[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره سامانه::
معرفی::
ثبت نام::
راهنما::
آیین نامه ها::
فرم ها::
فرآیندها::
طرح های تحقیقاتی خاتمه یافته::
تماس با ما::
::
:: جستجو در طرح‌های منتشر شده ::
4 نتیجه برای حمیدی

مجری مهرداد حمیدی، مجری کبری رستمی زاده، همکار زهرا کرمی، همکار سمیه صدیقیان، همکار حجت حسینی،
سال 1399، شماره 0 - ( بهار 1399 )
چکیده

ویژگی‌ها و پیچیدگی‌های خاص مرتبط با سیستم اعصاب مرکزی سبب شده است که با وجود پیشرفت‌های فراوان در عرضه و توسعه ‏سامانه‌های دارورسانی به این سیستم، هنوز شاهد عدم درمان مناسب بسیاری از بیماری‌های مغز و اعصاب در جهان باشیم. مغز به عنوان ‏مهمترین ارگان حیاتی بدن از سیستم‌های حفاظتی بسیار پیشرفته‌ای برخوردار است. از خارج، جمجمه و از داخل، دو سد فیزیولو‍ژیکی خونی-‏مغزی و خونی- مایع مغزی نخاعی این نقش حفاظتی را به عهده دارند. این دو سد فیزیولوژیک، سیستم عصبی مرکزی را از محیط اطراف ‏جدا می‌سازند و ورود و خروج ترکیبات مختلف از جمله داروها به مغز را محدود می‌کنند. اتصالات محکم (tight junctions) که سلول‏های پوششی را به هم متصل نموده و انتشار غیر فعال (passive diffusion) به مغز را محدود به ترکیبات ریز چربی‏دوست با وزن مولکولی بین 400 تا 500 دالتون و Log P بین 1 تا 3 کرده است. برای دسترسی داروها به بافت مغز می‏توان از تزریقات داخل نخاعی استفاده کرد که البته محدود به نواحی خاصی از مغز است و روشی تهاجمی محسوب می‏شود. روش‏های غیر تهاجمی دسترسی به مغز بهترین راه دارورسانی به آن هستند. در این میان نانوداروها برای انتقال داروهایی که نفوذ کمی به سلول‏های مغزی دارند استفاده می‏شوند. با توجه به اندازه‏ی کوچک این ذرات، آنها آزادانه در عروق خونی حرکت می‏کنند و به بافت مغزی وارد می‏شوند. هدف این پروژه رسانش موثر ناپروکسن به مغز توسط میسل های پلیمری مغناطیسی است.
مجری مهرداد حمیدی، مجری محمد مصلحی، مجری کبری رستمی زاده،
سال 1399، شماره 0 - ( تابستان 1399 )
چکیده

گسترش روز افزون سامانه های نوین دارو رسانی در داروسازی، دریچه ای نو به درمان های بهتر را باز کرده اند. در این میان، نانو ذرات جایگاه ویژه ای را دارا می باشند و می توانند در برخی موارد مشکلات درمان از جمله اثر بخشی و یا عوارض دارو را بهبود بخشند.
نانو ذرات در داروسازی بیشتر برای دارو رسانی هدفمند ار نظر مکان اثر دارو (target therapy) و یا زمان آزاد سازی دارو (control release) به کار می روند. در این طرح نانو ذراتی طراحی، ساخته و بهینه یابی خواهند شد که می توانند دارو را به صورت کنترل شده ای آزاد نمایند.
در بسیاری از دارو ها و پیرو آن بسیاری از درمان ها یکی از عوامل محدود کننده برای درمان، دوره های تجویز دارو یا همان interval های داروی است که باعث کاهش همکاری بیماران با گروه درمانی می شود. با استفاده از روش آزادسازی هدفمند دارو در این روش های نوین دارورسانی می توان این مشکل را کاهش داده و یا کمتر نمود.
برخی از داروها دارای یک الگوی فارماکوکینتیکی خاص می باشند که در برای یک درمان مطلوب مناسب نمی باشند. در روش آزادسازی هدفمند دارو از Nanocarrier ها، الگوی فارماکوکینتیکی دارو دست کاری شده و می تواند کارایی دارو را در درمان بهبود بخشد.
مجری مهرداد حمیدی،
سال 1399، شماره 0 - ( تابستان 1399 )
چکیده

آزاد سازی و دسترسی  هپارین  دردرمان لخته شدن خون از اهمیت زیادی برخوردار است از طرف دیگر نحوه ازاد سازی دارو از  ذرات یک سیستم نانو ذره ای در قسمتهای مختلف بدن به شدت از اندازه ذرات آن متأثر می شود . بنابراین هر پارامتری که اندازه یک ذره را تغییر دهد می تواند در فارماکوکینتیک و فارمادینامیک آن مؤثر باشد . از طرف دیگر اندازه ذره می تواند در فرایندهای بیولوژیکی مثل حذف از سیستم خونی و یا رهش دارو از ذره و نیز امکان هدفمند سازی دارورسانی نیز مؤثر می باشد. لذا در این پروژه ما به دنبال تهیه نانوذرات هیدروژلی کیتوسان حاوی هپارین و  روشن ساختن تأثیر اندازه ذرات کیتوسان بارگذاری شده با هپارین بر میزان بارگذاری و رفتار رهش نانو حاملهای تهیه شده می باشیم .
مجری مهرداد حمیدی،
سال 1399، شماره 0 - ( تابستان 1399 )
چکیده

سنتز نانودندریمرهای کاتیونی متصل به PEG و فولیک اسید و ارزیابی سلولی و مولکولی آنها برای انتقال siRNA مربوط به EGFR  به  سلولهای سرطانی

صفحه 1 از 1     

Health and Biomedical Information System
Persian site map - English site map - Created in 0.12 seconds with 34 queries by YEKTAWEB 4263