Zanjan University of Medical Sciences پست الكترونيك · درباره دانشگاه · اخبار دانشگاه · نقشه پايگاه · كتابخانه · English
شناسه کاربری رمز عبور ثبت نام در پایگاه | فراموشی رمز
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
آئین محبت::
اخبار و رویدادها::
ثبت نام::
درج در کتاب::
آلبوم تصاویر جشنواره::
::
شرکت در مسابقه عکاسی
..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
:: برگزاری نخستین جشنواره آیین محبت از 21 تا 26 اردیبهشت ::
 | تاریخ ارسال: 1397/2/21 | 
به گزارش جشنواره آیین مححبت، منطقه زنجان، پرویز قزلباش بعد از ظهر امروز در جلسه توجیهی نخستین جشنواره آیین محبت با اشاره به اینکه از اهداف امسال در حوزه علوم‌پزشکی، اجتماعی کردن سلامت است، گفت: زمانی که از موضوع سلامت صحبت می‌شود بیشتر پنداشته می‌شود که منظور سلامت  جسمی است اما باید توجه داشت که در کنار سلامت جسمی، سلامت روانی افراد نیز اهمیت پیدا می‌کند و از همین رو است که نیازمند مشارکت و حمایت هر فرد و ارگانی هستیم که بتواند در این زمینه تاثیرگذار باشد.
 
وی ادامه داد: در زمینه اشتغال جوانان اگر بتوان کاری انجام داد به طور حتم آسیب‌های ناشی از آن را کاهش خواهیم داد و این امر در سلامت اجتماعی جامعه تاثیرگذار خواهد بود. همچنین در حوزه سلامت زندانیان اگر توجه داشته باشیم مطمئنا در سلامت اجتماعی جامعه تاثیر خواهیم گذاشت.
 
قزلباش خاطرنشان کرد: در بحث طلاق با توجه به اینکه در سطح کشور بالغ بر 20 درصد ازدواج‌ها نا موفق هستند و این آمار در سطح استان در حدود 18 درصد است، اگر آسیب‌ها را شناسایی کنیم و در صدد برطرف کردن این آسیب‌ها برآییم، آسیب روحی و روانی را کاهش می‌دهیم و در راستای افزایش سلامت اجتماعی قدم برمی‌داریم.
 
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی ادامه داد: برگزاری نخستین جشنواره آیین محبت، اولین گام در جهت گردهمایی همه ارگان‌های دولتی و خصوصی و خیریه‌های حوزه سلامت است. این جشنواره می‌تواند در تمامی ابعاد حوزه سلامت تاثیرگذار باشد و افرادی را که در حوزه مشترک فعالیت می‌کنند را با هم آشنا کند تا از تجربه‌های همدیگر بهره ببرند.
 
وی با بیان اینکه این جشنواره از 21 تا 26 اردیبهشت‌ماه در نمایشگاه بین‌المللی کاسپین برگزار می‌شود، گفت: در این نمایشگاه 15 دستگاه اجرایی و 20 دستگاه همکار دانشگاه علوم‌پزشکی را همراهی خواهند کرد و نیز 21 موسسه خیریه حوزه سلامت با ما همراه خواهند بود.
 
قزلباش، هدف اصلی از برگزاری این جشنواره را آگاهی‌بخشی برای تمامی مردم و جوانان دانست و اظهار کرد: اولویت اولیه دانشگاه علوم‌پزشکی از برگزاری این جشنواره آموزش و پیشگیری است.
 
وی با بیان اینکه مردم می‌توانند در این جشنواره ایده‌های خود را در حوزه سلامت به ما عرضه کنند، گفت: یکی از ایده‌هایی که در چند روز اخیر مطرح شده، راه‌اندازی کتابخانه سلامت در روستا و شهرها است که این ایده می‌تواند در قالب این نمایشگاه پخته‌تر شده تا به بهترین نحو به مرحله اجرایی برسد.
 
در ادامه این نشست، معاون اجتماعی دانشگاه علوم‌پزشکی خاطرنشان کرد: مردم باید در حوزه سلامت مطالبه‌گر باشند؛ چرا که اجتماعی کردن سلامت یک ضرورت اساسی است.
 
مقتدا شعوری افزود: برای اینکه توسعه مناسبی را در سطح جهان داشته باشیم نیازمند این هستیم که انسان سالم را در جامعه تربیت کنیم؛ چرا که توسعه پایدار نیازمند انسان سالم است.
 
این مسئول افزود: تحقیقات نشان می‌دهد که اگر دانشگاه علوم‌پزشکی در بهترین شرایط خود قرار داشته باشد تنها 25 درصد سلامت اجتماع را می‌تواند تامین کند، این در حالی است که 75 درصد سلامت اجتماعی باید توسط مردم تامین شود، از همین رو است که زمینه حضور مردم در این حوزه حس می‌شود.
 
وی با اشاره به اینکه سلامت اجتماعی لازمه‌هایی دارد، گفت: یکی از لازمه‌های سلامت اجتماعی، سلامت شهروندی است که در این زمینه مردم باید نسبت به حقوق خود در جامعه آگاهی لازم را داشته باشند تا این امر تحقق یابد.
دفعات مشاهده: 983 بار   |   دفعات چاپ: 98 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر