معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان: با شیوع کرونا، دانشجویان کمک‌حال کادر درمان بودند

 | تاریخ ارسال: 1400/9/3 | 
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان:
با شیوع کرونا، دانشجویان کمک‌حال کادر درمان بودند

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه ۶۰ تا ۷۰ درصد دانشجویان دانشگاه ما بالینی و بیمارستانی هستند و امکان تعطیلی کلاس‌های این عزیزان مهیا نبود ابراز کرد: این عزیزان مواقع اوج کرونا در کنار فعالیت‌های مربوط به آموزش خود، کمک‌حال کادر درمان در مراکز درمانی بودند.
پایگاه خبری وبدا_ زنجان، دکتر حسین عمارلو ظهر امروز چهارشنبه سوم آذر در نشست خبری با اصحاب رسانه، بودن در کنار خبرنگاران را افتخاری بزرگ دانست و گفت: هنگامی که صحبت از دانشگاه علوم پزشکی می‌شود، همواره در اذهان عمومی بحث بهداشت و درمان متمرکز می‌شود و البته این موضوع به حق بوده چراکه رسالت بزرگ دانشگاه‌های علوم پزشکی در سطح کشور همین است و تمامی این زحمات به عهده‌ی مجموعه دانشگاه و رسانه‌هاست‌.
وی با بیان اینکه فعالیت‌های بسیاری در دانشگاه انجام می‌شود. اما افرادی که خارج از دانشگاه هستند اطلاع کمتری از آن دارند، تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی زنجان حدود ۵۰۰۰ هزار دانشجو دارد و این تعداد همه‌ساله برخلاف سایر دانشگاه‌های استان، به علت رغبت عمومی درحال افزایش است ولی متاسفانه امکانات ما متناسب با تعداد دانشجویان افزایش پیدا نکرده است.
مقام عالی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی زنجان در کنار دانشگاه زنجان و آزاد در زمره‌ی سه دانشگاه بزرگ استان، دارای  ۴۴۰ عضو هیئت علمی بوده و دانشگاه علوم پزشکی زنجان به لحاظ آموزشی هم مرکز قطب ۶ کشوری است.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به حوزه‌ی کاری خود اظهار کرد: این معاونت در دوبخش فرهنگی و دانشجویی فعالیت می‌کند که بخش دانشجویی نیازهای آموزشی، تفریحی و رفاهی دانشجویان است و در این خصوص حدود ۲۰۰۰ دانشجو در خوابگاه داریم که ملازمات خود را می‌طلبد. همین طور نیمی از دانشجویان ما بومی هستند و این‌ها هم بحث‌های مربوط به خود را دارند.
 دکتر عمارلو ادامه داد: بخش دوم ما بخش فرهنگی است که ریاست دانشگاه هم به درستی فرمودند، در ایام کرونا تمامی تلاش‌های مجموعه ما بر این بود که به هیچ عنوان فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی دانشگاه کم‌رنگ نباشد.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان از فعالیت‌های دانشجویان، از ابتدای شیوع کرونا نیز سخن گفت و افزود: دانشجویان دانشگاه ما در بخش‌های مختلف مانند تامین وسایل حفاظت شخصی (ماسک، الکل و...) فعال بودند و زمانی که انجام واکسیناسیون در کشور به اولویت اصلی تبدیل شد، به حمدالله باز این دانشجویان بودند که در این امر خطیر مجموعه دانشگاه را یاری کرده و بسیاری از استان‌ها از ما الگوبرداری کردند.

دفعات مشاهده: 243 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر