- چای سیاه پُرمصرف ترین نوشیدنی بعد از آب در جهان
چای سیاه پُرمصرف ترین نوشیدنی بعد از آب در جهان

حذف تصاویر و رنگ‌ها

خبرگزاری تسنیم:چای سیاه پُرمصرف ترین نوشیدنی بعد از آب در جهان است، مدت‎هاست که دو خاصیت چای سیاه یعنی خاصیت آنتی اکسیدانی و تقویت سیستم ایمنی بدن شناخته شده است. همچنین ضد دیابت، بازکننده گرفتگی‎هاست و سردرد را تسکین می‎دهد و عطش کاذب را رفع می‎کند.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم, چای سیاه پرمصرف ترین نوشیدنی بعد از آب در جهان است و مدت‎هاست که دو خاصیت چای سیاه یعنی خاصیت آنتی اکسیدانی و تقویت سیستم ایمنی بدن شناخته شده است.
اخیراً خاصیت ضدفشارخون و نیز خاصیت کنترل دیابت این فرآورده مورد توجه قرار گرفته است. همه انواع چای از نظر طبیعت گرم و خشک است و از نظر خواص، مقوی روح, فکر, معده و نیروی جنسی سردمزاجان و نعوظ آور است.
خاصیت ضددیابتی چای مربوط به پلی ساکاریدهای آن است که موجب تأخیر در جذب گلوکز از روده می‎شوند. این پلی ساکاریدها در چای سبز نیز موجود هستند ولی میزان این پلی ساکاریدها در چای سیاه از بقیه انواع چای بیشتر است. پلی ساکاریدهای چای علاوه بر تأخیر جذب گلوکز در مهار اثر رادیکال‎های آزاد، که در بروز بیماری‎های سرطانی و آرتریت روماتوئید نقش دارند، موثر هستند.
در سایت انجمن تحقیقات طب سنتی ایران آمده است: بازکننده گرفتگی‎ها و انسداد و اعتدال دهنده اخلاط و رقیق کننده مواد غلیظه و معرق و مدر است. سردرد را تسکین می‎دهد و عطش کاذب را رفع می‎کند. خوردن انواع چای به صورت بسیار گرم مضر است به خصوص در فصل گرما و برای مزاج‎های گرم و جوانان، اگر بعد از طعام گرم خورده شود مفید است.
خوردن چای بعد از طعام سنگین و پرچرب باعث سهولت هضم آن می‎شود. بهترین اصلاح کننده چای برای گرم مزاجان این است که با فوفل و شیرین بخورند، ولی برای سردمزاجان خوردن با مشک، قرنفل، بادیان ختائی، زنجبیل و دارچین توصیه می‎شود.
شناسه خبر: ۶۶۳۹۱۵

نشانی مطلب در وبگاه :
http://zums.ac.ir/find.php?item=19.9776.17817.fa
برگشت به اصل مطلب