سفر سرزده مدیرکل بازرسی و ارزیابی عملکرد وزارت بهداشت به زنجان

 | تاریخ ارسال: 1400/2/1 | 
سفر سرزده مدیرکل بازرسی و ارزیابی عملکرد وزارت بهداشت به زنجان 
دکتر محمدحسین حیدری جهت بازدید از مراکز منتخب تزریق واکسن کرونا، اورژانس‌های کرونا، بخش‌های بستری موقت بیمارستان‌های حضرت ولیعصر عج و آیت اله موسوی، ... وارد زنجان شد .

پایگاه خبری وبدا_ زنجان، روز چهارشنبه اول اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ و در نخستین روز از هفته سلامت، دکتر محمدحسین حیدری مشاور وزیر و مدیر کل بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  وارد زنجان شد.
 بازدید از مراکز منتخب تزریق واکسن کرونا، اورژانس‌های کرونا، بخش‌های بستری موقت بیمارستان‌های حضرت ولیعصر عج و آیت اله موسوی، مرکز جدید کارآزمایی بالینی فاز ۳ واکسن کرونا، آزمایشگاه تشخیصی کرونا و حضور در نشست مشترک هیئت رئیسه و قرارگاه پیشگیری و مدیریت بیماری کرونا از برنامه‌های سفر ایشان به زنجان بود .

دکتر حیدری در نشست مشترک هیئت رئیسه و قرارگاه پیشگیری و مدیریت بیماری کرونا، ضمن استماع گزارش معاونین و مدیران دانشگاه اظهار داشت: هدف از حضور بنده در زنجان بررسی روند واکسیناسیون در استان است .

وی افزود: در بازدیدی که از مراکز واکسیناسیون انجام شد، تزریق واکسن در فاز اول و دوم در استان زنجان طبق سند ملی واکسیناسیون، به نحو احسن برای افراد مشمول در حال انجام است .
مدیرکل بازرسی و ارزیابی عملکرد وزارت بهداشت تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی با تعامل با استانداری، و ارگان‌ها و حوزه‌های بیرونی توانسته  در امر کنترل بیماری به خوبی عمل کند .

دکتر حیدری خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی زنجان با ایجاد مراکز سرپایی و ۱۶ ساعته، و تجهیز  تخت‌های آی سی یو، در کنترل و مدیریت بیماری، به نحو احسن عمل کرده است.

دفعات مشاهده: 24 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در نشست خبری؛ در مرحله اول ۱۰۰درصد واکسنهای دریافتی کرونا تزریق شده است

 | تاریخ ارسال: 1400/2/1 | 

 دکترپرویز قزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان دوم اردیبهشت در اولین روز از هفته سلامت و در نشست مجازی با خبرنگاران با اشاره به رتبه زنجان در رتبه بندی استانها در خصوص تزریق واکسن کرونا؛ گفت: براساس تعداد واکسنهای  تزریق شده رتبه بندی که منتشر شده درست نیست؛ سهمیه واکسن هر استان برطبق برنامه ریزی وزارت بهداشت و بر مبنای پرسنل بهداشت و درمان هردانشگاه، و تعداد بیماران صعب العلاج و جانبازان و... اختصاص می یابد؛ حدود ۵۰۰۰ واکسن در اختیار استان قرار داده شده که همه اینها تزریق شده است.استان زنجان در این زمینه قوی عمل کرده بر مبنای سهمیه اختصاص یافته و متناسب با افراد تحت پوشش در قسمت اول ۱۰۰درصد تزریق شده است و قسمت دوم هم شروع شده است.

وی ظرفیت تختهای  موجود در استان را درحال حاضر ۲۳۰۰ تخت عنوان کرد و گفت:  ۸۵۰ تخت به بیماران مبتلا به کرونا اختصاص یافته است.که در شرایط بحرانی اگر لازم باشد تعداد تختهای کرونا  به ۱۲۰۰الی ۱۴۰۰ تخت خواهد رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در پاسخ به سوال خبرنگاران داروی تزریقی رمدیسیور را از سلاحهای در دست پزشکان در درمان کرونا برشمرد که به اندازه کافی نیز در استان موجود است .
 
وی در نشست خبری افزود؛استان زنجان در منطقه شمالغرب تنها مرکزی ست که کار توزیع واکسن کرونا به استانهای اطراف را بر عهده دارد .
دکتر قزلباش تصمیمات ستاد استانی کرونارا  پیرو تصمیمات ستاد ملی کرونا دانست و گفت: همه تصمیمات کارشناسی شده می باشد و در هر استان بر مبنای شرایطی که دارد محدودیتها و شرایط خاص اعمال می شوند .
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در پاسخ به سوالی مبنی بر تزریق واکسن بر گروه پزشکان نیز افزود:  در فاز اول همه پزشکان و کادر درمان اعم از خصوصی و دولتی و بیمارستانها واکسینه خواهند شد و هیچ محدودیتی وجود ندارد و طبق برنامه ریزی در صورت مراجعه فرد واکسیناسیون  صورت خواهد گرفت.
 
دکترقزلباش با اعلام اینکه کلیه امتحانات با توجه به شرایط فعلی بیماری به صورت غیرحضوری برگزار خواهد شد و دستور العمل جدیدی نداریم مگر اینکه روند بیماری تغییریابد گفت: واکسیناسیون اطفال نیز طبق روال بدون هیچ محدودیتی در مراکز درمانی انجام میشود

دفعات مشاهده: 98 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

با حضور رییس دانشگاه؛ دومین جلسه بررسی عملکرد معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی زنجان

 | تاریخ ارسال: 1400/2/1 | 
متن خبر مورد نظربا حضور رییس دانشگاه؛
دومین جلسه بررسی عملکرد معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی زنجان
 دومین جلسه بررسی عملکرد معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛ صبح سه شنبه ۳۱ فروردین در سایت کتابخانه مرکزی دانشگاه برگزار شد.

به گزارش وب دا - زنجان؛  در این جلسه که با حضور دکترقزلباش  رئیس دانشگاه و معاونین( آموزشی،توسعه مدیریت و منابع ، تحقیقات و فناوری )، مدیران معاونت تحقیقات و فناوری و مدیر مالی دانشگاه، تشکیل گردیدآ؛  دکتر شغلی به بیان گزارش در مورد سیاستهای معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه در سال ۱۴۰۰ پرداخت، و در ادامه به جابجایی شاخصهای پژوهشی و رتبه دانشگاه اشاره نمود.

 سپس مدیران این حوزه ضمن بحث و تبادل نظردر خصوص شاخص های این معاونت با اعضا حاضر در جلسه به بیان راهکارهای لازم در خصوص افزایش (رتبه  دانشگاه ، پرداختهای معوقه پایان نامه ها و طرحهای تحقیقاتی ،تفویض اختیارات به واحدهای زیر مجموعه، شاخص مقاله به هیات علمی)  وسایر شاخص های این معاونت پرداختند، و گزارشات مربوطه را به رئیس دانشگاه ارائه نمودند.

دفعات مشاهده: 167 بار   |   دفعات چاپ: 3 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی– پژوهشی دانشگاه ناتینگهام مالزی و دانشگاه علوم پزشکی زنجان

 | تاریخ ارسال: 1400/2/1 | 
متن خبر مورد نظرتفاهم‌نامه همکاری‌های علمی– پژوهشی دانشگاه ناتینگهام مالزی و دانشگاه علوم پزشکی زنجان
با هماهنگی رایزن فرهنگی سفارت ایران در کشور مالزی؛ جلسه ویدئوکنفرانس دانشگاه ناتینگهام مالزی و دانشگاه علوم پزشکی زنجان صبح سه شنبه ۳۱ فروردین برگزار شد.

به گزارش وب دا -زنجان؛ جلسه ویدئوکنفرانس دانشگاه ناتینگهام مالزی و دانشگاه علوم پزشکی زنجان در محل کتابخانه مرکزی دانشگاه برگزار گردید، این جلسه با هماهنگی رایزن فرهنگی سفارت ایران در کشور مالزی برگزارگردید.

دکتر شغلی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه به همراه مدیران حوزه معاونت تحقیقات و دکتر یزدان مدنی از اساتید دانشگاه  ناتینگهام مالزی، دکتر فیض حداد به عنوان مشاور از دانشگاه جندی شاپور اهواز،خانم دکتر عابدی در جلسه حاضر بودند بحث و تبادل نظر در خصوص تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی– پژوهشی وتبادل دانشجو،استاد، صورت گرفت.

درانتهای جلسه دکتر شغلی ضمن تشکر از حضور مهمانان ، تداوم چنین جلساتی را در سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها ضروری دانست تا هرچه بیشتر سازمان ها از فعالیت های علمی یکدیگر بهره مند شوند و در جهت اعتلای کشور ایران گام بردارند.

دفعات مشاهده: 151 بار   |   دفعات چاپ: 3 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛ پیگیر اعمال محدودیت‌های جدید با کارایی بیشتر هستیم

 | تاریخ ارسال: 1400/1/31 | 
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛
پیگیر اعمال محدودیت‌های جدید با کارایی بیشتر هستیم
دکتر پرویز قزلباش در نشست خبری روزانه با تاکید بر پیشنهاد اعمال محدودیت‌های جدید اظهار داشت: محدودیت‌های تعریف شده قبلی، هنوز تاثیری را که باید بر کاهش بیماران بستری و سرپایی می‌گذاشت، آن‌چنان ندیدیم، و انتظار ما در این خصوص برآورده نشده، و همچنان روند بیماری افزایشی است .

پایگاه خبری وبدا – زنجان، رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان بعدازظهر سه‌‌شنبه ۳۱ فروردین در نشست خبری که با موضوع تشریح وضعیت موج چهارم بیماری کروناویروس برگزار ‌شد، با تاکید بر پیشنهاد اعمال محدودیت‌های جدید اظهار داشت: محدودیت‌های تعریف شده قبلی، هنوز تاثیری را که باید بر کاهش بیماران بستری و سرپایی می‌گذاشت، آن‌چنان ندیدیم، و انتظار ما در این خصوص برآورده نشده، و همچنان روند بیماری افزایشی است . و لذا با جدیت پیگیر اعمال محدودیت‌های جدید هستیم که کارایی بیشتری داشته باشند .

دکتر قزلباش با اشاره به ورود واکسن کوبایی کرونا، به کشور افزود: واکسن کوبایی - ایرانی درحال گذراندن آخرین مراحل آزمایشی، و فاز ۳ بالینی است که در ۷ استان کشور ازجمله زنجان با حجم مشخصی انجام خواهد شد که ۳۵۰۰ نفر را در قالب این طرح واکسینه خواهیم کرد و افراد به طور اختیاری وارد پروسه این واکسیناسیون می‌شوند و نتایج مشخص خواهد کرد که در چه سطحی و چه شکلی مورد استفاده قرار خواهد گرفت . محل این پروسه تجهیز، و آماده برای واکسیناسیون است .

مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به وضعیت آرامستان‌ها ادامه داد: یکی از چالش‌هایی که در ۱۴ ماه گذشته داشتیم بحث نحوه مدیریت فوتی‌های بیماری کرونا و آرامستان‌ها بوده است که علیرغم تلاش ارگان‌ها و نهادهای دست‌اندرکار، نتایج مورد انتظار برآورده نشده است، و متاسفانه رعایت پروتکل‌های بهداشتی آن‌چنان که باید نیست، و محدودیت‌های اعمال شده کارایی لازم را ندارد .

رییس کلان منطقه ۶ آمایش کشوری تصریح کرد: روند واکسیناسیون در کشور تسریع شده است و در زنجان هم سعی داریم که در روزهای آتی، فاز اول را با بسیج تمامی امکانات، و در اسرع وقت به پایان برسانیم .

به گفته دکتر قزلباش افراد واجد شرایط و اولویت اول واکسیناسیون، کادر بهداشت و درمان دولتی و غیردولتی، فوریت‌ها، آزمایشگاه‌ها، رادیولوژی‌ها، بیماران خاص و صعب‌العلاج، دانشجویان بالینی، جانبازان بالای ۵۰ درصد، سالمندانی که در مراکز نگهداری هستند، افرادی که در آرامستان‌ها وظیفه تغسیل را برعهده دارند، پاکبان‌ها، .... و افرادی که در خط مقدم مواجهه با بیماران هستند .

رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به پیگیری نظارت جدی بر باغ‌شهر ازسوی دانشگاه ادامه داد: درخصوص مطب پزشکان هم تعداد محدودی مطب داریم که به دلایل مختلف شلوغ است، که در این راستا، آموزش منشی مطب‌ها را داشتیم، و در این خصوص، باید مدیریت ساختمان‌ها را به شدت درگیر این مبحث کنیم،. هرچند تمام سعی دانشگاه و جامعه پزشکی سعی بر این است که حداقل عوارض را در این حوزه داشته باشیم.
 

دفعات مشاهده: 283 بار   |   دفعات چاپ: 7 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر