معرفی امور بین الملل دانشگاه

 | تاریخ ارسال: 1399/5/22 | 

                                                  فعالیت ها ، تاریخچه و معرفی امور بین الملل

دانشگاه علـوم پزشکی زنجان بعنـوان یکی از دانشگاههای ایران دارای  قدمت  ۳۰  ساله در علوم پزشکی کشور می باشد.  این دانشگاه در حال حاضر دارای بیش از۳۸۲۰ دانشجو در رشته های علوم پزشکی  و دارای  ۳۴۷ هیات علمی  و چندین مرکز تحقیقاتی می باشد.  با توجه  به گسترش تکنولوژی های ارتباطی  پیشرفته در سراسر جهان  و دسترسی جهانی به شبکه های  ارتباطات جهانی تغییرات بزرگی در دنیـا رخ داده است که به نوبه ی خود  تقاضاهای بیشتری جهت تبادل اطلاعات علمی و پژوهشی  بین المللی به ارمغان آورده است.
 لذا مدیریت روابط بین الملل  این  دانشگاه  در راستای سیاست های وزارت متبوع، توسعه دیپلماسی و سیاست  همکاری های  بین المللی در بخش سلامت کشور که در دستورکار تمام دانشگاه های  علوم پزشکی قرار گرفته و راهبرد بین المللی سازی ظرفیت دانشگاه، برنامه توسعه فعالیتهای بین المللی خود رادر پنج حوزه، برنامه ریزی و پیگیری می نماید. 
تمرکز بر دیپلماسی سلامت و روابط دو جانبه، بهبـود کیفیت خدمات بیمارستانی، توسعه گردشگری سلامت، بهبود آموزشی و توسعه جذب دانشجـویان خارجی و  بهبود کیفیت تحقیقات  و توسعه تعاملات پژوهشی بین المللی، بهبود کیفیت دارو  و  تجهیزات و توسعه صادرات ذیربط از مهمترین ملاحظات در این حوزه می باشد. نقشه آمایش بین الملل تدوین شده به هریک از منـاطق آمایشی  ماموریت داده شده تا ضمن شناسایی ظرفیتها و پتانسیل ها  روابط خود را  با  برخی کشورهای هدف گسترش دهند. لذا  این حوزه می کوشد  تا با تبادل آخرین اطلاعات علمی و فناوریهای جدید با سایردانشگاهها و نهادها و سازمانهای علمی بین المللی، سطح علمی دانشگاه را در رنکینگ جهانی و اعتبار بین المللی ارتقا بخشد. 
   


 
دفعات مشاهده: 716 بار   |   دفعات چاپ: 89 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر