حوزه ریاست- بخش نامه ها و مقررات
استخدام یکی از فرزندان شهدا ، جانبازان و آزادگان وزارت بهداشت

حذف تصاویر و رنگ‌ها

  " استخدام یکی از فرزندان شهدا ، جانبازان و آزادگان وزارت بهداشت "

  مدیر کل اشتغال بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت : با اجرایی شدن توافقنامه همکاری با وزارت بهداشت ، از امسال زمینه جذب یکی از فرزندان شاهد و جانبازان 25 درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان که دارای مدرک دانشگاهی هستند و پدر آنها شاغل در این وزارتخانه بوده یا هست ، فراهم شد.

  وی افزود : این توافقنامه توسط دو نهاد مذکور برای اجرا به مراکز استانها ابلاغ شده و آن دسته از فارغ التحصیلان شاهد و ایثارگر رشته های پزشکی و پیراپزشکی که دارای مجوز تاسیس مطب ، داروخانه ، کلینیک و مراکز بهداشت و درمان هستند در کلان شهر ها ، سرانه مبلغ 700 میلیون ریال و در سایر شهرها 500 میلیون ریال برای خرید یا رهن و فضای کار و لوازم پزشکی بصورت وام دریافت می کنند .

  شیراوند با اشاره به بند دیگری از این توافقنامه ، گفت : مرکز و کلینیک های درمانی متعلق به ایثارگران در صورت توسعه فعالیت و نیاز به سرمایه در گردش ، با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران اعتباراتی از وزارتخانه بهداشت و درمان و آموزش پزشکی دریافت می کنند.

  شیراوند ادامه داد: آن دسته از مشمولان ماده 48 قانون الحاق دولت که دارای مدرک دیپلم و زیردیپلم هستند نیز در مراکز پیمانکاری و شرکت های تحت پوشش وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی به کار گرفته می شوند.

  وی گفت: فارغ التحصیلان شاهد و ایثارگر در رشته های پزشکی و پیراپزشکی بر اساس مصوبه شورای عالی اشتغال کشور ، دوره های کارورزی شغلی را در وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی می گذرانند و همزمان سرانه شغلی خود را از این وزارتخانه دریافت می کنند.

  وی با اشاره به مشاوره های تخصصی شغلی رایگان و اعطای یارانه به ایثارگران فارغ التحصیل ، افزود : از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران به تمام ایثارگران مشمول این توافقنامه ، مشاوره تخصصی شغلی رایگان و مساعدت هایی در قالب یارانه برای تقویت و توسعه طرح های کاآفرینی ارایه می شود.

نشانی مطلب در وبگاه حوزه ریاست:
http://zums.ac.ir/find.php?item=2.2312.2053.fa
برگشت به اصل مطلب