رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛ برگزاری همایش جوانی جمعیت برگ زرینی بر افتخارات دانشگاه است

 | تاریخ ارسال: 1401/12/24 | 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛
برگزاری همایش جوانی جمعیت برگ زرینی بر افتخارات دانشگاه است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛ برگزاری همایش جوانی جمعیت را برگ زرینی از افتخارات دانشگاه علوم پزشکی زنجان عنوان کرد و افزود:  دانشگاه علوم پزشکی زنجان از فعالترین دستگاههای اجرائی استان دراین زمینه است.


دکتر حسن بختیاری ظهر امروز در همایش تجلیل از دست اندر کاران برگزاری همایش ملی جوانی جمعیت افزود: جوانی جمعیت موضوعی حاد و اساسی برای جامعه امروز کشور است و کشورهای اروپایی گرفتار آن شدند و به عمق فاجعه پی بردند و حاضرند برای افزایش جمعیت هزینه کنند.

وی گفت: دانشگاه علوم پزشکی زنجان یکی از  فعالترین دستگاه اجرایی در استان در زمنیه جواین جمعیت و به اذعان بسیار از مسئولین کشوری نیز وزارت بهداشت موفق ترین و پرکارترین وزارت در این زمینه در کشور است.

رئیس دانشگاه افزود: به این مفهوم نیست که باید کار را کم کرد، ولی اهمیت مسئله این را می رساند که نیاز به کار بیشتر از این دارد و می‌طلبد تا ما به عنوان مجموعه وزارت بهداشت نه به عنوان افرادی که وظیفه شغلی داریم، بلکه به عنوان افرادی از جامعه که وظایف اخلاقی دارند هرچه بیشتر تلاش کنیم که این به نفع جامعه، امینت، و اقتصاد کشور خواهد بود تا از تهدیدات کشور پیشگیری کنیم.

دکتر حسن بختیاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مجموعه و کارکنان دانشگاه که در پیشبرد اهداف دانشگاه تلاش کردند گفت: زمان بسیار زودگذر است باید طوری کار کنیم و به وظیفه خود عمل کنیم که وقتی نگاه به پشت سر و گذشته می کنیم، احساس از رضایت در کار با اخلاص باشد نه اینکه احساس از سر باز کردن مسئولیت داشته باشیم.

دکتر مشهود تقی‌لو، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان و دبیر جشنواره جوانی جمعیت نیز در این مراسم از برگزاری همایش دیگری در سال آینده با موضوع جوانی جمعیت خبر داد و گفت: این همایش به منظور برنامه‌ریزی سال‌های ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ در حوزه جوانی جمعیت برگزار می‌شود و کمیته‌های آن بعد از تعطیلات نوروز تشکیل خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد استان زنجان با برگزاری این همایش‌ها و انجام مطالعات و پژوهش‌های مرتبط با موضوع جمعیت، بتواند راهکارهای موثری در زمینه برون‌رفت از بحران جمعیت در کشور ارائه دهد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه جوانی جمعیت، محور ارزشیابی همه فعالیت‌ها در سال ۱۴۰۲ خواهد بود، تصریح کرد: مردمی کردن فعالیت‌ها در امر جمعیت بسیار مهم است و بسیج همگانی برای سلامت به ویژه جمعیت را پیگیری خواهیم کرد.

وی با اشاره به اجرای طرح نفس (نجات فرزندان سالم از سقط) در زنجان، افزود: دستاوردهای اجرای این طرح در استان تاکنون ۱۸۱ شناسایی، ۱۷۹ انصراف از سقط و ۱۰ تولد می‌باشد.

دکتر تقی‌لو با تاکید بر لزوم فعال‌تر شدن کمیته‌های طرح نفس در استان، اظهار کرد: لازم است موسسات خیریه و خیّرین در خصوص پشتیبانی مالی از اجرای این طرح و حمایت از زوج‌های کم‌بضاعت توجیه شوند.

وی اجرای موفق جشنواره جوانی جمعیت را نشان‌دهنده پتانسیل زنجان برای انجام کارهای بزرگتر در این حوزه عنوان کرد و گفت: همه تلاش ما تغییر دیدگاه همگانی در موضوع جمعیت و تشویق برای فرزندآوری است.

در پایان این مراسم از دست اندرکاران برگزاری همایش ملی جوانی جمعیت تقدیر شد.منبع خبر وبدا زنجان

دفعات مشاهده: 1193 بار   |   دفعات چاپ: 8 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر