معرفی مرکز

 | تاریخ ارسال: 1399/6/4 | 
 
معرفی مرکز
احداث مجتمع پزشکی حضرت ولیعصر(عج) از سال ۱۳۶۴ دریکی از بهترین نقاط شهر زنجان
  با امکان دسترسی به چند بزرگراه در زمینی به مساحت ۲۳۰۰۰۰ مترمربع و زیربنای ۳۰۰۰۰ مترمربع در۲ طبقه آغاز و در سال ۱۳۷۸ توسط رئیس جمهور وقت با هدف ارائه خدمات درمانی بستری و سرپایی ،آموزش رشته های پزشکی با ۲۸۰ تخت مصوب افتتاح گردید. هزینه احداث و راه اندازی این مرکز از طریق جذب کمکهای مردمی به واسطه تشکیل هیئت امنای خیریه و حمایتهای بی دریغ دانشگاه علوم پزشکی زنجان تامین گردید.
هم اکنون ارائه خدمات درمانی تخصصی(داخلی-پوست- عفونی - جراحی عمومیENT- مغز و اعصاب - قلب - چشم - فک و صورت روانپزشکی- ارتوپدی طب اورژانس) و فوق تخصصی(غدد -کلیه - گوارش - انکولوژی - ریه - روماتولوژی - جراحی شبکیه چشم - جراحی پلاستیک و ترمیمی) بصورت بستری و سرپایی در مرکز صورت می پذیرد.
واحدهای SCU  و  LDR نیز در برنامه گسترش بیمارستان بوده و پیگیری راه اندازی آنها در راس برنامه های مرکز می­باشد.
همچنین این مرکز در حوزه آموزش، مسئولیت تربیت دستیار در رشته های تخصصی داخلی، عفونی و مغز و اعصاب را داشته و در امر آموزش دانشجویان رشته های علوم پزشکی نقش اساسی ایفا می نماید.
انجام فعالیتهای پژوهشی توسط اعضاء محترم هیئت علمی و سایر کارکنان متخصص به واسطه وجود مرکز تحقیقات بالینی و معاونت پژوهشی از دیگر شاخصه های عملکردی مجتمع پزشکی حضرت ولیعصر(عج) می باشد.
معرفی بخشهای بستری، پاراکلینیک و واحدهای ارائه خدمات سرپایی:
 
نام بخش تعداد تخت تعداد نیروی پرستاری تعداد پزشک
اورژانس ۴۷ ۵۹ ۵ طب اورژانس+۹ پزشک عمومی
چشم ۲۷ ۱۲ ۷
جراحی عمومی و ENT ۲۹ ۱۵ ۱۸
اعصاب ۳۲ ۲۳ ۵
ICU اعصاب ۴ ۲ ۵
داخلی ۱ ۳۲ ۲۰ ۶
داخلی ۲ ۳۲ ۱۹ ۹
داخلی۳ ۲۱ ۱۲ ۶
عفونی ۳۲ ۱۸ ۴
انکولوژی۱ ۳۲ ۱۷ ۲
قلب+ انکولوژی ۲ ۱۹+۱۳ ۱۷ ۶
مراقبتهای ویژه قلبی (CCU) ۷ ۱۱ ۴
دیالیز ۲۳ ۱۸ ۳
ICU ۱۷ ۳۵پرستار+ ۳ هوشبری ۳
درمانگاه شیمی درمانی ۳۰ ۷ ۴
اتاق عمل ۸ کاردان و کارشناس بیهوشی :۱۶ نفر
کاردان و کارشناس اتاق عمل :۲۲ نفر
 
 
تاریخچه مجتمع آموزشی و درمانی حضرت ولیعصر (عج )

  احداث این مجتمع پزشکی ۳۰۸ تختخوابی از سال ۱۳۶۴ دریکی از بهترین نقاط شهر زنجان و با دسترسی به چند بزرگراه در شمال کوی انصاریه و با انتخاب اعضاء هیئت امنا و ثبت مجتمع آغاز گردید. مرکز آموزشی درمانی ولیعصر (عج) زنجان با هدف ایجاد تختهای استاندارد آموزشی ودرمانی ،آموزش گروه پزشکی ،ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی و ایجاد رفاه اجتماعی درزمینی به مساحت ۲۳۰۰۰۰ مترمربع و زیربنای ۳۰۰۰۰ مترمربع دردوطبقه احداث گردید .
  این مرکز توسط دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان تجهیز و درشهریور ماه ۱۳۷۸ بدست توانای ریاست محترم جمهوری اسلامی جناب آقای خاتمی افتتاح و مورد بهره داری قرار گرفت . برای احداث این مرکز بالغ بر ۴۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال هزینه شده است که ۲,۵۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال آن از محل جذب کمکهای مردمی بوده است .
  سایر اطلاعات :
  نوع سیستم گرمایش و سرمایش : تهویه مطبوع ( چیلر و هواساز )
  اسکلت ساختمان : بتون آرمه ، ایستایی کامل در مقابل زلزله
  تاسیسات : لوله کشی گازهای طبی ، تصفیه خانه آب و فاضلاب ، زباله سوز ، برق اضطراری ، کانال تاسیسات حرارتی و مکانیکی ، کانالهای آدم رو و خزنده رو
  تاسیسات برق : ۲۵۰۰ آمپر ساعت شامل پست برق اختصاصی ۲۰ کیلو ولت
  چاه عمیق یک حلقه به عمق ۱۲۰متر ، منبع آب زیرزمینی به حجم ۴۰۰,۰۰۰ لیتر و منبع آب هوایی به حجم ۵۰,۰۰۰ لیتر
  آمفی تئاتر : مساحت ۴۵۰ متر مربع
  آسانسور : ۵ دستگاه
  فضای سبز : باغ میوه ۱۳ هکتار ( ۳۰۰۰ اصله درخت میوه ) و ۱۰,۰۰۰ متر مربع فضای سبز ( شامل گلکاری و چمن ) گلخانه به مساحت ۳۰۰ متر مربع
  دیوارکشی : بطول ۱۸۰۰ متر و نرده گذاری

دفعات مشاهده: 701 بار   |   دفعات چاپ: 58 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA