Zanjan University of Medical Sciences پست الكترونيك · درباره دانشگاه · اخبار دانشگاه · نقشه پايگاه · كتابخانه · English
شناسه کاربری رمز عبور ثبت نام در پایگاه | فراموشی رمز
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
مدیر گروه::
اعضای گروه::
مقالات::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
:: فارماسیوتیکس ::

   

موضوع علم فارماسیوتیکس فرمولاسیون و طراحی اشکال داروئی (dosage forms) و سیستمهای دارورسانی می باشد. داروها به ندرت به شکل ماده خالص شیمیایی تجویز می‌شوند و تقریباً همیشه به شکل فراورده‌های فرموله شده یا اشکال دارویی ارائه میگردند. برای این منظور می‌توان از محلولهای به نسبت ساده تا سامانه‌های دارورسانی پیچیده را با بکارگیری افزودنیهای مناسب یا مواد جانبی در فرمولاسیون به کار برد. این مواد جانبی عملکردهای داروسازی متنوع و خاصی دارند. این مواد افزودنی هستند که در کنار بقیه اجزاء باعث حل شدن، سوسپانسیون شدن، قوام یافتن،‌ محافظت میکروبی، امولسیون شدن، اصلاح انحلال، بهبود پرس‌پذیری و طعم دادن به مواد دارویی شده و فراورده‌ها یا اشکال دارویی متنوعی را تشکیل می‌دهند.

AWT IMAGE
   

عمده فعالیتهای گروه فارماسیوتیکس دانشکده داروسازی زنجان بطور خلاصه بشرح زیر است:

1) تدریس دروس مرتبط با زیررشته فارماسیوتیکس به دانشجویان دوره داروسازی عمومی شامل:

فیزیکال فارماسی، فارماسیوتیکس نظری و عملی، اخلاق در داروسازی، بیوفارماسی، کنترل کیفیت داروها (فیزیکوشیمیائی و میکروبی)، فراورده های آرایشی و بهداشتی .....

2) راهنمایی پایان نامه های دانشجویان دوره داروسازی عمومی و سایر رشته های مرتبط.

3) اجرای طرحهای تحقیقاتی در زمینه های مرتبط به فرمولاسیون داروها و سامانه های نوین دارورسانی از جمله لیپوزومها، میکروسفر و نانوسفرها، دارورسانی پوستی، دارورسانی به کولون توسط پلت ها، ایمن سازی از راههای مخاطی از جمله راه بینی و دارورسانی داروهای پپتیدی و پروتئینی بکمک سامانه های ذره ای لیپوزوم و میکروسفر.

4) تالیف و ترجمه کتب مرتبط با رشته فارماسیوتیکس.

5) انتشار مقالات تحقیقاتی در مجلات معتبر علمی داخل و خارج از کشور.

   
پیوندهای فوری
::
اتاق‌هاى گفتگو: