شبکه بهداشت و درمان شهرستان خرم دره- اخبار و تازه های بهداشتی
روز اول هفته سلامت98

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۲/۱ | 
در اولین روز از هفته سلامت، مصادف با نیمه شعبان میلاد با سعادت یگانه منجی عالم بشریت، همایش پیاده روی بازنشستگان بهداشت و درمان و سفیران سلامت شهرستان خرم دره از مرکز خدمات جامع سلامت دانش به سمت مجتمع تفریحی گردشگری باران برگزار شد.
طی این مراسم که با هدف روی آوردن مردم به ورزشهای همگانی، تبلیغ جمعی و فرهنگ سازی سلامت، ترویج فرهنگ پیاده روی و تحرک بدنی اجرا شد، دکتر کریمخانی رئیس شبکه بهداشت و درمان خرم دره با اشاره به ضرورت ورزش و تحرک بدنی در شرایط جامعه امروز گفت: ترویج پیاده روی عمومی یکی از نیازهای ضروری جامعه شهرنشینی ما است که باید مانند غذای روزانه در برنامه همه گنجانده شود تا در دوران کهنسالی دچار مسائل و مشکلات نشویم. وی خاطر نشان کرد: بسیاری از نعمت‌های الهی در اختیار ما است و ما از آنها غافل هستیم و قدر و منزلت آن را نمی‌شناسیم و سپاسگزار آن نیستیم. اما زمانی که این نعمت‌ها از دست برود، متوجه می‌شویم که چه نعمت‌های بزرگ و گرانبهایی را در اختیار داشتیم.
رئیس شبکه بهداشت و درمان خرم دره ضمن اشاره به طرح تحول سلامت بعنوان یک تغییر بسیار اساسی در سیستم بهداشت و درمان کشورمان کشور، از حضور بازنشستگان و سفیران سلامت در این همایش پیاده روی قدردانی کرد و گفت:  اجرای برنامه ی سفیران سلامت به تسهیل و بالابردن کیفیت خدمات بهداشتی در حال ارائه به مردم کمک کرده است.
اجرای موسیقی آذری و پذیرایی با آش محلی از سایر برنامه های این مراسم بود.
در ادامه برنامه های این روز، پیاده روی خانوادگی در روستای قلعه حسینیه به همت شبکه بهداشت، دهیاری روستا و کانون سلامت محله و با حضور جمع کثیری از اهالی روستا  برگزار شد. طی این برنامه حاضرین مسیر 3 کیلومتری کوچه باغهای باصفای قلعه حسینیه را پیمودند. در انتها ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص هفته سلامت و خدمات نوین سلامت توسط رئیس شبکه بهداشت و درمان خرم دره، به برگزیدگان پیاده روی جوایزی از جمله لوازم ورزشی، مرغ، خروس، و ... اهدا شد.
سایر برنامه­های شبکه بهداشت و درمان شهرستان خرم­درّه در اولین روز از هفته سلامت :
-حضور ریاست و پرسنل شبکه بهداشت و درمان در بیت امام جمعه شهرستان و تقدیم برنامه­های هفته سلامت. طی این دیدار، حجت الاسلام حسینی ضمن تبریک فرارسیدن هفته سلامت و تقدیر از فعالیتهای مطلوب انجام شده توسط حوزه بهداشت و درمان در سطح شهرستان؛ سلامتی را یکی از نعمت­های بزرگ خداوندی نام برد که تا این نعمت از دست انسان نرود متوجه بزرگی آن نخواهد شد.
-ارسال پیامک بهداشتی به تعداد 5000 خط تلفن همراه و تبریک فرا رسیدن هفته سلامت و همچنین ارسال پیامک با مضمون روزشمار این هفته به گروه مجازی دبیران و جانشینان کانونهای سلامت محله شهرستان خرم دره
-فعالیت گسترده ادارات شهرستان و کلیه واحدهای بهداشتی شبکه جهت غرفه بندی نمایشگاه هفته سلامت در مجتمع بهاران که در دومین روز از هفته سلامت و با حضور مسئولین افتتاح خواهد شد.
 
نشانی مطلب در وبگاه شبکه بهداشت و درمان شهرستان خرم دره:
http://zums.ac.ir/find.php?item=40.1892.38549.fa
برگشت به اصل مطلب