مقررات مرکز

 | تاریخ ارسال: 1399/6/2 | 
  سلامت شما ، آرزوی ما

  رضایت شما ، افتخار ما

احداث مجتمع پزشکی حضرت ولیعصر(عج) از سال ۱۳۶۴ دریکی از بهترین نقاط شهر زنجان درزمینی به مساحت ۲۳۰۰۰۰ مترمربع و زیربنای ۳۰۰۰۰ مترمربع در۲ طبقه آغاز و در سال ۱۳۷۸ توسط رئیس جمهور وقت با هدف ارائه خدمات درمانی بستری و سرپایی،آموزش رشته های پزشکی با ۲۸۰ تخت مصوب افتتاح گردید. هزینه احداث و راه اندازی این مرکز از طریق جذب کمکهای مردمی به واسطه تشکیل هیئت امنای خیریه و حمایتهای بی دریغ دانشگاه علوم پزشکی زنجان تامین گردید.
هم اکنون ارائه خدمات درمانی تخصصی در رشته های :داخلی-پوست- عفونی - جراحی عمومی ENT- مغز و اعصاب - قلب - چشم - فک و صورت روانپزشکی- ارتوپدی طب اورژانس وخدمات  فوق تخصصی در رشته های: غدد -کلیه - گوارش - انکولوژی و غربالگری سرطان - ریه - روماتولوژی -  جراحی شبکیه چشم -  جراحی پلاستیک و ترمیمی، بصورت بستری و سرپایی در مرکز صورت می پذیرد.
همچنین این مرکز در حوزه آموزش، مسئولیت تربیت فلوشیپ غدد، دستیار در رشته های تخصصی داخلی، عفونی، مغز و اعصاب را داشته و در امر آموزش دانشجویان رشته های علوم پزشکی و پیراپزشکی نقش اساسی ایفا می نماید. انجام فعالیتهای پژوهشی توسط اعضاء محترم هیئت علمی و سایر کارکنان متخصص به واسطه وجود مرکز تحقیقات بالینی و معاونت پژوهشی از دیگر شاخص های عملکردی مجتمع پزشکی حضرت ولیعصر(عج) می باشد.
هم اکنون یکی از ماموریت های این مرکز  با ۳۱۳ تخت مصوب ، ۷۶۴ نفر نیروی کار بالین و ۲۶۷ نفر نیروی کار غیر بالین ارائه خدمات تشخیصی ، درمانی و مراقبتی به بیماران مشکوک و مبتلا  به کووید ۱۹ نیز میباشد. 
 
مراجعه کننده محترم، ضمن عرض سلام و خوش آمدگویی خدمت شما خواهشمند است به نکات ذیل درخصوص مقررات داخلی مرکز توجه فرمایید.
۱. ساعات ملاقات همه روزه ازساعت ۱۵ الی ۱۶ می باشد ولی در بخش های حاد تنفسی بایستی محدود به افرادی شوند که حضور آنان در نزدیکی بیمار از نظر عاطفی به بهبود بیمار و مراقبت از او کمک می نمایدودر صورت ضرورت جدی حضور ملاقات کننده در اتاق بیمار، بایستی هنگام ورود به اتاق از وسایل حفاظت فردی استفاده نمایندو شستشوی مکرر دستها با آب و صابون بصورت مکرر انجام شود.
  ۲. تردد اطفال زیر ۱۲ سال در بیمارستان بدلیل ضرورت رعایت سلامتی آنان ممنوع می باشد.
     ۳. استعمال دخانیات در فضای داخلی بیمارستان ممنوع است.
     ۴. رعایت تمام قوانین، مقررات و عرف ارتباطات اجتماعی کشور در داخل بیمارستان الزامی می باشد.
     ۵. استفاده از تلفن همراه در نزدیکی بخشهای ویژه بدلیل تداخل در امواج مانیتورها و اخلال در روند تشخیص و درمان بیماریها        ممنوع است.
     ۶. برقراری ارتباط مالی خارج از صورتحساب رسمی بیمارستان ممنوع بوده و در صورت مشاهده، موضوع از طریق ارگانهای           مربوطه پیگیری خواهد شد.
    ۷. حضور همراه و ملاقات کننده در بخشهای ICU ، CCU ،SCU ،ICU دیالیزو اتاقهای ایزوله با توجه به شرایط خاص            بیماران مجاز نمی باشد.
    ۸. هنگام پذیرش جهت بستری شدن، همراه داشتن دستور پزشک دفترچه بیمه با تاریخ معتبر(دارای برگه کافی) و کارت ملی و در      رابطه با بیماران تحت پوشش بیمه روستایی، برگ ارجاع ضروری است.
    ۹. در صورتیکه بیمار بستری به سن قانونی نرسیده باشد باید ولی (پدر) یا قیم قانونی بیمار(با در دست داشتن اسناد قانونی) زمان       پذیرش جهت رضایت بستری و درمان حضور داشته باشد.
۱۰. با گرفتن پیش شماره ۳۳۰۲۳ و شماره بالای تخت بیمار و یا واحد بیمارستانی مورد نظر بصورت مستقیم با فرد و یا واحد مربوطه تماس حاصل فرمایید.
  ۱۱. ساعات سرو غذا در بیمارستان برای بیماران صبحانه از ساعت ۶:۳۰ الی۷:۳۰، نهار۱۲ الی۱۳ و شام۱۸:۳۰ الی۱۹:۳۰ میباشد.
۱۲. واحد رسیدگی به شکایات در ساعات اداری پاسخگوی موارد نارضایتی و شکایت است، شماره تلفن مستقیم این واحد ۳۳۰۲۳۲۷۰ و شماره همراه ۰۹۱۰۴۷۴۷۴۹۸ می باشد. در شیفت های عصر و شب، سوپروایزر کشیک مقیم در دفتر پرستاری مسئول پاسخگویی به شکایات می باشد، همچنین در وب سایت بیمارستان فرم ثبت شکایت جهت تکمیل و ارسال به واحد رسیدگی به شکایت وجود دارد.
۱۳. همراه آوردن گل طبیعی به بخشهای بستری ممنوع می باشد.
۱۴. توصیه می شود از نگهداری اشیاء قیمتی و وجوه نقد در بیمارستان خودداری نمایید. بیمارستان هیچ مسئولیتی در قبال اشیاء مفقوده قیمتی ندارد.
۱۵. فروشگاه بیمارستان با امکانات کامل ۲۴ ساعته در طبقه همکف بیمارستان آماده ارائه خدمت به مراجعین می باشد.
۱۶. در زمان ویزیت پزشکان همراه بیمار نباید در اتاق بیمار حضور داشته باشد مگر در مواردی که پزشک به وجود همراه در کنار بیمار دستور داده باشد.
۱۷. سطل زباله های با کیسه مشکی جهت دفع پسماندهای شهری(پوست میوه، قوطی آب میوه، کاغذ و ...) و سطل زباله های با کیسه زرد جهت پسماندهای عفونی(ست سرم، گاز آغشته به خون، پنبه و ...) در نظر گرفته شده است.
۱۸. با توجه به آموزشی بودن این بیمارستان، خواهشمند است با دانشجویان، پزشکان و سایر کادر درمان همکاری نمایید.
۱۹. با ارائه مدارک وسوابق درمانی ازقبیل داروهای مصرفی، گزارش سونوگرافی، رادیولوژی، سی تی اسکن و ... پزشک معالج را در امردرمان یاری فرمایید.
۲۰. بمنظور رعایت بهداشت وجلوگیری از انتشار عفونت های و بیماری کووید بیمارستانی به بهداشت دست خود و همراه توجه فرمایید و قبل از صرف غذا، بعد از تماس با ترشحات، زخم و ... حتماً دستان خود را با آب و صابون بشوئید.
۲۱. علی رغم آموزشی بودن این مرکز ، شرکت در طرح های پژوهشی منوط به رضایت شما می باشد و عدم رضایت شما هیچگونه خللی در روند مراقبت و درمان ایجاد نخواهد کرد.
۲۲. شما میتوانید پیشنهادات و انتقادات خود را با اخذ فرمهای مربوطه از سرپرستار بخش مکتوب نموده و یا در وب سایت مرکز ثبت نمایید.
۲۳. کلیه بیماران فاقد بیمه با توجه به اجرای طرح تحول نظام سلامت در بیمارستان مشمول بیمه سلامت ایرانیان خواهند شد.
۲۴ برنامه درمانگاه تخصصی بر وب سایت مرکز موجود است و جهت دریافت نوبت ویزیت تخصصی میتوانید بصورت اینترنتی/تلفنی اقدام نمایید.


تخصص های موجود در درمانگاه مرکز عبارتست از:


واحدهای درمانگاهی
درمانگاه فوق تخصصی روماتولوژی  درمانگاه ENT
درمانگاه فوق تخصصی غدد درمانگاه اعصاب و روان ( روانپزشکی)
درمانگاه فوق تخصصی گوارش  درمانگاه بیهوشی
درمانگاه فوق تخصصی نفرولوژی درمانگاه اطفال
درمانگاه فوق تخصصی ریه درمانگاه فک و صورت
درمانگاه فوق تخصصی خون و انکولوژی درمانگاه جراحی ترمیمی
درمانگاه داخلی درمانگاه طب سنتی
درمانگاه جراحی عمومی درمانگاه زنان و زایمان
درمانگاه چشم درمانگاه گفتار درمانی
درمانگاه پوست درمانگاه کاردرمانی
درمانگاه عفونی درمانگاه دیابت و دیابت بارداری
درمانگاه قلب ( اکو ، تست ورزش ، هولتر مانیتورینگ ، اکو با کنتراست ) درمانگاه تغذیه
درمانگاه مغز و اعصاب درمانگاه MS  نشانی بیمارستان : زنجان میدان ولیعصر اتوبان شیخ فضل اله نوری مرکز آموزشی و درمانی ولیعصر (عج)
  تلفن : ۵-۳۳۷۷۰۸۰۱ و فکس : ۳۳۷۷۰۷۵۱ 

دفعات مشاهده: 479 بار   |   دفعات چاپ: 122 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA