[صفحه اصلی ]    
:: ::
بخش‌های اصلی
معرفی روابط عمومی دانشگاه ::
شبکه اطلاع رسانی -اطلاع یابی::
آرشیو اخبار وب دا::
شورای منطقه 1روابط عمومی::
اطلاعیه::
اطلاع رسانی::
فرهنگ سلامت::
آلبوم تصاویر::
سلامت و رسانه::
هفته سلامت::
خیریه های حوزه سلامت::
عملکرد واحد های دانشگاه::
پزشک خانواده ::
تسهیلات نوروزی::
پرسش شما-_ پاسخ ما::
سفر ریاست جمهوری::
طرح تحول نظام سلامت::
اطلاع رسانی و آگهی::
کرونا ویروس جدید::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب بخش
:: نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (۱۱ مرداد ۱۴۰۰)
:: نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (۱۱ مرداد ۱۴۰۰)
:: جلسه کارگروه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد برگزار شد
:: نظام سلامت در رسانه‌های گروهی (۱۰ مرداد ۱۴۰۰)
:: رییس دانشگاه علوم ‌پزشکی استان زنجان؛ افزایش تست‌های سریع، نشان‌دهنده چرخش بالا و طغیان ویروس کرونا در جامعه است
..
پیوند های مرتبط

پایگاه خبری- اطلاع رسانی وب دا 

وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران

روزنامه ها و نشریات محلی

,سایت و وبلاگ های روابط عمومی

بانک صادرات

انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در زنجان

انجمن خیریه حمایت از بیمارانمبتلابه سرطان استان زنجان

جمعیت حمایت از بیماران ام اس استان زنجان

انجمن خیریه حمایت از سلامت روان استان زنجان

موسسه خیریه امدادگران عاشورا زنجان

کتابخانه مجازی پزشکی

..
اخبار وزارت بهداشت
..
:: مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛ خانه‌ها بهترین مکان امن در مقابله با کرونا هستند ::
 | تاریخ ارسال: 1400/1/18 | 

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛

خانه‌ها بهترین مکان امن در مقابله با کرونا هستند
دکتر مصطفی محمدی در برنامه خانواده با تاکید براینکه خانه‌ها به مکان‌های امن تبدیل شده‌اند و الان امن‌ترین جا برای در امان ماندن از دست کرونا، همین خانه‌ها هستند اظهار داشت: خانه‌ها واکسن‌های کم هزینه در برابر بیماری کرونا هستند .

پایگاه خبری وبدا – زنجان، صبح چهارشنبه ۱۸ فروردین مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زنجان باحضور در صداوسیمای مرکز زنجان، در برنامه خانواده با قدردانی از مردم شریف استان به خاطر همکاری و همراهی در طول بیش از یکسال گذشته اظهار داشت: قصد نگران و مضطرب کردن مردم را ندارم، اما عمق فاجعه و بحران بسیار شدید و عمیق است، و مردم باید در جریان باشند، و بیش از گذشته همکاری و همراهی کنند .

دکتر محمدی افزود: دانشگاه در آمادگی کامل قرمز کرونایی است و همه نیروها، با همه امکانات و تجهیزات در خدمت مردم هستند تا آسیب را به حداقل برسانیم .

وی با بیان اینکه با شیوع کرونا خانواده اهمیت و ارزش و کارکردهای بیشتر و مختلفی پیدا کرد و خانه‌ها به کانون‌های تربیت و تولید، مدرسه/ دانشگاه، حسینیه، مسجد و پایگاه‌های سلامت تبدیل شده‌اند، ادامه داد: هر کدام از اعضای خانواده می‌توانند یک مراقب سلامت باشند .

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با تاکید براینکه خانه‌ها به مکان‌های امن تبدیل شده‌اند و الان امن‌ترین جا برای در امان ماندن از دست کرونا، همین خانه‌ها هستند تصریح کرد: خانه‌ها واکسن‌های کم هزینه در برابر بیماری کرونا هستند .

دکتر محمدی خاطرنشان کرد: اگرچه از دست رفتن مشاغل به خاطر شرایط کرونا، یا تعطیلی‌های مکرر، روی معیشت و رفاه خانواده‌ها هم تاثیر زیادی گذاشته است، و لذا، نیازمند تقویت ساختار خانه، و توانمندسازی اعضای خانواده‌ها و حمایت‌های جدی دولت هستیم .

وی با بیان اینکه کرونا بزرگ و کوچک، فقیر و غنی، باسواد و بی‌سواد نمی‌شناسد، تاکید کرد: کرونا عزیزکش است و عزیزان زیادی را از همه ما گرفته است، و خیلی از خانواده‌ها، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های خودشان را از دست داده‌اند .

این مسئول ادامه داد: ما کرونا را موقتی دانستیم، ۴ پیک زدیم، کرونا تغییر چهره داد و با جهش، وحشی‌تر و مسری‌تر شد، سرعت انتشار، ابتلا و بروز علائم ویروس جهش‌یافته، بسیار سریع و شدید شده است و متاسفانه در کمتر از یک هفته، میزان مراجعات سرپایی و بستری ما، بیش از ۵-۴ برابر شده است .

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زنجان تصریح کرد: وضعیت ۳ شهرستان زنجان، ابهر و خرمدره قرمز است، حدود ۵۰۰ نفر بیمار کرونا در بیمارستان‌های ما بستری هستند و بخش مراقبت‌های ویژه هم پر شدند .

به گفته دکتر محمدی کرونا موقتی نیست و سال‌ها خواهد ماند، تلفات و خسارات کرونا از جنگ هم بیشتر است و لذا، باید خودمان را آماده و مجهز کنیم تا با کرونا زندگی کنیم .

وی با بیان اینکه باید در سبک زندگی، و کسب و کار خودمان تغییر ایجاد کنیم، اظهار داشت: باید قبول کنیم نمی‌توانیم به گذشته برگردیم، نمی‌توانیم مراسم و برنامه‌های چند صد، یا هزار نفری برگزار کنیم . و براین اساس، باید در برگزاری مجالس عروسی و عزاداری و ترحیم و .... تجدید نظر کنیم .

این مسئول با بیان اینکه برای تکریم افراد مسن، از به کار بردن کلمه سالمند استفاده نکنیم و بگوییم بزرگان و بزرگترهای خانه و خانواده، و شهروندان ارشد، یا واژه دیگری که بار روانی مثبت داشته باشد، خاطرنشان کرد: این عزیزان سرشار از دانش و مهارت، و توانمندی و تجربیات ارزشمند هستند که ما می‌توانیم از آن استفاده کنیم .

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با تاکید براینکه این بزرگان سرمایه‌های ارزشمند هستند و ما باید آنها را مثل یک گنج بدانیم ابراز داشت: این بزرگان پشتوانه‌های خانواده‌ها و اجتماع ما در این شرایط سخت، و نیازمند حمایت و مراقبت دائمی هستند، به خصوص الان که کرونای عزیزکش و نجیب‌کش، این عزیزان را مورد هدف قرار داده است .

دکتر محمدی با بیان اینکه ابتلای این بزرگان به کرونا بیشتر است، ادامه داد: این عزیزان اگر مبتلا شوند، متاسفانه مرگ و میرشان هم بیشتر است، اگرچه با واکسیناسیون امیدواریم این فرایند تغییر کند .

وی افزود: بزرگترهای ما به دلایلی مثل: ضعف جسمی، بیماری‌های زمینه‌ای ناشی از سن و مشاغل و مشکلات تغذیه‌ای نسبت به دیگران آسیب‌پذیرتر هستند و نیازمند توجه و مراقبت بیشتری هستند .

این مسئول ادامه داد: بزرگان ما هم به ویژه در شرایط کرونا، باید مواردی ازجمله، استفاده از ماسک به خصوص خارج از منزل، پرهیز از حضور در تجمعات مثل مهمانی‌ها، عروسی و عزا و ... ، شستشوی مکرر دست‌ها با آب و صابون، استفاده از ضدعفونی‌های الکلی در خارج از منزل اگر آب و صابون در دسترس نیست، استفاده از لوازم و ظروف شخصی، شستشوی دست قبل از خوردن غذا یا میوه و ... عدم حضور در مکان‌های شلوغ را رعایت کنند .

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زنجان همچنین وظایف خانواده را هم در این راستا، عدم تجمع در منزل، اگر به هر دلیلی برای سرکشی، و رسیدگی به غذا و دارو مجبور به حضور هستیم، حتما از ماسک استفاده کنیم، توجه به دارو و تغذیه، جویای حال با تلفن و صوتی و تصویری، و سرکشی محافظت شده برشمرد و افزود: این افراد به مراقبت دائمی نیاز دارند و بهتر است تحت نظر یک پزشک باشند .

دکتر محمدی ادامه داد: در این خصوص، در دانشگاه هم، بانک اطلاعاتی این بیماران با ثبت در سامانه سیب تهیه شده، و تحت نظارت و کنترل و مراقبت هستند .

وی با بیان اینکه بیش از ۱۶ نوع خدمت به بزرگان و شهروندان ارشد ارائه می‌شود اظهار داشت: در مناطق روستایی این مراقبت‌ها دقیق‌تر و جدی‌تر است و در شهرها هم، خود خانواده‌ها بیشتر همت، و مراجعه کنند .

این مسئول با تاکید براینکه همکاران ما (مراقبین و تیم‌های سیار) اگر لازم باشد با مراجعه به منزل از افراد مشکوک نمونه می‌گیرند تصریح کرد: هم‌استانی‌ها عزیز درصورت نیاز، ابتدا از طریق تلفن‌های ۴۰۳۰ و ۳۳۰۱۹۰ تماس بگیرند، و در صورت ضرورت، به مراکز ۱۶ ساعته مراجعه کنند .
دفعات مشاهده: 187 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان