هفته سلامت ۱۴۰۱، با حضور دکتر بختیاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان صورت گرفت: آیین افتتاح کلینیک ویژه تخصصی شهرستان خدابنده

 | تاریخ ارسال: 1401/2/22 | 
هفته سلامت ۱۴۰۱
با حضور دکتر بختیاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان صورت گرفت:

آیین افتتاح کلینیک ویژه تخصصی شهرستان خدابنده
افتتاح ۵ پروژه درمانی و فوریت های پزشکی با اعتبار ۲۱۰ میلیارد ریال

کلینیک ویژه تخصصی شهرستان خدابنده با حضور دکتر حسن بختیاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان افتتاح شد.  

پایگاه خبری وبدا-زنجان، دکتر بختیاری در آئین افتتاح این کلینیک که روز پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت، در ششمین روز هفته سلامت برگزار شد، این پروژه را یکی از پروژه‌های اولویت دار و مورد تاکید در سفر ریاست جمهور و اعضای هیات دولت به استان، برشمرد و گفت: با توجه به اینکه شهرستان خدابنده، منطقه‌ای پرجمعیت است و حدود ۳۲۰ روستا را تحت پوشش دارد، وجود یک کلینیک تخصصی و ویژه در این منطقه مورد نیاز بود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان اظهار کرد: کلینیک ویژه شهرستان خدابنده مشتمل بر ۱۳ واحد کلینیکی،  ۳۵ مطب و مرکز خدمات تخصصی و مشاوره ای، در زمینی به مساحت ۶۳۶ متر مربع، در چهار طبقه با مساحت حدود ۲هزار متر مربع می‌باشد که با اعتبار حدود ۱۸۰ میلیارد ریال احداث و تجهیز شده و افتتاح می‌شود.
وی با اشاره به اینکه برنامه‌های هفته سلامت بعد از دو سال وقفه به دلیل وضعیت حاد شیوع کرونا در کشور، امسال به طور گسترده اجرا می‌شود، خاطرنشان کرد: خوشبختانه بیماری کرونا با همت خدمتگزاران سلامت و آحاد مردم شریف، مهار شد و این افتخار بزرگی برای سیستم بهداشت و درمان کشور و ملت ایران است.
دکتر بختیاری، با بیان اینکه موج ششم کرونا از کشورهای اروپایی آغاز شده بود، اظهار کرد: اگر قرار بود این بیماری بر اساس الگوی اپیدمیولوژیک و مهار شدن خود به خود، کنترل شود، قاعدتا باید ابتدا در کشورهای اروپایی مهار می‌شد و بعد در کشور ما ولی در حال حاضر عکس این قضیه را مشاهده می‌کنیم و این موفقیت جز با همت و عزم عمومی امکان‌پذیر نبود.
وی تصریح کرد: اگر همکاری و همراهی آحاد مردم نبود، قطعا سیستم بهداشت و درمان نمی‌توانست یک تنه به این موفقیت بزرگ دست یابد.
گفتنی است در ششمین روز هفته سلامت ۶ پروژه شامل پایگاه فوریت‌های پزشکی شهرک صنعتی علی آباد زنجان و کلینیک ویژه خدابنده به صورت حضوری و پد بالگرد سجاس، ساختمان فوریت‌های پزشکی صائین قلعه، پد بالگرد و سیستم بی‌سیم دیجیتال طارم به صورت ویدئو کنفرانسی و با مجموع اعتبار ۲۶۲ میلیارد ریال توسط رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان افتتاح شد.
 

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 743 بار   |   دفعات چاپ: 14 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر