جشنواره قرآنی- نوزدهمین جشنواره قرآن و عترت
-

بازیابی تصاویر و رنگ‌ها

 نوزدهمین جشنواره قرآن و عترت

  مسابقات وجشنواره های قرآن وعترت زیر نظر شورای هماهنگی فعالیت های قرآن وعترت دانشگاهها همه ساله در مراکز آموزش عالی از موثرترین ،فراگیرترین ،گسترده ترین ومهم ترین فعالیت های قرآن وعترت می باشد که سالهاست دستگاهها ،سازمان ها ونهادهای قرآنی وفرهنگی دانشگاهی به آن می پردازند. جشنواره قرآن و عترت در بین دانشگاه های علوم پزشکی در سال های قبل هر سه بخش جشنواره قرآنی ( اساتید ، کارکنان و دانشجویان) باهم در یک زمان و یک مکان برگزار می شده است، اما بعد از افزایش تعداد رشته ها و شرکت کنندگان، به دو بخش اساتید و کارکنان و بخش دانشجویان تقسیم شد که بخش اساتید و کارکنان در یک زمان و بخش دانشجویان در زمان دیگری اجرا می شد و دوباره در دوره اخیر هر سه بخش باهم برگزار گردید.لازم بذکر است در نوزدهمین دوره، بخش عترت نیز به این جشنواره افزوده شده است.

  این جشنواره در دو بخش کتبی و شفاهی برای قرآن و عترت به صورت مجزا ولی در یک زمان و در دو مرحله دانشگاهی ومرحله کشوری برگزار می گردد، که این مرحله همه ساله به میزبانی یکی از دانشگاه های علوم پزشکی انجام می شود.

  میزبان نوزدهمین جشنواره قرآن و عترت ، دانشگاه علوم پزشکی زنجان خواهد بود.

  نوزدهمین جشنواره قرآن و عترت در تاریخ 11-8 شهریور ویژه اساتید ، کارکنان و دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور در رشته های ترتیل ، قرائت و حفظ (5،10و20 جزءوکل قرآن ) بین متسابقین برگزار خواهد شد که در پایان از نفرات برتر این رشته ها به همراه نفرات برتر رشته های کتبی که در 20 مرداد ماه سال جاری در دانشگاه های مختلف برگزار می شود تقدیر به عمل خواهد آمد.

  لازم به ذکر است که رشته های کتبی قرآن شامل: ترجمه ، مفاهیم قرآنی و قرآن شناسی و کتبی عترت شامل:آشنایی با احادیث و ادعیه ، سیره معصومین (ع) و احکام می باشد وبخش شفاهی قرآن شامل حفظ 1،3،5،10و20 جزء و کل قرآن به صورت قرائت و ترتیل است که حفظ یک و 3جزء فقط در مرحله دانشگاهی برگزار شد.

  بخش شفاهی عترت شامل: آئین سخنوری ، دعاخوانی ، مداحی ، اذان و تواشیح می باشد که این بخش با ارسال لوح فشرده به دبیرخانه کشوری و انتخاب نفرات برتر و تقدیر از آنها در اختتامیه مرحله کشوری به همراه بقیه نفرات برگزیده خواهد بود.

نشانی مطلب در وبگاه جشنواره قرآنی:
http://taromh.zums.ac.ir/find.php?item=147.8435.14736.fa
برگشت به اصل مطلب