[صفحه اصلی ]    
بخش‌های اصلی
معرفی روابط عمومی دانشگاه::
آرشیو اخبار وب دا::
اطلاعیه::
اطلاع رسانی::
فرهنگ سلامت::
سلامت و رسانه::
هفته سلامت::
پرسش شما-_ پاسخ ما::
کرونا ویروس::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
پیوند های مرتبط

پایگاه خبری- اطلاع رسانی وب دا 

وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران

روزنامه ها و نشریات محلی

,سایت و وبلاگ های روابط عمومی

بانک صادرات

انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در زنجان

انجمن خیریه حمایت از بیمارانمبتلابه سرطان استان زنجان

جمعیت حمایت از بیماران ام اس استان زنجان

انجمن خیریه حمایت از سلامت روان استان زنجان

موسسه خیریه امدادگران عاشورا زنجان

کتابخانه مجازی پزشکی

..
اخبار وزارت بهداشت
..
:: تاب آوری یک مساله ذاتی است ::
 | تاریخ ارسال: 1401/7/7 | 

فیلم/  یک روانپزشک؛
تاب آوری یک مساله ذاتی است
دکتر ذوالقدریها با بیان اینکه؛  انعطاف پذیری علیرغم اینکه یک مساله ذاتی می تواند باشد مساله ای هست که می توانیم آن را در خودمان پرورش بدهیم افزود: تاب آوری به سن، تجربیات و تحصیلات افراد بستگی دارد.


دکتر احمد ذوالقدریها روان پزشک و عضو هیات علمی دانشگاه در گفتگو با  پایگاه خبری وبدا زنجان در محل استودیو سلامت؛گفت: تاب آوری، تحمل کردن و یا انعطاف پذیری در حوزه های مختلف صدق می کند.

وی افزود: تاب آوری  به معنی این است که یک فرد در بحرانهای زندگی بتواند بحرانها را تحمل بکند، مدیریت بکند و بعد از گذراندن یک دوره بحرانی به زندگی قبلی بازگردد و بتواند ذهن، جسم را مجددا بازسازی بکند .

این روانشناس اظهار داشت: افرادی که تاب آور هستند وقتی با مشکلات مواجه می شوند مسایل پیش آمده را تحلیل می کنند و بر اساس تونمندیهای خود سعی میکنند خودشان را منعطف کنند و تمرکز را روی حل کردن مساله قرار می دهند به این شکل نیست که مساله پیش آمده را لاینحل تصور کنند و از پیش باخته باشند آمادگی این را دارند تا با هر مساله و یا هر بحران مواجه بشوند و در خودشان این توانمندی را می بینند که مسایل را حل و فصل کنند.

 
وی افزود: انعطاف پذیری علیرغم اینکه یک مساله ذاتی می تواند باشد مساله ای هست که می توانیم آن را در خودمان پرورش بدهیم بر اساس سن و تجربیات و تحصیلات افراد بستگی دارد،افراد متناسب با سن و تجربیات ممکن است با مشکلاتی مواجه شده باشند.

عضو هیات علمی دانشگاه با بیان اینکه هر فرد در مواجه با مشکل چه واکنشی دارد، می تواند در هر سنی متفاوت باشد و تاب آوری می تواند یک مساله ذاتی و بیولوژیک باشد.

وی افزود:  تاب آوری را می توانیم درخودمان پرورش بدهیم و می توانیم به قابلیتهای شخصی هر فرد مسائلی را اضافه کنیم از جمله مواردی که می توان افزود تا فرد تاب آورتر بشود و در شرایط سخت انعطاف پذیری بیشتری داشته باشد این است که کمک کنیم تا فرد عزت نفس بیشتری داشته باشد.

 دکتر ذوالقدیرها افزود: عزت نفس یا اعتماد به نفس افرادی که عزت نفس دارند همیشه خودشان را توانمند می دانند که با مشکلات مواجه شوند وقتی با مشکل مواجه میشوند مشکل را با توانمندی خود می سنجند تا تصمیمات قابل قبول ارائه دهند.
 
 وی گفت: در کنار اعتماد به نفس، روابط اجتماعی فرد که می توان در سطح خانواده یا بیرون خانواده باشد خیلی می تواند کمک کننده باشد کسانیکه حمایتهای اجتماعی و دوستان صمیمی را دارند می توانند ارتباط مفید برقرار کنند تاب آور تر هستند این خصیصه اکتسابیست. این افراد می توانند ارتباطات را طوری جهت بدهند که زندگی شادتر در مواجه با استرس ها تونمند تر ظاهر شوند./ موسوی
 
کلیدواژه ها: عزت نفس | دانشگاه علوم پزشکی زنجان | وب دا مرکز زنجان | تاب آوری | دکتر ذوالقدیرها | روان پزشک |
دفعات مشاهده: 125 بار   |   دفعات چاپ: 6 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

مطالب مشابه