدود 10 میلیون نفر حاشیه‌نشین از خدمات مطلوب سلامت مواجه بودیم .

قائم مقام معاون بهداشت وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: طرح تحول سلامت با هدف پوشش همگانی سلامت شروع به کار کرد و با چالش‌هایی نظیر دسترسی مردم به مراقبت‌های بهداشتی درمانی اولیه، ساختار ارائه خدمت نامناسب، نیروی انسانی ناکافی و یا  ناکارآمد، منابع مالی ناکافی و یا پرداخت‌های غیر رسمی، ارائه خدمات ناکافی و سازماندهی خدمات، مقرارت و دستورالعمل‌های معیوب مواجه شد .

دکتر تبریزی افزود: با شروع طرح تحول سلامت پوشش جمعیت به روش  bottom upدر قالب برنامه‌هایی نظیر تکمیل شبکه روستایی (جمعیت، خدمات)، تمرکز بر مناطق محروم کشور، تمرکز بر جمعیت آسیب‌پذیر و حاشیه شهرها، طراحی و استقرار مراکز و پایگاه‌های سلامت و ارایه فعال خدمات صورت گرفت که از جمله برنامه‌های آن افزایش اعتبارات برنامه از 3000 میلیارد ریال به 24000 میلیارد ریال، پوشش جمعیت 28 میلیون نفری روستائیان، عشایر و شهرهای زیر 20 هزار نفر، استقرار 98% پزشکان و 100% ماماها، تامین 436 قلم دارو، تامین 7 قلم مکمل، تامین تجهیزات و لوازم مصرفی، استانداردسازی محل زیست پزشک و ماما (تعمیر، تجهیز)، تامین خودرو (مراکز و تیم‌های سلامت) بود .

وی خاطرنشان کرد: از جمله برنامه‌های آینده برای تحقق پوشش همگانی سلامت می‌توان به اجرای «نظام خدمات جامع و همگانی سلامت» با اولویت بهداشت و پیشگیری بر درمان و مبتنی بر مراقبت‌های اولیه سلامت، با محوریت نظام ارجاع و پزشک خانواده با بکارگیری پزشکان عمومی و خانواده، گروه پرستاری در ارایه مراقبت‌های پرستاری در سطح جامعه و منزل، سطح‌بندی خدمات، پرونده الکترونیک سلامت، واگذاری امور تصدی‌گری با رعایت ماده 13 قانون مدیریت خدمات کشوری و پرداخت مبتنی بر عملکرد مطابق قوانین مربوطه به نحوی که کلیه آحاد ایرانیان تا پایان سال دوم برنامه تحت پوشش نظام ارجاع قرار گیرند اشاره کرد .

نشست سراسری معاونین بهداشت دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور به مدت 3 روز در مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه دانشگاه علوم پزشکی زنجان درحال برگزاری است.